Gemeenteraad Strooit men de Aalstenaars zand in de ogen? VERNI 2e Ka neli N W ts.p, Europese vrede en veiligheid zijn voor de socialisten prioritair! i De «depolitisering van het openbaar ambt» bij de PVV en Louis Waltniel VWV Geraardsbergen Studie over Cultureel Centrum Aalst Uw stem voor een echte Europeaan Europese Verkiezingen v\llAV Méér Europa... of I geen w Europa meer Binnen in Vrijdag 8 juni 1984 46* jaargang nr. 23 Weekblad van de S.P Eerst betalen, eerst betalen, zei Van Heuv... (uit: Katoo- tje naar de botermarkt)... of startgeld voor de oudjes De vader van Jan zonder Vrees was...? Gezegend zij God, en de kas van de CVP Iemand die aan Europa bauwt ook na de verkiezingen nr. 10 Aktie van Europese socialisten in Europees parlement voor bejaarden, pag. 5 100.000 fr. per jaar, 't is voor niets, pag. 2 Afwerking nieuw stadhuis te Ninove nog niet voor morgen, pag. 7 Goed nieuws voor Doolbosweg te Velzeke,pag. 3 Zonder meer vervangen door een PVV-gezinde kandidate! Zaterdag 9 juni vanaf 10 uur te AALST vanaf 14 uur te SINT LIEVENS-HOUTEM Dinsdag 12 juni vanaf 9u30 te ZOTTEGEM vanaf 11 uur te NINOVE Mandatarissen en bestuursleden, allen op post. Redaktie - Administratie - Publiciteit Houtmarkt 1 9300 AALST Tel.: 053/70 51 51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst 't Heeft lang geduurd maar oef, eindelijk zitten ze weer al te gader aan de groene tafels onzer raads zaal. Met een schepen De Mol in prachtig bloedrood ondervestje, die handjes wuift richting Euro senator Vernimmen - overgelo pen? Een heer Franceus met een even bloedrood dasje (cadeau van Vernimmen?). En raadslid Spitaels in prachtig donker pak met gele das - een echtere Vlaamse Leeuw kunnen wij ons niet inbeelden (ook van ge dacht en kleur veranderd?). Een eentonig onopvallend geklede Freddy De Chou die zeer zenuw achtig van de ene stoel (de zijne) op de andere stoel wipt (deze van kollega Willekens, die reeds vier maanden leeg staat), kwestie van «'t stoeltje warm te houden voor betere tijden»? En ondertussen de onwegdenkbare steun van de heer stadssekretaris die reeds ver zijn lezing door is van de vorige zitting. De lezing is nog niet koud of sche pen De Troyer (CVP) zit reeds in de teugels: in een bepaalde pers (pas op, 't was niet tegen mij!) heeft men mij van grafschennis be schuldigd; ik heb de stadskonduk- teur een verslag doen maken van de situatie op het kerkhof te Idegem en sinds de tweede fusie zijn daar geen grafstenen meer verdwenen. En, drukt de heer De Troyer met luider stemme door: pastoor San- speur zijn graf staat nog steeds op dezelfde plaats (was dat de vader van Jan zonder...?). Er werd klacht neergelegd tegen mij, maar 't is allemaal van voor mijn tijd, zegt schepen De Troyer (CVP). De h. Van der Maelen (SP) die de aanval op zijn rekening heeft gezet reageert: de grondverwervin- gen zijn daar onwettig gebeurd - het optrekken van een muur zonder stedebouwkundige toelating is ver boden en ik heb de heer gouver neur inderdaad geschreven dat ik de mogelijkheid dat er graven van pastoors zouden verdwenen zijn, nog aan 't onderzoeken ben. De uitslag van de tweede match Idegem-Idegem eindigde dus voor lopig op 3-3. In punt 1 van de agenda blijkt dat de kerkfabriek Sint-Pietersbanden- Ophasselt de vorige keer te veel werd afgepakt en dat men vanuit Ophasselt een dreigbrief zou heb ben geschreven naar het provincie bestuur. Er moet onmiddellijk op de begroting 1984 90.000 frank bij gezet worden. Bij de vraag van de h. Van der - «Als wij het erover eens zijn dat de optimaal funktionele inrich ting van het Cultureel Centrum en de goede werking ervan later even belangrijk zijn dan de tech nische realisatie op lange termijn. - Als wij niet te veel geld willen verliezen aan niet noodzakelijke aanpassingswerken. - Als wij het CC een aantrekke lijk imago willen