SP-NinoveEen ploeg Waarom is stemmen voor de S.P. nu belangrijk Laten de Ninovieters zich opnieuw bedotten RONSE Bericht aan de SP-leden van Groot-Ninove Dekoratiefeest in Wijkklubs Wauters en Centrum C.S.C. Meerbeke SP-CSC Pollare Vijfde groot eetfestijn Gemeenteraadsverkiezingen van 10 oktober 1982 Kandidatuur Koningschap Bommels 83 Prijs van de stad Ronse voor tekenkunst Oude volkssporten en volksspelen Ballonwedstrijd 5e grote avondfeestmarkt «Voor Allen» -1 oktober 1982 - 11 Partijgenoten welke zich moeilijk kunnen verplaatsen naar hun stembureau op zondag 10 oktober aanstaande kunnen steeds een beroep doen op onze vervoerdienst georganiseerd door de SP-Groot-Ninove. Men hoeft slechts een telefoontje te geven naar nummer 054/ 33 27 36 (Volkshuis). Een van onze vrienden zal hen dan met de wagen ophalen en terug thuisbrengen. Afspraken worden reeds vanaf heden genoteerd. richt in op Vrijdag 8 oktober 1982 om 20 uur 1. Filmavond «Pallieter», de prachtige Vlaamse humoristi sche speglfilm van Roland Verhavert, naar het bekende boek van Felix Timmermans. Inleiding door Walter Moens, schepen van Cultuur. 2. Tussendoor en na de vertoning kan men een aantal uitingen van Meerbeekse kost degusteren: boerenbrood met hoofd of plattekaas vlaaien, appeltrot streekbieren: Witkap, kriek en geuze. Deze aktiviteit grijpt plaats in de Rijksbasisschool, Kapelle- straat te Meerbeke. Men laat zich best vooraf bij de leden van het plaatselijk bestuur inschrijven. Deelname in de kosten: 100 frank. Zaterdag 2 oktober 1982 vanaf 18 uur Zondag 3 oktober van 12 tot 15 uur Menu: Steak natuur - peper - champignon Varkensgebraad Ossetong In de zaal van café Sportkring, Roestraat 43 te Pollare. De opbrengst van dit eetfestijn is bedoeld ten voordele van het Kerstfeest voor de kinderen van de afdeling. Kaarten zijn in voorverkoop te bekomen bij alle bestuursleden der SP en CSC-afdeling Pollare. De politiek van de rechtse rege ringspartijen en hun lobbies is een doorgestoken kaart: volmachten zijn in de plaats gekomen van be loften en holle slogans («belas tingsvermindering», «meer centen voor U», «J.E.T.-plan», «Met de CVP wordt het anders», «Omdat mensen belangrijk zijn» enz...). U hoeft er niet lang over na te denken om te beseffen dat de kie zer op 11 november 1981 (parle mentsverkiezingen) nogmaals werd beetgenomen door de CVP en PW. Daarenboven met nare ge volgen voor de werknemers, gepen sioneerden en werkonbekwamen: inlevering op alle mogelijke manie ren (vermindering van lonen, va kantiegeld, kindergeld, enz.). Werkloosheid, devaluatie, index blokkering, enz... Zogezegd om meer geld vrij te maken voor de financiële en industriële middens die, naar werd verondersteld, de kans zouden aangrijpen om op nieuw te investeren. Dit werd uiter aard een grote flop, want het is gemakkelijker te nemen dan te ge ven. Eyskens is nog steeds bezig de ekonomie «aan te zwengelen», ter wijl Knoops grote sier maakt met de petroleumbazen en de «elektri ciens». Genoemde partijen kunnen het niet nalaten m.b.t. de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen dezelf de elektorale taktiek te gebruiken. De C.V.P. De CVP verkondigt dat zij uw mening deelt. Wil dit zeggen dat de CVP akkoord gaat met socialisten, liberalen, centrum-rechtsen