SU CSC-Ninove 10 jaar RDEN DER LEEUW IZOTTEGEM S'ê'A? @f aaHs DIS) 9M1 NINOVE Apen apen apen.na «De Ninoofse georganiseerde Socialistische Arbeidersbeweging» «Collage Flamand» Johan Verminnen en groep Koninklijk Atheneum nodigt uit op debatavond Gevraagd: bureelhoofd Wat zegt de basis ervan Jongerencentrum Jan de Lichte wil Zottegem kernwapenvrij Gehandicapt CSC Toekoer Ninove in Dendermonds kwistornooi BAL VAN DE SENATOR Zaterdag 17 april 1982 Zondag 18 april 1982 Zaterdag 14 april 1982 Plaats: feestzalen «De Redding», Geraardsbergsestraat 119 Ninove. Organisatie: Beschermcomité 10 jaar CSC-Ninove. «Voor Allon» - 12 maait 1962 - 3 Na het geweldig sukses van de twee diskussie-avonden over respektie- velijk «De Vlaamse Televisie: waardeloos?» en «Sport en geld», hebben wij de eer u en uw familie uit te nodigen op onze derde grote Debatavond welke plaats vindt op vrijdag 12 maart 1982 a.s. in de gebouwen van het Koninklijk At heneum. Het thema luidt dit keer: «Die jeugd van vandaag!». Een panel zal over dit onderwerp diskussiëren. Deze pannelleden zijn: Prof. Dr. Steven De Batselier, hoog leraar aan de K.U.L. en hoofd van het onderzoekscentrum voor Mar ginaliteit. Koen De Cremer, student aan het R.U.C.A., hoofdredakteur en uit gever van het maandblad De Vlaamse Gazet. Albert De Meester, ondernemer wegenbouw en voorzitter van voet- balklub AA Gent. Amelia Druwe, laatstejaarsleerlinge K.A. Denderleeuw Lies Fortuin, werkloze, mede werkster HAK (Hulp-, Advies- en Kontaktcentrum Aalst) Eddy Ringoir, leraar K.A. Dender leeuw, assistent aan de V.U.B. Franz Van Heule, jeugdrechter ver bonden aan het Gerechtshof te Dendermonde. Karei Van Miert, partijvoorzitter Socialistische Partij, lid van het Europees Parlement. Moderator: Jan Van Rompaey (BRT, o.m. «Terloops», «Jan en Alleman» Inleiding: Bert Achtergaele. In een eerste deel zal vrij en vrank gepraat worden over een aantal aspekten die direkt aansluiten bij het hoofdthema (jeugdwerkloos heid, schoolproblemen, kriminali- teit, generatiekloof, visie van de jeugd op gezag, politiek... enz). Na de pauze wordt het panel dan recht streeks gekonfronteerd met vragen en op- en aanmerkingen vanuit de zaal. Iedereen is van harte welkom Aanvang: 19.30 u. stipt Toegang gratis Deuren open vanaf 19 uur. «25 jaar voorbij, pas gehuwd. Je wilt wat uitbouwen in je leven. Je inzetten, maar het toch gezellig hebben. Uiteraard ben je werkzoe kende. Op 23 jaar afgestudeerd, licentiaat. Je gaat in op alle adver tenties. 'Bureelhoofd' te Dender leeuw. Dat ligt je wel, mijmer je! Een openbare dienst, met veel mensen in kontakt komen, goed opschieten met kollega's. Een vast werk in deze krisistijd. Sociale lijst Van Isterdael, Kristendemokraten en Vlaamsnationalen in het ge meentebestuur, dat examen zal wel ernstig verlopen, denk je nog met je jonge naïeve kop! Je oudere broer zegt nog: 'Ga bij alle drie, zo gaat dat in Dender leeuw, dan kunnen ze allemaal hun best doen'. Maar ja, je gelooft nog in deze maatschappij. Je acht je bekwaam. Je slaagt trouwens in de eerste proef, die zaterdag 19 de cember. 