Wie is de 'peer' van een beleid? Gelukte 1 Mei-festiviteiten Ihaaltert GERAARDSBERGEN SINT-LIEVENS-HOUTEM Met de kop in het zand Gratis-kaarten klantenshow Moederfeest SVV-S VB-Geraardsbergen-centrum SW-Onkerzele viert de moeders Zitdagen Kabaretavond in KT A-Geraardsbergen CSC-SP-Wijkclub Overboelare CSC-Zandbergen Maandag 6 juni 1983 om 20 u Voordracht- en gespreksavond «De krisis en het socialistisch alternatief» door Willy Claes In tegenstelling tot wat sommigen verhoopt had den en anderen - onze zo genaamde «zwartkij kers» - voorspeld hadden kan de SP terugblikken op geslaagde 1 mei-festivitei ten. De «neuzentellers» van CVP en PVV zullen zon dagnamiddag zonder twij fel vastgesteld hebben datj ook al zit de SP nationaal en plaatselijk in de opposi tie, haar Mei-stoet ander maal zeer geslaagd mag genoemd worden. On danks de kommuniefees- ten - waren die misschien om ons te hinderen op 1 mei geplaatst? - en on danks de slechte weersom standigheden waren niet minder dan 400 militanten op post om hun steun aan de SP te betuigen in haar oppositiestrijd tegen, zo wel de nationale als de plaatselijke CVP-PVV- meerderheid. CSC Schendelbeke Zondag 8 mei 1983 vanaf 15u30 Jaarlijkse traditionele Meiboomplanting Zaterdag 4 juni 1983 vanaf 16 uur Groot Spaghetti-eetfestijn Wie helpt mee? «Voor Allen» - 6 mei 1983 -7 1 Mei-betoging te Aalst SP Groot-Haaltert Postzegelkring Haaltert Jeugdhuis De Spin - Haaltert Geslaagde kaarting van SP-Haaltert In de «Geraardsbergse politiek» is er de laatste tijd heel wat te doen over de daling van het inkomen van de middenstanders. Wij zullen niet beweren dat deze klachten onge grond zijn en niet op waarheid berusten. Maar al deze ijverige middenstan ders zouden er toch goed aan doen eventjes hun «brein» op de juiste golflengte te regelen. Sedert jaar en dag - om velerlei redenen - zijn heel wat middenstanders politiek geëngageerd meestal in een partij die sedert mensenheugen haar mi sprijzen uit tegenover de socialis ten. Sommigen doen het openlijk en brutaal, andere kluchtspelers doen het onder het mom van het «onafhankelijk PVV-midden- standsverbond». Men kent nu reeds het resultaat van een CVP-PVV-regering: de koopkracht van de burger vermin deren, d.w.z. een deel van zijn inkomen afnemen. En naar wat gaat het inkomen van de gewone burger in hoofdzaak: naar voeding, kleding, huishoudar- tikelen, meubelen enz. Naar wie gaat bijgevolg een deel van dit inkomen? Naar de middenstander! En het inkomen verminderen bete kent van alles wat minder kopen. Het gaat dus niet op anderen ver antwoordelijk te stellen voor de slechte gang van zaken. Midden- standsbeleid (vooral distributie) is bijgevolg eng verbonden met het arbeidersinkomen. En er is in Geraardsbergen een bijkomende faktor, of liever er zijn meerdere faktoren die een analyse vergen. Nergens in het Vlaamse land is er een «verouderde bevolking» zoals te Geraardsbergen. Een oude be volking koopt ook al minder. Ver gelijking met aantal inwoners gaat bijgevolg niet op. Tweede vaststelling: degenen die het geluk hebben te werken moeten dit meer en meer doen buiten de stad. Dat betekent meestal thuiskomen na of weinig tijd hebben voor het sluitingsuur van de meeste handels zaken. Ten derde: toen ik schepen van middenstand werd, had ik de eer lijkste bedoelingen om «iets» te doen. Zeer vlug werd mij iedere mogelijkheid ontnomen door de «kortzichtigheid» van enkele ver meende politieke sterren. Ten vierde: nu staat het schepen kollege voor een onaangename