Er is nog niets beslist Geraardsbergen gemeenteraad IIvu DENDERLEEUWi Jaarlijks kinderfeest: een reuzesukses «maak plaats voor mevrouw» Onkans blijft Wezenvrienden achtervolgen DAAROi LIJST DEZE CVP-SP QEMEENTETAKS DAT NOOIT MEER,,,,, Maandag 5 december was het weer zover, een gemeen teraadszitting over de begro ting of wat CVP en PVV gaan doen en ook en vooral wat zij niet gaan doen. Een verslagschrijver van een par tijdig weekblad die zeven mi nuten en 22 sekonden te laat komt waarvoor duizendmaal exkuus en drie maal mea- culpa, dat laatste als blijk van omnidirektionele morele ingesteldheid. En terwijl ik mijn stelling wil innemen zijn heren Van Heuversweyn (CVP?) en Walraet (SP) reeds miljoenen met elkaar aan 't beknabbelen, omdat op punt 1 van het agenda de begrotingswijziging voor het OCMW stond. Als er bier is in de man, zit de wij'sheid in de k. Nieuwe bezems en miljoenen De vlucht naar Egypte SVV Geraardsbergen- Centrum Geslepen messen, vingers op de trekkers, domme raadsleden en trukken om te sparen in krisistijd SVV-Overboelare SVV-Onkerzele Socio-Cultureel Centrum SVV Uitslag tombola RBS Hemelrijk t.v.v. Pedro Belottersklub Achturenhuis SP-belotting Kerstaktie Vredeskomité Gepensioneerdenbond Bond Moyson huldigt zijn jubilarissen TEJATER 13 DENDERLEEUW VOERT OP in zaal Achturenhuis te Denderleeuw Aanvang telkens te 20 u. Koorteri i n voorverkoop100 Pr Sport naast de Marge door Prové Roger «Voor Allen» - 16 december 1983-7 JSSEËB? mr# De h. Waterinckx (Gembel) die de laatste tijd niet al te goed op de hoogte schijnt te zijn. vraagt aan de burgemeester of het niet goed bo tert tussen ht schepenkollege en de h. Van Heuversweyn (CVP?), waarop de burgemeester vliegens vlug niets zegt. De h. Waterinckx houdt aan ('t is te zeggen, vraagt nog): is de brandbeveiliging in het Sana uitgevoerd? Weet u wat uw verantwoordelijkheid hier is tegen over die 130 mensen? De h. Walraet vraagt tweede tus senkomst wat de h. Collyns (Moer- beke-CVP) niet al te veel deugd schijnt te doen. doch bij de opris ping dat hij gerust in 't café een pintje mag gaan pakken, steekt hij zijn sigaar kaliber-diameter 25 mil limeter, terug tussen de lippen. Bij het kasnazicht voor het 3de kwartaal bewijst onze nagelnieuwe stadsontvanger dat hij zijn werk goed zal doen wat wij van zijn kleurgenoten in de gemeenteraad niet kunnen zeggen, zelfs niet ver onderstellen. En in punt 3 leent onze stad zonder rente 5 miljoen negenhonderdduizend frank dank zij de wet Cooreman-De Clercq. Bij de goedkeuring van het jaar verslag had de h. De Chou (SP) berekend dat Geraardsbergen in één jaar weer 51 inwoners armer was geworden (vroeger noemde men dat «51 zielen» maar sinds katolieken durven vloeken in de gemeenteraad spreken we veilig heidshalve maar van inwoners). Waarmee de h. De Chou de sche pen van Nijverheid in 't vizier neemt om hem te verzoeken zich in te spannen van wat industrie naar hier te brengen om de ontvolking wat tegen te gaan. De h. De Mol is van oordeel dat de De SVV-leden van Geraardsber- gen-Centrum worden vriendelijk uitgenodigd samen met familie en kind(eren) deze laatsten tussen 3 en 12 jaar, tot het traditioneel Familie- en Kinderfeest op zondag 18 de cember 1983 om 14u30 in de feest zaal van het Volkshuis. Op het programma: - Optreden van Tante Terry en Nonkel Marcel met show, zang en muziek - Cacao of koffie met gebak; - Geschenk aan de ingeschreven kinderen (tussen 3 en 12 jaar) van de ingeschreven SVV-leden van Geraardsbergen-Centrum. - Reuze-tombola - en natuurlijk... bezoek van de Kerstman!! Inschrijving verplichtend tot uiter lijk 17 december en mits betaling van een tussenkomst in de kosten sociale woningbouw de verjonging van de bevolking moet