«Onze stad op weg naar een rechts beleid» AALST GLIMLACH AALST Qi '£>to Afstraffing voor D'haeseleer PW en CVP verliezen elk twee zetels, Mare Galle en SP morele winnaars. De Vrouw en de Vrijzinnigheid Tentoonstelling politieke tekening Frans Wauters Beker Mare Galle MET DE IN KARTOENS DOOR 8e Grote mosselslag Nieuwerkerken Bedanking Zondag 11 uur: Mare Galle brengt zijn stem uit in de Keizershallen. Meer dan zesduizend anderen stemden achter zijn naam. De kiezer heeft niet geaar zeld om Louis D'haeseleer de afstraffing uit zijn politie ke loopbaan te bezorgen. Hij druipt af in mineur en niet als een grote ïnenheer, zoals hij zich dat heeft voorgesteld. De lijvige Lsw brochure die we enkele dagen geleden in onze brievenbus vonden kan nu zowat worden beschouwd als zijn afscheid aan politiek Aalst. Er waren redenen te over om blau we Louis de nederlaag te bezorgen. In de eerste plaats heeft de kiezer het niet genomen dat de PW haar koalitiepartners uit de voorbije zes jaar heeft in de steek gelaten. Ver volgens is er zijn jarenlange diktaat tegenover iedereen, zijn pensioen gerechtigde leeftijd en tenslotte was er het onsamenhangend beleid waarbij hij elk sociaal kontakt met zijn vroegere kiezers verspeelde en liever ging dineren met nijveraars en beheerders. D'haeseleer verliest als uittredend burgemeester zowat zesduizend voorkeurstemmen en zijn partijgenoot Van Den Eede kreeg na 12 jaar schepenmandaat vol van schaamte 660 stemmen ach ter zijn naam. Onze stad zal dus de komende zes jaar worden bestuurd door een CVP-PW meerderheid die erg krap zit met slechts twee zetels overschot. Aalst is een moeilijk te besturen stad geworden omwille van financiële en structurele pro blemen. De nieuwe meerderheid zal het dus hard te verduren krijgen. In PW middens is men niet erg gezind op dit samengaan, vooral omdat in het schepenkollege een meerderheid heeft «moeten» toe staan aan de C.V.P. Verwacht wordt dat het nieuwe schepenkollege een rechts bewind zal gaan voeren. In het schepenkol lege zetelen slechts twee ACV'ers, Uyttersprot en Chris Lievens Borms en omdat zij zullen opge wassen zijn om een sociaal beleid door te drukken is erg onwaar schijnlijk. Men herinnert zich nog wel het PW programma dat een «grote schoonmaak» aankondigt op het stadhuis. Bij de CVP lacht men diep in de vuist omdat men in staat wordt gesteld op diverse plaatsen de vroe gere macht te herstellen. Voor 't eerst ook krijgt onze stad een burgemeester afkomstig uit een fusiegemeente van de Faluintjes. Het wordt afwachten of Uytter sprot zich politiek kan waarmaken in Aalst-stad. Overigens is men ook bij de CVP nog niet uitgepraat over het bezet ten van de schepenzetels. Zo is er Van Der Veken die wellicht naast de mand zal vallen en de ambitieu ze Paul Stockman die naar alle waarschijnlijkheid de baan moet ruimen voor boer Vinck. Bij de PW moet een van de gangmakers van deze rechtse koalitie, Redant, opboksen tegen Annie De Maght. Als Bourlon schepen wordt heeft de PW immers niemand meer van Aalst-stad om een mandaat op te nemen. Dit alles omdat blauwe Louis OCMW voorzitter wil worden en zijn jarenlange diktaat nog maar eens uitgevoerd wil zien. Toch heeft hij zijn beste tijd gehad en maandagavond leek hij een versla gen man van wie niet het beste kon gezegd worden na zes jaar burge meesterschap. Wat heeft het alle maal gebaat