keuze. Diegenen die denken dat er nog toekomst steekt in «een shop ping center» vergissen zich. Ge raardsbergen heeft er noch de men taliteit, noch de infrastruktuur voor. Maar iedereen heeft het «recht» zich te vergissen. Ten vijfde: de middenstanders heb ben nog niet begrepen wie hun «natuurlijke» medestrijders zouden moeten zijn. Maar wie op ons neer ziet... kan bijgevolg elders zijn pro blemen oplossen. Indien er een oplossing bestaat... maar wij wij betwijfelen de eerlijkheid van het CVP-PVV-college terzake. Willy VERNIMMEN Een aantal gratis kaarten zijn te bekomen in het Euro-Infokantoor Willy Vernimmen, Brugstraat 9 voor de klantenshow die doorgaat in de zaal Marbol, Markt. Geraardsbergen op maandag 9 mei e.k. om 20 uur. Wie eerst komt heeft prijs... nadien is het te laat. Een spetterende show met spelprogramma en optredens van: Venus, Bobby Ranger, Ruth McKenny, Jo Vally, Sofie en Jos Bervoets. Scherpschutter Het traditioneel moederfeest heeft plaats op zondag 8 mei 1983 om 15 uur in het Volkshuis, Markt, met algemene vergadering en herkiezing van de helft van het bestuur. Het Moederfeest wordt aangenaam opgeluisterd door het optreden van Leo Bens die zorgt voor de muzika le omlijsting. Dit alles bij degustatie van geurige koffie of chocolademelk met gebak. Aan alle moeders die aanwezig zijn wordt een geschenk aangeboden. Familieleden zijn ook welkom. Verplichte inschrijving vóór 2 mei. De inschrijvingen kunnen terecht in café Volkshuis en bij alle be stuursleden. Deelname in de kosten: leden 75 fr., kinderen 50 fr. De meimaand staat voor de deur. Meimaand... bloemenmaand. Tra ditioneel willen we alle moeders in de bloemetjes zetten. Ter gelegen heid van ons moederfeest heeft het bestuur volgend programma uitge kiend. Vooreerst is er een voor dracht «Stress... een welvaartsziek te» door klinisch psycholoog Erwin Franceus. Vervolgens zal iedereen, mits een inschrijvingssom van 275 frank kunnen smullen van een ge varieerd koud buffet en dit door spoelen met een glas wijn. Plus uiteraard een kopje koffie na. Alle aanwezige SVV-moeders krijgen een waardevol geschenk aangebo den. Wij voorzien ook een tombola met talrijke mooie prijzen. Denk er evenwel aan dat de inschrijvingen uiterlijk op 6 mei afgesloten wor den. Inschrijvingen te bezorgen in het Volkshuis of bij één der be stuursleden. Vriendinnen zijn van zelfsprekend ook welkom op zon dag 15 mei aanstaande, breng ze gerust mee. Begin: 15 uur. De zitdagen van kd. Coppez gaan verder door op donderdag van 11 tot 12 uur in de polykliniek, Vrede- straat 41 en de zaterdag van 9 tot 11 uur in het Volkshuis, Markt te Geraardsbergen. Men gelieve zich te voorzien van alle stukken die betrekking hebben op de te behandelen zaak. Reeds voor de tiende maal brengen de leerlingen en oudleerlingen van het KTA-Geraardsbergen een ka baretavond. Deze grijpt plaats op vrijdag 6 mei en zaterdag 7 mei 1983 telkens om 20 uur in de studie zaal van de school. Papiermolen straat 103. Toegangsprijs bedraagt 60 fr. Plaatsreservatie mogelijk door een telefoontje naar nrs. 054/ 41 21 88 of 054/41 22 74. Wij brengen nogmaals ter herinne ring dat ons 1 meifeest doorgaat op zaterdag 7 mei 1983 om 17 u stipt in ons lokaal Forum. Niet-leden SP-wijkclub Overboela re zijn ook van ganser harte wel kom zolang wij plaats hebben in ons lokaal. De niet-leden wordt gevraagd de som van 550 fr. te betalen bij de inschrijving om aan ons souper deel te nemen. Wij verzekeren U nu reeds dat het terug iets van de bovenste plank