of Vlaams-nationalen? Zoals steeds wil de CVP vis vangen op alle vijvers, nadien wordt het dan «an ders»! De C.L./P.V.V. De C.L./P.V.V. denkt de volstrek te meerderheid te moeten behalen. Waarom? Om met «volmachten» te kunnen besturen? Dit streven wordt handig verpakt door de lijsttrekker, die van zich zelf overtuigd is dat hij het de voorbije zes jaar goed heeft gedaan (maar wat hij heeft gedaan heeft men het raden) en meent om de zes jaar eens lief te moeten zijn tegen over de kiezer... zeg maar!... De V.U. De VU - eens de lichte kavalerie genoemd - neemt de gemeente raadsverkiezingen langs de gemak kelijke kant op. Elektoralisme en demagogie zijn de instrumenten bij uitstek om de anderen van de kaart te vegen. Hoe doet de VU dat? Welnu, door tegen datgene te zijn wat zij als partij heeft goedgekeurd (o.a. ver- haalbelastingen) en door met een fikse sprong op de kar te wippen van aktiegroepen (o.a. leefmilieu). En de SP dan? Georges De Ville Politiek sekretaris Om vooral de socialisten een hak te zetten, werd de heer Dokter Roger Colen in 1976 door de centrumlijst aangezocht om bij de gemeente raadsverkiezingen van dat jaar een plaats in te nemen op de lijst. De heer dokter Roger Coolen aan vaardde en werd meteen recht streeks verkozen met 1.022 voor keurstemmen van vooral eenvoudi ge volksmensen die gewoonlijk in een geneesheer een enorm vertrou wen stellen. De heer Doktor Roger Coolen heeft dat vertrou wen misbruikt! In 1977 woonde hij welgeteld 10 vergaderingen bij van de gemeente raad en kwam daarbij telkens een stuk te laat. In 1978: 2 aanwezigheden In 1979: 0 aanwezigheiden In 1980: 0 aanwezigheden In 1981: 0 aanwezigheden - In 1982: 0 aanwezigheden U ziet het, geachte Groot-Ninovie- ters, een bijzonder flinke prestatie inzake politiek plichtsbesef! Niettemin heeft de C.L. opnieuw het lef gehad om de heer Doktor Roger Coolen op zijn lijst te plaat sen voor de aanstaande gemeente raadsverkiezingen Wij kunnen dit niet anders noemen dan: - politieke prosititutie - een loopje nemen met alle de- mokratische principes - de mensen nog meer afkerig ma ken van «de politiek» en de nodige belangstelling voor het gemeen tebeleid te ontmoedigen - apestreken en spelen met de voe ten van de Ninoofse burger! Wat denkt U ervan? Wij durven aannemen dat U nu weet voor welke kandidaat U op 10 oktober niet moet stemmen NU MEER DAN OOIT, SP 1 SP-Ninove Is" steuniijst Kiesfonds Frans Van Droogenbroeck, een ou de pionier uit Meerbeke «In Meer beke nog nooit zoveel socialisten» 1.000 fr. Van een gepensioneerde die het moeilijk heeft 20 fr. Oscar Van den Berghe, Outer «Herlinckhove doet mee» 60 fr. Theo Van Eesbeke, Meerbeke 1.500 fr. Rosine Van Londersele, Ninove «Voor een SP-overwinning op 10 oktober» 1.000 fr. Robert Timmermans-De Meyer 1.000 fr. Totaal: 4.580 fr. Partijgenoten en vrienden-sympati- santen: steun de SP in deze verkie zingsstrijd! Volg het goede voor beeld van bovenvermelde vrienden. Steun kan overgemaakt worden aan partijvoorzitter E. Milo (kan toor Bond Moyson), bij alle be stuursleden en bij alle SP-kandida- ten. Jacques TIMMERMANS Socialistische Vrouwenbond Ninove Op zondag 3 oktober 1982 te 15 uur in de Feestzaal van het Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119, 