'Samenvatten en kritisch kommentariëren van een voor dracht' heet die officieel. Maar, je hebt geen familielid in het bestuur, ga je het nog redden? En dan, in de tweede proef zakt ieder een. Iedereen onbekwaam, of toch niet? Is de kandidaat met voorkeur in de eerste proef toevallig mislukt? Mocht daarom niemand lukken in het tweede examengëdeelte? Je vloekt, je denkt even aan je oudere broer. Maar nee, je schreeuwt uit: 'Wanneer organiseert dit monster- bestuur vergelijkende examens?'» Kruidnagel Kaartavond belotten Op zondag 14 maart 1982 gaat de zevende belotting door van het klubkampioenschap. Tot op dit ogenblik is nog niet uitgemaakt wie uiteindelijk de klubkampioen 1981- 1982 zal zijn. Verrassingen zijn niet uitgesloten, zodat de huidige leider van de rang schikking, de h. Maurice Seys, nog bestendig op zijn hoede zal moeten De aftekening tussen de enkele kansmakers op de titel is niet van dien aard om nu reeds de kampioen te voorspellen. De komende belot- avonden worden dus zeker nog zeer spannend. Alle leden worden op de 7de belot- avond tesamen met hun echtgenote uitgenodigd. Welgeslaagde gepensioneerden bijeenkomst Verleden maandag had in het 8- Urenhuis de maandelijkse bijeen komst van de socialistische gepen sioneerden plaats. De bijeenkomst was acht dagen opgeschoven ter gelegenheid van karnaval. De meeste leden hadden zich te dien gelegenheid in karnavalkledij uit gedost. Na de koffie kwamen de poppen maar eerst aan het dansen. Het bestuur had zich goed voorbe reid om enkele karnavalnummer- tjes ten beste te geven. De zang- en sketchnummers oogstten bij de aanwezigen een enorme bijval. De stemming werd nog ten top gedre ven, toen de diverse karnavalgroe- pen, met keizer Johny en Jonker Jany hun intrede deden, begeleid door het karnavalkomitee onder leiding van voorzitter Louis Allaer. In de massa karnavalvierders kon den de socialistische gepensioneer den naar believen hun hartje opha len. Tot in de late avond duurde deze pret en vermakelijkheden. Voor velen was het uur van weg gaan al te vlug gekomen, zodat zij van naar huis gaan niet wilden weten en bijgevolg nog enkele uurt jes bleven nafeesten in de overvolle cafés op het station. Het was een welgeslaagde karna- valnamiddag, die nog lang in het geheugen zal blijven hangen. Voor deze karnavaleske ontplooiing had den de mannen zich toch nog ver maakt met bollen en belotten, waarvan de uitslag hierna volgt: I. Prijsbolling: 1. Savoff-Minner R., Savoff en zoon 2. V.D. Weeën, Schutijzer R. en Van Kerkhoven Jan. 3. Lanckman Nelis en De Bolle A. 4. Van Caelenberg, De Braecke- leer en Lagrin. II. Prijskaarting 1. Leroy-De Leeuw 2. Van Lierde-Duquet 3. Schampeleer-V. Caeneghem 4. Sorgeloos-Triest 5. Asselman N.-Schelfaut G. 6. De Troyer K.-De Schrijver S. De volgende bijeenkomst is voor zien op maandag 5 april te 14u30. Alle leden zijn van harte uigeno- digd en brengen hun vrienden en kennissen mee. Op maandag 15 maart a.s. organi seert Volksvertegenwoordiger Her man De Loor, een raadplegingsver gadering onder het tema «Wat zegt de basis ervan?». Herman De Loor zei ons dat het in zijn bedoeling ligt, bij de behande ling van biezondere wetsvoorstellen in de Kamerkommissies waarvan hij deel uitmaakt, de stem en me ning van de basis te willen kennen. Dit is alleszins een lovenswaardig initiatief dat wij toejuichen. In de Kamerkommissie van Bin nenlandse Zaken is thans het wets voorstel van de heer Coppieters in bespreking in verband met de wijzi ging van artikel 2 van de gemeen tewet inzake de aanduiding van de burgemeester en schepenen. De eerste «Wat zegt de basis er van?» van Herman De Loor gaat door op maandag 15 maart om 20u30 in het Volkshuis, Markt 8. Eenieder die interesse heeft voor dit wetsvoorstel en die meent een inbreng te kunnen doen in de be spreking, wordt verwacht. Op initiatief van Jan de Lichte werd begin maart gestart om (in navol ging van wat reeds in enkele Vlaamse gemeenten gebeurde) Zottegem door de gemeenteraad kernwapenvrij te laten verklaren. Deze aktie is in de eerste plaats symbolisch bedoeld. Een uiting van afkeer over de onzinnige en on menselijke kernbewapening