Prachtig koncert, akademische zitting en banket luisteren 85-jarig bestaan Harmonie op m Bal SP-AALST-Centrum AALST Inspraak in SP-programma Schoolfeest K.A.A. met klemtoon op wetenschap, literatuur en sport. Open hoorzitting Met een schitterend concert werd vorig week-end het drie dagen durende jubileumfeest van onze Harmonie «Hand aan Hand» ingezet. De feestzaal van het stadium was voor de gelegenheid bomvol gelopen en de vertolk te stukken van een belangrijke kwaliteit. Uitslag tombola ingangskaarten T.D.-RIB- TO Met manifestaties rond de drie grote stromingen; de wetenschappelijke, literaire en sportvorming, wil het ko ninklijk Atheneum Aalst (KAA) op zondag 28 maart de vorig jaar hernomen tra ditie van een schoolfeest ver der uitbouwen. Zaterdag 27 maart 1982 Van de Mandatarissen Jan De Bruecker, Albert De Winter, Mare Galle, Eddie Monsieur, Gracienne Van Nieuwen- borgh, Martin Van der Speeten en Jan Van der Veken. Orkest: The Family Band Feestzaal: Volkshuis Houtmarkt 1. Deuren: 20 uur, 2 - 19 maart 1982 - «Voor Allen» lijk, wegens gezondheidsredenen op het banket aanwezig te zijn maar toen Martin Van Der Speeten zegde onmiddellijk na de hulde aan deze leden een bezoek te zullen brengen om hen de eretekens te overhandigen kregen ze een flink applaus mee van de aanwezigen. Aan alle muzikanten van de Har monie en het bestuur wenst de partij langs deze weg nogmaals hul de te brengen voor het gepresteer de werk ten voordele van de socia listische beweging. Roger D'Hondt Dirk De Pauw 1008 426 1045 560 425 67 1623 1055 63 1102 Prijzen af te halen tot 30 april in 't Kasteeltje te Hofstade. Met een hearing, vanavond in de zaal Madeion, wenst de SP Aalst een eerste stap te zetten in de richting van een demokratisch uitwerken van haar programma voor de gemeenteraadsverkiezingen. Meer dan eens werd in het verleden vastgesteld, dat de publieke opinie niet aan haar trekken komt in de programma's die eenzijdig zijn opgesteld en waarin de ware noden van de bevolking niet eens worden aangeraakt. Anderzijds puilen deze programma's niet uit van kreativiteit. Om daaraan te verhelpen opteerde de SP Aalsteen reeks inspraakavonden te organiseren waarop elkeen aan zijn trekken kan komen met voorstellen die van belang zijn voor het uitwerken van het SP-programma. Het komt er niet zozeer op aan een debat te houden over het huidige beleid, al gaan we dit niet uit de weg, maar voornamelijk nieuwe elementen aan te brengen die fundamenteel iets kunnen wijzigen aan de opstelling van «onze» partij tegenover het gemeentebeleid. Elke onderafdeling werd vrijgelaten op haar eigen wijze de inspraak te organiseren. In de zaal zal telkens een panel aanwezig zijn van drie leden van het partijbestuur van SP Aalst die alle nuttige opmerkingen zullen noteren en desnoods bepaalde verduidelijkingen zullen aanbrengen die de informatieuitwisseling ten goede komen. Het mag geen over en weer gepraat worden, een eindeloos debat. De SP beschouwd de ingezamelde gegevens als een ernstig evaluatiekader voor haar eigen beleidsopties. De inspraak organiseren is een van de essentiële punten uit ons programma dat openstaat voor een gemeentebeleid waarin de bewoners via diverse kanalen hun zeg kunnen doen en meebepalend een bijdrage kunnen leveren. Er is een recht op informatie, inspraak en participatie dat het mogelijk moet maken de betrokkenheid van een gemeenschap steviger en geloofwaardiger te maken. Al te veel worden in de gemeenteraad spelletjes opgevoerd