De C.V.P. in mineur Verkiezing nieuw partijbestuur te Lede KAALST ERPE-MERE Wat verandert er te Erpe-Mere aan gemeentebelastingen Derde topdag Koninklijk Ateneum I Aalst «Voor Allen» - 18 maart 1983 -3 Gemeenteraad in Lede Algemene Vergadering ATB-Hoekje Hofstade Partijberichten Openbaar vervoer Nieuwer kerken FC De Rode Roos-VK Derby Aaigem-FC Mei IJsboerke 0-1 bleef onbetwist (2-2) Eric Ghijsens Waarom in Lede nog een agenda wordt opgemaakt voor een gemeenteraad mag Joost weten. Sommige leden van de CVP-groep halen zo wat alle punten door elkaar. Maandelijkse kaarting Nabeschouwing Waar zit de CVP nog in de gemeen teraad, het is steeds Gravez die het woord voert, en tracht zijn ex- collega's het leven zuur te maken. Ruyssinck hoort men nog slechts sporadisch wat rond de pot draaien en Galle Ernest buldert af en toe wat in de zaal om eveneens als zijn partijgenoten opgemerkt te worden door de pers. Van Royen Willy Georgette Van Lierde Pierre Van den Steen Socialistische Gepensioneerden Aalst-Centrum SP-gepensioneerden Aaigem Op zondag 27 maart 1983 heeft in de gebouwen van het Koninklijk Ateneum I op de Graanmarkt de Derde Topdag plaats van het K.A. I, Rijksmiddenschool I en Rijksba sisschool Centrum, georganiseerd in samenwerking met de Vrien denkring, het personeel en de leer lingen. De Topdag gaat door onder het motto «De drie grote stromingen in het K.A.: wetenschappelijke, lite raire en sportvorming». Zeer in het bijzonder wordt aandacht besteed aan het tema «De Vrede». Voor alle ouders, leerlingen en sympatisanten werd van 12 uur tot 14 uur in de refter een middagmaal voorzien (aperitief vanaf 11 uur). Belangstellenden kunnen nu nog inschrijven op het K.A. zelf of eventueel telefonisch op het num mer 21 46 91. De prijs bedraagt 250 fr. (een gratis konsumptie inbe grepen). Tussen 14 en 19 uur zijn volgende De maandelijkse Algemene Verga dering zal plaatsgrijpen op 29 maart 1983 om 15 uur stipt in het Volks huis, Houtmarkt 1 te Aalst. Op de agenda staat een gratis kof fietafel (tas niet vergeten) gevolgd door een tombola en een gezellig samenzijn. Ditmaal hebben we ook een emi nente gastspreker voorzien, met name kd. Oscar Debunne, voorma- Valerie Coppens heeft op zaterdag 19 februari de 50 belangstellenden een informatieve avond bezorgd. Bezeten door de bergwandelmikro- be en goed gedokumenteerd heeft hij ieder overtuigd van zijn vakan tievoorkeur: Zwitserland. In zijn voorwoord stelde deze beza digde Natuurvriend echter dat zijn diareportage slechts amateurwerk leek, een plaatje tussendoor soms hangende tegen een rots. Dit was echter vakwerk, de juiste man op de juiste plaats met steieds een prima belichting (nimmer zoemde de projektor in of uit). Zwitserland biedt door zijn speciale ligging een variatie aan talen, tradi ties, streken en panorama's: in de Op zaterdag 26 maart a.s. vergade ring van het partijbestuur om 15 uur in het Volkshuis, Hofstade. Agenda: Huldiging militanten van Groot- Aalst met 25 jaar lidmaatschap Aktiviteiten 1 Mei Redaktie partijkrant: Stand Punt Naar aanleiding van het dossier in verband met de problematiek van het openbaar vervoer in de ge meente, dat werd ingediend, kun nen wij melden dat de heer Inspek- teur van de NMVB te Destelbergen woensdag 16 maart 1983 zich ter plaatse zal komen vergewissen vari de toestand. Tevens zal het voorge stelde trajekt worden uitgetest waarop de bereikbaarheid van de gebruikers van het openbaar ver voer en de verkeersveiligheid zal nagegaan worden. Wij verwachten dan weldra antwoord op mijn dossier. Anderzijds kunnen wij stellen dat de huidige toestand