Nog eens De Riemaecker zoals hij is. Sinterklaasfeest «Zorro» De Morgen Progressief dagblad voor Vlaanderen NINOVE CSC Voorde Het rijke Ninoofse politieke leven llde Forellenkermis KERSTFEEST C.S.C.-Ninove ook in 1983 mede organisator van Stedelijk Kwistornooi CSC Voorde wandelde in de Wellemeersen KERSTFEEST 1982 Onder de loupe van K. Ritikaster C.S.C. S.P.-Meerbeke S.P. - C.S.C. - s.v.v. Appelterre-Eichem «Voor Allen» - 3 december 1982 - 3 Tijdens de laatste gemeente raadszitting op donderdag 25 november jl. deed gemeente raadslid A. De Riemaecker - naast drie vooraf aange kondigde voorstellen - ook nog twee tussenkomsten per ordemotie en dus bij het be gin van de gemeenteraadszit ting. zondag 5 december 1982 om 14u30 met filmvertoning Een spannende maar vaak ook komische avonturenfilm voor jong en oud. Alle kinderen van Voorde van 1 tot 12 jaar zijn van harte welkom. De brave Sint komt in lokaal Bond Moyson (bij Ivonne De Leeuw), Geraardsbergsesteenweg 564 te Voorde. SP CSC DENDER WIN DEKE dat zal doorgaan op zaterdag 18 december in ons lokaal wwe. Jacobs, Rijstraat 32 Programma: 17.00 uur: Koffietafel voor jong en oud. 18.00 uur: Film «De fluit met de zes smurfen» 19.30 uur: Aankomst van de kerstman en uitdeling van snoep en spelgoed aan onze kinderen tot en met 12 jaar. Des avonds in de stedelijke muziekschole... «Oh Johnny» naar de OCMW-wigwam! Indianenverhaal (slot) Armand keert zijn kazak Heeft Ninove een schepen van cultuur? In de nieuwe reeks «leuks uit de geburen»: Sint-Truiden richten in zaterdag 18 december 1982 vanaf 18u30 zondag 19 december 1982 vanaf llu30 in zaal «Hemelrijk» Beneden Hemelrijk, Meerbeke dit ten voordele van het Kerstfeest. Kerstfeest Socialistische Gepensioneerdenbond Ninove Hobbyclub met filmvertoning «De fluit met de zes smurfen» Zaal «Jempi», Stationsplein 's Avonds: Jaarlijks feestmaal Inschrijving bij de bestuursleden Reglement Uiteraard bereed hij zijn stok paardje inzake de benzinekwestie. Gelet op het merkwaardige vonnis van de Rechtbank te Dendermonde op dinsdag 23 november jl., voelde ik het met mijn ellebogen aan dat hij deze uitspraak zou aangrijpen om ter gemeenteraadszitting nog maals de trom te roeren. Maar wat kon hij zeggen of vragen die donderdagavond... Het vonnis van de Rechtbank volledig voorle zen ter gemeenteraadszitting, zoals hij heeft gedaan, was immers geen nieuws meer. Alle dagbladen had den de dag voordien met ronkende titels reeds met het nieuws uitge pakt. De heer De Riemaecker kon dan nog enkel vragen wat het sche penkollege zou doen... De Burgemeester kon enkel zeggen dat het vonnis door de advokaat van de stad zou worden doorge stuurd en dat - bij eventuele te nemen maatregelen - de gemeente raad speciaal zou bijeengeroepen worden. Persoonlijk heb ik er niet op gerea geerd, alhoewel er vele en andere elementen te antwoorden waren. Eerstens moet het vonnis aan alle betrokken partijen worden bete kend en vervolgens is er een ter mijn van vijftien dagen voorzien, voor eventueel beroep van een of meerdere partijen. Indien dit ge beurt dan wordt de uitspraak van de Rechtbank opgeschort. Tenslotte zou voor mij zo'n diskus- sie veel te emotioneel geweest zijn en zou je dingen zeggen die je je achteraf zoudt beklagen. Maar één zaak staat vast: volgens zelfs de meest objektieve waarnemers zijn er meerdere redenen om in beroep te gaan. Al met al had De Riemaec ker nog eens zijn