in de hand werken (van een gevaarlijke zin snede gesproken) en met de indus triezone die slechts een ambachte lijke zone is ziet het er volgens schepen De Mol ook al niet goed uit. Er vallen woorden als Rijksweg 80 en ontsluiting. Doch wanneer de h. De Chou opmerkt dat de zeer hoge belastingen in Geraardsbergen ook niet het goede lokaas zijn. krijgt hij opeens geen antwoord meer. De spanning stijgt als punt 4. de gemeentebegroting, in zicht komt. De burgemeester laat horen hoe veel miljoenen er zullen binnenbol len en buitengaan. Mevrouw Bor- remans (VU) vindt de juiste blad zijde niet en verdenkt daarom de burgemeester haar een verkeerd boek te hebben gegeven (misschien een franstalige editie?), maar bij een beleefd lachje van de meerder heid en oppositie kon men opnieuw verder, tot de h. Rens (PVV), sche pen van Financiën, zijn begroting '84 kon propageren. Alles netjes op papier, in ge schenkverpakking voor de pers en ere wie ere toekomt. Hij doet het beter dan zijn voorganger Op- hasselt). als dat een eer mag wezen? Volgens de h. Rens moet de begro ting 84 sluiten met een boni van 38.608.380 frank wat wil zeggen dat na een groei (tot 1983) van het algemeen tekort van 53.000.000 er een eerste delging van 38,6 miljoen kan gebeuren, waaruit de spreker besluit dat het algemeen tekort in 1985 zal weggewerkt zijn. en de stad opnieuw over haar «vrijheid» zal beschikken. De h. Rens is van mening dat elke uitgave in de toekomst zal moeten verrechtvaardigd worden en neemt volgende opties: - aanleggen van een reserve (spaarpot) om geen nalatigheids intresten te moeten betalen. - voorrang aan onderhoud, nieuwe diensten of investeringen slechts na grondige studie van de financiële implikaties. - de meer-ontvangsten voortko mende uit de laatste belas tingsverhogingen niet aanwen den om meer uit te geven, maar integendeel overgaan tot ver mindering van de fiskale druk, zodra het algemeen tekort is op geslorpt. Anders gezegd, 't zijn niet de sche penen die putten vullen maar de Geraardsbergse belastingbetalers die de putten aan 't vullen zijn. Er is echter hoop, want volgend jaar krijgen wij dus de belastingsver minderingen. Hoe het voor 1984 in elkaar zit leest u volgende week in dit blad in: «De slag om Geraards bergen». pOI jT1EK van 80 fr. per volwassen persoon en 80 fr. per ingeschreven kind van 3 tot 12 jaar. Inschrijven en betaling in café Volkshuis. Markt en bij de be stuursleden. Ter herinnering aan onze leden! Ons jaarlijks kerstfeest gaat door op zondag 18 december om 12 u 's middags in ons lokaal Forum. Als sprekers zijn voorzien: Euro-sena tor Willy Vernimmen, Erwin Fran- ceus, psycholoog spraak- en ge- hoorsgestoorden en Guido De Vo- gelaere, SP-voorzitter Overboe lare. Allen op post! Leute en plezier zal er niet ontbreken. 23 oktober 1983. een datum die niemand vlug zal vergeten. Op die dag marcheerden meer dan 300.000 betogers in Brussel tegen de kern raketten. Sedert de bevrijding heeft geen enkele betoging dergelijk suk- ses gehad. 9 november 1983. Een datum om evenmin te vergeten. Een verzame ling van kristendemokraten, libera len, FDF'ers, Nols, Simonet en vertegenwoordigers van RAD- UDRT zetten op die dag het licht op groen voor de installatie van de raketten. 