24-urenstaking: Eerste duidelijke waarschuwing! Het A.B.V.V. dankt Vechten voor onze rechten Regering Martens-Gol mikt op arbeiders en middenstand I EDITORIAAL Vrijdag 12 februari 1982 44' jaargang nr. 7 Weekblad van de S.P 8 februari groeide uit tot een rode strijddag in het arrondisse ment Aalst. Onder het motto «Vechten voor onze Rechten» betoogden ruim duizend stakers door de straten van Aalst. Het A.B.V.V. feliciteert allen die het stakingsordewoord op volgden en dankt in het bijzon der de vakbondsmilitanten voor hun inzet. Het A.B.V.V. is zich bewust van het feit dat een voortzetting van de strijd noodzakelijk zal zijn en spoort de militanten en de leden aan tot een verdere inzet en een sensibilisatie van alle werknemers. Nu de arbeiders en bedienden op onthutsende wijze door het patronaat en de regering gedu peerd worden, men hun koopkracht doet dalen, de so ciale zekerheid aftakelt en de vakbondsvrijheid aantast, is een eensgezind verzet van alle wer kende mensen nodig. Het A.B.V.V. spreekt de hoop uit dat de verdere strijd tegen de f im#%, w reaktionaire politiek van het pa tronaat en van de regering niet alleen door het A.B.V.V. zal moeten gevoerd worden, maar door alle werkende mensen sa men, in volle solidariteit. Het A.B.V.V. bevestigt met al zijn middelen verder te zullen strijden voor het welzijn en de rechten van alle werknemers. V< 1 executie- Als wij worden uitgedaagd, dan staan wij klaar voor de strijd. En dan dragen wij ook onze bladzijde geschiedenis op aan alle leden van die familie van onverschrokken timmerlieden, een bewuste minderheid, werkend en zwoegend aan een stormram, die de voorhoede moet we zen van een beweging als onmisbaar middel in de op gedrongen klassenstrijd, met als finaal doel een rechtvaar dige maatschappij! Onze syndikale beweging heeft in de loop van de tijden nooit strijd gevoerd tegen een regering, terwil- le van de strijd! Wel is waar dat onze syndikale beweging zelden of nooit nagelaten heeft de hand schoen op te nemen tegen een rege- ringspolitiek die de arbeiders wil onderdrukken! Een regering die haar politiek in luidt met het doel de rijken rijker te doen worden en de armen armer te maken, zal steeds met ons moeten afrekenen. In het verleden was dat steeds zo, en dit zal steeds zo blij ven voor onze syndikale beweging. Want in wezen mogen wij onze historische opdracht niet voorbij gaan! Voor ons begint telkens en telkens opnieuw de geschiedenis met de rode draad. Ja, inderdaad, begin en einde, ein de en begin is telkens opnieuw de voortdurende strijd in alle maat schappelijke vormen en in alle lan den: «Wie heeft, die zal gegeven worden, en hjj zal overvloedig heb ben, maar van degene die niet heeft, van die zal genomen worden, ook het weinige wat hij heeft!» De heersende klasse roept vandaag het spook op van de krisis, wetende dat de spoken een verschrikkelijke wapen zijn in de verbeelding van het gewoon volk! En op de koop toe worden wij verantwoordelijk gesteld voor deze sombere verschij ning. Algemene staking Reeds in de maand mei 1959 aan de vooravond van de algemene sta king van 1960-1961 hebben wij hier te Aalst een arrondissementele iw j Reagen drijft defensie-uitga- ven op, pag. 5 pensioenen pag. 8 De zeer grote liberale invloed in deze regering volgt het standpunt van het «Belgisch Holding Kapitaal», dat de economische crisis haar oorsprong vindt in een inflatie, die bij ons geïmporteerd werd door de prijsverhogingen van de energieprodukten Het zou dan ook maar logisch zijn, dat de regering ingrijpt in dit element «Energie» van de kostprijs. Maar niets daarvan. Liefst de schuld gegeven aan de factor «Loonkost», waardoor zij de arbeidende bevolking kunnen laten opdraaien. Inleveren en matigen of vermindering van koopkracht treft in eerste plaats de middenstand, want de arbeiders worden ertoe gedwongen minder aan te kopen. En de middenstanders, die dachten dat de P. V. V. hun grootste verdedigers waren. Welke desillusie. Wat primeert voor de P. V.V., is het herstel van de WINSTVOET. Dit is hun belangrijkste motivatie. Vandaar dat bij de verkiezingen van 8 november 1981, zij alle patronale middens op hun hand kregen, oorzaak van het débacle in de C. V. P. Inderdaad, het past in het kraam van alle privé-ondernemers om zelf te kunnen beslissen, hoe zij hun winstvoet kunnen herstellen en juist deze vrijheid maakt het mogelijk de soms tegengestelde belangen van de verschillende komponenten van het patronaat in België, te verduiken. Een korte ontleding maakt het u duidelijk. Welke soorten patronaat vindt men vandaag: 1. deK.M.O.'s 2. het traditioneel Belgisch patronaat (kleine en middelmatige familiale ondernemingen) 3. het patronaat van de beschermde sektoren (bedrijven in moeilijkheden) 4. het patronaat van de exportsektoren en importsektoren uitvoer en invoer) 5. de multinationals 6. de holdings Wanneer in vroegere jaren de eerste vier door EIGEN kapjtaalinbreng een normale winstmarge bereikten voor hun risico dragend kapitaal, moet dit nu verminderd worden ten voordele van de bijgekomen MACHTIGE multinationals en holdings, die het meer en meer voor het zeggen krijgen door allerlei monopolies te vormen en vooral, het patronaat afhankelijk maken van de DURE geldkredieten, die zij alleen nog kunnen beschikbaar stellen. De traditionele patroons en K. M. O. 