waarin de grootmachten zich hebben gestort. Deze aktie wil echter ook druk uitoefenen, via de Zottegemse ge meenteraad, op de Belgische rege ring om het kernwapenspel niet mee te spelen en zich resoluut te verzetten tegen de installatie en aanmaak van kernwapens. Tegelijk wordt het probleem van de kernaf val centraal gesteld. Ook daar moe ten minder gevaarlijke alternatie ven worden gezocht voor de uiterst gevaarlijke kerncentrales. Om deze aktie te ondersteunen werd een vredeskrantje uitgegeven (gratis te bekomen in het jongerencentrum, Bruggenhoek 21 te 9620 Zottegem) waar ook gratis promotiemateriaal te bekomen is, en werd een petitie- kampagne gestart. De petitielijsten zullen op de eerst volgende gemeenteraad aan de ge meentelijke bestuurders worden overhandigd. Op zaterdag 27 maart wordt in het gemeentelijk zwembad «De Bevegemse Vijvers» een open debatavond gehouden over het Bel gisch defensiebeleid met afgevaar digden van SP, CVP, PW, VU, VAKA en het Belgisch leger. Verdere akties worden in het jeugdhuis voorbereid. Op woens dag 31 maart wordt in Jan de Lichte een vredesvergadering gehouden waar iedereen zijn ideeën kan aan brengen. Hetgeen we reeds een veertiental dagen geleden hadden voorspeld, is inderdaad waarheid geworden: na twee kwisavonden heeft onze Ni- noofse ploeg CSC Toekoer het in het fameuze Dendermonds tornooi niet kunnen waarmaken. Twee maal echter moest de ploeg gehan dicapt slag leveren. Op 26 februari ontbrak Roland De Vleeschouwer wegens beroepsomstandigheden en bleek Chris Vancoppenolle, die eventjes een huwelijksfeest gespij beld had, in niet te beste doen. Op vrijdag 5 maart diende Milo Bourguignon gedwongen forfait te geven door het overlijden van zijn moeder dezelfde namiddag. Langs deze weg houden het bestuur en de leden van CSC Ninove en CSC Ninove Studiekring ér ten andere aan de vriend Milo hun blijken van innige deelneming aan te bieden. Terug naar de kwis nu. Niettegen staande de twee zware handicaps hoogstwaarschijnlijk een achttal punten aan onze ploeg heeft ge kost, zou het ditmaal toch onbe gonnen werk geweest zijn op te tornen tegen de (net zoals in Nino ve) steeds zichzelf overtreffende Kwismasters, nota bene tweemaal met een score van 31 punten op de te verdienen 32. Een warm profi ciat aan Dino Van Waeyenbergh, André Bogers en co. Ook een paar streekploegen hadden vlot hoge cij fers. De andere Ninoofse ploeg, Pythagoras, staat kollegiaal met CSC Toekoer op de 14de plaats. De drie resterende speelavonden zal onze CSC-ploeg dus dienen te streven naar een eervolle plaats binnen de eerste tien en de over winning in de rubriek «beeldende kunst» waarin men nog steeds co- leider is. Het behalen van de vijfde of de zesde plaats zou gezien de hoger geciteerde nefaste omstan digheden reeds uitstekend zijn. De rangschikking na twee avonden 1. Kwismasters Ninove 61, 2. Luk raak 56, 3. Scarabee Sint-Niklaas 56, 4. Opba 52, 5. ATB De Natuur vrienden 51, 6. Vriendenkring ASLK 47, 7. Wodeismedoade 46, 8. Volgend jaar Beter 46, 9. Una niem 45, 10. Papaver 45, 11. CSC Toekoer Ninove 44, 12. Pythagoras Ninove 44, 13. Pajottenland 43, 14. Jonge Natuurvrienden 43, 15. Wul- der Wichelen 42. De overige 30 ploegen volgen van 41 punten tot en met 10 punten. Vandaag, vrijdag 12 maart, gaat de derde kwisavond door, ditmaal op nieuw in het VTI, Van Winckellaan te Dendermonde-centnim. Zonder ongelukken speelt CSC Toekoer dus voor de eerste maal voltallig, André Walravens, Willy Van Ros- sem, Milo Bourguignon, Roland De Vleeschouwer en Chris Van coppenolle (reserve blijft Freddy Walravens). Krijgen we dan ook opnieuw de