GERAARDSBERGEN V erkiezingskaravaan op zaterdag 9 oktober 1982 Een volwaardige, mondige medeburger Geraardsbergen aktueel Boemsho w-V erkiezingssho w Feest voor de Derde Leeftijd V erkiezingsmeetings C.S.C. fotoklub De Krakeling Geraardsbergen Houd U klaar voor de SP- verkiezingskaravaan Wezen vrienden kan geen vuist maken Geslaagde reis SP. - V iane-Moer beke Alle militanten beschikkende over een wagen worden uitgenodigd deel te nemen aan de grote Vertrek om 8u30 aan het Volkshuis Geraardsbergen. Iedereen is op post! Onze medemens, de gehandicapte en mindervalide: De mop van de week Weektip Waar blijven de programma's? Met slogans bestuurt men geen stad! Het grote «misbruik» Zoals in de goede ouden tijd! Niemand mag ontbreken op 7 oktober e.k. Uiteindelijk: de Meierij! Wat hij nog niet weet! In zaal «De Marbol» op 7 oktober 1982 om 20 u in aanwezigheid van SP-voorzitter Karei Van Miert. Verkiezingsmeeting door SP-lijsttrekker Willy Ver nimmen. Iedereen wordt verwacht. Gratis inkom. ,4 Programma Zanger: Paul Roelandt Goochelaar: Martho Cathy Orkest: The Bensi's Toespraak: Willy Vernimmen, lijsttrekker SP Gratis toegang Iedereen wordt verwacht, het wordt zeker een aangename namiddag. Belangrijk bericht aan onze militanten 5 oktober 1982 in zaal Marbol Maandag 4 oktober 1982: Viane (dorp) Moerbeke Dinsdag 5 oktober 1982: Waarbeke Nieuwenhove Woensdag 6 oktober 1982: Overboelare (aan de kerk) Vrijdag 8 oktober 1982: Ophasselt en Smeerebbe (aan de kerk). Verkiezingsmeeting door SP-lijsttrekker Willy Vernim men telkens om 19 uur. Hél O Ut>e£N/i2ZND VeKoveeL nvoon al hoéf OaAN SlèMfóLEN kJATK0NN6N VE LEE^UN&eN 6R VAN NO6- VAN ÜEZZNf 10 -1 oktober 1982 - «Voor Allen» Het is mij al eens meer gebeurd dat ik vóór het stadhuis sta en die grote hoge trap bekijk, waar en op moet om aan onze stadsdiensten te gera ken. Voor velen van ons is dat wellicht geen probleem, maar voor enkelen van onze medeburgers is dat zoveel als een onoverkomelijke hinderpaal om aan de meest ele mentaire administratieve noden te kunnen voldoen. Wie van onze mindervaliden en onze gehandicap ten kan daar boven in een stadsbu- reel binnen? Die bedenking heb ik mij ook al meermaals gemaakt aan de ingang van andere gebouwen in onze stad. Neem bijvoorbeeld nu eens het Postkantoor en het Spoorwegsta tion, hoe geraakt ge daar binnen als ge uw leven moet doorbrengen in een wagentje? Dat zijn geen gemeentelijke gebou wen, de Post en het Station. Dat is juist, maar vermits ze in onze stad gelegen zijn en onze mindervalide stadsgenoten er ook gebruik moe ten kunnen van maken, meen ik dat het Stadsbestuur toch meer zou moeten ondernemen om aan die tekortkomingen een einde te doen maken. Maar gaat het alléén maar over de toegang tot gebouwen? Hoe be langrijk het voor een mindervalide ook moge zijn om gemakkelijk bin nen te kunnen in een bibliotheek, een zwembad, een politie- of rijks wachtkantoor, een sociaal centrum, een O.C.M.W.-kantoor, een kli niek, een school en noem maar op, toch geloof ik dat alléén de aanpas sing van de «ingang» onvoldoende is. De minder-validen en gehandi capten verdienen méér tegemoet koming opdat ze zich vrij en volgens eigen zin zouden kunnen bewegen onder hun niet-gehandicapte mede burgers. Al de maatregelen moeten één wel doordacht geheel vormen en erop gericht zijn de mindervali de en de gehandicapte volledig te integreren in het sociaal, politiek en kultureel stadsleven van elke dag. En dat is méér dan een ingang van een gebouw aanpassen, zodat onze minder-valide vrienden zouden bin nen kunnen met hun rolwagentje. Gans het beeld van het maatschap pelijk leven in de