nummertje opge voerd... Tweede onderwerp per ordemotie, was de houding van de gemeente raadsleden ten opzichte van de bur gemeester en de kollega's in de gemeenteraad onderling. De heer De Riemaecker gaf nog maar eens les in de aan te houden moraal én respekt voor de hiërarchie. Aanleiding daartoe was volgens hem een incident bij de laatste gemeenteraadszitting. Het kon niet anders zijn dan de opmerking van gemeenteraadslid Georgette De Kegel aan het adres van de burge meester, dat hij geen enkel dossier kent... en steeds door de stadssek- retaris alles moet in het oor gefluis terd worden. Blijkbaar is het een wederdienstje van De Riemaecker voor de burge meester, die aan hem zovele hand en spandiensten heeft geleverd in de voorbije jaren. Maar de burge meester zou daarvoor best iemand anders als verdediger hebben gehad... Met een burgemeester als voorzit ter, die zich korrekt aan de agenda zou houden, geen persoonlijke aan vallen zou dulden en ook de pri vaat-aangelegenheden buiten het debat dient te houden, zou de heer De Riemaecker heel wat blauwtjes hebben opgelopen... Maar ja, als het in uw kraam past... Tenslotte ook nog wat meer nieuws over de CVP en het voorzitterschap van het OCMW: uiteindelijk zou Johnny Timmermans toch de troostprijs van O.C.M.W.- voorzitter in de wacht gesleept heb ben, dit ten nadele van zijn mede kandidaten Norbert Coppens en Paula Roossens. Uiteindelijk zal Clement Prieels voorzitter worden van Nino ve-Welzijn, waarvoor naar verluid ook Norbert Coppens de duimen heeft moeten leggen. Wij willen niet vooruitlopen op de feiten, en later het voorzitterschap van Clement Prieels op basis van de daden (al-dan-niet) beoordelen, maar feit is dat betrokkene voor Groot-Ninove een keuze zal moe ten maken tussen Veilig Wonen, de katolieke bouwmaatschappij en «Ninove-Welzijn». Jacques TIMMERMANS In de loop van de maand juni wandelde een aantal leden van CSC Voorde in de Denderleeuwse Wellemeersen onder leiding van natuurgids Hugo Ruysseveldt. Onderstaand een kiekje dat in deze kille herfstdagen alvast doet uitkijken naar een mooi lenteweertje en een nieuwe wandeltocht. K. Ritikaster vraagt zich af welke louche zaken er in de muziek school gebeuren eens de avond over de stad is nedergedaald en de lampjes worden aangestoken (K. Ritikaster wordt bijna poëtisch), zodanig dat zelfs op de laatste gemeenteraad de toestand aldaar verheven werd tot een punt van jool en jolijt. Ter verduidelijking: de lesuren eindigen omstreeks half acht maar er blijft toezicht tot omstreeks tien uur (in de avond welteverstaan). K. Ritikaster vraagt zich af waarop dat toezicht nodig is. Misschien op leerlingen die er niet meer zijn. Misschien om te voorkomen dat individuen van beider kunne zich na de theoretische ook nog wat praktijkoefenin gen bijbrengen, en dat in een duister portiek. Worden de leerlingen die de solsleutel niet kunnen tekenen of op triangel, groscaisse, enz. een onvoldoende halen door een tyrannieke dirigent gestraft? Zijn er leerlingen die eventueel in de late uren bijkomende privélessen krijgen? Of is er toezicht nodig op de nablijvende, ja zelfs wel eens overwerkende indien aanwezig directeur? U ziet maar dat een en ander onrustwekkend is, tenware natuurlijk dat de brave studiemeester een paar supplementaire uurtjes kan ge bruiken. Terzake door de S.P. geïnterpelleerd antwoordde schepen Beeckmans met kennis van zaken in zijn bekende