reeds verbeterd werd door het plaatsen van enkele voorlopige haltes op het nieuwe weggedeelte. Wij hopen op een dialoog met de diensten van de NMVB om samen naar de beste oplossing te zoeken. Wij houden U in elk geval verder op de hoogte. Luc Van der Cammen Bestuurslid aktiviteiten voorzien: - Praktische en teoretische weten schappelijke vorming gedemon streerd door leerlingen in de la boratoria fysica, chemie, biolo gie, informatica. - Tentoonstelling van tekenin gen en literair werk van leer lingen - «Le Jardin extra-ordinaire», quiz - Sport- en turnoefeningen - Diareeks van de basisschool over de sneeuwklassen in Oos tenrijk - Gezellig samenzijn. Een meer gedetailleerd programma wordt U aangeboden ter gelegen heid van uw bezoek. De organisa toren van de Topdag richten een warme oproep tot alle belangstel lenden en sympatisanten om zeker van de partij te zijn. De hoop lijkt ons meer dan gewettigd dat de Topdag opnieuw zal uitgroeien tot een sukses zoals de voorbije jaren. lig burgemeester. Nieuwe leden zijn steeds welkom. Het lidgeld kan steeds op de alge mene vergadering vereffend worden. We herinneren er nu reeds aan dat op de algemene vergadering van april een zangwedstrijd gepland wordt waaraan mooie prijzen ver bonden zijn. Dit is enkel voor de leden. periode '76-80 bezocht Valerie een paar streken om zijn wandeldro- men waar te maken. Davos en Klösters zijn door hun uitgebreide toeristische uitbouw veel van hun natuurschoonheid verloren. Daar tegenover bezitten Adelboden en Engelberg door hun eenvoud en infrastruktuur, vele eigenschappen om het de toerist, meer bepaald de wandelaar, naar hun zin te maken. Ook Lensleiden, een klein dorpje op 1450 m en geflankeerd door twee massieven, kent verschillende uitstekende mogelijkheden voor de bergwandelaar. In deze streken heeft Valerie meer dere meerdaagse bergtochten mee gemaakt, die hij prachtig vastlegde op dia's. De voorstelling was dan ook nooit vervelend maar gaf een duidelijke kijk op het bergwande- len: een beetje klimmen maar toch net geen alpinisme. Met een mini mum aan oefening, stevige be rgschoenen. een touw, een rugzak met mondvoorraad en aangepaste kledij, kun jij ook deze zomer je eerste stappen zetten in de bergen. Krijg je daarna de smaak te pak ken, dan doe je volgend jaar het zelfde als Valerie: die zit (of hangt) voor het ogenblik in Nepal, de Himalaya af te rennen met ATB. Wij wensen hem alleszins een prachtige reis en een behouden thuiskomst. Het Bestuur Na de installatievergadering van de nieuwe gemeenteraad op 1 maart jl. wordt, zoals de wet voorschrijft, de 3de daaropvolgende maandag de nieuwe Raad voor het OCMW - de vroegere COO - verkozen. In totaal moeten door de gemeen teraadsleden 13 leden worden aan gesteld. De verkiezing verloopt geheim en met gesloten deuren, weliswaar dient de burgemeester de namen van de verkozen leden achteraf in openbare zitting bekend te maken. Elk gemeenteraadslid beschikt over 8 stemmen, zodat men, mits een kleine berekening, kan ontcijferen hoeveel leden elke partij kan kiezen. De oppositiepartijen SP en VU beschikken samen over 11 7 18 raadsleden, vermenigvuldigd met 8 is dit 144 stemmen. Wie 24 stemmen heeft is verkozen: dus 144 -H 24 6 leden. Indien de partijen meerderheid te gen oppositie met elkaar akkoor den afsluiten, hetgeen in het alge meen wel gebeurt, dan ligt de uit slag voor de hand. Anders wordt het indien door be paalde intriges andere afspraken gebeuren onder politiek ongedisci- plineerden waardoor er andere dan de vooropgestelde leden worden verkozen. Verrassingen zijn dus niet uitgesloten en er zou