stad zou er moe ten op afgestemd worden. Zo ziet men heel dikwijls dat de stoepen langs de straten ofwel niet breed genoeg zijn ofwel niet effen zijn; ook stelt men wel eens vast dat een groot deel van de stoep is bezet door allerlei voorwerpen zoals bijv. de fruit- en groentebakken vóór een winkel, of de verplaatsbare metalen rekken om fietsen te stal len, of een aantal volle vuilniszak ken, of een hoop bouwmaterialen enz... Stuk voor stuk allemaal hin dernissen die onze mindervaliden en gehandicapten verhinderen om met hun rolwagentje de stoep te gebruiken. Die stoepen dusfystematisch en blij vend vrij houden is dan ook een eerste noodzaak. Daarbij komt dan nog dat er op sommige plaatsen een lichte aanpassing van de stoeprand (de borduur) moet gebeuren. Een rolwagentje kan niet, of slechts moeilijk en dan zeker niet zonder gevaren voor de minder-valide, af en op die hoge stoepranden rijden. Daarom zou de stad er moeten voor zorgen dat op goed bedachte plaat sen die hoge stoepranden aangepast worden, door afschuining en verla ging van de rand, zodat een rolwa gentje zonder risiko's voor valpar tijen gemakkelijk de ene stoep kan verlaten en de andere stoep kan oprijden. Dat is nog niet gebeurd in onze stad, en nochtansd is dit een verwe zenlijking die, ten eerste, zeer wel kom zou zijn voor onze mindervali den en gehandicapten en die, ten tweede, hoogstnodig is voor het gemak en de veiligheid van onze mindervaliden en onze gehandicap ten en ten derde, de daarvoor nodi ge werken zouden aan de stad niet veel kosten. En er zijn ook de telefooncellen! Het Stadsbestuur schijnt er tot op heden geen oren naar gehad te hebben om de openbare telefoon cellen zodanig in te richten, dat óók minder-validen en gehandicapten in zo'n telefooncel met gemak plaats kunnen nemen. Nochtans... met een RTT-specialist in het Sche penkollege moest het Stadsbestuur toch weten dat de RTT een bijzon dere telefooncel ter beschikking van de gemeentebesturen stelt (gra tis dan nog wel!) die gemakkelijk te gebruiken is door minder-validen. De bestaande openbare telefoon cellen kunnen door dit bijzondei model vervangen worden. Het Ge meentebestuur moet enkel en alleen daartoe een aanvraag doen bij de Regie van Telegrafie en Telefonie. Méér niet! Maar... toch is dat in Geraardsbergen nog niet gebeurd. Men zit nog altijd met de oude telefooncellen en onze mindervali den en gehandicapten moeten nog maar eens op hun kin kloppen... Vandaar mijn vraag, klaar en dui delijk: wanneer krijgen onze min dervaliden en gehandicapten die aangepaste telefooncellen in onze stad? Het stadsbestuur zou ook inspan ningen moeten doen om onze min dervalide en gehandicapte mede mensen in het sociale, maatschap pelijke en kulturele leven in onze stad op te nemen door maatregelen te nemen die onze mindervalide vrienden dichter bij de bevolking zouden brengen. Zo denk ik aan het stimuleren van het lidmaat schap van mindervaliden en gehan dicapten in de talrijke verenigingen van de stad. Zo zou de stad de verenigingen wel kunnen subsidies geven daar waar mindervaliden en gehandicapten als lid werden opge nomen en waar die mindervalide leden regelmatig deelnemen aan de activiteiten van de betrokken vere niging. Zo zou onze stad ook regelmatig voorlichtingsavonden kunnen orga niseren of subsidiëren, enerzijds om aan de mindervalide en de ge handicapten volledige voorlichting te geven omtrent hun rechten en hun mogelijkheden en, anderzijds, om bij sommigen de afstandelijk heid te helpen wegwerken. Zulke info-dagen zouden ook nog gebruik kunnen maken van een tentoonstel ling die gratis door het ministerie van