welsprekende stijl: «euh, euh... ik zal het eens onderzoeken, euh... euh...» K. Ritikaster is eens benieuwd naar de uitslag. Het inroepen van de hulp van de grote tovenaar-medicijnman Armando, of «venijnige kribbebijter» in de Sioux-taal (zie K. Ritikaster van vorige week) heeft zijn vruchten afgeworpen. De vurige tongen blijken over de tot nog toe warrige hoofden van de belangrijkste CVP-manitous nedergedaald. Met verlichte geest openden ze dan ook de deuren van het gewijde «Ons Huis» om aan niet minder dan 62 opgetrommelde krijgers het vredesvoorstel kond te doen: zonder verder bloedvergieten zal «johnny met de Arends- blik» van de Middenstam bezit mogen nemen van de grote OCMW- wigwam. De 62 verzamelde krijgers (waren er anders geen meer?) werden geacht het akkoord goed te keuren en kregen als dank achteraf een glas vuurwater en een vredespijpje zware Appelterse vanwege grote sachem Hilaire. Johnny schonk trouwens van pure vreugde elkeen een stel bougies om hun vurig ros extra te activeren. «Groenlachend oranjehemd» alias Clement Prieels krijgt hoogst waarschijnlijk om van zijn oorlogszuchtig gezanik af te zijn een weliswaar aanzienlijk minder gehonoreerde troostprijs. Via het voorzitterschap van «Ninove Welzijn» mag hij voortaan aan de trouwe oranje krijgers kleine wigwammekes uitdelen. Blijft echter de vraag: zullen de grote squaw Paula Van Meerbeke en Norbert Van Winnik ook de strijdbijl begraven? Leeft de CVP-stam eindelijk in peis ende vree of komt er nog een staartje? Met genoegen stelt K. Ritikaster vast dat Armand De Riemaecker zijn persoonlijke rancues ten aanzien van de onlangs overleden bekende Ninoofse schilder Luc De Decker opgeborgen schijnt te hebben. K. Ritikaster herinnert zich echter nog fris hoe bij de allereerste Prijs Plastische Kunsten te Ninove Armand niet'al te vriendelijke dingen spuide over de artiest in kwestie. En wat zien we nu: Armand komt met het voorstel aandravan om een straatnaam ter ere van de afgestorvene te geven. Over doden niets dan goeds denkt Armand wellicht. K. Ritikaster is er natuurlijk volmondig mee eens dat Luc een naambordje verdient, maar van Armand vindt hij het niettemin een taktische ommezwaai, enigszins plebejers uitgedrukt «kazakken- keerderij». Moet er nog zand zijn? Zijn collega Prieels dacht op hetzelfde bootje te springen en de figuur van kardinaal Cardijn op een straatje of pleintje te toveren, maar met aanzienlijk minder succes. Zijn er misschien binnen de Centrumlijst toch nog een aantal sporen van (blauw) latent antiklerikalisme aanwezig? Op de Outerse boekenbeurs einde november ingericht door het Davidsfonds werd de inleiding gegeven door ene Pletinckx. Schepen van cultuur te Asse. In zijn absolute onschuld begon K. Ritikaster reeds te denken dat onze bloedeigen toekomstige schepen Freddy Van Eeckhout op zijn beurt het slachtoffer van de denderende oorlogsdans in den Dreef was geworden. Bij het ter perse gaan van zijn rubriek vernam K. Ritikaster echter dat Freddy nog steeds stage loopt in de culturele sector. Vandaar dat met het oog op zijner lering en initiatie een wildvreemde maar toch échte schepen op de kop werd getikt. Een bedenking: is onze vriend Walter Moens zo fanatiek dat hij bij de opening van een boekenbeurs persona non grata is? De schrik slaat K. Ritikaster rond het hart bij de bedenking dat de handelswijze van de Truiense burgemeester ook te Ninove navol ging