zal worden. Wat de pot verschaft ver klappen wij echter nog niet, doch diegenen die regelmatig deelnemen aan ons feestmaal zullen wel kun nen beamen dat het tot hiertoe altijd een geslaagd feest is ge weest. Het Bestuur organiseert op Houdt alvast deze datum vrij! lijke werking deed hij een oproep aan alle militanten om de SP bij te staan in haar strijd tegen het nefa ste beleid van de CVP-PW-meer- derheid maar... daarvoor heeft de SP geen «zeggers» maar wel veel «doenders» nodig. Gastspreker was dit jaar de SP- fraktieleider in de Kamer, Louis Tobback. Spreker herhaalde de kri tiek die de SP vorig jaar reeds uitgebracht had op het regeringsbe leid en stelde het falen van het regeringsbeleid vast. De werkne mers hebben ingeleverd om de kos ten van het bedrijfsleven te druk ken, de uitgaven voor de sociale zekerheid werden lineair beperkt, de belastingen op winsten, dividen den, beleggingen en eigendom... werden verlaagd m.a.w. het «kapi talistisch klimaat» werd verbeterd, maar... zo vroeg L. Tobback waar zijn die investeringen gebleven, waar zijn die werkplaatsen ge bleven?... Volgens een jarenlange traditie werden de feestelijkheden ingezet met het mei-avondfeest waar de talrijk opgekomen liefhebbers van operettemuziek hun hartje hebben kunnen ophalen aan de onvergete lijke melodieën van Lehar. Strauss... die op perfekte wijze werden gebracht door Eva Maria en het Heistse operette-ensemble onder kundige begeleiding van de Fluwelen Streling. Op deze vooravond van 1 mei legde ons Europarlementslid Willy Ver nimmen de klemtoon op de solida riteit die nodig is om de krisis te bestrijden. Wat betreft de plaatse- Na de vaststelling van het failliet van het regeringsbeleid vroeg L. Tobback bijzondere aandacht voor het SP-alternatief. Spreker lichtte het alternatief toe aan de hand van de naar zijn inzien strategische sleutelwoorden: 1. Heropleving: de krisis kan slechts overwonnen worden in dien dringend en kordaat de deflatatiespiraal een halt toege roepen wordt 2. Herstrukturering: onze ekono- mische struktuur moet dringend aangepast aan de evolutie van zowel onze binnenlandse be hoeften als aan deze van de wereldmarkten. 3. Herverdeling: zonder een verde re herverdeling van zowel inko mens en vermogens als van arbeid en macht kan de krisis niet gekeerd worden. De 1 mei-aktiviteiten werden zon dagnamiddag besloten met een op tocht door de straten van onze stad. De optocht werd besloten met een mei-rede van volksvertegenwoordi ger-burgemeester Herman De Lóor die in een gloedvolle toespraak op riep om de strijd tegen de sociale afbraakpolitiek van de regering met vereende krachten verder te zetten. Later op de avond werd het mei feest in de volkshuizen van Onker- zele en Idegem gevierd met een gezellig samenzijn onder mili tanten. Het sukses van de 1 mei-optocht laat ons toe een politiek heel be langrijke vaststelling te doen. na melijk dat ook in de oppositie, de SP-militanten het aandurven om openlijk hun aanhankelijkheid te tonen. Hiermee werd andermaal bewezen dat de SP een strijdpartij en geen «kliënteel-partij» is. Het laat ons toe om tot de CVP-PVV- meerderheid een voorspelling en een waarschuwing te richten. Uit deze massale opkomst putten de partij en haar mandatarissen de kracht om een harde oppositie te voeren. En dat ze niet vergeten dat de socialisten juist in de strijd groot geworden zijn! Dirk Van Der Maelen Voorzitter Het is rond dit volksfeest, voor de eerste maal ingesteld in 1898, dat later de kern is gegroeid waaruit