Louis, dat triumfalis- me waarmee U pronkte na top dagen! Het is hem de PW-CVP kennelijk om te doen geweest voogdijminis ter Mare Galle uit het bestuur van de stad te weren maar men heeft niet kunnen beletten dat de SP grote stemmenwinst boekte en met een verstrekte gemeenteraadsfrak- tie kan uitpakken. De koalitie van de verliezers tegen de winnaars. Zes jaar oppositie dus voor onze partij. Dat mag ons niet laten af schrikken. Het is nu aan ons om alle registers open te trekken en het beleid dat we voorstaan met de nodige durf door te drukken. De anti demokratie van CVP-PW zal hoe dan ook te maken krijgen met een zware SP oppositie. Roger D'Hondt Ondanks een druilerige regen stapten vrijdagavond ca. 1000 militanten op in de fakkeltocht doorheen de wijk watertoren. Socialistische gepensioneerden Algemene vergadering Alle leden worden vriendelijk uit genodigd tot het bijwonen van de algemene vergadering die plaats vindt dinsdag 19 oktober om 15 u. in het Volkshuis, Houtmarkt 1, Aalst. Op de agenda staan de gebruikelij- ke-gratis koffietafel met tombola (tas niet vergeten). Als gastspreker zal Schepen Edg. Hooghuys, optreden, met als on derwerp, commentaar over de voorbije gemeenteraadsverkie zingen. Tevens zal U kunnen inschrijven voor de jaarlijkse federale ontmoe tingsdag, op zaterdag 27 november 1982, te Ronse. Deelnemingsprijs: 200 fr. voor vervoer, koffie, gebak en animatie. Nadere inlichtingen zullen op de vergadering van 23 november worden medegedeeld. Het bestuur vraagt dat alle leden hun uiterste best zouden doen om op deze bijeenkomst aanwezig te zijn. De Secretaris Van den Bossche René Het is nogal gebruikelijk te stellen dat alleen mannen vrijzinnig zou den geweest zijn. Voor de vrouwen gold immers de «gulden» regel van de drie K's: kerk, keuken en kin deren. Daarom is het zo boeiend even de eeuwen te doorlopen die ons van deze woelige 20™ eeuw scheiden. En wat zien we? Dat er heel wat vrouwen geweest zijn die getuigden van een vrije geest en die via het vrij onderzoek tot heel andere be sluiten kwamen dan de Kerk al die eeuwen lang had voorgehouden. Dat haar dit niet in dank werd afgenomen, hoeft er niet bij verteld te worden. De meest vernuftige en wreedste foldertechnieken werden aangewend om haar te doen beken nen dat zij van het rechte pad waren afgeweken... Om dit zoeken naar de waarheid in de kiem te smoren, heeft men ook eeuwenlang het onderwijs van de meisjes onmogelijk gemaakt, tenzij uiteraard het godsdienstig onder wijs. En wanneer een merkwaar dige vrouw, Isabelle Gatti de Ga mond, er uiteindelijk toch in slaagt een school voor middelbaar onder wijs voor meisjes te openen, wordt van op de kansel in geuren en kleuren het afgrijselijk lot van de mannen afgeschilderd die met zul ke meisjes zouden trouwen! Het is tekenend voor de tweede helft van de 19™ eeuw en de 20"' eeuw dat vrijdenkende vrouwen zich dank zij de gunstige wisselwer king tussen de vrijdenkersbonden en de vrouwenbeweging zij het zeer geleidelijk zullen ontvoog den tot autonoom denkende en handelende wezens. Dit is van ka pitaal belang voor het vrijzinnig humanisme. Geen humanisme im mers zonder feminisme. Het Humanistisch Vrijzinnig Vor mingswerk Oudervereniging -voor de Moraal Afdeling Den derstreek nodigt U vriendelijk uit op deze spreekbeurt door Lydia Blontrock, ondervoorzitster van het Humanistisch