wmmm (AALST! Kandidaten SP-lijst klaar voor de strijd WÊtÈÈÈÊÈÊÈÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊfÊÊtÊÈm ^DENDERLEEUW Centrum voor gezinsplanning en seksuele opvoeding sluit de deuren mÊÊBk Minder Mobielen Centrale in regio Aalst Verfraaiing stadion Eendracht Aalst Politiek onfatsoen te Denderleeuw 2 - 9 juli 1982 - «Voor Allen» Het uitblijven van subsidies en een alsmaar diepere put in het eigen financiële vermo gen zijn er de oorzaak van dat het Centrum voor Gezin splanning en Seksuele Op voeding (CGSO) in Aalst na amper iets meer dan 1 jaar bestaan de deuren sluit. Al ternatieven zijn dat de leden zich bij de centra van Gent of Brussel voegen maar tevens wil men in Aalst via een werkgroep een minimale hulpverlening uitbouwen. IN%>V m-51 WÈÊm% filPSÏI T5TTO& HH Taxistop en Risa: Reeds geruime tijd komen er bij Taxistop oproepen bin nen van mensen met ver voersproblemen. Het gaat hier niet enkel om bejaarden of gehandicapten maar ook om personen die zich in een sociale noodsituatie be vinden. Voor deze mensen, voor wie het openbaar vervoer veelal moeilijk toegankelijk is of niet ter beschikking staat en voor wie het regelmatig ge bruik van een taxi te duur is, leek de organisatie van een vervoersdienst de enige op lossing. Wat is een M.M.C. Voorwaarden Uitslag tombolakaarten Wijkklub «De Rode Pluim» - ynsr-Ay De aanleiding tot oprichting van het centrum in Aalst waren gebeur tenissen die alles behalve verdraag zaam zijn tegenover initiatieven van seksuele voorlichting in de streek. Zo ontstond er nogal wat herrie omtrent de medewerking van het centrum voor seksuele voorlichting uit Gent aan een info- beurs te Lede. Het verbod van de Aalsterse liberale burgemeester om op de jaarbeurs gratis kondooms uit te delen en de inbeslagname van een affiche over «jongerenseksuali- teit» waarbij een ouderkomitee klacht neerlegde bij de rijkswacht. Uit de reaktie daartegen groepeer den zich een aantal mensen die er in slaagden op 5 januari 1981 het CGSO in Aalst zijn deuren te laten openen. Men ging er van uit dat de circa 20.000 scholieren en studen ten uit de regio geen enkele instan tie konden raadplegen voor hun seksualiteitsvragen In het begin draaide de werking geheel op vrijwilligers maar even later werd een beroep gedaan op een BTK'er en een vrijgestelde van stempelkontrole. In de Aalsterse onderwijsnetten werd een pamflet- tencampagne gevoerd en mede door de permanentie vroeg de wer king gestadig om uitbreiding. Met in het achterhoofd mogelijke subsi dies werd daaraan ook tegemoet gekomen. Er zijn werkgroepen ge vormd en seksuele voorlichting ge geven in verschillende schoolklassen. De subsidies bleven evenwel ach terwege ondanks het feit dat het centrum aan alle voorwaarden vol doet om die te ontvangen. Steun- kaartenverkoop akties voor perma nente stortingen en andere fuiven konden het financiële probleem nauwelijks opvangen, ook al omdat de werking niet meteen een winst gevende aktiviteit kan worden ge noemd. Door de fatale bezuinings- politiek zullen er ook dit jaar geen subsidies vrijkomen voor het CGSO-Aalst en vermits het eigen financiële budget meer dan opge bruikt is, bleef er weinig anders over dan het centrum te sluiten. Toch blijft er nog een straaltje hoop voor de ondertussen aan groeiende medewerkersgroep. Zo denkt men er aan in een bestaand hulpverleningscentrum van de stad onderdak te krijgen en via een werkgroep te pogen het kontakt met de bevolking te onderhouden. D'Hondt Roger -C De dienst draait met vrijwillige me dewerkers die hiervoor een redelij ke vergoeding ontvangen. Omwille van te verwachten