in 1922 de oprichting van de SP- afdeling Schendelbeke is gesproten. Op het programma o.a. een optocht, de meiboomplanting en toespraken waarna een gezellig samenzijn in het Jam Clubhuis in de Pijlekaartstraat te Schendelbeke. Groot bord spaghetti glas wijn aan 150 frank Dit ten voordele van de kooperatieve «De Verbroedering» Zaal De Marbol, Markt te Geraardsbergen De 1 Mei-koffietafel van onze Bond van Socialistische Gepensio neerden kende een bijzonder sukses. De lekkere koeken werden met smaak verorberd met een tas geuri ge koffie. Vooraf een paar glaasjes wijn en aangevuld met twee repen chocolade voor de vrouwen en twee Geraardsbergse sigaren voor de mannen. Bovendien een lekkere mattetaart. Dit alles werd, na de toespraken van onze ere-genodigden, de kdn. Vernimmen en De Loor. nog beslo ten met een prachtige kosteloze tombola, waarbij elke aanwezige met een prijs bedacht werd. Maar koken kost geld en dat weten ook de talrijke vrienden en sympa- tisanten die ons terug bedachten met vele giften. Voor dienstbetoon werden volgen de bedragen overhandigd aan kd. Coppez en Walraet: D.G., Geraardsbergen 100 R.Z., Geraardsbergen 100 N.M.L., Geraardsbergen 100 C.S., Geraardsbergen 500 G.M., Schendelbeke 500 V.D.P.R., Geraardsbergen 500 V.N.M., Geraardsbergen 200 D.D., Geraardsbergen 1.000 L.F., Zarlardinge 1.000 V.L.S., Geraardsbergen 200 W.H., Geraardsbergen 200 B.S., Geraardsbergen 200 HMGeraardsbergen 50 S.M.Y., Geraardsbergen 200 T.M., Geraardsbergen 200 M.A., Geraardsbergen 200 DBAGeraardsbergen 200 D.S.J., Geraardsbergen 100 V.D.G.J., Geraardsbergen 100 D.Z.H., Geraardsbergen 100 Jefken en Julia, Geraardsbergen 1.250 Verder werd ons nog overhandigd door kd. Vernimmen: 1.000 fr., kd. Van der Maelen Dirk 500 fr. en kd. De Nauw E. 1.000 fr. Dit geeft een totaal van 9.500 fr. waarvoor wij de milde schenkers van harte danken. Het Bestuur Vrijdag 22 april 1983 was een feest dag voor de socialistische partij van Sint-Lievens-Houtem. De SP deed namelijk haar intrede in de politiek van onze gemeente. De voorzitter van de partij, Alfons De Rouck, heeft de eer als eerste SP'er te zetelen in de gemeenteraad. Moge het een echte start zijn om de partij van de grond te krijgen en samen met de jongsocialisten te bouwen aan een mooie toekomst van de socialistische afdeling. De installatie van de gemeenteraad werd onder ruime belangstelling gevolgd. Op de dagorde stond im mers de eedaflegging van de raads leden en de verkiezing van de Sche penen. Hierbij werd J. De Loore verkozen met 15 tegen 6 stemmen voor Criel. De tweede op de rang lijst stond Van Pamel met 14 tegen 7 voor Criel. De derde De Groote met 14 tegen 7 voor Criel, de vierde Hollaert, met 15 tegen 6. Deze verkiezing zou eveneens zeer belangrijk geweest zijn voor be paalde personeelsleden van de ge meente wiens politieke benoeming afhing van de benoeming van de Schepenen. Mensen die reeds ver scheidene jaren aan de gemeente werken moesten wachten om be noemd te worden tot na de ge meenteraadsverkiezingen, ja tot zelfs na het verkiezen van de sche penen, of was het alleen maar wachten tot deze politieke clan ze ker was van hun zetel in de ge meenteraad. Eerst zij in hun zetel en pas dan brood voor de kleinen. De toehoorders kregen waar voor hun geld. De toegang was immers gratis. Alles verliep zonder proble men en verrassingen want de koali- tie heeft het tenslotte voor het zeggen. Enkel onze verkozene, Al fons De Rouck, die de eed aflegde met gebalde vuist zou voor enige animatie zorgen