9400 Ni nove: Algemene Vergadering met Koffietafel. Spreekbeurt over: «De vrouw in de gemeentepolitiek». Men gelieve zijn lidboekje SP mede te brengen a.u.b. Het Bestuur Socialistische Gepensioneerdenbond Afdeling Ninove Hobbyclub Op donderdag 14 oktober gaat on ze hobbyclub door om 14u30 in de oude gebouwen van Bond Moyson. Wij verwachten een talrijke op komst. Men zegge het voort! Het Bestuur In de wijklokalen COC en Chalet Union heerste weer drukte om de trouwe ABW-leden met meer dan 30 jaar lidmaatschap te vieren. In het Chalet was het kd. G. Sanspeur die de aanwezigen en de gastspre ker kd. R. Van Wingene verwel komde. De burgemeester bena drukte in zijn referaat de grote verdiensten van deze pioniers, die door hun hevige strijd talrijke ver wezenlijkingen hebben gereali seerd. Nu nog plukken zij de vruch ten van hetgeen deze trouwe mili tanten hebben bekomen. Hij waar schuwde echter dat de strijd zeker niet gedaan is, want de huidige rechtse regering is volop bezig al deze maatregelen die gunstig waren voor de gewone arbeiders, terug af te bouwen. Willen wij deze afbraakpolitiek zo vlug mogelijk stoppen, dan moet deze regering een klinkende neder laag worden toegediend, door bij de komende verkiezingen massaal op de SP-lijst te stemmen. Tot slot dankte R. Van Wingene op zijn beurt de trouwe ABW-leden efP werd overgegaan tot de vereremer- king: Debisschop Ivonne, Debuys- scher Georgina, Debuysscher Si- monne, De Clercq Camiel, De Co- ninck Bertrand, De Keyzer Marcel, De Laurier Jozef, Delepee Gus- taaf, Delfosse Yvonne, Delusinne Marcel, De Schepper Albert, De Venter Armand, Henrist Albert, Langie Maurice, Lodens Maurice, Ockerman Julienne, Onijn Simon- ne, Reynaert Marius, Saelens Al- fons, Schallon Georges, Spileers Marcel, Tardy Germain, Terrijn Germain, Tonneau Agnes, Van Avermaete Gaston, Van Coppe- nolle Jeannine, Van Coppenolle Suzanne, Vandenheede Marcel, Van Rockegem Nelly, Ysebaert Denis, Van Opbroecke Maurice, Vandenbossche Raymond en Del fosse Ray. i In het lokaal COC was het kd. J. Anderegg die de talrijke aanwezi gen verwelkomde en de kd. E. Vanderhoeven, adj. sekretaris BBTK voorstelde. Deze laatste be nadrukte in zijn toespraak de ellen de die de pioniers hebben gekend en de strijd die ze hebben gevoerd. Jarenlang hebben deze vrienden gevochten voor een menselijk be staan. Hij benadrukte dat de krisis waarin we ons nu bevinden de schuld is van het kapitalistisch sys teem en zeker niet van de vakbond zoals men dat laat doorschijnen. De maatregelen die de huidige re gering aan het doorvoeren is zijn er op gericht de rijken nog rijker te maken en de arbeiders terug naar de armoede te duwen. Na deze toespraak werd door de"* kameraden R. Van Wingene en G. De Smeyter overgegaan tot de ver- eremerking van de volgende leden: Balcaen Yvonne, Bruneel Andrea, Dalez Lucien, Dejonghe Etienne, Hantson Yvonne, Haustraete Georges, Laurier Marie-Louise, Murez Eüsabeth, Tardy Lucien, Tonneau Lucienne, Van Brabant Jozef, Van Coppenolle Blanche, Vanden Eynde Georgette, Vander- guchten André, Vanderhaeghen Marcel, Vercaigne Michel, Versi- chelen Gaston, Versichelen Mar cel, Crucke Mariette en De Stercke Ernest. (DBR) De Raad der Bommels van Ronse doet langs deze weg een oproep tot alle