bezorgen, zo dat iedereen er graag zal komen. Als wij bovendien willen dat het CC goed zal funktioneren zon der een te groot deficit. - Als wij dat allemaal willen, is een investering als deze ten volle verantwoord. De proporties die het dossier over het CC in de loop der jaren heeft aangenomen zijn dusdanig dat slechts een handvol mensen een klare kijk hebben op het geheel... het is absoluut noodzakelijk dlat er een permanent overleg georgani seerd wordt tussen diegenen die verantwoordelijk zijn voor de af werking van het gebouw (openbare werken, nvdr) en diegenen die ver antwoordelijk zullen zijn voor het beheer en de werking van het CC (zal dat een v.z.w. zijn of een stedelijke beheerskommissie? Tot hiertoe hebben wij daar het raden naar. Hoe kan dan een overleg georganiseerd worden?, nvdr). De competentie van de inge nieurs van de stad wordt hoege naamd niet in vraag gesteld. Deze mensen zullen aktief betrokken worden bij elke te voeren bespre king... Vandaag moet rechtgezet wor- den wat in 1981 zonder gemeente raadsbeslissing aan het ontwerp is gewijzigd ingevolge de eisen die terecht of onterecht opgelegd wor den door het bibliotheekdekreet... (het overgrote gedeelte van de ruimten werd ter beschikking ge steld van de bibliotheek en in die zin aangepast, nvdr.) Het is geenszins onze bedoeling om dit onderzoek in besloten kring te houden. Gemeenteraadsleden zijn welkom bij besprekingen en ook de Culturele Raad zal gevraagd worden om vertegenwoordigers af te vaardigen...». Al deze citaten naar schepen van Kuituur Borms op de gemeente raad van 7 mei, dit naar aanleiding van de tussenkomst van Dolores Baita i.v.m. de studie die rond het CC uitgevoerd wordt. Welke waren de hoofdpunten uit de tussenkomst van Baita? - Zij was verheugd dat er eindelijk een studie zal gemaakt worden over het toekomstig funktione ren van het CC. Er zijn reeds teveel kansen gemist. - In het verleden zijn te veel wijzigingen gebeurd zonder het geheel van de funkties te be kijken. - Er is wel de vraag of het nodig was mensen van buitenaf aan te stellen voor dit studiewerk (2 deskundigen werden door de vereniging van Belgische steden en gemeenten aangeduid, nvdr.) en zijn deze mensen de meest geschikte? Waarom heeft men geen mensen aangesteld met er varing (Federatie van Neder landstalige Culturele Centra, di- rekteurs van bestaande culturele centra)? - Ook Aalstenaars zouden een ernstige inbreng kunnen doen. - Het aspekt inspraak en be trokkenheid: zullen gemeente raadsleden, adviesraden. Cultu rele Raad, individuen de kans, de tijd krijgen om zich over het werkdokument te buigen en kunnen zij eventuele aanvullin gen of verbeteringen aanbren gen? Een periode van drie maan den vanaf het neerleggen van het rapport leek haar nodig. «U zal er niet in slagen dit Cultureel Centrum te doen werken, indien de Aalstenaars er zich niet in herkennen. En zij zullen het slechts als hun kultureel centrum beschouwen indien ze betrokken worden». Tot hier Dolores Baita. Het is pas na veel aandringen dat de burgemeester toegaf dat het dos sier zou mogen besproken worden. (d. b.l.) Maelen (SP) aan het college hoe het komt dat ze zich zó misrekend hadden, antwoordt schepen Rens (PW) dat de Bestendige Deputa tie over meer gegevens moest be schikken en dat er een brief werd geschreven waarvan hij geen inzage kreeg! De h. Vernimmen (SP) stelt de h. Rens (PW) gerust met de weten schap dat het vooropgestelde be drag vroeg of laat toch zal betaald worden, omdat het systeem fout is dat de gemeente de kerk moet financieren. De h. Vernimmen wuift richting Rens met een boek (titel: «Het geld van de CVP»), en als U dit boek leest en ziet dat de kerk en het bisdom, de CVP-partij- kas helpen spijzen, dan maken wij ons lang geen illusies meer. De h. Arijs (SP) die nochtans uni versitaire studies heeft gedaan, is bij