zich wel een en ander kunnen voordoen, vooral indien wij ongeruststellende geruchten mogen geloven. Alleszins werd er door de Volksu nie een officiële en een tweede lijst ingediend. Voor de SP is net hetzelfde ge beurd, terzake heb ik vooralsnog geen kommentaar. Edgard Hooghuys De wedstrijd FC Rode Roos-VK [Jsboerke was mat en kleurloos, zonder hoogtepunten. Beide verde digingen waren op de hoogte van hun taak en hielden strak de teugels in handen. Tijdens het openingskwartier was er veel over en weer getrap zonder doelgevaar. Voor beide ploegen viel een corner te noteren. Op de 16de minuut breekt Emiel Gallee door en scoort een mooi doelpunt dat echter door de scheidsrechter wordt afgekeurd omdat hij van oor deel was dat de bal met de hand werd aangeraakt. Iedereen stond perplex van deze scheidsrechterlijke blunder. IJs- boerke veranderde van taktiek en probeerde met verre trappen het doel van FC Rode Roos binnen te dringen. Echter zonder sukses. Daarop zette Rode Roos een mooie aanval op waarbij Louis al leen doorbreekt. Hij wordt echter door de doelwachter van IJsboerke gehaakt en komt tegen de grasmat terecht. De vrijschop die op deze straf volgt levert alweer niets op. Toen de match ongeveer 30 minu ten oud was, breekt IJsboerke door. Bij deze aanval komt een pas van rechts. Twee ongedekte spelers staan voor de doelmond en kunnen De belastingen te Erpe-Mere blij ven voor het grootste deel ongewij zigd, en het is alleen het huisvuil dat van 500 fr. naar 1000 fr. stijgt. Deze opslag is te wijten aan een verdere stortplaats voor het ge meentelijke afval, dus geen wille keurige stijging maar een nood zaak. Voor gepensioneerden, we duwen en alleenstaanden wordt het 700 fr. Andere tarieven: Afleveren van een identiteitskaart: 25 fr. (voor de 2' 40 fr.); weghalen van buitengewoon afval: 1.500 fr., aansluiten op de riolering kost 2.500 fr.; voor een ontstopping wordt 1.500 fr. gevraagd; het be graven van vreemde personen kost 2.500 fr. (1.000 fr. indien jonger dan 12 jaar); begraafplaatskonces- sies 6.000 fr. per m: (per graf is er 2 nr nodig); in het columbarium 6.000 fr. per nis (ook voor 25 jaar). Opcentiemen provinciale belasting: Drijfkracht: 400 opcentiemen Rijwielen zonder motor: 100 op centiemen Plein Het zonovergoten voetbalveld was niet zo vlak als het eruit zag, dat merkte men bij de opwarmingsoe- feningen, en het gedeelte voor de kantine bleek wel het slechtste, daar de bal wegsprong in de talrijke putjes die er waren. Aftrap Bij deze derby werd de matchbal geschonken door de heer Benny De Vleeshouwer, houder van de plaat selijke Fiat-garage, lste helft FC Mere met in het achterhoofd de heennederlaag (0-4) zou de spelers van Aaigem al vlug wijs maken dat ze gekomen waren om te winnen en in de eerste en tweede minuut was het Dirk Sterckx die deze verwitti ging waarmaakte met twee doel- schoten, doch de plaatselijke doel man Lobijn was bij deze beginfase heel attent. Tot de 9de minuut moesten wij wachten voor een aktie van de plaatselijken, doch deze werd te niet gedaan door de laatste man van Mere Paul Van der Haegen, die zijn teamgenoot Oscar tot twee maal toe moest ter orde roepen voor een slechte terugspeelbal. Vooraan bij Mere stond Coppens Geert helemaal alleen en het zag er naar uit dat hij weinig aanspeelbaar was door de ietwat te kleine speler met name Van Wilder, die tegen de grote stoere verdedigers van Aai gem dikwijls het pleit verloor. Voor Geert Coppens echter geen nood want in de 20ste minuut vroeg hij de bal aan de middellijn en slalom de langs twee verdedigers en nam Lobijn te grazen met een hard