Nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd BMK, CSC-Voorde ontving Sinterklaas Het rijke Ninoofse politieke leven Onder de loupe van K. Ritikaster Zoekertjes Ninoofs Kwistornooi 1983 Jaarlijkse algemene statutaire leden vergadering C.S.C. Vormingswerk Afdeling Herzele zaterdag 15 januari 1983 om 13 uur Open paneldiskussie: «Analyse van de krisis» «Voor Allen» - 7 Zoals kon worden verwacht is de installatie van de nieu we gemeenteraad zonder enige moeilijkheid verlopen. Volgens de afspraken werd het C.L.-C.V.P.-schepenkollege ver kozen. Burgemeester Cosijns werd bij K.B. benoemd op 30.12.1982. Eerste schepen werd Jacques Even epoel en verder in volgorde werden verkozen als schepen: Hilaire Tor- rekens, Petrus Deprets, Antoine Callebaut, Roger Beeckmans, Freddy Van Eeckhout en Luc Durand. Na een summiere algemene be leidsverklaring van de burgemees ter, nam Jacques Timmermans het woord voor de S.P., waarvan hier onder het eerste deel wordt gepu bliceerd. Beleid door kiezer niet afgekeurd Sedert de oorlog heeft de SP steeds op een aktieve en opbouwende wij ze aan het stadsbestuur te Ninove- stad deelgenomen. Onder de dyna mische en kundige leiding van de socialistische burgemeesters Van Trimpont en Milo werd met de toenmalige koalitiepartners heel wat verwezenlijkt. De eerste bestuursperiode van Groot-Ninove is eveneens achter de rug. De C.L.-S.P.-meerderheid heeft sedert 1977 de grootste schok ken ingevolge de fusieoperatie moeten opvangen. Buitenstaanders zullen er zich waarschijnlijk weinig rekenschap van geven hoe moeilijk deze bestuursperiode is geweest. In deze moeilijke overgangsperiode werd niettemin toch nog heel wat gerealiseerd. Het bilan is dus hoe genaamd niet negatief. De kiezer oordeelde er trouwens eveneens zó over, zodat in wezen dezelfde meerderheid kon aanblij ven. Zij werd niet afgekeurd. Want globaal genomen bleef de C.L.- S.P.-meerderheid haar 19 zetels be houden, met zelfs een lichte winst van 128 stemmen. Weliswaar werd de onderlinge verhouding reeds meer tot de werkelijkheid terugge bracht, door de verschuiving van één zetel ten voordele van de S.P. Gelet op de perikelen rondom mijn persoon en het gebruik van die persoonlijke moeilijkheden door onze politieke tegenstrevers, is de winst van 336 stemmen voor de S.P. een enorme morele overwin ning. Verschillende in deze Raad en ook daarbuiten hadden het enigszins anders gezien en hadden voor mij persoonlijk zeker een af straffing door de kiezer verwacht! Ondanks alles, blijven wij ook van daag nog stellen dat wij als SP- mandatarissen in eer en geweten, onze beste krachten hebben gewijd aan een gemeenschapszaak, dat een gemeentebestuur toch wel is. In het College van Burgemeester en Schepenen, in de Gemeenteraad en in het O.C.M.W., waren wij bij de meest aktieven, al zeggen wij het zelf. Wij hebben een reeks verwezenlijkingen op ons aktief. Een deel van ons SP-programma werd verwezenlijkt ten bate van de bevolking in het algemeen, de minst-begoeden in het bijzonder. Kortom: wij hoeven ons van SP- zijde niet te schamen! De Centrumlijst, onze koalitiepart- ner, moet ook overtuigd geweest zijn van zijn «aktieve» inbreng in het gemeentebeleid, en lanceerde tijdens de verkiezingscampagne de slogan «naar de volstrekte meer derheid». 't Werd evenwel een ver lies van 208 stemmen. Een gebrek aan lef kan men het in geen geval noemen, dat vooropstellen van een «volstrekte meerderheid». Wij heb ben ons nochtans spoedig gereali seerd dat het om een «bliksemaflei der» ging die de goegemeente wilde laten geloven dat er nog geen voor akkoord bestond tussen de CL en de CVP. Ik kan enkel besluiten dat de CL er steeds vlug bij is... De CVP was de grote verliezer tijdens de verkiezingen van 10 ok tober en moest 845 stemmen en 1 zetel van haar aantal van 1976 prijs geven. Zij heeft nochtans wel de voldoening in de bestuursmeerder- heid te zitten, haar grote verkie zingsnederlaag 4,17%) ten spijt. Wij verwonderen ons niet over de ze nieuwe nederlaag; de CVP-op- positie was trouwens nooit één ge heel. Ondanks de aanwezigheid van enkele sterke persoonlijkheden bleef de heer de Riemaecker