's zijn in de klauwen gevallen van het «MODERN KAPITALISME», dat nu zelf zijn winstvoeten dikteert en tot de ondergang leidt van de ekonomie. Geen enkele patroon is in staat daar weerstand aan te bieden, daar anders zijn bedrijf wordt uitgeteld. Hij is machteloos hiertegen. KORT LOPENDE rekeningen - kaskrediet - investeringen - nodig in het bedrijf passeren allen langs deze «MODERNE GELDMACHTEN en betalen moet iedereen, al zijn de rentevoeten nog zo hoog gesteld, NIETS OF NIEMAND wordt ontzien. En dan maakt West-Europa een enorme krisis door, ook het Engeland van Tatcher en de U.S.A. van Reagan ontsnappen er niet aan. De verdedigers van de (VRIJE (LIBERALE) MARKTEKONOMIE zoeken verzachtende maatregelen om het «Modern Kapitalisme (zonder arbeid)» zolang mogelijk zijn vernietigende uitzuigingspolitiek te laten voeren ten profijte van enkele groten, die de touwtjes in handen hebben. Dat de regering Martens-Gol en vooral van financiesminister P. V. V. 'er W. De Clercq pleiten vóór en zelfs met VOLMACHTEN, CADEAUS aan het Belgisch bedrijfsleven te bezorgen van meer dan 100 miljard om de pijn te stillen, strekt hen niet ter ere, tenzij zij de dienaars zijn van het modern kapitalisme. En dat deze miljarden dan nog afgepakt worden van de arbeiders, van hun duur gewonnen uurloon of hun rechtmatig toekomende sociale uitkering, voor zulk een daad kent Van Daeles woordenboek nog geen naam. Het is dan ook niet te verwonderen dat er reaktie komt. Men zou het voor minder. En of de arbeiders gelijk hebben. De S.P. staat aan hun zijde. Senator, Georges DE SMEYTER betoging georganiseerd, aanslui tend bij de nationale strijddag door het nationaal A.B.V.V. uitgeroe pen. Wij hebben toen duidelijk gewaarschuwd dat zonder de pas sende struktuurhervorming wij re gelrecht naar slechte tijden optrok ken. Maar wij klopten aan doven- mansdeur en verder bleef men zien de blind. Wij hebben de krisis niet gevraagd. Meer dan voorheen is de krisis van heden de krisis van het kapitalistisch systeem. En wij ver klaren dat wij niet bereid zijn alleen de onkosten ervan te betalen. Deze rechtse regering van conser vatieve katholieken en neo-libera- len, in dienst van de geldmacht, aarzelt dan ook niet bij haar aan loop de kaart op tafel te leggen als een troef van een onmiddellijke vervolgingswaanzin tegen de wer kende klasse, de arbeiderswereld. Maar haar rechtse diktaat brengt vrouwen en mannen in beweging en in de strijd. Het doek van de schijnheiligheid zal worden afgerukt. Want zelfs onze demokratische rechten door het algemeen stemrecht afgedwon gen met strijd en bloed worden buiten spel gezet door de volmach ten die deze regering zich toeei gent! Wie de weg opgaat van het fascisme, kan niet ongestraft blij ven. Opnieuw zal men ondervinden dat alleen door het gewoel van de reële klassenstrijd het kaf van het koren wordt gescheiden. De keuze Ja, ook bij ons is de dag reeds in aantocht waarop de Christelijke Arbeidersbeweging voor de keus zal komen te staan tussen eigen macht en lotsbestemming of de blij vende onderworpenheid en ver drukking van de geldmacht! Opstandigheid en strijd breken de conventie en de traditie en aldus wordt meteen de keten van de slavernij gebroken! Vandaag in Wallonië zullen naast de massa's van onze beweging, dui zenden en duizenden van de Chris telijke Vakbond mede marcheren. Want zij weigeren zich te onder werpen aar. richtlijnen van de top van hun vakbond. Die de politiek van de neo-liberalen wilt veilig stel len. En de christelijke arbeidersbe weging dreigt zich duidelijk op te stellen tegen de politieke opvattin gen van de conservatieve vleugel die haar binnen eigen familie dreigt te wurgen. Lees door pag. 5 Kijk op het viltje in de kroonkurk welk geschenk je ontvangt BIC M8 Van 15 februari tot 31 maart 1982 zit per bak Roman oudenaards, flpeciii Roman of Boheuii BAuintn 1/4 1. een flesje met een winnende kroonkurk. Op het viltje bevindt zich de afbeelding van één van de vijf geschenken die wij hierboven tonen. Vraag de ïnlichtingsfolder aan uw bierhandelaar Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1 te 9300 AALST Tel.: 053/70.51.51 - Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 fr. - Jaarabonnement: 450 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen. Houtmarkt I. 9300 Aalst 4 Kotnan

Voor Allen | 1982 | | pagina 1