wette lijke bezwaren werd het projekt echter een tijdje in de ijskast ge stopt, al werd er in tussentijd kon- takt opgenomen met de bevoegde wettelijke instanties. Vanaf nu kan men in het Aalsterse van deze dienst gebruik maken via Risa, een coöperatieve vervoerdienst. De Minder Mobielen Centrale is een hulpdienst die mensen met ver plaatsingsproblemen aan vervoer helpt. Dit gebeurt met vrijwilligers. De vrijwilligers-automobilisten la ten aan de Minder Mobielen Cen trale weten wanneer men op hen beroep mag doen (bv. en vaste halve dag in de week), en telkens als er een telefonische oproep bin nenkomt, wordt de vrijwilliger van dienst verwittigd en zorgt deze voor het vervoer van de Minder Mobie le. Bij verschillende oproepen op hetzelfde moment, tracht men de hulpaanvragers samen te vervoe ren, om de kosten te drukken. De dienst staat in principe ter be schikking van iedereen die een in komen heeft dat lager is dan twee en een halve keer het bestaansmi nimum. Voor het aangevraagde trajekt mag er geen openbaar vervoer ter be schikking staan, tenzij de handicap van de Minder Mobiele het gebruik hiervan onmogelijk maakt. De Minder Mobiele dient over een Minder Mobielen Kaart te be schikken. Dit lidmaatschap kost 200 fr. per jaar en houdt meteen een verzeke ring burgerlijke aansprakelijkheid in voor eventuele schade toege bracht aan de automobilist en/of zijn voertuig. De Minder Mobielen Kaart kan, ter gelegenheid van de eerste oproep, worden aange vraagd. Per afgelegde km betaalt de gebrui ker 5 fr. De automobilist ontvangt 4 fr. per gereden km ter dekking van zijn onkosten. Het aantal km wordt gerekend vanaf vertrek tot terug komst op het thuisadres van de automobilist. Eventueel dienen ook de telefoonkosten van de cen trale vergoed te worden. Ook de automobilist dient in princi pe lid te zijn van Taxistop Zijn basislidmaatschap kost eveneens 200 fr. per jaar. Hierdoor ontvangt hij ons tijdschrift en kan hij gratis beroep doen op de Internationale Lift-service. Het kontaktadres voor Aalst is: M.M.C. Aalst RISA vzw H. Hartlaan 30 9300 Aalst Tel. 053/77.19.89. Zoals aangekondigd is de SP het eerste klaar met haar lijst, die in middels aan de bevolking werd be kendgemaakt. De overige partijen zijn nog niet volledig rond. Zij proberen de goeie gemeente zolang mogelijk aan het lijntje te houden, meestal bij gebrek aan voldoende kandidaten of onenigheid onder de kandidaten in verband met hun rangschikking op de lijst. Als Vlaamse socialisten staan wij klaar om terug bestuursverant- woordelijkheid op te nemen en het gemeentebeleid om te buigen in demokratische en menselijke zin. Ons programma zal eerstdaags aan de bevolking worden rondgedeeld. Hierin zijn onze opties vervat, die wij prioritair willen leggen ten bate van de gemeente en haar bevol king. Het moet gedaan zijn om het ge meentebestuur toe te vertrouwen aan personen, die geen ideologi sche strekking vertegenwoordigen en geen enkele politieke macht ach ter zich hebben, doch die alleen aan gemeentepolitiek doen voor hun eigen belangen, voor hun eigen persoontje. De laatste gemeente raadszitting van 30 juni 1982 is het mooiste bewijs hoe een gemeente bestuur een echt familiebedrijf is geworden. Bijna ieder lid van het schepenkol lege of van de bestuursmeerderheid heeft nu een dochter, een zoon of een aangetrouwd lid bij het ge- meentepersoneel. De tientallen be noemingen die op deze fameuze gemeenteraad zijn doorgegaan, wa ren meestal voor kinderen van de gemeenteraadsleden van de meer derheid of van hun persoonlijke aanhang. Onafgezien hoe ze ge rangschikt waren, deze moesten be noemd