ware het niet dat de heer Burgemeester Otte zijn neus bloedde. De «geroutineerde» 65-jarige bur gervader steekt liever zijn kop in het zand dan de nieuwkomer, in te leiden in de gemeenteraad. Een kras staaltje van hoe het best niet verloopt gaf de burgervader weg op het einde van de raad. Nadat de CVP- en GB-afgevaardigden hun dankwoord en hun beloften tot sa menwerking, in de koalitie uiter aard, hadden afgelegd vroeg onze vertegenwoordiger eveneens het woord. Dit vond onze burgemees ter echter overbodig en sloot de vergadering dus voortijdig af. De deuren werden gesloten en de koa litie had haar doel bereikt, de op positie kon ophoepelen. Mooie de- mokratie. Wij vragen ons echter wel af of deze struisvogelpolitiek, die in feite een vorm van «uit de hoogte neerkijken» is op een deel van zijn gemeenteraad, zes jaar lang zal duren. Maar de socialistische partij van Sint-Lievens-Houtem belooft aan haar sympatisanten dat de partij zal uitgebouwd worden tot een waar dige gesprekspartner waar in de toekomst rekening zal moeten mee gehouden worden. Herman Haelterman SP-bestuurslid Op 1 mei had te Aalst de jaarlijkse betoging plaats. Vele tientallen mi litanten van Groot-Haaltert hadden er dan ook aan gehouden hierop aanwezig te zijn. Onder de voor naamste noteerden wij: Maurice Coppens, SP-voorzitter Groot- Haaltert, de raadsleden Robert De Leu, Roger De Cock en Rudy Eeckhout. De leden van het dagelijks bestuur, met name Roland Rimbaut, Frans Goubert, Cyriel Kiekens, Marie- Rose Uyttersprot en Tony De Win ter. Spijtig genoeg noteerden we ook een paar opvallende afwezig heden, hier geen namen, wie het schoentje past trekke het aan. Ondanks de vele pamfletten (een 100-tal ons ter beschikking gesteld door Aalst) was er in onze gemeen te daar weinig van te merken. Uit dit alles kan ik besluiten dat het bestuur van Groot-Haaltert nog veel werk voor de boeg heeft. Maurits Coppens SP-Voorzitter Gr.-Haaltert Daar het op 3 mei jongstleden gemeenteraad was, gaat de Al gemene Bestuursvergadering nu door op dinsdag 10 mei om 20 uur stipt in het Volkshuis bij Simonne, Kerkskendorp te Kerksken. Op zaterdag 14 mei en zondag 15 mei 1983 in de zaal Jeugd- heem, Bruulstraat 16 te Haal tert van 9 tot 12.30 u en van 14 tot 17 u. voorverkoop Europa zegel 1983 met ruilbeurs. De Potpoerietjes (Ik vind U een fijn publiek) Geprezenteerd door Karei De- clercq op zaterdag 28 mei 1983 in het Jeugdheem te Haaltert, aanvang 20 uur. Leden CJP en voorverkoop 80 fr., kassa 100 fr. Op meiavond had in het lokaal Olympia, Huytstraat te Haaltert, de jaarlijkse belotting plaats. Er werd door niet minder dan 13 tafels gespeeld (52 spelers) naar een pot van 3.000 fr. 30 fr. inleg, wat neerkomt op maar liefst een prijzenbedrag van 4.560 fr. de prachtige trofee geschonken door Maurits Coppens, SP-voorzitter Groot-Haaltert. Dat de 52 spelers en hun supporters voor de nodige sfeer zorgden hoeft dan ook nauwelijks gezegd. Hieronder de uitslag: 1. Boone Lucien, 4117 punten en winnaar van de trofee. 2. Braem Alois 4057 3. Van Lierde Germaine 4047 waarmee bewezen is dat de emancipatie van de vrouw ook doorgedrongen is tot in het kaartspel. 4. Baeyens Gerard 3929 5. Meganck Eddy 3872 6. Redant Roger 3736 7. Arijs Frans 3672 8. Arijs Maurits 3657 Ten slotte een woordje van dank aan onze drie rekenwonderen met name Wilfried Van de Sijpe, Albert De Winter en Maurice Van Wase- mael die zorgden dat alles tot in de puntjes klopte. Kortom, een ge slaagde avond.

Voor Allen | 1983 | | pagina 7