Ronsenaars en vooral tot alle Ronsese groepen om zo vlug moge lijk de kandidaturen van de koppels voor het koningschap der Bommels 1983 bekend te maken. Het afsluiten der kandidaturen en het ontvangen van de te verkopen stembriefjes zal gebeuren in aanwe zigheid van de pers op donderdag 4 november 1982 in de trouwzaal van het Stadhuis. De kandidaten koppels moeten niet noodzakelijk gehuwd zijn. Minimum ouderdom van 18 jaar wordt gevraagd Ronsenaar zijn of Ronse nauw in het hart dragen is een vereiste. De kandidaten moeten bereid zijn tijdens de driedaagse Bommel feesten volledig de richtlijnen van de raad te volgen en de bevolking te dienen. Alle koppels die de hem ont vangen stembriefjes verkocht heb ben zullen mekaar ontmoeten tij dens het Koningsbal van 11 decem ber 1982 in het C.O.C. waar na enkele proeven over vaardigheid,., handigheid en kennis, het konings paar 1983 zal bekend gemaakt worden. Te onthouden datum: zaterdag 6 november 1982, Stedelijke feest zaal Bommelkaarting. Manillen teerlingbak Waardevolle prijzen. In de herfst van dit jaar organiseert de stad Ronse zijn 14* Prijs voor Plastische Kunsten. Het College van Burgemeester en Schepenen opteerde dit jaar, even als voorgaande jaren voor de disci pline Tekenkunst. De laureaat die zal bekendgemaakt worden tijdens de proklamatie op 12.12.1982 bekomt een bedrag van 75.000 fr. Aan de 2de, 3de, 4de en 5de ge rangschikte deelnemer wordt res- pektievelijk een bedrag van 8.000, 7.000, 5.000 fr. toegekend. De ingestuurde werken zullen ten toongesteld worden van 11.12 t.e.m. 19.12.1982. In de week enkel voor schoolbezoeken op aanvraag. W.E. van 11 tot 12 en van 18 19 december 1982: van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur. Inschrijvingsformulieren (in te stu ren vóór 15 november 1982) wed strijdreglement en alle andere nut tige inlichtingen zijn te bekomen or». volgend adres: Stadsbestuur Ron se, Dienst Onderwijs-Kultuur, Stadhuis, 9600 Ronse. Ronse: Grof vuil Op donderdag 7 oktober 1982: en dit vanaf 8 uur zullen de volgend^ straten hun beurt krijgen: Kleine Marijve, Grote Marijve, Z. Grammestraat, Bredestraat, Ba reelstraat, O. Delghuststraat, Koer Ruyffelaere, Nap. Annicqstraat, Canfijnstraat, A. Demedtsstraat, Lindestraat, Nachtegaalstraat, S. Streuvelsstraat, Lorettestraat, Schoonboekestraat, Matersveld- straat, Ninovestraat, Gebroeders* DopschiestraatIndustriellestraat, Steenweg op Ninove. op het Stationsplein C.S.C. Appelterre-Eichem Vrijdag 1 oktober 1982 vanaf 16 uur in de verkeersvrije 't Angereelstraat Tegenover dit alles blijft de SP konsekwent haar standpunten verdedigen, zowel met het oog op de algemene welvaart als het welzijn van de bevolking. Waarom datgene laten afnemen dat met harde strijd is verworven? De SP beseft heel goed dat ingevolge de ekonomische krisis besparingen en maatrege len nodig zijn. Maar dit mag niet uitsluitend gebeuren op de rug van diegenen die het minst kunnen missen. De SP biedt de bevolking dan ook een programma aan dat rekening houdt met de financiële mogelijkheden en gericht is op het algemeen welzijn van de Ninoofse bevolking. Daarom is het belangrijk nü voor de S.P. te stemmen!!! Met de medewerking van PROS Federatie voor Rekreatie en omnisport

Voor Allen | 1982 | | pagina 11