liÏNOVE Natuurgeneeskunde Beter voorkomen dan genezen BAL DER Zoekertje Nieuw 8 - 2 april 1982 - «Voor Allen» Het Ninoofs schoolgezelschap bracht «Groeten uit Nice» Zaterdag 17 april 1982 «De Ninoofse georganiseerde socialistische arbeidersbeweging» Zondag 18 april 1982 «Collage Flamand» Zaterdag 24 april 1982 om 20u30 Johan Verminnen en Groep C.S.C. Ninove S.P. Ninove in rouw Vander Taelen Henriette Geboren te Ninove op 5/5/1906 en overleden te Ninove op 29 maart 1982. 20.30 uur Start: 21 uur. Harmonie «De Voorwacht» Ninove Gepensioneerdenbond Gezellig samenzijn Hobby Club Koepoortkoncert Natuurgeneeskunde staat voor een oeroude geneesme- tode, die vooral wil voorko men en het ziek worden wil afweren. Natuurgeneeskunde Prijswinnaars Foto- en Diawedstrijd S-Magazine Thuisvefplegingsdienst Bond Moyson Sektor Brakel Sektor Herzele Sektor Ronse II Sektor Ninove Sektor Zottegem Opnieuw zorgde het Ninoofse N.S.G. voor drie hoogstaande voorstellingen. Voor het eerst deel nemend aan het Toneeltornooi van de stad Ninove, werd ditmaal een fris blijspel van Dick Van Maasland voor het voetlicht gebracht. Casper De Vries (Mare Siroyt), een doorsnee-Hollandse huisvader, heeft voor een spotprijs een riante villa in Nice kunnen huren. Zijn vrouw Clara (Hilde Kiekens) en zijn hupse dochter Sita (Morena De Backer) kunnen hun ogen niet ge loven. Het schijnt allemaal te mooi om waar te zijn: het zeer luxueuze gebouw ligt vlakbij de Méditerra- née, die gedurende het hele stuk aanwezig blijft (niet in het minst dank zij Toon Hermans). Er schuilen echter verscheidene ad dertjes onder het gras. Een eerste duikt op in de persoon van me vrouw Westveld-Haanstra (Daniël- le Leeman) en haar «lieverdjes» Micky (Marleen De Vits) en Lam- my (Dirk Van Liedekerke). Zij beschikt eveneens over een kwitan tie in regel. Maar ook de jonge kunstschilder Vanaf 15 uur: in foto's, documenten, propagandamateriaal. Toegang gratis. Strijdtheater «Kollektief Internationale Nieuwe Scène» en Wannes Van de Velde. Toegang: 150 fr. (plus-3-pas: 50%) (120 fr. in voorverkoop CJP en 11 T) Steun: Bestuur voor Volksontwikkeling en Openbaar Bibliotheekwerk) Toegang: 130 fr. (100 fr. in voorverkoop, 111 en CJP) Steun: Bestuur voor Jeugdvorming. Plaats: Feestzalen «De Redding», Geraardsbergsestraat 119 Ninove. Kaarten kunnen ook besteld worden door storting op reke ningnummer 870-0406133-57 van C.S.C. p/a G. De Ville, Dwarsstraat 35, 9400 Ninove. CSC Ninove roept dringend alle leden van het beschermko- mitee op om een definitieve keuze van het materiaal te maken en de eerste werkzaamheden te beginnen. Op maan dag 5 april om 20 uur in Zaal Redding (Geraardsbergse straat) M^n meldt ons het overlijden van Kd. Gustaaf Verekens, vader van gemeenteraadslid en CSC-voorzitter Urbain en van Freddy, op de leeftijd van 74 jaar. De SP/CSC federatie Aalst biedt dan ook aan de diep getroffen familie haar blijken van deelneming in de rouw aan. Mijnheer Cyrille Stevens - haar echtgenoot Mevr. Wed. Branckaert Gustaaf - Stevens Lena en kinderen en kleinkind Mr. en Mevr. Stevens André - Leclair Annie en kinderen Mej. Stevens Nicole Mr. en Mevr. Willems Jean-Pierre - Stevens Sonja en kinderen: haar kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind. Melden u bedroefd het overlijden van mevrouw Volgens de wens van de overledene heeft de verassing en de asverspreiding op het kerkhof van Ninove plaatsgehad in enge familiekring. Dit bericht geldt als enige kennisgeving. Middenstraat 35, Ninove. Vincent Punt (Philippe Van der Haegen) doet zijn onverwachte in trede. Hij komt midden de hoogop lopende discussie tussen beide fa milies terecht. Het verhuurbureau «Eldorado Express» schijnt nog mensen te hebben beetgenomen. Alles wordt nog ingewikkelder met de komst van het mysterieuze wufte wicht Karina (Greet De Troyer). Er blijkt niets anders op te zitten dan de villa te verdelen. Ook dit loopt niet ongestoord want kort na elkaar komen ook nog de bazige tante Mien (Monique