23 november 1983. Een datum om nooit te vergeten. Die dag brak de USSR de vredesonderhandelingen van Genève af en werd de installa tie van de Pershing-raketten in West-Duitsland aangevat. Tot 22 november kon men nog hopen dat de waanzin van de nu- kleaire eskalatie Europa zou bes paard blijven. Die hoop bestaat nu niet langer meer, de nachtmerrie is een feit. Een eerste reaktie bij U was er, net zoals bij mij. waarschijnlijk één van moedeloosheid, van berusting. Wat sommigen van ons op 23 oktober al vreesden werd bewaarheid. In Bel gië kunnen honderd demonstraten in de Voerstreek een regering doen wankelen maar 300.000 in Brussel tegen de kernraketten en de rege ring komt zelfs nog niet in gevaar. Het Belgisch parlement bleef op 23 oktober doof voor de schreeuw om vrede-zonder-raketten van een dui delijke meerderheid van de Belgen. Men zou voor minder zijn geloof in de parlementaire demokratie ver liezen. Een tweede reaktie was er een van verontwaardiging. Op 8 november stememn circa 40 CVP-parlements- leden zonder verpinken iets waar ze een tiental dagen eerder tegen be toogden. Op 23 oktober hebben deze CVP-parlementairen met voorbedachten rade het belangloze engagement en het elan van vele honderdduizenden Belgen ge ëxploiteerd en verraden. Naarmate de tijd verstrijkt, maakt de moedeloosheid en verontwaar diging plaats voor een bewustzijn dat er in feite - en zeker voor België - nog niets beslist is. Tech nisch gesproken is er nog tijd tot in de loop van 1985. en waarschijnlijk tot na de in dat jaar te houden parlementaire verkiezingen. En in 1984 zijn er ook nog de Europese verkiezingen. Deze beide verkie zingen moeten wij proberen te plaatsen in het teken van de strijd tegen de raketten en zijn unieke Na een heropflakkering tegen Moerzeke. waar Wezenvrienden pas in de tweede helft de punten ging weghalen, was het dit weekend de beurt aan Akron Ronse om te voelen dat er rekening moest ge houden worden met onze ploeg. Maar dit weekend heeft nogmaals aangetoond dat de onkans nog steeds huis houdt in onze rangen. Want een evenwichtige wedstrijd is plots afgesprongen, door een mis schien onvrijwillig ongeval, maar een ongeval welke kon vermeden worden, indien het kontakt tussen onze spelers Tuypens G. en een verdediger van Akron Ronse min der brutaal was uitgevoerd, maar nu met het fataal gevolg dat onze speler wegens polsbreuk voor we ken out zal zijn en de ploeg zonder zijn gestalte en inzet een moeilijke en reeds gevaarlijke periode tege moet gaat om voor zijn behoud in deze reeks te kampen. Doordat onze speler volop in zijn opwaarse beweging was toen hij in zijn flank werd aangepakt was de val nogal bruusk en hard zodat wij het ergste hadden gevreesd. Toen hij moeizaam recht werd geholpen bleek een serieuze breuk van zijn rechterpols de eerste zichtbare ge volgen van dit kontakt te zijn. Dus een zeer grote handicap voor speler en club. Wij wensen hem spoedig herstel en hem in onze rangen terug te zien om deze kritische momen ten te doorspartelen. De gevolgen van het ontbreken van zijn diensten, waren al spoedig dui delijk in het verder verloop van de match. Wezenvrienden was uit zijn lood geslagen en vooraleer de koncen- tratie er opnieuw doorkwam, had de tegenstander er gebruik van ge maakt om een achterstand om te zetten in een winstmarge, waar We zenvrienden uiteindelijk niet meer bij machte bleek deze te over bruggen. Maar beginnen wij van het begin af aan. Een kille zaal. waar de supporters niet genoeg aan bod kwamen om hun spelers op te warmen, gaf de thuisploeg de kans steeds voorop te blijven met 10/4 en 16/10. Pas na de 15de min. kwam Wezenvrienden langszij 22/22 maar verder dan een 28/28 stand bij de rust geraakte geen van de ploegen. Een felle gelegenheden om eender welke re gering diets te maken dat de meer derheid der Belgen gekant is tegen de raketten. Binnen het parlement mag ge^n gelegenheid ongebruikt gelaten worden om terzake druk uit te oefenen op de regering en de kristendemokraten. Het Parlement dient ook als medium gebruikt te worden om aan de publieke opinie ons niet aflatend verzet tegen de kernraketten hierdoor kenbaar te maken. In het Parlement zullen door de SP