worden. De andere kandi daten, desgevallend beter gerang- Tijdens het voetbalseizoen 1977-78 blies een windhoos de grote staan- tribune van het Pierre Cornelis- stadion van Eendracht Aalst weg. Het sein voor de stad om na jaren talmen het lot van het stadion in handen te nemen. De tribune werd vlug vervangen door een nieuwe, goed voor 7.000 toeschouwers en verder werd een meerjarenplan uit gewerkt voor verdere verbete- ringswerken. De totale kostprijs van de infra- struktuur-werken wordt geschat op zowat 50 miljoen maar dan zijn zowel grond als akkomodatie ei gendom van de stad. En zo stelt men. Eendracht zou dan maar een forse huur dienen te betalen ter vervanging van de symbolische frank die men de stadskas nu ver schuldigd is voor de huur. Maar zo'n vaart loopt het allemaal niet. De moeilijke financiële situatie van de stadskas noopt het schepenkol lege tot voorzichtigheid en de plan nen voor een nieuwe zittribune (38,4 miljoen fr.) worden in de lade geborgen wachtend op betere tijden. Stelselmatig zal nu aan de verfraai ing van het stadion en omgeving worden gewerkt. Zo pas werden nieuwe lokalen voor spelers en spelleiders afgewerkt. Ze bevinden zich onder de nieuwe staantribune en bevatten ruime kleedkamers, uitgerust met telkens tien gemeenschappelijke douches, een teoriezaal, medisch kabinet, een doorgangskantine voor het pu bliek, sanitair voor vrouwen en mannen en bergruimte. Ook rondom het stadion worden werken uitgevoerd. Zo is er aan de zijde van de Landbouwerstraat een parking aangelegd voor 120 wa gens, komt er een nieuw oefenveld waarvoor nog een aantal aanpalen de gronden worden onteigend (niet zonder protest) en ook de pers zal voortaan hoog in de staantribune een zitplaats krijgen in een glazen kabine. Aan de hoofdingang van het sta dion zal een ruime kantine worden gebouwd, een must voor de leef baarheid van de klub, zo wordt gezegd. De zittribune zal later worden ge bouwd maar hiervoor wordt een nieuw en minder duur ontwerp voorzien waarom de cafetaria zal aansluiten. Heel wat van de werken worden uitgevoerd door leerlingen van het RVA herscholingscentrum en stadspersoneel wat de totale kost prijs aanzienlijk drukt maar ander zijds, zo blijkt, kennen deze wer ken een traag verloop wat evenwel in de kaart speelt van de stad die alle materiaal aankoopt en met een smal budget moet zien rond te komen. D'Hondt Roger Prijzen af te halen, Zavelbaan 102, Aalst, elke dag vanaf 17 uur tot 18 uur. 2328 (reservenr. 3757) 0187 2774 3048 3683 1790 6301 1734 0332 4866 5344 5236 5063 1338 3654 3224 3783 3322 5950 1678 1297 2260 1471 3133 2344 4219 2698 4230 5074 5125 3137 4844 1334 0952 0301 1173 4730 3715 2887 2064 0202 2691 4886 4717 0994 2583 3772 0681 2277 0391 3723 3030 5861 2510 0463 5600 0752 2740 Willy CobbaertJan De Bie, Willy Verméir, Frans CoppensAgnes Ruysseveldt, Antoine Van Droogenbroeck, Rudy De Leeuw, Werner Van den Stockt, Danny Arijs, Nancy Brijs-Van de Velde, Alfons Bert, Agnes De Pelsmaecker- Sonck, Georges Couck, Paul Van der Niepen, Mare Mortier, Jean Van der Weeën, Jules Vermote, Gaston Van den Borre, Rudy De Coorde, Eric Van den Spiegel, Frans Raes, Ben Fleylenbosch, Marcel De Zwaef, Jozef Christiaens, (Julien De Bruyn, weerhouden wegens ziekte bij fotoopname). schikt in het examen, konden in de kou blijven staan. Een vrouwelijk raadslid (SLVI) wist zelf haar doch ter en schoonzoon doen aan te stellen. Zo iets moet voor de toekomst uitgeschakeld worden. Iedere me deburger moet evenveel kansen krijgen voor een plaats aan de ge meente. De Vlaamse Socialisten (SP) willen dit schandalig favoritisme onge daan