morele steun van de kameraden Jean-Luc Franchet en Urbain Verekens en misschien nog een resem fans? C.V. Karnaval 1982 is in onze vroede stede weer eens achter de rug. Met AMBRAS... en zonder AM- BRAS. Hij die het «Nieuwblad» niet leest, weet het misschien nog niet: maar onze burgemeester Co- syns was ook onder de Karnaval- zotten. De reporter(es) van het hogervermelde blad was goed ge ïnformeerd... een telefoontje kan er wel aan af als het maar publici tair rendeert. Een artikel op het eerste blad en voilé, Etienne zijn kieskampagne is gelanceerd. Wij hebben dan ook even onze voelho rens uitgestoken en langs verschil lende wegen aan het licht gekomen dat de Ninoofse eerste burger in goed gezelschap was, en dan nog een AAP. Op zeker ogenblik is den aap uit de mouw gekomen. Menig Ninovieter zal zich nog wel herinneren dat vroeger jaren tijdens de karnaval- dagen vanachter een masker nog al eens «verweten» werd. Onze bur gemeester heeft naar het schijnt deze niet zo geapprecieerde doen wijze terug in eer willen herstellen door op een bepaald ogenblik, en dit zonder masker, in het café De Keizer enkele van onze SP-verant- woordelijken ongepaste uitlatingen naar het hoofd te slingeren. Waar het hart van vol is, loopt de mond van over. Zo sprak de burgervader met verhitte stem en ondersteund door enkele krachtige vuistslagen op de staminettafel, dat zij, Socia listen, mochten beginnen om hun verdriet te verdrinken, want dat hij, Etienne Cosyns, en niemand anders, in 1983 terug burgemeester van Ninove ging zijn en dat de SP er gerust kon op rekenen dat zij op dat ogenblik in oppositie zouden zitten. Den Aap kwam hier dus voorgoed uit de mouw. Zou het dus toch waar zijn dat de overeenkomst tussen Centrum-Par tij en CVP reeds getekend ligt? Wij vinden het nog wat vroeg om vikto- rie te kraaien. Er is een spreek woord dat zegt «Verkoop het vel van den beer niet vooraleer hij geschoten is». Een goede raad die wij aan de huidige burgemeester meegeven. Tijdens diezelfde ontmoeting ging hij nog verder tekeer tegen een vrouwelijk SP-lid omdat zij als stadswerkvrouw had meegedaan. Van verdraagzaamheid gesproken! Het doet werkelijk pijn aan ons hart als we dan uit een andere hoek ergens een halfbenevelde vrouwe lijke stem horen brabbelen «Cosyns is toch nen toffe kadee hein». Voor mij niet gelaten, maar nen toffe kadee zoekt toch het gezelschap niet van een AAP. Vanwege een «échte karnavalist» Socio-Cultureel Centrum van de S.V.V. Op vrijdag 12 maart 1982 te 20 uur in de gebouwen van Bond Moyson, Centrumlaan 50, 9400 Ninove; gespreksavond met als thema SP-Denderleeuw Senator en mevrouw Paul VAN DER NIEPEN, hebben de eer en het genoegen U en de Uwen uit te nodigen op het Zaterdag 20 MAART 1982 te 21 uur In de TWEE feestzalen van het KONINKLIJK ATHENEUM, de Naeyerstraat, Denderleeuw Orkest: THE FRIENDS COLLECTION Deuren: 20u30 REUZETOMBOLA Kaarten: voorverkoop: 100fr. Aan kas: 125 fr. Allen naar dit fantastisch volksbal.. Enig in onze streek!!! Vanaf 15 uur: Officiële openstelling van de tentoonstelling in foto's, documenten, propagandamateriaal... Programma: toespraken concerten door de harmonies De Voorwacht - Ninove Concertband Vooruit Harelbeke. Toegang: gratis. Strijdtheater - dialogen en liederen door Kollektief Internationale nieuwe scene en Wannes Van de Velde. Toegang: 150 fr. (plus-3-pas: - 50%) (120 fr. in voorverkoop, CJP en TTT). Om 20 uur. Steun: Bestuur voor Volksontwikkeling en Openbaar Bibliotheekwerk. Om 20.00 uur; toegang: 130 fr. (100 fr. in voorverkoop, TTT en CJP) Steun: Bestuur voor Jeugdvorming. zijn.

Voor Allen | 1982 | | pagina 3