initiatieven genomen worden om de Belgische regering aan te zetten om een aktieve rol te spelen in het weer op gang trekken van de vredesonderhandelingen in Ge nève. Dit parlementair initiatief dient ondersteund te worden door vreedzame parlementaire akties die door ons massaal dienen gesteund te worden. Op nationaal vlak wordt door de vredesbeweging overwogen om op belastingsvlak een daad van burger lijke ongehoorzaamheid te stellen. Thans wordt onderzocht of op een goede georkestreerde wijze er geen belastingsboycot kon doorgevoerd worden. Begin volgend jaar zal de vredesbeweging voorstellen om bij de aangifte van de belastingen de regering kenbaar te maken dat u van de verschuldigde belastingen 1000 frank zal inhouden omdat u niet wenst mee te betalen aan de financiering van de wapenwedloop. Voor het ogenblik organiseert de SP een handtekeningenaktie ter on dersteuning van het ontwapenings plan van Willv Brandt. Eind vorige maand verscheen een onderschrij- vingsformulier in De Morgen. Kor telings zal het ook in Voor Allen afgedrukt worden. In verschillende gemeenten wordt op lokaal vlak iets georganiseerd om uiting te geven aan het blijvend verzet tegen de kernwapens. In sommige gemeenten worden bij voorbeeld om vijf voor twaalf kran sen neergelegd bij het graf van de slachtoffers uit de vorige werel doorlogen. In andere gemeenten worden fakkeltochten georgani seerd. De Vredesbeweging van Ge raardsbergen - waar de SP deel van uitmaakt - organiseert op 24 de cember aanstaande een fakkeltocht voor de vrede. Dit is voor ons een unieke gelegenheid om te bewijzen dat we het verzet tegen de kernwa pens niet opgeven. Met de vredes beweging heeft men in dit land nog niet afgerekend. I)imk Van dkk Maki.k.n SP-Voorzitter reaktie na de rust van Wezenvrien den en zij lieten de thuisploeg ter plaatse 32/39. Wanneer iedereen dacht dat Wezenvrienden naar een nieuwe overwinning stevende, deed zich dat spijtig ongeval voor en zoals wij reeds aanhaalden, was de kadans bij onze ploeg er uit en Akron zette een achterstand om in een 56/53 winst en bleef tot de laatste minuut met 68/65 aan de winst. Een ultieme pressing van Wezenvrienden strandde op het nippertje en de wedstrijd werd af gesloten met een 72/71 score. Opnieuw dus onkans in de uitslag en ook in hun spelerspotentieel. Eindstand Akron Ronse 72 - We zenvrienden 71. Puntenverdeling: Buyl M. 2, Garcia D. 15. Romeyns L. 11, De Nayer M. 21. Gaetant P. 11, Devos D. 5, en Tuypens G. 6. Volgende week krijgen wij thuis Were Di St.-Niklaas op bezoek en zullen wij zien hoe de kaarten wor den geschud om dit gevaar te weren Dat Sinterklaas nog steeds alle kinderharten steelt, werd zondagnamiddag 11 december in het bovenzaaltje van het Volkshuis te Onkerzele bewezen. Vooraleer onze grote kindervriend zijn intrede deed, werden onze kleintjes en hun moeders vergast op een reeks grappige tekenfilms. De Sint en zijn baardige Zwarte Piet, die omstreeks 16 u verwelkomd werden op tonen van gekende Sinterklaasliedjes, deelde aan ieder kind een pakje met fruit en spekuloos uit. Om de namiddag af te ronden werden naast de koffie voor de moeders en de chocolademelk voor de kleintjes, lekkere warme wafels rondgedeeld. De beloning voor deze welgeslaagde namiddag was uiteraard te zien: gelukkige, trotse moeders en rode, stralende kindergezichtjes. Namens het bestuur Mii.dki-:i> Vi ki ns Bond Moyson organiseerde vorige zaterdag zijn jaarlijks kinderfeest in de feestzaal Achturenhuis. Van bij de aanvang liep de zaal vol met uitbundige kinderen, vergezeld van ouders of grootouders. Toen dit show-programma aanvatte zat de zaal bomvol. De gastvedetten oogstten met hun optreden onmid dellijk enorm veel bijval. Er was geestdrift