De Witte) en de geheimzinnige Bruno Lamperti (Paul Van der Haegen) binnen stormen. Al deze typische blijspel-ingrediën ten zorgden voor een sprankelend vertoon in een bijzonder geslaagd decor, sober maar zeer funktioneel en suggestief, (ontwerp: Rik Le- maitre; uitvoering door de beroeps afdeling o.l.v. Karei Fermon en Paul Van der Smissen). Ook het geluid en de belichting droegen veel bij tot actie en sfeerschepping (Guido Breynaert en Jean-Marie Maes). Ook grime (Anne Hoorens en Josée Snoeck) en kleding (Hele na Ravijts) waren zeer geslaagd. De 3 bomvolle zalen moet men alleszins niet meer overtuigen. Het N.S.G. brengt steeds voorstellin gen met stijl en klasse. Alle vrienden en sympathisanten worden uitgenodigd op het jaarlijks eetfestijn (steak - koteletten - haantjes en frieten) dat doorgaat op zaterdag 3 april 1982 vanaf 18 uur en op zondag 4 april 1982 vanaf 11.30 u tot 15 u in de feestzaal van het Volkshuis, Geraardsbergse straat, 119, Ninove. Op Zondag 25 april om 14.30 uur gezellig samenzijn in de kleine zaal. Men zal kunnen genieten van een lekker tasje koffie, met mattetaar- ten. Gelieve lidboekje en lezers- kaart mee te brengen, om zegels te plakken op het lidboekje waar stempels op staan. Tas meebrengen ABT. Men zegge het voort. Wij verwachten een tal rijke opkomst. Op donderdag 15 april om 14.30 uur gaat onze hobbyclub door in de oude gebouwen van Bond Moyson Geraardsbergsestraat. Men ver wacht een talrijke opkomst. Vrijdag 9 april 1982, te 20.30 uur: Vioolrecital met Jan Van Weyen- berg viool en Rudolph Ramming piano. Zij brengen werken van: J.S. Bach, W.A. Mozart, J. Brahms, Schubert, H. Vieuxtemps. De natuurgeneeswijze meent dit te bereiken door een natuurlijke voe ding, een goede ademhaling ge paard gaande met voldoende li chaamsbeweging, en het zinvol ge bruiken van wat «aarde, water, licht en lucht» ons bieden kan. Bij ziekte zal zij proberen niet enkel het ongezonde orgaan te ge nezen, maar de zieke mens als een geheel te behandelen. Meestal be tekent dit dan ook dat een algehele verandering van de levenssituatie vereist is. Deze term dekt dus een enorme lading. Verschillende disciplines van de «rang-geneeskunde» kun nen onder het verzamelwoord na tuurgeneeskunde geheel of gedeel telijk thuis gebracht worden, zoals daar zijn kruidengeneeskunde, ho- meopatie, hydroterapie, iriskopie, medische astrologie, paranormale geneeskundevoedingsterapieën Reeds Hippocrates 360 voor onze jaarrekening), «vader van de geneeskunst», leerde dat de natuur de zieke geneest en dat de arts daarbij alleen maar mag assisteren. Volgens hem ontstaat ziekte wan neer de vitale krachten te kort schieten om het lichaam van afval stoffen te ontdoen. De behandeling moet bestaan uit natuurlijke tera- pieën (voeding, licht, lucht, water en warmte) die de vitale krachten van het lichaam ondersteunen. Hij wist ook al dat het voornaamste doel van de geneeskunde moest zijn «kwalen te voorkomen». Moderne grootmeesters in de na tuurgeneeskunde waren en zijn o.a. Dr. Kneipp, Melly Uyldert, Dr. Vogel, Dr. Bircher-Benner e.a. De natuurgeneeskunde stelt dat elk organisme de kracht bezit om ziek testoornissen te bestrijden en te herstellen; ten tweede dat elke vorm van ziekte veroorzaakt wordt door een opeenhoping van afval stoffen, dit door jarenlange onjuis te levensgewoonten (verkeerde voeding, te weinig beweging, on volledige ademhalling, en pshyehi- sche spanning). En ten derde dat het lichaam streeft naar een opti male gezondheid, vandaar dat acu te ziekten gezien worden als een natuurlijke poging om opgehoopte afvalstoffen te verwijderen. Een kronische ziekte daarentegen ont staat als gevolg van het niet meer in staat zijn van de natuurlijke krach ten van het lichaam om met een acute manifestatie op de ziekte te reageren. De afvalstoffen hebben de overhand gekregen en uiteinde lijk is er een destruktie van weefsels en organen ontstaan. De oorzaak van ziekte moet dus gezocht worden in het overtreden van