schot over de grond (0-1). Vijf minuten later was het de beurt aan Guy Sterckx (Mere) die op weg was naar een tweede doelpunt, doch de plaatselijke doelman kwam Guy eventjes tegen met het resul taat dat de speler van FC Mere eventjes groggie bleef liggen. Dit was de eerste verwittiging van doel man Lobijn en er zouden er nog zomaar scoren: 0-1. Met deze stand komt de rust. Tijdens de tweede helft verdedigt IJsboerke met hand en tand de bekomen voorsprong. De Rode Roos kan aldus ten aanval trekken. Bij geharrewar voor doel schiet Louis naast. Vlak daarop trapt Miel de bal over het doel. IJsboerke geraakt bijna niet meer over het middenveld. De wedstrijd speelt zich af op één helft. Miel schiet over. Louis mist een kans. Guy komt een tikkeltje tekort. IJsboer ke geeft echter niet toe. Op vrijschop trapt Herwig naast. Bij een laatste algemene aanval krijgt Guy een pas van Louis. De doelman is door Guy geklopt. Een verdediger staat echter op de goede plaats en weert met een kopstoot een doelpunt op het laatste nipper tje af. Daarop komt het einde: 0-1. Alweer pech voor De Rode Roos, die het weer moest doen zonder René Schorreel, die geschorst was. Volgende week is René er gelukkig weer. Volgende match zal plaatsvinden op zondag 20 maart om 10 uur Inno-FC Rode Roos, terrein Os- broek. Supporters op post! Rijwielen met moter tot 50 cc: 69 opcentiemen Van 50 cc tot 150 cc: 10 opcentie men (15 fr.) en van 150 cc tot 250 cc: 100 opcentiemen (30 fr.) Het houden van honden: 100 op centiemen (30 fr.) Openbare danspartijen: dansvloer 5 fr. de m; (per dag) Tijdelijk lokaal of tent: 10 fr. de m: (per dag) Foorkramers op publiek terrein: 10 fr. de nv (per dag) Standgeld voor frituren privé ter rein 300 fr. per nr. openbaar 600 fr. Belasting op een tweede verblijf en weekendhuisjes blijft 2.500 fr. Let wel op! De personenbelasting die de ge meente mag heffen blijft 6%. Administratieve prestaties: 50 fr. voor een stratenplan, 10 fr. voor een fotokopie en 150 fr. voor een trouwboekje. Zié daar de belangrijkste wijzigin gen en aanpassingen aan de ge meentebelastingen. Ter informatie Ghijsens Eric volgen. Op de 33ste minuut gebeur de dan het onvermijdelijke, de klei ne Van Wilder (Mere) voor het eerst verlost van zijn lijfwachten ging in volle spurt door voor een derde doelkans, wou de bal over de doelman lobben, maar deze kwam volgens mij met de vuisten vooruit en Van Wilder zag, geloof mij vrij, meer dan één sterretje. Ik vraag mij af wanneer de scheids rechters deze gevaarlijke doelman eens voor goed van het veld gaan sturen of wachten ze tot wanneer hij een speler naar de kliniek klopt? De koncentratie was even zoek na dat voorval en in de laatste minuut stond Mere een hoekschop toe en Pennewaert Hans van Aaigem kop te binnen: 1-1 en dat was meteen ook het sein voor de rust. Tweede helft Mere bleef aanvallen en Geert Coppens loste een schot waarmee de plaatselijke doelman bijna over de doellijn ging. Iedereen dacht dat het bij deze 1-1 stand zou blijven wanneer Van Wilder de bal verloor aan iemand van Aaigem, deze gaf onmiddellijk de voorzet en dezelf de Pennewaert schoot binnen: 2-1. De trainer van FC Mere verving Van Wilder door Baeyens en deze trachtte samen met de gebroeders Sterckx de achterstand in te halen. Dat gebeurde in de 39ste minuut en weer was het Coppens die nu ook het tweede doelpunt maakte: 2-2. Bij Mere voelde men goed de afwe zigheid van Eric Beeckman aan die één zondag geschorst was, hopelijk zit er volgende week een klinkende overwinning in voor Mere die jam mer genoeg Paul Van der Haegen zal missen wegens schorsing. Eindstand: 