en animo nog nooit ge beurd. De stemming steeg ten top toen de Kerstman zijn intrede deed in de zaal om voor de uitdeling van de kerstgeschenken te zorgen. Het programma werd even onderbro ken voor het welkomstwoord van senator Paul Van der Niepen en de trekking van de tombola. Toen de artiesten hun showpro gramma met een daverend zang nummer besloten, werden de kin- De algemene vergadering gaat door op maandag 19 december om 19u30 in het Achturenhuis. Agenda: - Voorstelling en bespreking jaar programma 1984 - Tombola Gelieve ook de loten die in 1983 uitgereikt werden mee te brengen. Voor de tombola ten voordele van Pedro winnen de volgende num mers een hesp: 2749 1572 2203 2382 1490 1792 2475 2535 3093 1638 Wint een bloemstuk: het nummer 1167 De prijzen zijn af te halen op de R B. School Hemelrijk, Steenveld- laan te Denderleeuw. Onze volgende wedstrijd gaat door op zondag 18 december om 20 uur in het Achturenhuis. Geen enkel klublid mag dan ook'ontbreken! De volgende SP-belotting - grote prijs Jean Van der Weeën - gaat door op zaterdag 17 december om 20 uur in café Deprez. Geallieer denstraat te Denderleeuw. deren uitgenodigd om hun mooie geschenken te komen afhalen bij de kerstman en de bestuursleden van de Bond. Iedereen was uiterst te vreden over het verloop van dit kinderfeest, zodat terecht mag ge zegd worden dat het een reuzesuk ses is geworden. De trekking van de tombola gaf volgende uitslag. Tombola Kerstfeest 0524 5568 1595 14558 6167 2232 4628 2858 1254 5059 1262 3505 6756 5989 0033 3222 5801 4998 4037 2813 5369 6758 0644 3182 4271 0569 1836 3057 4683 3932 6391 5646 1867 1039 2223 3012 4485 4579 5763 0931 2350 5197 4486 1868 0633 1742 2921 Reservenummer 4653 Prijzen af te halen voor eind janua ri 1984 op het bureel van Bond Moyson, Denderleeuw. Na de rakettenbetoging en na het parlementaire debat over de raket ten mogen de akties tegen de raket ten en de waanzinnige bewape ningswedloop niet stilvallen. Het VAKA organiseert daartoe net als vorig jaar een kerstaktie met vredesaffiches. Deze vredesaffiches (met de tekst «Vrede zonder Ra ketten») worden tijdens de kerstpe riode voor het raam gehangen en op kerstavond wordt er een kaars bij gebrand. Het Denderleeuwse Vredeskomité speelt hierop in door in deze periode deze vredesaffiche samen met een kaars van Amnest\ International te verkopen. De vredesaffiche en de daarbij rende kaars zijn te bekomen bij. Geert Beerens, Rodenbachstraat 32, Denderleeuw, Werner Van den Stockt, Hemelrijklaan 3/22, Den derleeuw, Roos Van der Heyden, Braamland 18. Iddergem en Jan De Backer. Openveldstraat 13, Welle. Graag willen wij onze leden nu al meedelen dat onze eerste gepensio neerdennamiddag van het nieuwe jaar per uitzondering zal doorgaan op de tweede maandag van januari (dus op maandag 11 januari). Het bestuur heeft alvast voor een den derend programma gezorgd: - er zal een speciale koffietafel zijn plus een geschenk voor iedereen - verder is er een grote bolling met 1500 frank vooruit en een kaarting met 500 frank vooruit. Iedereen op post dus! Vorige week werd door een delegatie van Bond Moyson een bezoek gebracht aan enkele trouwe leden, die hun gouden bruiloft hadden gevierd. Geschenken, bloemen en gelukwensen werden aan de gelukkige jubilarissen overgemaakt. Deze gebeurtenis werd natuur lijk op de gevoelige plaat vastgelegd. Ziehier ten huize van d jubilarissen Raymond Schutyzer-Louisa De Bie, met senator Pai Van der Niepen, raadsleden Rudy De Leeuw, Werner Van dt Stockt, OCMW-lid Gaston Van den Borre, sekretaris Leo Loos e medewerker Roger Cobbaert. Klucht van R.COONEY I.CHAPMAN Op vrij. 16/12 cn zat. 17/12/1922 Aon do iniginc]: 120 Fr. Kinderen: 50 Fr

Voor Allen | 1983 | | pagina 7