die in feite niets fundamenteels wijzigen tenzij hier en daar wat administratieve organisatie. Een interpellatie is er al te dikwijls om in het eigen zon lichtte gaan staan. De inspraakavonden welke we organiseren moeten ons een aanduiding geven van de te voeren politiek, met de nodige risico's aan verbonden indien zou blijken dat sommige voorstellen niet haalbaar zijn. Roger D'Hondt Politiek secretaris SP Aalst Van de klassieke sabeldans van A. Kachaturian tot een prachtig uitge voerde Cornet Carillon van R. Bin ge, het was allemaal even kundig gespeeld. Voorzitter Martin Van Der Speeten noemde het optreden briljant en verwelkomde in de zaal een ruim publiek w.o. minister Marc Galle. In het kort maakte hij de balans op van wat de Harmonie de laatste jaren wist te presteren. Er is een laaiend enthousiasme aan wezig onder onze mensen en diri gent Honoré Verstraeten weet dit alles tot een geheel uit te werken in zoverre dat Hand aan Hand tot een der toppers mag gerekend worden in de eredivisie waarin wordt opge treden. Het koncert, gepresenteerd door Jacques Cottijns, duide zowat 90 minuten. Roger D'Hondt en Jeanine Roelandt boden aan diri gent en voorzitter namens de partij gelukwensen en bloemen aan. Zaterdagnamiddag werden de mu zikanten en het bestuur van de 'Aleer dan 60 jaar spelend lid van Hand aan Hand, het moet wat zijn voor de kameraden hier samen met minister Mare Galle en voorzitter Martin Van Der Speeten op de foto. Volgens studieprefekt Alois Van Den Bossche op een perskonferen- tie, wil men meer doen dan alleen het klassieke gedoe van eten en drinken, het feest moet een vol waardige bijdrage leveren tot de algemene bewustwording van wat de school historisch verbindt met de maatschappij en welke nieuwe projekten aan bod komen. Vorig jaar werd een beeld opgehangen van de rol welke het Atheneum speelde in de politieke en kulturele evolutie in Vlaanderen en tans wil men op enkele deelaspekten dieper ingaan, steeds vertrekkend vanuit de leerstof. Hoofdonderwerpen vormen, aldus de prefekt, de wetenschappelijke, literaire en sportstromingen welke door hem de «essentie van wat er finaal op de school gebeurt» wor den genoemd. Zo is de wiskunde het fundament van de wetenschap pelijke wereld en op het feest zal men de konfrontatie met compu ters en informatica, welke een nieu we techniek inluiden, niet uit de weg gaan. Overigens wordt in de school veel aandacht besteed aan het computergebruik. De vrien denkring besliste dat een computer zal worden aangekocht ten behoeve van het onderwijs en specialist S. Bogaerts zal er op 22 april een konferentie over houden. Tijdens het schoolfeest zal men fysika oefe ningen laten uitvoeren binnen het programma secundaire vorming en er komt een overzichtelijke ten toonstelling door de vereniging van banken en de leerlingen zelf over de «bankcaire wereld». Het teama milieubeheer werd ge kozen als onderwerp door de leer lingen binnen de literaire stromin gen. Behoudens eigen werken zal er een onuitgegeven gedicht van L.P. Boon over het team te zien zijn. De leerlingen van de basis school, zo deelde direktrice De Ro mee, ontwerpen tekeningen voor een tent en ook rond de figuur van Goëte, die straks honderd wordt, zal visuele informatie worden ge toond. Voor wat de sportrichting betreft werd een overeenkomst ge sloten met het bloso voor een akti- viteit rond «Vlaamse volksspelen.» Prefekt Van Den Bossche kondigde meteen ook aan dat de bouw van een polyvalente sporthal, essentieel