Volksgezondheid ter beschik king wordt gesteld aan de gemeen tebesturen. Voor zover ik mij nog kan herinne ren verschijnt er te Geraardsbergen sedert enige tijd een mededelingen blad, uitgegeven «onder de auspi ciën van de stad». Wel, ik geloof dat er redenen in overvloed zijn om te stellen dat er in zo'n stedelijk nieuwsbulletin een regelmatige ru briek zou moeten verschijnen die rechtstreeks zou handelen over al de aspekten van het wel en het wee van onze gehandicapten en minder validen. Het is niet teveel ge vraagd. Zo'n rubriek zou niet al leen de nodige en juiste voorlich ting op permanente wijze moeten verstrekken, hij zou ook een sterke band doen ontstaan tussen onze gehandicapten en mindervaliden en onze Stad. En tenslotte nog dit: als ons stads bestuur zich eens (eindelijk!) de moeite wilde getroosten om zich het lot van onze gehandicapten en mindervaliden grondig ter harte te nemen, dan raad ik het aan eens aan te kloppen bij de Vlaamse Fe deratie van Gehandicapten. Daar kan ons Gemeentebestuur een brochure krijgen die onze vroede gemeentevaderen kan dienen als leidraad voor een nuttig en gezond beleid dat rekening houdt met de noden en de rechten van onze ge handicapten en mindervaliden. Voor die medemensen zorgen is geen luxe. Het is een menselijke plicht! Trouwens, zij zijn, zoals gij en ik, volwaardige, mondige medebur gers van onze stad. Harry Willekens Dat de verplaatsing naar Vovka Oudenaarde niet zonder gevaar was, wisten wij al, maar een wed strijd wordt gestreden tot het einde om de overwinnaar aan te duiden. Hierin is Wezenvrienden niet ge slaagd, omdat zij erin niet geloof den; want het begin was veelbelo vend met een De Nayer M. als afwerker, maar die harde strijd is langzaam uitgedoofd en wij zagen Wezenvrienden wegdeemsteren. Na een gelijkopgaande eerste helft, waar Vovka Oudenaarde alles moest geven om Wezenvrienden van zich af te houden, konden de gastheren met de rust uitlopen tot 52/43. De tweede periode was nog maar vijf minuten voorbij en We zenvrienden moest al afhaken op een 63-49 stand. Het meesterschap van Vovka was duidelijk; alhoewel een eropflakkering van onze ploeg nog enige kans scheen te geven bij een 75-65 score op de 10de min., maar dan hadden wij alles gezien van een Wezenvrienden, die geen vuist meer kon maken tegen het geweld van een sterkere tegenstan der en dra nam het verschil op het scorebord grotere afmetingen en was de 100 punten in het zicht. Dat dit niet bereikt werd, ligt aan de slechte afwerking van onze tegenstrevers, die in het omzetten van hun vele vrije worpen, niet meer de nodige koncentratie aan de dag legden. Uiteindelijk werd het dan Vovka 99 Wezenvrienden 76. Puntenverdeling: V.D. Putten Ph. 12, Garcia Diego 13, De Vos L. 12, Romeyns L. 8, De Nayer M. 27, Spruyt R. 1, Tuypens G. 3. Op het thuisfront zagen wij onze Kadetten en miniemen aan het werk. Hieraan hebben wij meer plezier beleeft, want zowel bij de Miniemen als bij de Kadetten, ble ven onze spelers de baas van Haantjes Leupegem, The Tower Aalst. Beginnen wij met onze Miniemen, die Haantjes Leupegem op bezoek kregen. Met een nieuwe aanwinst Goessens Peter, waren onze Minie men zowel in grootte als in kracht bijgewonnen en dat bleek uit het overwicht dat Wezenvrienden ten toon spreidde. Bij de rust was de zege al in het bereik met een 38/14 stand. Na de hervatting toen ook Goessens P. boven alles uitprijkte en zelf mee afwerkte nam de over winning grotere vorm aan. Met vijf punten in zijn eerste bas ketbalmatch kan dit al tellen, maar vergeten wij zijn medespelers niet, want met een eindscore van 78-26 hebben ook Bourgeois