er de dominante figuur en de feitelijke «fraktieleider». Nog méér dan vroeger was er de strijd tussen de standen: midden standers tegen ACW'ers en omge keerd... en daar tussenin de «stan denlozen». Zeker in de CVP doet de krisis zich gevoelen... De Volksunie daarentegen was de grote winnaar van deze verkiezin gen. Zij behaalde 1.293 stemmen, méér dan zes jaar geleden en bracht haar zetelaantal op drie. Dit resul taat was wellicht het gevolg van een dynamische oppositie, geleid door de heer A. Baro, die handig in speelde op de hete politieke hangij zers. Voeg daarbij de totale inzet van mevrouw De Kegel en haar medewerkers, en het resultaat kon niet uitblijven. De vraag is of deze geforceerde hoogkonjunktuur kan aanhouden, indien dit resultaat niet verder naar een meer stevige basis kan worden omgevormd. Jacques Timmermans Een prachtige filmvertoning «Zorro», lekkere spekulooskoeken, mooie geschenkpaketten en de gezelligheid nadien waren de voornaamste ingrediënten van het jaarlijks Sinterklaasfeest ingericht door CSC-Vormingswerk afdeling Voorde. Maar dit jaar was wel het meest suksesrijke sinds deze aktiviteit door de afdeling Voorde ingericht wordt. Een zestigtal glunderende kinderen en evenveel volwassenen zorgeen ervoor dat de inzet van de ploeg militanten onder leiding van raadslid André Van Eesbeke eens te meer werd beloond. Hopelijk kunnen we in de toekomst op deze weg verdergaan. (Frans Soetaert) op ae toto bemerkt men naast de vertrouwde gezichten van de bestuursleden ook lokaalhoudster Ivonne De Leeuw, CSC- stafmedewerker Philip Bogaert evenals federaal sekretaris Chris Vancoppenolle, de «vader» der CSC-afdelingen in het arrondissement en een graaggeziene gast in Voorde, alsook onze vriendelijke gezellin Rita Van den Bossche die nooit ontbreekt op een afdelingsaktiviteit. De ronde van Groot-Ninove (2de editie) Zondagnamiddag omstreeks 16 uur werd door de opnieuw aange stelde koersdirekteur Etjen het startschot van de tweede ronde van Groot-Ninove gegeven. Er was veel volk naar de gelegenheidspiste in de Dreefstraat afgezakt om de poulains van ploegleiders Timmer mans (rozerode ploeg), Waltniel (groen-blauwe truitjes), Prieels (oranje met blauwgroene strepen) en De Kegel (geel-zwarte uitrus ting) aan te moedigen. Het dient gezegd dat alle renners tiptop uitgedost waren, hoewel start en aankomst van de eerste rit, een ploegentijdrit onder leiding van de kopman, doorging in een bijtende koude. Blauw van de koude, bevroren vingers en tenen waren na afloop de schaarse reminiscenties van deze dertig moedi gen, - Michel Van Damme van het oranjeteam moest noodgedwon gen de start missen - die het aangedurfd hadden twee en een half uur lang rondjes te draaien. Tussendoor werden de heren Evene poel, Desprets, Beeckmans, Durant, Torrekens, Callebaut en Van Eeckhout gebombardeerd tot koerskommissarissen. En de heer De Groot mag nu de volgende zes jaar instaan voor zowel de fotofinish, de rugnummers als de bevoorrading. Tot daar een summier verslag van K. Ritikaster over de 1ste rit. Rest nog de uitslag: de rode ploeg won met lengten verschil, en dat zonder chauvinisme vanwege K. Ritikaster, hoewel koersdirekteur Etjen het allicht liever anders had gezien. En nog iets: teneinde konkurrentie van de Ronde van Vlaanderen te beperken zal Etjen net als vorig jaar opnieuw voor zijn eigen bollewinkel een reklamefolder huis aan huis laten bedelen. Het veloke is toch geduldig, nietwaar? Niet vergeten: overjas, sjaal, handschoenen enz. Zelfs lezers die niet te snugger zijn (voor zover er zo zijn natuurlijk) zullen wel begrepen hebben dat bovenstaand proza ging over de nieuwe gemeenteraad. De installatie begon al onmiddellijk met een zware uitval van Etjen naar de stedelijke socio-kulturele dienst, verantwoordelijk voor het feit dat de hele bende egaal blauw uitsloeg van de koude, niettegenstaande de raad toch (nog) niet zo absoluut blauw is (zelfs geen blauwe partij, n.v.d.r.). K. Ritikaster vraagt zich trouwens terzake af wie de verantwoordelijkheid draagt. Boze tongen beweren dat er nu reeds een hoogoplaaiende polemiek aan de gang is tussen de bevoegde schepenen