de natuurwetten (dit kan ook gebeurd zijn door het voorgeslacht erfelijke aandoeningen). Het is er de natuurgeneeskunde om te doen om de levenskracht, het ontgiftingsvermogen van het orga nisme te aktiveren om ziekte te voorkomen en te genezen. Een zeer belangrijke oorzaak van de verzwakking van de vitale krach ten ligt in het spijsverteringssy steem. Deze stoornissen worden in de natuurgeneeskunde steeds opge merkt meestal door een speciale buikdiagnostiek of door een nauw keurig onderzoek van de ontlas ting. De natuurgeneeskunde behandelt steeds de mens als totaliteit en beperkt zich niet tot het specifieke zieke orgaan. Dit houdt in dat de keuze voor de natuurgeneeskunde tevens een keuze voor een bepaal de levenswijze betekent. Vooral kronische aandoeningen worden op een zeer suksesrijke wijze behan delt, nl. astma, migraine, reumati sche klachten, eczemen en maag stoornissen. Alleszins staan wij ten volle achter de gehele levensfilosofie van de natuurgeneeskunde maar zoals steeds willen we de lezer er toch voor waarschuwen de officiële ge neeskunde zo maar niet prijs te geven, en er zich voor te hoeden niet in een te laat statium een arts te konsulteren. Trouwens de na tuurgeneeskunde wil geenszins in tegenstelling staan met de universi taire geneeskunde. Ze beoogt en kel ziekte te voorkomen en gezond heid te waarborgen. Hierbij is le venswijze en geneesmetode volgens de natuurgeneeskunde heel zeker een hulp! Luc Godefroid Natuurgeneeskunde is een verza melbegrip voor al die geneesmidde len die gebaseerd zijn op een filoso fie, die de Natuur centraal stelt in het leven van mens, dier en plant. Alle levenden wezens hebben een natuur lijke levenskracht; bij ziekte is deze energie gestoord en moet op een zo natuurlijk mogelijke wijze weer in evenwicht worden gebracht. Na tuurgeneeskunde kan dat op ver schillende wijzen b.v. d.m.v. fy- toterapie (kruidengeneeskunde) homeopatie, heilmagnetisme, heil- massage, acupunctuur, natuurlijk dieet, water-, licht-, lucht- en zonte- rapie, e.a. Altijd echter in harmonie met de wetten der Natuur, nooit tegennatuurlijk, nooit schadelijk. De natuurgeneeskunde bestrijdt geen uiterlijke ziektesymptomen, maar is een z.g. holistische (totale) terapie; zij werkt niet fragmentaris, maar stimuleert en versterkt de le vensenergie en natuurlijke ge neeskracht, niet symptomatisch, maar causaal. Kruidengeneeskunde is reeds dui zenden jaren de voornaamste be- handelingsmetode voor de zieke mens geweest. Volgens de kruidengeneeskunde komt ziekte voor als gevolg van een opeenhoping van afvalstoffen. Eli minatie van de afvalproducten bete kent genezing. En dit kan door toediening van plantaardige genees middelen. Meestal gebeurt dit in de vorm van tee. Andere toepassingsmogelijkhe den zijnextracten, tincturen, siro pen, poeders, tabletten en supposi- toria. Homeopatie slaat op de terapie die een zieke wil genezen met een ge neesmiddel dat in haar karakteristie ken overeenkomst vertoont met het beeld van de ziekte. De Homeopaat gebruikt voor zijn geneesmiddelen oneindige kleine dosis in plaats van gevaarlijke hoeveelheden. Hij dient het geneesmiddel toe na het aanzienlijk verdund te hebben. Hij beziet zijn patiënten vanuit «ge neesmiddeloogpunt» en denkt meer aan het passende geneesmiddel dan aan de diagnose. Hydroterapie is een van de basistera- pieën van de natuurgeneeskunde, waarin water wordt gebruikt als be handelingsmiddel. Dit kan zijn in de vorm van wrijfbe- handeling, wikkels, omslagen, kom- pressen, begietingen, douches, on- derwatergymnastiek, baden, hete luchtkamer, sauna, baden met kunstmatige of natuurlijke toevoe gingen. Iriskopie is een vorm van diagnos tiek, die het mogelijk maakt patolo- gische en funktionele stoornissen in het menselijke lichaam te herkennen U heeft een lekkende bad kuip, een verstopte WC, of U wenst te behangen, of een zolder te transformeren in slaapkamer, of een nieuwe electriciteitsinstallatie te zetten? Dit kan en goed koop. Telefoneer