om de sportinrichting te doen sla gen, tegen 1985 in het vooruitzicht mag worden gesteld. De ontwerpen en afspraken met de stad Aalst vorderen goed. Over het nut van een schoolfeest en het uitgeven van een tijdschrift werd nog "gesteld dat men meer openheid nastreefd «wij willen be wijzen dat we leven» zegt men. Behalve de opgesomde manifesta ties zal men op de «top-dag» nog terecht kunnen voor sportwedstrij den, dia-projekties over schoolakti- viteiten en rustig aan een demokra tisch prijsje kunnen eten en drinken. Roger D'Hondt Programma: 1. Aperitief van 11 uur af. 2. Middagmaal in het schoolrestau- rant tussen 12 u. en 14.30 u. (zie bijlage) 3. Tussen 14.30 u. en 17 uur: Praktische en theoretische weten schappelijke vorming, gedemon streerd door leerlingen in de labora toria fysica, chemie en biologie. Tentoonstelling van tekeneningen en literaire werken van leerlingen. Sportwedstrijden Volksspelen in Vlaanderen gede monstreerd door het Bloso met mo gelijkheid tot deelname van iedereen. Dia-reeks van de basisschool over de sneeuwklassen in Oostenrijk. Gezellig samenzijn (tot 19 uur) Pannekoeken, wafels, ijskreem, enz. Om praktische redenen is het nood zakelijk vooraf in te schrijven voor het eetmaal (voor 19 maart a.s.) door: Deelnamestrook terug te sturen (zie bijlage of telefonisch kontakt 053-21.46.911 78.75.94178.75.96 of persoonlijke melding op school. In de schoot van de Aalsterse So cialistische Partij werken o.a. de mandatarissen, de jongeren, de vrouwen en verschillende werk groepen reeds geruime tijd aan de voorbereiding van het SP-program ma voor de komende gemeente raadsverkiezingen. Inderdaad 3 oktober 1982 is niet zo ver meer af! De S.P. heeft de bedoeling om aan de Aalsterse bevolking een konkreet en realiseerbaar program ma voor de komende 6 jaar voor te stellen. Niemand gelooft nog en terecht in grote beloftes en mooie slogans. Vooraleer echter het programma definitief vast te leggen, willen wij eerst de bevolking raadplegen. De SP wil immers een programma ver dedigen dat in samenspraak met de bevolking tot stand kwam. Het SP programma zal een prog ramma zijn VOOR en VAN de bevolking. Om dit te kunnen verwezenlijken willen wij via een «OPEN HOOR ZITTING» of inspraakvergadering de bevolkjing aan het woord laten. De S.P. wil weten wat leeft onder de Aalsterse bevolking, 'welje de grote kritieken zijn op het tot hier toe gevoerde stads- en O.C.M.W.- beleid, welke initiatieven en reali saties positief of negatief bevonden werden, welke de grootste behoef ten en noden zijn. Kortom wat wil de bevolking, wat wilt u gerealiseerd zien in de ko mende jaren. Indien u echter verhinderd bent dan kan u ook schriftelijk (op het adres van de secretaris Patrick De Smedt, Vooruitzichtstraat 172 te Aalst 9300) uw wensen of grieven kenbaar maken. Slechts de brieven ondertekend met naam en adres zullen in overweging genomen worden. Tijdens deze «HEARING» zal een panel bestaande uit bestuursleden van de afdeling en onderafdeling Aalst en leden van de werkgroep gemeenteraadsverkiezingen de wensen, vragen, opmerkingen en bedenkingen inzamelen en verwer ken. De S.P.