S., Torre- kens Y., Rooselaars J.M., Jacobs M., De Neyer Y. en Van der Stricht J. meedegeholpen. Dus eindstand: Miniemen Wezen vrienden 78 Haantjes Leupegem 26. Bij de Kadetten was de strijd niet zo gemakkelijk en The Tower Aalst bleef tot de 10de min. op gelijke hoogte: 11-9. Toen kwam er een opening bij de bezoekers en hier van hebben onze Kadetten dank baar gebruik gemaakt om uit te lopen tot 23-13 en de rust te berei ken met een 34/21 voorsprong. Na de rust was er aan onze spelers geen maat meer te houden en aan een hoog tempo stapelden zij de punten op 48-28 en 68-34 zegt ge noeg. Er was maar een ploeg meer op het veld en het was tijd voor The Tower dat het eindsignaal weer klonk vooraleer onze ploeg de hon derd punten bereikte. Eindstand: Wezenvrienden 90 The Tower 40. Puntenverdeling: Tummeleer L. 28, Romeyns P. 11, Van Oppens B. 30, Verleyen Y. 7, V.d. Stricht P. 3, Vermaeren Y. 3, Marginet Ph. 6, Rousseau G. 2. Volgende week gaan de Kadetten naar Haantjes Leupegem te samen met onze miniemen, en zijn de Benjamins vrij na hun nederlaag op verplaatsing te Deinze. Onze reserven en eerste spelen thuis in de Sporthal tegen Akron Ronse. Opnieuw een wedstrijd om punten binnen te halen, want ze zijn niet gemakkelijk te rapen. Dus met volle inzet en de wil in eigen kunne. Op 9 en 10 okt. is er een Eetfestijn in Zaal Ons Huis ingericht door Basketbal Wezenvrienden. Ieder een is welkom. Roger Ons «è5de klubsalon», ons «9de kleurdiafestival» is, na een bijzon der suksesvol leven voor goed... dood en begraven. Maar meteen is er terug werk op de planken. Onze inzendingen voor: a) het re gionaal fotosalon te Dendermonde, b) het provinciaal salon te Zele, en c) het ontmoetingssalon der Oost- vlaamse fotoklubs in het kasteel te Laarne, zijn klaar, dus driemaal tien foto's zijn klaar voor verzen ding. De voorbereidingen voor ons 16de Clubsalon en 10de Diafestival kun nen beginnen. Uiterste inzendda- tum 24 juni 1983, tentoonstelling op 10, 11, 17 en 18 september 1983, zaal Sint-Bavo, Hoge Buizemont. Tijdens de veertiendaagse klub- avond ten huize Leon De Vos zul- Op zaterdag 11 september maakten de S.P.-afdelingen Viane-Moerbe- ke hun jaarlijkse eendagsreis. Dit maal werd het Amsterdam. Na de verschillende opstapplaatsen te hebben aangedaan, vervolgden we onze weg langs Zundert-Wuus- twezel naar de Nederlandse hoofdstad. Ter plaatse aangekomen, mochten we zeker de boottocht niet missen op de befaamde Amsterdamse grachten. Beslist de moeite waard! Nadien was er mogelijkheid het middagmaal te nemen en dan ook een verkenningstochtje te maken door de stad! In de namiddag stond een bezoek aan de kaasboer op het program ma. Er werd geproefd en... ge kocht. Een bezoek aan het pittores- len de foto's bij het binnenkomen, naamloos en titelloos-in een doos worden gelegd. Daarna kan dan de bespreking beginnen zonder dat de naam van de maker gekend is. Geweigerde foto's kunnen enkel aanvaard worden als, bij een verbe terde teruginzending, de proef aan vaard wordt. De opgelegde onder werpen zijn: «de mens, het kind, stilleven, landschap, strukturen, sil houet, zelfportret», dus voor elk wat wils. Ook voor de diawerkers moeten de reeksen volledig projektieklaar zijn op 24 juni 1983. Fotovrienden... we hebben het be wezen, het kan, maar... het kan ook nog beter. Aan het werk en veel sukses in de donkere kamer. ke stadje Volendam werd niet ver geten. Om de namiddag af te slui ten snoven we nog even de sfeer op van de beruchte walletjes (Amster damse achterbuurten). En zo werd het dan stilaan tijd voor de terug reis, waar een halte voorzien was om de beentjes eens uit te smijten en onze dorst te lessen. Een prachtdag was het! De zon was van de partij, een gezellige sfeer, en tevreden mensen! Volgend jaar hopen wij, het S.P.