maken. De CVP-VU en SLVI hebben zich hieraan grof bezon digd. De laatste groep heeft zelfs alles toegegeven aan de CVP op voorwaarde dat eerst hun eigen kinderen werden aangesteld, besef fend dat zij bij de aanstaande ver kiezingen politiek afgeschreven zijn. Hun opzet is de buit binnen rijven en de rest (het gemeentebe lang) kan naar de duivel lopen. Er moet bij het volgend gemeente bestuur van 1983-1988 weer recht vaardigheid, stabiliteit, eerlijkheid en continuïteit in het beleid aan bod komen. Hiervoor staan onze kandidaten borg. Zij rekenen op uw vertrouwen en zij zullen zeker uw vertrouwen nooit beschamen. Breng daarom op 10 oktober 1982, zoals tijdens de verkiezingen van 1958, van 1964 en 1970-1971 op nieuw de Vlaamse Socialisten aan het bestuur. Paul VAN DER NIEPEN Senator Dat de huidige SLVI-CVP-VU- meerderheid te Denderleeuw een loopje neemt met de objektiviteit en het politiek fatsoen is voor de bevolking al lang geen geheim meer. I.p.v. een gepland en de- mokratisch beleid wordt er aan dagjespolitiek en aan familie- en vriendjespolitiek gedaan. Voor zo ver er hiervoor nog bewijzen moes ten geleverd worden, drukken we hierbij twee brieven als voorbeeld af. In de eerste brief, gedateerd op 2 juni, feliciteert E. Schouppe, CVP'er en kabinetschef van staats- sekretaris Paula D'Hondt-Van Op- denbosch mevrouw X (de naam doet er niet toe) met het feit dat ze een examen met het oog op een eventuele aanwerving als schoon maakster met goed gevolg heeft afgelegd. In de tweede brief, gedateerd op 3 juni meldt de burgemeester me vrouw X dat ze geslaagd is voor het genoemde examen. Nu vragen we ons toch wel af: - is het de gewoonte van dit sche pencollege vertrouwelijke inlich tingen over kandidaat-perso neelsleden aan de ministeriële kabinetten door te spelen? - sedert wanneer is het de gewoon te dat men over de uitslag van een gemeentelijk examen eerst bericht krijgt van een kabinet en dan pas van de gemeente? - wat heeft E. Schouppe, CVP- kabinetschef van Paula D'Hondt- Van Opdenbosch trouwens met het beleid en de aanwervingspoli- tiek van de gemeente Dender leeuw te maken? - is het bij gebrek aan een serieus beleid misschien dat het huidig College van Burgemeester en Schepenen de komende gemeen teraadsverkiezingen gaat voorbe reiden? - wat gebeurt er trouwens met kandidaat-schoonmaaksters die het zonder dergelijke steun moe ten waarmaken? Voor ons staat het in elk geval vast dat het huidig bestuur nog maar eens zijn bevoegdheden te buiten is gegaan. Wij weten ook dat de be volking met een dergelijke flik- flooierij niet gediend is. Op 10 ok tober zal ze hieruit trouwens de nodige konklusies weten te trekken. Werner VAN DER STOCKT 1982 OE KABINETSCHEF voor fOSTERIJEN. TELEGRAFIE EN TELEFONIE ES/GVP/826 Mevrouw Geachte Mevrouw, Zeer tot mijn genoegen werd mij bevestigd dat U het examen, uitgeschreven door het gemeentebestuur van Denderleeuw, met het oog op een eventu. Ie aanwerving dia schoonmaakstermee goed gevolg hebt afgelegd. Ik houd eraan U van harte te feliciteren en hoop dat U bin nen afzienbare tijd voor een aanwerving in aanmerking zult kunnen komen. Met oprechte groeten. E. SCHOUPPE. arrondissement aalst GEMEENTE DENDERLEEUW Tel 053 66 73 91 053 /66.76.87 053 66.37 74 Denderleeuw, 3 Jy.NIig82 'treft Uw kandidaatstelling voor de betrekking van "Schoonmaakpersoneel" Wij hebben de eer mede te dvifl U geslaagd bent in het examen inzake de «MwervlÉf van Schoonmaakper aonee 1 aanleg-werfreaerve waarvoor U zich kandidaat stelde. Wij wensen van harte proficiat. Hoogachtend, De Burgemeester, R. VAN ISTeXDAEL

Voor Allen | 1982 | | pagina 2