onderzoek der rekeningen er niet achter kunnen komen hoe het komt dat in de rekeningen van de kerkfabriek Ophasselt een faktuur zit voor zevenduizend liter mazout terwijl men de kerk verwarmt met butaangas. Begrijpe wie kan, maar men laat het blauw-blauw (mis schien van de kou)! De (vr)olijke dokters van 't OCMW In punt 2 zien we dat de budgettaire rekening van het OCMW-zieken- huis in 1983 sluit met een mali van 43 miljoen (dat rare woord wil eigenlijk zeggen verlies, kwestie van de spanning erin te houden). Lees door pag. 5 In de herfst van vorig jaar demonstreerden miljoenen mensen binnen en buiten Europa (in België alleen al ca. 300.000) voor de vrede. Vooral de Europese bevolking is inderdaad fel bezorgd om haar toekomst en veiligheid om voor de hand liggende redenen: de verhoogde spanning tussen Oost en West, de toenemende bwapeningswedloop, het schrikbeeld van een mogelijke kernoorlog. Anderzijds brengt het opslaan van steeds technisch perfektere maar ook duurdere wapens voor vele landen een aardige kost met zich mee die een rem betekent op hun sociale en kUlturele ontwikkeling. Ook in België konden de uitgaven vooro.a. nieuwe gevechtsvliegtuigen, luchtafweerraketten en pantsers beter aangewend worden. Voor de Vlaamse Socialisten is deze situatie onaanvaardbaar. Zij pleitten in het verleden steeds, en ze zullen dit blijven doen, voor een forse vermindering van de defensie-uitgaven en voor de omschakeling van de oorlogs- en wapenproduktie naar een vredes- en ontwikkelingsindustrie. Als eerste Westeuropese partij heeft de SP een globaal «Veiligheidsplan» voor Europa uitgewerkt. De verouderde veiligheidsfilosofie steunende op de bedreiging om samen Oost en West) met de wapens om te komen, wordt in dit plan vervangen door de wil om samen te overleven. De belangrijkste elementen van dit plan zijn de bevriezing van de bestaande kernarsenalen teneinde onderhandelingen te begunstigen, de verwijdering van kernwapens uit landen die ze zelf niet bezitten («een Belgische regering met de SP is een regering zonder raketten»), en het afdwingen van de USA en de NAVO van de formele belofte nooit als eerste kernwapens te gebruiken. Trouwens, de SP is in het breder kader van de algemene Oost- Westrelaties van oordeel dat Europa zelf geen derde supermacht hoeft te worden, maar integendeel een meer onafhankelijke koers moet varen op het gebied van vrede en veiligheid, maar zeker ook op financieel-ekonomisch vlak. Vrede, zekerheid en vrijheid zijn prioritaire eisen voor het Europa van morgen. Alleen een nog sterkere socialistische fraktie in het Europese Parlement kan een rem zijn op het verregaande militaristische en daarbij nefast financieel beleid van de rechtse krachten. Op 17 juni weet U dan ook wat U te doen staat. Chris Vancoppenolle Federaal Sekretaris De P.V.V.-Ninove en Staatssekretaris voor Openbaar Ambt Louis Waltniel hebben in de gemeenteraad te Ninove bewezen wat voor hen de depolitisering van het openbaar ambt betekent. Een klerk-kassierster moest dooi het stadsbestuur worden aangesteld en de PW-Ninove heeft een kontraktueel personeelslid (tewerkgestelde werkloze) dat: - meer dan 9 jaar dienst heeft in deze funktie; - geslaagd is in het wervingsexamen - een zeer goede beoordeling kreeg van het diensthoofd over de sedert negen jaar geleverde diensten. heer Waltniel, PW- Staatssekretaris voor het openbaar ambt, over de depolitisering van het openbaar ambt en de even schijnheilige houding van de PW in de regering Martens (benoeming van de zoon van Willy De Clercq tot beheerder Sidmar) moeten dus zeker niet au sérieux genomen worden of «Luister naar mijn woorden en kjjk niet naar mijn daden!». Na de PW-slogans «Meer jobs» en «Minder belastingen» een nieuw sterk staaltje van ontmaskerde PW-demagogie De ronkende verklaringen van de

Voor Allen | 1984 | | pagina 1