Dossierkennis Rens laat veel te wensen over Een nieuwe start Politieke en gemeenschappelij ke aktie Eindafrekening SP-bijdragen 1983 Partijzegels 1984 j'ÓstjO 'f'1^ Editoriaal Geraardsbergen Bericht aan de SP-afdelingen SP - Arrondissementsfederatie Aalst Jaarlijkse bijeenkomst arrondissementeel bestuur, afdelingsvoorzitters en -sekretarissen Vergeet niet uw abonnement te hernieuwen Eddy Beke Voorzitter Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1 9300 AALST Tel.: 053/70 51 51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 20 januari 1984 46' jaargang nr. 3 Weekblad van de S.P Het dossier van de overname van de Heilig Hartkliniek en de afwerking van het nieuw stedelijk ziekenhuis beheerst nu één jaar de politieke sce ne. Dit dossier behoort onge twijfeld tot de belangrijkste dossiers die de gemeenteraad te behandelen kreeg, niet al leen omwille van de nood zaak voor een moderne zie kenzorg voor Geraardsber gen maar ook omwille van de zware financiële gevolgen (wie betaalt en hoeveel?) die verbonden zijn aan de te ne men beslissingen. Om deze laatste reden zou het dan ook maar normaal zijn dat de sche pen van financiën dit dossier van nabij zou volgen. Het was dan ook met bijzonder veel interesse dat ik kennis nam van het artikel- «Over name Heilig Hartkliniek is een must» van schepen RENS in de Vaandrig van 7 januari 11. Tot mijn verbijstering moest ik vaststellen dat in dit artikel een reeks flagrante onjuistheden opge nomen waren die bewezen dat schepen Rens van het dossier Hei lig Hartkliniek niet teveel begrepen heeft. In de hoop dat dit artikel zal bijdra gen tot een betere dossierkennis van schepen Rens som ik even de onjuistheden op; A) Op de gemeenteraadszitting van 12 juli 1983 stelde de SP dat twee toepassingen konden ge maakt worden van het KB van 20 juni 1983: Een eerste toepassing waar bij de Heilig Hartkliniek zon der meer zou sluiten en hier voor 107 miljoen frank van de Staat zou ontvangen. Een tweede toepassing waarbij de Heilig Hartkliniek zou sluiten met overdracht van bedden en personeel aan OCMW en hiervoor 56 miljoen frank van de Staat zou ont vangen. In het artikel in de Vaandrig stelt schepen Rens het nu voor alsof de SP op 12 juli slechts sprak over de toepassing van 107 miljoen frank en nu ineens voor de dag komt met de financieel minder interessante toe passing van 56 miljoen frank. De journalist van zijn «eigen» krant het Laatste Nieuws is klaarblijke lijk een veel aandachtiger toehoor der want in zijn artikel dat op 6 januari 11. verscheen geeft hij wèl de juiste versie van het SP-voorstel van 12 juli 1983. B. Schepen Rens maakt er echt een potje van als hij beweert «dat wanneer het KB wordt toegepast, de kliniek een ver goeding ontvangt om de opzeg van haar personeel te vergoe den zodat geen enkele verplich ting bestaat tot overname van het personeel door het OCMW». Andermaal heeft de journalist van het Laatste Nieuws het weer beter begrepen dan sche pen Rens. De SP raadt schepen Rens aan het Laatste Nieuws van 6 januari 11.«even te raadple gen en daar kan hij lezen dat enkel in het geval van de oplos sing a 107 miljoen frank het OCMW niet verplicht is het personeel over te nemen. In de oplossing die de SP verdedigt bestaat wel de verplichting om als men de bedden overneemt ook het personeel mee over te nemen. Gelukkig maar zou ik zeggen. Schepen Rens ziet het misschien liever anders maar op dit vlak zitten de SP en CVP wel op dezelfde lijn. C. Schepen Rens beweert dat de eventuele huur van de gebou wen van de Heilig Hartkliniek niet nodig zal zijn indien de sluitingspremie wordt uitbe taald