voor meer inlichtingen naar VZW DE PLUG en vraag naar Roger of Frangois, tel. 02/ 640.21.08. Te Koop: rij caravan, 10 jaar oud, 3 a 4 personen, met koelkast en nieuwe voor tent. Voor inl. tel. 053/ 66.43.70 Naar aanleiding van de prijsuitreiking van de foto- en diawedstrijd georganiseerd door het mutualistisch maandblad S-magazine wer den de laureaten op passende wijze ontvangen op het Federaal Sekretariaat van Bond Moyson te Zottegem. De kdn. Roger Otte en Luc Godefroid, overhandigden aan de laureaten elk een lito «For a daydream» van de Vlaamse kunste naar Pol Mara. Op bovenstaande foto bemerken wij vooraan gez. De Clercq-Van Paemel uit Zottegem en Mevr. Hoste uit Aalst, beiden laureaat in de reeks kleurenfoto's. door middel van abnormale vlek ken, lijnen en verkleuringen in de iris (regenboogvlies) van het oog. Medische astrologie is een weten schap waarbij men zowel medisch als astrologisch de leer van de invloeden der sterren) geschoold dient te zijn. Volgens deze leer staan verschillen de delen van het menselijk lichaam in verband met bepaalde gedeelten van het hemelgewelf en de planeten die zich daarin bewegen. Als diag nose stelt men een horoskoop op van de patiënt, waarmee dan be staande lichaamsklachten worden verklaard. De terapie kan bestaan uit kruiden, edelstenen, kleurenterapie, smaak- en reukstoffen, voeding, metaaltera- pie, e.a. Paranormale geneeskunst kan wor den uitgeoefend door iemand met bijzondere gaven wetenschappe lijk nog niet vast te stellen welke men kan gebruiken voor het verkrij gen van kennis en voor toepassen van een terapie. Hun diagnose wordt uigevoerd door middel van een vorm van helder ziendheid, trance, somnambulisme of pendelen. Meestal bestaat hun terapie door handoplegging gepaard gaande met een natuurgeneeskundi ge terapie. Voedingsterapieën: Vegetarisme: is het zich onthouden van produkten van gedode dieren (vlees, vis, dierlijk vet). In zijn meeste doorgedreven vorm is het tevens onthouding van produk ten van levende dieren (eieren, melk). Veelal gaat deze voedings wijze gepaard met een wereldbe schouwing die berust op eerbied voor het leven van mens en dier. Makrobiotiek: een door Georges Os- hawa aanbevolen «dialektische» voeding, waarin alle voedingsmid delen, vitamines en sporenelemen ten in mannelijken «vrouwelijk» onder te verdelen zijn (Yang en Yin). Geprobeerd wordt een evenwicht te bereiken in de energiehuishouding van het menselijk lichaam. Wanneer er een evenwicht is tussen Yin en Yang, is men gezond. Is er versto ring van de balans, dan is men ziek. Bircher-Benner Dieet: propageert rauwkost en muesli om ziekte te genezen en te voorkomen. Moermanterapie: is erop gericht om een evenwicht te krijgen tussen vita liteit en moraliteit. Indien de vitali- teitspool daalt, wordt men ziek. De vitaliteitspool kan ondersteund wor den door het innemen van een acht tal stoffen, o.a. vitaminen en het volgen van het Moermandieet. Weekend van zaterdag 3.4 en zondag 4.4.1982 Dagdienst Verpleegster De Muyter Lucie, tel. 055-49.84.91 Verpleegster Lafort Myranda, tel. 055-42.18.07 Avonddienst: Zaterdag 3.4.1982: verpleegster Lafort Myranda, tel. 055- 42.18.07 Zondag 4.4.1982: verpleegster De Muyter Lucie, tel. 055- 49.84.91 Weekend van zaterdag 3.4. en zondag 4.4.1982 Dagdienst- en avonddienst: Verpleegster Truyen Annie. Tel. 053-62.46.84 Weekend van zaterdag 3.4. en zondag 4.4.1982 Dagdienst en avonddienst: Verpleegster Van Der Gheynst Eliane. Tel. 055-21.63.98 Weekend van zaterdag 3.4 en zondag 4.4.1982 Dagdienst: zaterdag 3.4.1982: Verpleegster V. Isterdael Ma- rie-Paule. Tel. 054-33.42.27 Verpleegster Droesbeke Patri cia. Tel. 054-33.07.95 Zondag 4.4.1982 Verpleegster Droesbeke Patri cia. Tel. 054-33.07.95 Avondzorgen op zaterdag 3.4 en zondag 4.4.1982 Verpleegster Droesbeke Patri cia. Tel. 054-33.07.95 Weekend van zaterdag 3.4. en zondag 4.4.1982 Dagdienst en avondzorgen: Verpleegster Stalpaert Nadine. Tel. 091-60.30.78

Voor Allen | 1982 | | pagina 8