Verbond Natio naal in «Café 't Landhuis» Grote Markt te Aalst op donderdag 21 oktober 1982 te 20 uur. Frans voorstellen is waarschijnlijk niet meer nodig door zijn grote bekendheid. Een bezoek aan de tentoonstelling is zeker de moeite waard. Op de foto de kunstenaar met kartoon van de Aalsterse deken, (foto W. Marckx). Alle sympathisanten van de socialistische harmonie Hand aan Hand worden vriendelijk uitgenodigd op op zaterdag 23 oktober 1982 in de feestzaal van het Volkshuis, Houtmarkt 1, Aalst. De opbrengst van dit eetfestijn is ten voordele van de nieuwe aan te kopen instrumenten. Men kan aan tafel vanaf 13.30 u tot 14.00 u en van 17.00 tot 21.00 u. C.S.C. - S.V. Aalst Twee debatavonden over «vrouw en politiek» Na al het werk rond de verkiezingen hebben de Socialistische Vrouwen het nodig hun ervaringen uit deze drukke weken uit te wisselen, en de gepaste konclusies te trekken voor de toekomst. CSC-SV heeft daarom Anne-Sophie Vanneste van het Herman Vos- Vormingscentrum geïnviteerd om twee gespreksavonden te komen geven. Deze gaan door op woensdagen 3 en 17 november 1982 in het Volkshuis te Aalst, telkens te 20 uur. Onderwerp: «Vrouw en Politiek» 1' avond: Hoe komt het dat vrouwen ondervertegenwoordigd zijn in de politiek? (met uitweiding naar de maatschappelijke achterstelling van de vrouwen toe.) 2' avond: Wat kunnen we als vrouwen tegen die ondervertegenwoordiging gaan doen? Het is echter duidelijk dat het hier niet om de zoveelste mooie voordracht gaat, waar iedereen netjes zit te luisteren. Integendeel! We verwachten van iedere aanwezige vrouw een eigen en persoon lijke inbreng. Socio-Cultureel Centrum S.V.V. Gespreksavond Op maandag, 18 oktober 1982, om 19.30 uur, Volks huis, Houtmarkt 1, Aalst. Op de agenda: Gezondheids zorg zwijgen en betalen? toegelicht door Berwouts Li- liane, Fed. animatrice S.V.V. Alle leden en sympathisanten z|jn welkom. Hofstade Blektekermis Vrijdag 15 oktober Belotting om 19 uur Zaterdag 16 oktober: Uitbetaling spaarkas vanaf 18 uur Opening kermis om 19 uur Gezellig samenzijn met verkiezing miss Blekte Zondag 17 oktober Volksspelen (vaaf) vanaf 15 uur) Bond Oud Leerlingen en Studenten H.R.I.T.O. organiseert op vrijdag 15 oktober 1982 Kwisavond kwisavond met als kwismaster Herman Van Molle (presentator I.Q.-kwis). Feestzaal H.R.I.T.O. Aalst Fantastische troostprijzen! Aanvang 20 uur Toegang gratis Iedereen welkom Hofstade Gemeenteraads verkiezingen De gemeenteraadsverkiezingen van 10 oktober 11. zijn een grote over winning geworden voor de SP. Ondanks het feit dat er 2 zetels minder te begeven waren, boekte de SP een winst van 2 zetels. Voor wat de gemeente Hofstade in het bijzonder betreft, kunnen we spreken van een triomf. De kd. Eddy Dierickx kreeg 1.397 voor keurstemmen en werd rechtstreeks verkozen en onze andere kd. Willy Merckx kreeg 753 voorkeur stemmen. Deze schitterende resultaten zijn de vrucht van een actieve en kame raadschappelijke werking van het voltallige partijbestuur, sympathi santen en vrienden. Er werd door onze twee kandidaten een eensge zinde en voorbeeldige campagne gevoerd. Een speciaal woordje van dank gaat eveneens naar onze lokaalhou ders Jef en Clothilde. Na 24 jaar komt er opnieuw een Hofstaadse socialist in de gemeenteraad. Er weze opgemerkt dat buiten de kd. Eddy Dierickx geen enkele an dere Hofstaadse kandidaat werd