zodra de nieuwbouw van het OCMW-ziekenhuis klaar is. Ook deze bewering raakt kant noch wal. De SP zou schepen Rens willen verzoeken om het KB van 20 juni 1983 aandachti ger te lezen. Uit de artikelen 6, 4° en 13, 2° van het KB blijkt dat de aanvraag tot sluiting vóór 31 december 1984 moet gedaan worden en dat maximum 6 maanden na de aanvraag het ziekenhuis moet gesloten wor den. De Heilig Hartkliniek moet dus in de huidige stand van de reglementering uiterlijk tegen midden 1985 gesloten worden. Tegen die datum kan het nieuw stedelijk ziekenhuis zeker niet klaar zijn zodat... een tijdelijk gebruik van de ge bouwen van de Heilig Hartkli niek zonder twijfel noodzake lijk zal zijn. Lees door pag. 6 Het bestuur van de afdeling Zottegem beseft zeer goed dat een verdere groei van de partij enkel zal kunnen verwezenlijkt worden door het voeren van een volgehouden en doorgedreven aanwezigheidspolitiek tot in de verste uithoeken van de gemeente. De banden met de gewone man en vrouw uit de straat moeten op nieuw nauwer aangehaald worden. Tot onze spijt hebben we moeten vaststellen dat deze in het verleden veel te los waren, zodat er een gevaarlijke kloof ontstond. Noch tans zijn zij het die de socialistische partij hebben gemaakt tot wat ze thans is: een beleidspartij die het politieke leven in Zottegem in gro te mate bepaalt. Voor hun proble men moeten ze op elk ogenblik in de partij een gewillig luisterend oor vinden. Een eerste stap daartoe zette het Tot op heden mochten we reeds de eindafrekeningen ontvangen van volgende SP-afdelingen: Pollare, Ninove-centrum, Erembo- degem, Herzele, Herdersem, Denderleeuw, Nieuw erkerken, Hillegem, Sint-Lievens-Esse en Hofstade. Mogen we aandringen dat de overige afdelingen het voorbeeld van bovenvermelde afdelingen zouden volgen. De afrekeningen moeten vóór 3i januari geregeld zijn. Alle korrespondentie terzake moet rechtstreeks aan de federale penningmeester gestuurd worden: kd. Freddy Van den Bossche, Kouterken 1 te 9620 Zottegem. Diverse afdelingen hebben reeds hun zegels voor 1984 besteld en ontvangen. Wij maken er hen attent op dat de zegels van 35 fr. dienen aangepast te worden tot 30 fr. Door een administratieve vergissing werden ons de verkeerde zegels toegestuurd door het nationaal sekretariaat. Wij verontschuldigen ons bij de penning meesters en boden voor dit supplementair werk. De bijdragen 1984 blijven dus ongewijzigd: 45 fr. voor volwassen leden 30 fr. voor gepensioneerden A. Van den Bossche Fed. voorzitter F. Van den Bossche Fed. penningmeester C. Vancoppenolle Fed. sekretaris partijbestuur ongeveer 1 jaar gele den door het reorganiseren van de ronden van de boden. De boden bieden zich normaliter per kwartaal aan huis aan. Door het bewust klein houden van de sektor die elke bode te bewerken krijgt (Zotte- gem-centrum, Velzeke, Strijpen- Erwetegem, Sint-Maria-Oudenho- ve, Godveerdegem, Grotenberge, Bijloke, Elene-Leeuwergem-Oom- bergen) komt een beter kontakt tot stand met de aangeslotenen en via deze met de ganse bevolking. Immers, de aangeslotenen brengen niet enkel hun eigen vragen, pro blemen, verzoeken enz... over, maar tevens deze van de omwo nenden. We mogen wel zeggen dat deze reorganisatie na de gebruikelijke inloopperiode in grote mate het gewenste resultaat heeft opgele verd. De afdeling Zottegem zal in tegenstelling met andere afdelingen van de federatie in de toekomst verder blijven gebruik maken van boden. Het persoonlijke kontakt blijft een must. Een tweede stap om deze aanwe zigheidspolitiek te verwezenlijken heeft het partijbestuur gezet door het oprichten van een werkgroep