zou krijgen. Daar liet burgervader Cleuren een bediende, die nota bene door de artsen genezen was verklaard en aan een stadsexamen wou deelne men, met geweld opnieuw interneren in een psychiatrische instel ling. Moet de burgemeester daarvoor niet vervolgd worden wegens het onbekwaam en onwettig uitoefenen van de geneeskunde? Of moet K. Ritikaster het vooral beschouwen als een sluwe truk om bepaalde kandidaten te beletten aan een examen deel te nemen? En voor wanneer dat handig en probaat middel in onze stede? Allicht leest Et jen ook de gazetten... Met de beste groeten vanwege K. Ritikaster Zondag 19 december te 14u30 gaat ons jaarlijks kerstfeest door in de kleine zaal van het Volkshuis. Er is koffie en gebak voorzien. Tijdens het feest zullen de kerstgeschenken gegeven worden. Er is een prachti ge tombola voorzien met nuttige prijzen. Gelieve lidkaart en lezers- kaart «Voor Allen» mee te bren gen. Wij verwachten een talrijke opkomst. Zeg het voort a.u.b. Het Bestuur Op donderdag 9 december gaat de Hobbyclub door om 14u30 in de oude gebouwen van Bond Moyson. Zaterdag 18 december 1982 te 14.30 uur 1. Kan deelnemen: iedere bewe ging, vereniging of groep die een ploeg van maximum vijf spelers eventueel drie reser vespelers inschrijft. Slechts in geschreven spelers kunnen deelnemen. 2. De inschrijvingen kunnen schriftelijk gebeuren op het sekretariaat van de Stedelijke Kultuurraad, Dreefstraat 21- 23, 9400 Ninove. 3. De deelnemende ploeg kent zichzelf een naam toe of treedt op onder een bestaande naam. Elke ingeschreven ploeg duidt een verantwoordelijke aan met naam en adres. Aan deze per soon zullen mededelingen ge richt worden en hij/zij zal in staan voor de organisatie in verband met zijn/haar ploeg. 4. Bij inschrijving dient een be drag van 500 fr. per ploeg te worden betaald als deelneming in de kosten. 5. Het tornooi zal telkens zeer stipt aanvangen in de zaal die zal worden aangeduid door de inrichters. De ploegleiders moeten echter een halfuur vóór het beginuur aanwezig zijn in de zaal en zich aanbieden bij het sekretariaat. 6. De tornooidata zijn: vrijdag 21.1.1983, vrijdag 28.1.1983, vrijdag 4.2.1983 telkens om 20 uur en zaterdagnamiddag 11.2.1983 om 16 uur. 7. Naast een wisselbeker vormt een bijzonder waardevol prij zenpakket de inzet van het tor nooi. Deze wisselbeker wordt definitief veroverd door de ploeg die er in slaagt het tor nooi drie maal na elkaar te winnen. Alle ploegleiders zul len, naargelang het behaalde resultaat in de eindrangschik king en de verschillende ru briekstanden, de prijzen voor hun ploeg ontvangen op de dag van de laatste wedstrijd. Zij dienen aanwezig te blijven tot het einde van de prijsuitrei king. 8. Bij het begin van de eerste wedstrijd zullen de ploegen door loting hun reeks toegewe zen krijgen. Tijdens de volgen de wedstrijd zal een systeem van aan elkaar gewaagde ploe gen over de reeksindeling be slissen. De ploegen in dezelfde reeks beantwoorden dezelfde vragen. De wedstrijdtafel wordt steeds door loting toege wezen. 9. Indien bij het begin van de wedstrijd onvoldoende spelers aanwezig zijn, mogen de later binnenkomenden zich na toela ting van de jury bij hun ploeg voegen. Bij de start mqeten minimum drie spelers van on der art. 1 bedoelden aanwezig zijn. 10. Vervangen van spelers tijdens de vragenreeks is niet toege laten. 11. Een deelnemer mag tijdens het ganse tornooi slechts met één en dezelfde ploeg optreden. 