2-2. En wat doelwachter Lobijn betreft van Aaigem, die blijft best de eer ste weken uit het Meerse weg want daar is hij wanted.dood of levend. Een mooi voorbeeld daarvan is bv. dat raadslid Van Achter opeens uitkraamde dat de landbouwwegen te smal zijn. Waarop Edwin Bran- tegem lachend replikeerde: «Als de landbouwers enkel hun eigen grond en niet die van de gemeente om- ploegeden dat de landbouwwegen dan wel breed genoeg zouden zijn». Na de kennisgeving van geldig ver klaring leden OCMW '83 de aan passing rangorde raadsleden en de kennisname van het kasnazicht 1' kwartaal, stonden enkele statuut wijzigingen op het agenda: voor de verschillende raden. Zoals de So- cio-Culturele raad, waar de voorzit ter voortaan door de algemene ver gadering verkozen zal worden. In de Sportraad werd een artikel ingelast nl. dat de leden van het Uitvoerend Komitee van een ver schillende discipline moeten zijn. Indien dit niet zou het geval zijn. en voor dit punt ben ik goed geplaatst zou de Sportraad kunnen bestaan uit leden uitsluitend uit de biljart middens of wielerwedstrijdinrich ters. Waar zou de Sportraad dan naartoe gaan. Geen fietstocht, geen jogging, geen voetbal en noem maar op. De bejaardenraad kiezen zelf een voorzitter, 2 ondervoorzitters en een sekretaris en een schatbe waarder. In het feestkomitee werd er een splitsing gemaakt, en er werd een karnavalkomitee opgericht. Wat het juiste doel van deze splitsing is, kan ik niet onmiddellijk achterha len. Nast het feestkomitee, de Ho vaardige Boer, het Hof der Prinsen komt nu nog een overkoepelend orgaan dat de andere overkoepe lende organen overkoepeld. Ofwel is het feestkomitee de laatste jaren nogwal wat in gebreke gebleven. Dat kan zeker gebeuren als de statuten niet nageleefd worden, en dat was nogal eens het geval. De heffing van de opcentiemen op de onroerende voorheffing werden van 1000 op 1600 gebracht. Dit in het vooruitzicht een sluitende be groting te kunnen voorleggen. De belasting op het ophalen van huisvuil werd op 1000 fr. gebracht, de werkelijke prijs die door de onderneming voor het ophalen van huisvuil wordt aangerekend. De Op 11 maart werd tijdens de alge mene vergadering overgegaan tot het verkiezen van een nieuw be stuur. De oproep tot nieuwe kandi daten had veel sukses, gezien er niet minder dan 30 kandidaturen waren binnengekomen. De uittredende voorzitter Maurice Minnebo was blij dat er een paar kandidaten waren voor het voorzit terschap, daar hij de mening toege daan is dat hij de belangen van de SP binnen de gemeente gemakke lijker kan verdedigen als gewoon bestuurslid dan als voorzitter. Ge zien het feit dat hij onze plaatselij ke SP-beweging sinds zovele jaren op een puike manier heeft gediend, werd hij prompt voorgesteld als ere-voorzitter, wat op algemeen ap plaus werd onthaald en door kame raad Minnebo in dank werd aan vaard. Het moge een riem onder het hart zijn voor de feministen dat er zo veel vrouwen wensen toe te treden tot het SP-bestuur. In Lede kunnen we spreken over een fifty-fifty si tuatie. De vrouwen van Lede weten dat ook hun belangen door dik en dun zullen worden verdedigd. In alle sereniteit werd dan het vol gende bestuur verkozen: Erevoorzitter: Maurice Minnebo Voorzitter: Alice De Coensel De derde kaarting tellende voor het lopende kampioenschap 1983, die doorging op zaterdag 12 maart 1983, was niet zo'n groot sukses als wij gewoon zijn. Immers «slechts» 40 kaarters lieten zich inschrijven. Misschien was de reden voor zoveel afwezigen te zoeken in het feit dat er onder de bevolking een ware griepepidemie heerst, of kwam het door