statuten. Deze werkgroep heeft on der de kundige leiding van kd. Freddy Van den Bossche de be staande statuten herwerkt en zo nodig aangevuld, met een zeer ster ke nadruk op de werking van de wijkklubs. Het belang van goed funktioneren- de wijkklubs is onschatbaar. Ze vormen het instrument bij uitstek om het socialisme verder uit te dragen over de bevolking. Door allerhande manifestaties - zowel kulturele als ludieke - verschaffen ze aan de partij de zo broodnodige uitstraling. Het staat vast dat we ons meer dan ooit onder de mensen moeten begeven om ons ideeën goed kenbaar te maken. De mon delinge reklame is nog steeds de beste. De werkgroep statuten heeft het grondgebied van Zottegem inge deeld in vijf wijkklubs waarvan ze meent - gelet op het aantal partijle den dat in elke sektor woont (min stens 50) - dat ze leefbaar zijn, of het althans in de toekomst kunnen worden mits de nodige inspannin gen. Deze wijkklubs zouden zijn: - 1. Wijkklub Centrum: Centrum Bijloke Bevegem - 2. Wijkklub Velzeke: Velze ke Elene - 3. Wijkklub Erwetegem: Er- wetegem Sint-Maria-Ouden- hove Godveerdegem - 4. Wijkklub Strijpen: Strijpen Sint-Goriks-Oudenhove - 5. Wijkklub Leeuwergem: Leeuwergem Grotenberge Oombergen. Indien later zou blijken dat er meer wijkklubs efficiënt kunnen bestaan, dan zouden ze vanzelfsprekend kunnen erkend worden door een algemene ledenvergadering. In uitvoering van de nieuwe statu ten van de fusieafdeling zal het huidig afdelingsbestuur volledig uittredend zijn. We beginnen dus met een schone lei. Het toekomstig afdelingsbestuur zal samengesteld zijn uit de volgen de stemgerechtigde leden: a) de mandatarissen woonachtig te Zottegem (gemeenteraadsle den, OCMW-leden, provinciale en parlementaire mandataris sen) maken van rechtswege deel uit van het afdelingsbestuur. b) 22 rechtstreeks door de algeme ne vergadering te kiezen leden (21 vermits het aantal manda tarissen meer dan 10 bedraagt, in casu 11). c) afgevaardigden van elke wijkaf- deling (die door de algemene ledenvergadering als dusdanig zullen worden erkend), verko zen door de algemene vergade ring van de wijkafdeling, a rato 1 afgevaardigde per schijf van 50 leden. Hierbij zal steeds afge rond worden naar de hogere schrijf van 50 leden (bijvoor beeld 110 leden geeft recht op 3 afgevaardigden). Iedere erken de wijkafdeling zal recht hebben op minimaal 2 afgevaardigden (deze mogen geen mandataris sen zijn). Het spreekt vanzelf dat de statuten (fusieafdeling wijkafdelingen) moeten worden goedgekeurd door een algemene ledenvergadering met een 2/3 meerderheid. Op deze algemene ledenvergadering dienen ook de wijkklubs erkend te worden en zullen de 22 rechtstreeks te ver kiezen leden verkozen worden. Deze statutaire ledenvergadering zal doorgaan op vrijdag 17 februari e.k. om 20 uur in het Volkshuis te Zottegem. De kandidaturen voor de 22 recht streeks te verkiezen leden van het afdelingsbestuur dienen schriftelijk gericht te worden aan de voorzitter, Eddy Beke, Leenstraat 11, 9620 Zottegem, uiterlijk op 10 februari. De partijleden worden nog afzon derlijk uitgenodigd voor de algeme ne ledenvergadering van 17 februa ri e.k. De erkende wijkklubs worden ver zocht voor 10 maart e.k. een alge mene ledenvergadering samen te roepen om hun bestuur (voorzitter, ondervoorzitter, sekretaris) en hun afgevaardigden voor het afdelings bestuur te verkiezen. Er is dus werk voor de boeg voor de verdere uitbouw van onze partij in Zottegem. Niemand met enige politieke vorming zal ontkennen dat politieke, syndikale en mutualistische akties een maximale kans tot slagen hebben indien deze stoelen op een