-mandatarissen zullen ook aanwezig zijn in de zaal. Uiteindelijk zal de synthese overge maakt worden aan het bestuur van de afdeling Aalst en de werkgroep die zich bezighoudt met de voorbe reiding van de gemeenteraadsver kiezingen. Langs deze weg nodigen wij alle inwoners van Aalst en in het bij zonder de leden van de socialisti sche gemeenschappelijke aktie uit tot deelname. Maak gebruik van uw recht tot inspraak! Graag tot heden avond. Namens het bestuur Patrick De Smedt Tijdens het banket zondagnamiddag werden muzikanten gehuldigd omwille van hun jarenlange medewerking. Meer dan 50 uitvoerders zorgden voor een geslaagd jubileumcon eert. Wssm voor de 85e verjaardag. Tenslotte hoopte de schepen er ook nog bij te mogen zijn bij de viering van het honderdjarig bestaan. Na een korte receptie trok de har monie door de belangrijkste cen trumstraten voor een muzikale tap toe, hierbij flink ondersteund door het rommelkorps o.l.v. Laurent Maesschalck en Marc Van der Schueren. Een vijftal ereleden-her bergiers werden onderweg met een bezoekje vereerd. De dag werd besloten in het Volkshuis met de uitvoering van de internationale. harmonie ontvangen op het stad huis. De schepenen Monsieur, Van den Eede en De Maght hadden eraan gehouden de sfeervolle ont vangst met receptie achteraf bij te wonen. Voor één keer kwamen de traditio nele toespraken niet hoofdzakelijk vanwege het stadsbestuur. Minister Mare Galle en ere-volksvertegen- woordiger Bert Van Hoorick lieten zich immers niet pramen om, op uitnodiging van het bestuur, prach tige speeches te komen houden na het welkomstwoord door voorzitter Martin Van der Speeten, waarin deze vooral benadrukte dat de vie ring van het 85-jarig bestaan geen eindpunt betekent maar «de aan vang van een vernieuwde jeugd, kwam den Bert» aan de beurt. Deze liet zich in zijn schitterende toespraak vooral leiden door de vroegste geschiedenis van het «hou ten kloefenmuziek» zoals onze hui dige harmonie in zijn vroegste ja ren genoemd werd. Bert wees erop dat in een tijdspanne van 85 jaar zonder twijfel honderdduizenden arbeiders opstapten achter het vaandel van achtereenvolgens het houten kloefenmuziek, de fanfare en de harmonie. «De harmonie o vertegenwoordgt in wezen 85 jaar Aalsterse arbeidersstrijd» besloot hij. o In tegenstelling met vorige spreker blikte minister Galle niet in het verleden maar naar de toekomst. Hij beklemtoonde vooral de nood zaak van regelmatige verjonging, iets wat in 3e Harmonie Hand aan Hand zeer goed toegepast wordt. Minister Galle feliciteerde tenslotte de voltallige harmonie en in het bijzonder de «chef». Honoré Ver straeten onder wiens kundige muzi kale leiding de muziekvereniging op moet naar haar eerste eeuw feest. Schepen Gaston Van den Eede sprak tenslotte namens het stadsbe stuur zijn waardering uit voor de prestaties van Hand aan Hand en maakte tevens zijn felicitaties over Zondagnamiddag werd het banket van de Harmonie dat buitenge woon verzorgd was, gehouden in de kelderzaal van het Volkshuis. Mar tin Van Der Speeten verwelkomde er ca. 120 aanwezigen waaronder minister Galle, ere-kamerlid Bert Van Hoorick, kamerlid Herman De Loor, senator Van Der Niepen en schepen Monsieur. Bijzonder vroeg hij een applaus voor Mare Galle «die er zijn krukken» heeft onder gezet om de huldiging van verdienstelijke muzikanten op een passende wijze te verzilveren en Frans Wauters omwille van een prachtige tekening, de «Zwarte Hoekbrug» welke hij heeft ge maakt en waarvan alle aanwezige muzikanten een exemplaar in ont vangst mochten nemen. De huldiging van de leden verliep bijzonder hartelijk. Spijtig genoeg was het secretaris Pierre Van Vae- renbergh en Dolf De Wolf onmoge- De feestzaal van het stadhuis was goed gevuld met een aandachtig luisterend publiek dat zijn lof niet spaarde.

Voor Allen | 1982 | | pagina 2