12. In elke reeks komen volgende rubrieken terug: Kunst (beel dende kunst, architektuur, toe gepaste kunst, kunstambach ten, enz.); literatuur, aardrijks kunde, muziek (klassieke, ope ra, operette, belcanto, musical, ethnische, volksmuziek en jazz); varia, film, exacte weten schappen, toegepaste weten schappen en techniek; fauna en flora; algemene geschiedenis; varia; muziek (andere dan on der rubriek 4); sport; aktuele geschiedenis vanaf 1.1.1960; Nederlandse taalkennis en taal vaardigheid; varia. 13. De vragen worden door de kwismaster letterlijk afgelezen. Op verzoek kan de jury de vraag nog eens letterlijk doen herhalen terwijl de ant- woordtijd loopt, tenzij anders luidende vermelding. Kom- mentaar op de vraag is verbo den, tenzij een toelichting on misbaar zou zijn voor het be grijpen van de vraag. Deze toe lichting wordt verstrekt door de jury. 14. Na het startsein is de bedenk tijd 45 sekonden, tenzij anders luidende vermelding. Bij het tweede sein wordt er niets meer genoteerd en wordt het antwoord onmiddellijk getoond. 15. Elke ploeg krijgt tijdens haar vragenreeks de beschikking over een «Wortel» (principe joker). De ploeg kan die «Wor tel» tijdens de vragenreeks slechts éénmaal inzetten voor het stellen van een vraag. Bij korrekte beantwoording ver dubbelt de «Wortel» de behaal de kwotatie. Bij foutieve beantwoording heeft de «Wor tel» geen negatieve waarde. De «Wortel» wordt ook samen met het antwoord getoond. 16. Voor een goed antwoord wor den twee punten toegekend. Bij een tweeledige vraag wordt één punt per korrekt onderdeel toegekend. Deze punten wor den verdubbeld wanneer een «Wortel» werd ingezet (zie art. 15). 17. Indien de jury vaststelt dat het antwoord op een vraag uit het publiek komt, wordt de vraag geannuleerd en een reserve- vraag gesteld. 18. De jury beslist over het al dan niet toekennen van de punten. Spellingsfouten worden aan vaard in zover ze geen verwar ring stichten. Spellingsfouten of onduidelijkheden in de ru briek «taalkennis en taalvaar digheid» worden nooit aanv aard. 19. De sekretarissen noteren de score op het scheidsrechters- blad. De stand wordt opgege ven op het scorebord. 20. Na de reeks tekenen sekreta rissen en ploegleiders het scheidsrechtersblad. Het origi neel blijft bij de jury en elke ploegleider ontvangt later een samenvatting van de algemene rangschikking en de rubriek standen. 21. De rangschikking wordt opge maakt bij optelling van de in artikel 16 voorziene punten. Bij ex aequo in de algemene rangschikking gaat de voorkeur achtereenvolgens naar de ploeg: 1. die de hoogste score behaal de in de rubriek varia; 2. die een wedstrijd won; 3. die de meeste reeksen won; 4. volgens de rangschikking in de wedstrijdscores; In het andere geval beslist het lot. 22. Bij ex aequo in de rangschik king van de verschillende ru brieken worden bijkomende schiftingsvragên gesteld vóór de prijsuitreiking. 23. De beslissing van de jury is onherroepelijk, zelfs indien la ter zou worden vastgesteld dat er een vergissing in het spel was. 24. Door de inschrijving voor het Kwistornooi Ninove 1983 gaat elke ploeg akkoord met dit re glement. 25. De inschrijvingstermijn loopt tot uiterlijk 20 januari 1983. Inrichters: Stedelijke Kultuurraad van Ninove Centrale voor Socialistisch Cultuurbeleid (afdeling Ninove) Davidsfonds Ninove Focus Ninove Willemsfonds Ninove

Voor Allen | 1982 | | pagina 3