dergelijke bij voorkeur gemeenschappelijke voorbereiding en betrekking hebben op: - overheidsmaatregelen die de bestaanszekerheid van de breedste lagen van de bevolking nadelig beïnvloeden of voor hen de mogelijkheid tot een waarachtig menswaardig be staan uitsluiten. - maatschappij toestanden die een belemmering vormen voor de persoonlijkheidsontplooiing van het individu. Het toepassingsgebied van dit politiek-syndikaal-mutualis- tisch axioma kan zowel een afdelings-, arrondissementele, regionale, nationale of zelfs internationale dimensie aan nemen. Het bilan inzake de overheidsmaatregelen van de huidige rechtse CVP-PVV-regering, dat zal niemand loochenen, is indrukwekkend en... «abominabel» negatief. Sommen we maar eventjes het voornaamste op: - inlevering of loondalingen, daaraan gekoppeld een snel dalende koopkracht gepaard gaande met een ware «eska- latie» van kostprijsstijgingen m.a.w. een algemene verar ming van alle loon- en weddetrekkenden, die automatisch het analoge verschijnsel voor de middenstand tot gevolg heeft.; - een muntontw aar ding, die vooral de kleine spaarders gevoe lige verliezen berokkende; - fiskale voordelen voor de kapitaalkrachtigen maar forse belastingsverhogingen voor de niet-kapitaalkrachtigen; - afvoeren van personeel allerhande zowel in de private als openbare sektor, de werkloosheidscijfers zijn nu hoger dan ooit voordien; - maatregelen binnen de sociale zekerheid monden uit in een jacht op werklozen, invaliden, gehandicapten, zieken en gepensioneerden; - huurders worden de speelbal van de willekeur van de eigenaars; - maatregelen met betrekking tot de staalproduktie worden niet gedikteerd door ekonomische of communautaire wetten maar met de intentie het linkse bolwerk nu eens definitief te ontmantelen; - afbraakmaatregelen met betrekking tot al wat openbaar is zoals vervoer, ziekenhuiswezen, onderwijs, post, communi catie; - het muilbanden van het parlement door te regeren bij volmacht; - het negeren van het «vox populi» inzake de plaatsing van de kernraketten. Bij dit alles verbleken de «probleempjes» van de Voer, Happart, de taalperikelen en lijken ons eerder een dankbaar onderwerp om de aandacht van de publieke opinie te vestigen op niet-essentiële zaken. Tot konklusie van dit alles stellen wij dat het dringend en absoluut noodzakelijk is dat vakbond, partij en mutualiteit zowel plaatselijk, arrondissementeel als nationaal eensgezind gemeenschappelijke krachtige aktiemiddelen ontwikkelen om de essentiële waarden van ons maatschappelijk bestel te vrijwaren. Hoe lofwaardig alle afzonderlijke pogingen van één der takken onzer beweging ook mogen geweest zijn, een gemeenschappelijk kongres van de drie wordt een must! Statutair kan dit moeilijk lijken, praktisch zal dit nochtans een enorm entoesiasme wekken; de papieren bezwaren mogen of kunnen niet bpwegen tegen de enorme belangen die hier op het spel staan. SP-afdelingen van het arrondissement Aalst, begin hiermee en het arrondissement zal uw voorbeeld onge twijfeld met geestdrift volgen. A. Van den Bossche Arrondissementeel SP-Voorzitter Donderdag 26 januari 1984 om 20 u. Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst Agenda: - politieke toestand - algemene federale werking - «Voor Allen» - afdrachten partijzegels - allerlei Nadien volgt de traditionele demokratische hap en drink, leder wordt ten stelligste verwacht. Voorzitter Sekretaris Aloïs Van den Bossche Chris Vancoppenolle Stort zo vlug mogelijk het bedrag van 200 frank op rekening 870- 0001030-26 van CSC-Vormingswerk, Houtmarkt 1 te 9300 Aalst. VOO 1

Voor Allen | 1984 | | pagina 1