van de zware en lichte stokerijen, zware en lichte fuel (waarschijnlijk naar analogie met het dispuut tussen de grote kleine en de kleine grote openbare werken). Van één zaak is K. Ritikaster alvast overtuigd: het gaat geenszins om sluikstokerijen. Anderzijds is hij van oordeel dat de wild om zich heen schoppende Etjen als burgemeester er zelf moet op toe zien dat het publiek zonder overjas, sjaal, handschoenen, enz. de zitting kan volgen. Maar ja, het is voor hem wellicht veel gemakkelijker de steen des aanstoots te werpen dan een mea culpa te slaan. Intentieverklaring van de heer burgemeester De intentieverklaring van Etjen t.a.v. het gemeentebeleid in de komende legislatuur was een uniek en stijlvol voorbeeld van de kunst een massa nietszeggende platitudes en gemeenplaatsen (ook nog clichés genoemd) op een vel papier bijeen te brengen en die dan af te dreunen op een manier waarbij zelfs een schoolventje het rood naar de wangen zou stijgen. Erg veel konkrete beleidspunten heeft K. Ritikaster niet mogen aanhoren, op een rijtje slogans des te meer. Had hij dan waarlijk geen enkel welomlijnd gegeven? Toch, toch! Wat K. Ritikaster verheugt is de vaste intentie van onze burgemeester speciale premies toe te kennen aan wedstrijden van pluim-, mest- en melkvee. Iets waar men, naar K. Ritikaster verneemt, in Voorde reeds meer dan een jaar geleden mee is gestart, maar dan wel op initiatief van een toekomstig schepen van grote kleine openbare werken. Of was het misschien precies dit dat Etjen bedoelde met «streven naar kleinskalige relatief goedkope oplossingen»? Jaak in de rol van kritikaster In zijn opgemerkte en gedokumenteerde speech ontpopte SP- fraktieleider Jaak Timmermans zich als een nog grotere kritikus dan K. Ritikaster. Toespelingen op het achterbaks gefoefel van de kadodders en de Centrumboys, de reeds veelbesproken stedelijke «Tabakskommissie» propos, wat is dat Petrus?), de nooit geziene verslagen van de marktkommissie, CVP-fraktieleider Hilaire Torre kens die er in feite voor spek en bonen bijzat, enz... deden een aantal koalitiefiguren bleekjes op hun stoel heen en weer schuiven. Voelden zij zich wat ongemakkelijk? André Baro anrierzijtW aandachtig toeschouwer, een glimlach in de baard iedere keer laak, en nadien zijn eigenste Georgette, een rake pijl afvuurde. Petrus Desprets zal deze voor hem min of meer - de ttidzaldatwef uitwijzen - heuglijke dag zeker niet rap vergeten: bij de scbepoiver- kiezing zorgde hij zelfs voor hilariteit door zijn vergetelheid te- stemmen. Was hij aangeslagen door de massale opkomst? Ver wachtte hij de dreunen op zijn kop van Jaak en Georgette? Of was hij al ijverig aan het pennen voor een dossier - zowat hetaere in zes jaar dan - rond de opdeling van tegels en kasseien^, zasct at rijnzand?... Politieke moraliteit volgens de CVP Clemang Prieels toonde zich ten zeerste moreel verontrust over de- slechte naam die de gemeentepolitiek volgens hem bij het pubhek heeft verworven. Hij weet dit vooral aan het overlopen eirberoveT- lopen van machtsgeile dorpspolitiekers en vanzelfsprekend. de allerminst noodzakelijke insinuaties over de nog benzinegeur. Men moet maar durven als woordvoerder politieke partij die zó frappant betrokken is in dergelijke- esbattementen in de omgeving van Ninove. K. Ritikaster heeft hierbij o.a. het onstuimig en herhaaldelijk partnerruilen vaai Staften De Backer op het oog. Ook in Groot-Haaltert voerde de plaatselij ke CVP een onfrisse vaudeville op in de stoelendans met ca£éspcien- magnaat Willy Michiels. En was trouwens in onze eigen stede n» Roland Eeckhout, zijnde eerste klas regenboog-politieker rm welkom op de lijst van Prieels? Zich beperken tot de zaken rondom de eigen dorpstoren (Aspelare, Ninove) en daarbij niet verder kijken dan de neus lang is, zorgt soms wel voor onaangename verrassingen. «Niets», maar dan in koeien van letters Als laatste spreker richtte het nieuwe kopstuk der Ninoofse schepenen Jaak Evenepoel het woord tot een inmiddels volfedig versteven halfvolle zaal (de andere helft was in regelmatige porties wijselijk een druppel gaan drinken). Wat hij zei kan best met een paar van zijn eigen schaarse woorden, op een bierviltje gekrabbeld tijdens de voorgaande speeches, worden geïllustreerd. «Ik ga zeer kort zijn» en «Ik zal geen kommentaar geven». Kortom, deze man bracht een uiterst pijnlijk nauwkeurige omschrijving van het CX.