- bestuur Viane-Moerbeke nog meer mensen te mogen inschrijven! Dat is zeker onze wens, en daarom zullen we niet nalaten eenieder vroegtijdig te verwittigen, voor de volgende uitstap! Durinckx A.-J. vlv.v.v.W.1.1.1.1.1.'.' De C.V.P. gebruikt nu reeds de regenboog in haar propaganda omdat zij ervan overtuigd zijn dat zij op 10 oktober alle kleuren van de regenboog zullen zien! De tijd is aangebroken voor degenen die van valse beloften houden, laat U dan ook niet misleiden! Tijdens een perskonferentie heeft de SP uitvoerig haar programma medegedeeld. Blijkbaar wordt een zo uitgebreid werk ook al niet gesmaakt, want de kommentaren waren eerder schaars.- Maar wij wachten nog altijd op de kommentaar van weetgierige journalisten die blijkbaar geen kommentaar hebben bij het niet verschijnen van een programma van de PW. Eigenaardige mentaliteit! Blijkbaar wil de P.V.V. de stad besturen zonder belastingen. Bepaalde blauwe zogenaamde «politiekers» hebben nu blijkbaar meer praat aan de toog dan in de oppositie in de gemeenteraad. Want de ingewijden van de gemeenteraad vragen zich af of de h. Van Guchte, De Padt e.a. wel nederlandssprekend zijn! Hun taal gedurende zes jaar verborgen houden, is inderdaad een hele prestatie! En NU maar de grote Piet uithangen. Och arme, och arme... Uit puur respekt voor de sportman Cyriel Delannoit zullen wij de brief die hij aan Europees Parlementslid Willy Vernimmen gericht heeft, niet publiceren. Maar één zaak is toch overduidelijk: misbruik van vertrouwen ten overstaan van die man wordt vroeg of laat bestraft! En met reden! Onze lijsttrekker Willy Vernimmen heeft er blijkbaar nu zin in gekregen. Iedere avond trekt hij er op uit met micro-wagen op iedere hoek van de straat, in de wijken en deelgemeenten, en geeft openbare meetings. Geen zoethoudertjes, een beetje agitatie en frontaal ten overstaan van de andere partijen. Geen rekening op apothekersschaal, maar met volle geweld frontaal ten aanval. En misschien is dit wel best voor de nabije toekomst! De zaal De Marbol moet te klein zijn op donderdagavond 7 oktober te 20 uur. Benevens een prachtig variétéprogramma krijgen wij ook voorzitter Karei Van Miert op bezoek. En bij deze gelegenheid willen wij eens tonen dat Geraardsbergen klaar staat om op 10 oktober met overtuiging naar de verkiezing te gaan. Allen op post beste vrienden! Het dossier «de Meierij», nu Baljuwstraat, is uiteindelijk terug zodat de werken wellicht kortelings zullen kunnen aanvatten. Gelukkig maar voor de inwoners van deze straat dat de SP dit prioritair heeft gesteld, anders waren wellicht terug een reeks andere werken aangevat. Misschien zal Meester De Troyer nu wel aan de inwoners laten weten dat dit alles dankzij hem is, maar ja, laat hem maar doen, dit is toch verkiezingspraat. Wedden dat hij het zal doen!? Minister Galle heeft deze week zijn goedkeuring gegeven aan het ontwerp «kleintuinbouwkomplex». Voor vele liefhebbers en vooral voor onze vriend Bruno Lison is dit aangenaam nieuws. Maar maakt U geen zorgen: binnen zes jaar zal er wel een CVP'er zijn die het ook gedaan heeft. Wat doen zij niet? Niets! SCHERPSCHUTTER Wegens de wetswijziging bij de gemeenteraadsverkiezingen, zullen heel wat oudere vrienden hun stem zelf moeten uitbrengen. Bij sommige vrienden is dit moeilijk. Aarzel niet om op ons beroep te doen om U te vervoeren tot aan het stembureau. Een telefoontje aan Willy VERNIMMEN, 054/41 32 28 volstaat. NA v V I "N,

Voor Allen | 1982 | | pagina 10