verkozen. Niettegenstaande we door het mon sterverbond van CVP en PW naar de oppositie werden verwezen, zal de SP zich onverdroten blijven in spannen voor onze Hofstaadse be volking. Nogmaals van harte dank voor het vertrouwen. Wie zei ook weer: «De CVP is als een publieke vrouw: ze beslist met wie en wanneer ze naar bed wil». Mare De Neef Bestuurslid CSC Wijkklub Drievelden Groenstraat 232 Aalst Kaarting Op zaterdag 16 oktober 1982 gaat om 20 uur stipt onze tweede kaar ting van het seizoen door. We zul len ze maar de naam geven «Grote Prys der SP-kandidaten». Deze prijzen worden immers geschonken door de vrienden Minister Mare Galle en Martin Van der Speeten, Gracienne Van Nieuwenborgh, Roger D'Hondt, Saerens Louis, Maurice Barrez, Roland Dua, Jan de Bruecker en Paula. We zullen maar niet verklappen hoeveel er in het laadje ligt. Kom dus zelfmaar zien en speel een partijtje belotten of wippen mee. Iedereen is vanzelfsprekend van harte welkom. Bovenvermelde kameraden wor den alvast hartelijk bedankt voor hun financiële bijdrage. Alle kandi daten verdienen ook een driedub bel proficiat voor de prachtige uit slag behaald op 10 oktober, en op de wijkklub Drievelden kan in de toekomst steeds gerekend worden. Herstelwensen We houden er ook aan een spoedig herstel toe te wensen aan de vader van onze beide leden Maurice Bar rez en Paula Cornelis. Het bestuur CSC Wijkklub «De Rode Pluim» Beste vrienden, leden van onze klub, en nietelleden. Op vrijdag 15 oktober 1982 te 20 uur, verwachten wij u allen op onze eerste belot- tingswedstrijd van het seizoen 1982-1983. Tellend voor het kampioenschap. Er is 1.000 F vooruit. Dus allen op post in ons wijklokaal bij Margot en William - café «De Krefters», Geldhof straat te Aalst. Onze tweede kaartavond gaat door op 29 oktober a.s. dus hebben we deze maand kaartingen, omwille dat we in de maand september er geen gehad hebben. Nu vandaag vrijdag 15 oktober wordt het lidgeld ontvangen voor het seizoen 1982-1983, dus wordt allen lid van onze wijkklub! Al mijn goede vrienden die op enigerwijze hebben geholpen tij dens de kiescampagne moet ik van harte danken voor hun toewijding en inzet. Er werden 2034 stemmen achter mijn naam uitgebracht van kiezers die mij hun vertrouwen hebben geschonken. Ik aanzie dit als een persoonlijke beloning en ik dank dan ook al diegenen die op 10 oktober aan mij hebben gedacht. De SP heeft 2 zetels bijgewonnen zodat er vanaf 1 januari 83 11 SP raadsleden zullen zetelen. Welis waar in de oppositie maar zeer vastberaden. Daar waar het enigszins mogelijk is wordt de SP gewipt niet alleen stedelijk en provinciaal ook natio naal en zelfs Europees. Te Aalst kregen wij de stamp van de ezel in de letterlijk en figuurlijke zin. De onrechtvaardigheid die de SP nu moet verdragen is uitermate tergend. Maar ik wil hier niet be sluiten in wrok tegenover wat er is gebeurd omdat de politiek een spel is dat terzelfdertijd treur- en blij spel kan zijn. Ik meen dat mettertijd loontje wel om zijn boontje zal komen. Alleszins nogmaals van harte dank aan alle kiezers die voor de SP hebben gekozen en in het bijzonder de vrienden die achter mijn naam hebben gestemd. Edgard Hooghuys De winnaar van de rit Jerry Cooreman en de eerste aangekomen van Lede. 2 -15 oktober 1982 - «Voor Allen» AALST 10 tot 24 oktober 1982 Museum Oud Hospitaal

Voor Allen | 1982 | | pagina 2