- programma. Hij zei wat immers ook dit programma te zeg»™ heeft: «Niets»!! Moet er nog een blauw lokaal zijn? Samen met wakkere en minder wakkere Ninoofse burgers heeft K. Ritikaster kunnen vaststellen dat PW-volksvertegenwoonhger Van Renterghem, beter gekend onder de naam «de schoonzoon van D'Haeseleer», voortaan zitdag houdt in café «Passage». Nb. de «Cercle» ingenomen blijkt door vogels van zo bont mogelijk pluimage gaande van geel over roze naar groen met toch nog een. ietsepietsie blauw bij nader inzien, is het min of meer logisch dat deze notoire PW'er naar andere oorden uitwijkt. Wat is immers nog een PVV-lokaal waard in een gemeente waar die partij ais dusdanig zelfs niet aan de gemeenteraadsverkiezingen deelneemt? Korte nieuwtjes - De rubriek «Leuks uit de geburen» is deze week foetsie; nmt de feestdagen nog in de benen en de hersenkronkels is K. Ritikaster niet op stap geweest en er was ten andere in ons eigen Nkiove zondagnamiddag al teveel lol te beleven. - Fons Schorreel had voor zijn eerste raadszitting een ge rond de schouder gedrapeerd: een eerste link naar de op partner? - Federaal sekretaris Chris Vancoppenolle heeft op vraag van K. Ritikaster meegedeeld deze week geen rechtzetting van Etjen in zijn bus te hebben aangetroffen. Waarvan akte. Met de allerbeste groeten van Uw lief petekind, K. Ritikaster Socialistische Gepensioneerdenbond Afdeling Ninove in rouw Er zijn ons weer twee kameraden ontnomen. De kameraad Cyriel Stevens, weduwnaar van Henriette Van der Taelen in de leeftijd van 81 jaar. De kameraad Jules Desprets, we duwnaar van Victorine Van Den Bossche in de ouderdom van 76 jaar. Langs deze weg betuigt het bestuur en al zijn leden van onze gepensio neerdenbond hun innige deelne ming aan kinderen en kleinkinde ren en beide families aan. Aktiviteiten Vrouwenhuis 7 jan.: Driekoningenfeest 12 jan.: praatavond «Relaties» 14 jan.: kursus weeftechnieken 19 jan.: kadervorming «Rol de rol len om» 21 jan.: schaakavond 26 jan.: lezing over abortuspro cessen 28 jan.: etentje Vorming ploeg CSC-Ninove Op de vorige bijeenkomst van maandag 13 december konden nog geen definitieve opties genomen worden. Daarom vragen wij alle kandidaten voor de CSC-ploeg(en) met nadruk aanwezig te zijn op de tweede en beslissende bijeenkomst die doorgaat op zondag 9 januari om 9u30 stipt in het Volkshuis, Geraardsbergsestraat te Ninove. Om 10 uur is er de jaarlijkse statutaire algemene vergadering van CSC-Ninove zodat die datum alleszins best passend is. Er zullen zeker bindende afspraken gemaakt worden. Tot dan. Chris Vancoppenolle C.S.C.-Ninove Centrum nodigt haar leden uit op haar op zondag 9 januari 1983 om 10 u Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 Dagorde: - Verslag over de voorbije werking - Financieel verslag - Verkiezing nieuw bestuur - Goedkeuring jaarprogramma 1983 - Rondvraag Word lid van de C.S.C.! Stort 100 fr. op nr. 870-0406133-57 van de C.S.C. p/a De Ville, Dwarsstraat 35, 9400 Ninove met vermelding «lidmaatschap 82- 83». U krijgt dan meteen ook een abonnement op het C.S.C.-blad «Golflengte». Inleidingen: «Revolutionair Reformisme en de krisis», dr. Geert Maes, ondervoorzitter JS «Een marxistische analyse» door Frangois Alikt, Burolid JS Nadien groepsdiskussie, einde 17u30 Zaal Germinal, Markt te Herzele Hebt U iets te verkopen, kopen, verhuren, ruilen of weet ik veel, dan biedt uw weekblad daarvoor de geschikte oplossing. Twee weken na elkaar wordt uw tekst gepubliceerd voor slechts 120 fr. wat neerkomt op 60 fr. per inlas sing. Wat moet U daarvoor doen? Zeer eenvoudig, in de rooster hierbij afgedrukt vult U de te plaatsen tekst in en stuurt deze naar: Weekblad Voor Allen Houtmarkt 1 te 9300 Aalst Het bedrag stort U na ontvangst van de faktuur. Naam en voornaam Straat en nr. en bus PostnummerGemeente Tel.: Inlasdatum T9B3 - 3 rrm

Voor Allen | 1983 | | pagina 3