de eerste schuchtere zonne stralen, die zorgden voor een eerste prachtige lentedag, die de mensen naar buiten lokte? In ieder geval, de aanwezige kaarters hebben er een aangename, spannende kaart avond van gemaakt, waarna wij aanvullende gemeentebelasting op de personenbelasting blijft voor 1983 gehandhaafd op 6%wat voor de Leedse bevolking veel meer waard is dan de belastingen van de twee vorige punten. De goedkeuring van de begroting '83 bracht tenslotte nog veel in de raadszaal. Raadslid Gravez, ex-burgemeester en ex-schepen in de vorige coalitie trachte de deskundige uitgewerkte en voorgestelde begroting van Kd Minnebo volledig af te breken. Gravez de gebuisde burgemeester van de laatste gemeenteraadsver kiezingen begon figuurlijk in de woestijn te prediken. De man die zelf nog hielp aan de begroting op te stellen, begon op allerlei punten alternatieve oplossing voor te stellen. Ja. van in de oppositie is het steeds gemakkelijk alle belastingen te ver minderen, maar is de begroting dan nog sluitend? Ja. zelfs op de brandweer zou Gra vez bezuinigen. Zou zijn kantine dan zoveel opbrengen? In geheiem zitting werd Van Royen Willy, voorgesteld door de SP ver kozen tot voorzitter van de Sportraad. De CVP-groep is dringend aan ver jonging toe, ais ze toch iets positiefs willen naar voren brengen. Ze wil len op alle posten in de begroting bezuinigen. Gravez wil zelfs Lede in het donker zetten na 11 uur 's avonds, nu in de oppositie mag hij alles verminderen, nochtans von den zijn collega's van de CVP dat er aan sommige jeugdverenigingen te weinig toelagen werden toege kend, begrijpe wie begrijpen kan. En zeggen dat deze CVP-gerichte jeugdverenigingen tot de beste her bergen van Lede kunnen gerekend worden. Dat hun karnavalbal het beste bal was van de ganse karna- valperiode. Arme CVP, spijtig dat ze blind zijn langs ene kant. Tenslote alle punten werden aange nomen meerderheid tegen opposi tie, waar Frans Roelandt ontbrak. Schatbewaarder: Hector D'Hondt Administratief sekretaris: Leona D'Hondt Politiek sekretaris: Georgette Van Lierde Gezien het feit dat er zoveel entoe- siasme uitging van de aanwezige kandidaten voor het partijbestuur en gezien het feit van de talrijke aktiviteiten die er voorzien zijn om een degelijk politiek beleid te voe ren in onze gemeente, werd beslo ten om al de andere kandidaten die niet rechtstreeks bij het dagelijks bestuur betrokken zijn op te nemen als bestuursleden. Ik kan nu reeds met overtuiging zeggen dat er aktief zal gewerkt worden om het huidige beleid voort te zetten en nog te aktiveren. We moeten nu reeds denken aan onze overwinning in 1988. Het socialis me in Lede heeft weerklank gevon den. We gaan verder op die weg. De bevolking alleen kan er baat bij vinden. Volgende bestuursvergadering op 25 maart in het Volkshuis van Le de. Wenst U als SP-lid iets te zeg gen? U kunt dit steeds schriftelijk of mondeling doen bij elk be stuurslid of rechtstreeks in het Volkshuis! voor u de volgende uitslag konden noteren: 1. Meuleman Kamiel 3279 2. Van Delsen August 3235 3. De Kezel Julien 3181 4. De Punt Maria 3172 5. Ottoy Kamiel 3163 6. Coppens Omer 3148 7. De Winne Odilon 3128 8. De Saedeleer Anna 3112 9. De Clippeleer Edgard 3073 10. Hendrickx Benoni 3049 Volgende kaarting gaat door op zaterdag 9 april 1983, waarvoor wij U allen van harte welkom heten. Bij deze wordt U vriendelijk uitgenodigd op de koffietafel van onze bond. die zal doorgaan in ons lokaal, bij Van de Sijpe Frans «café Mere», Opaaigem te Aaigem, dit op 19.3.1983 te 16 u met koffie en belegde broodjes.

Voor Allen | 1983 | | pagina 3