Alles op de S.P. 2 GROTE VERKIEZINGSMEETI Duizenden anjers zorgen voor fantastisch succes SP-verkiezingspanelen weggenomen met Willy Vernimmen Editoriaal SP-FEDERATIE AALST AALST GERAARDSBERGEN en twee gewic Jacques Timmermans •- Binnen in Het enig overgebleven alternatief zijn de sociaal-democraten geworden. In Vlaanderen en Brussel is dit ons aller partij, de S. P. die zich op 17 juni aandient onder nummer 10. Op internationaal gebied staat het democratisch socialisme tussen de twee wereldmachten: de autoritaire leninistische Sowjetunie, waarvan het stalinisme een vreselijke uitwas is geweestaan de ene kant, en het even onfeilbare rechts systeem van de Verenigde Staten, dat ondermeer in Chili een democra tisch gekozen regering heeft verbrijzeld. De sociaal-democraten zijn voorstander van een democrati sche controle en voor een zo gelijk mogelijke verdeling van de macht, ook in de bedrijven, van het vermogen, van cultuur en onderwijs, van arbeid enz. Wij zijn daarom verdraagzaam tegenover onze politieke tegenstanders, maar diezelfde verdraagzaamheid eisen we ook van hen. Wie dit niet aanvaardt is geen tegenstander, maar een vijand. Dit geldt bv. voor wie ons Volkshuis in brand heeft gestoken en wie in een school is binnengedrongen en er de leuze «allen samen tegen links; heeft geblokletterd. Tegen de autoritairen die een dogmatische heerschappij in de plaats willen stellen van onze democratie, kunnen wij niet voldoende waarschuwen. Tegen die elitestructuren willen wij ons vanuit de basis verzetten met onze partij die een menselijk gezicht heeft en de partij van het goede geweten moet zijn. Links dat onze partij als enige politieke structuur heeft, moet in de schoot van de SP één zijn in zijn verscheidenheid, nu meer dan ooit. Slechts op deze manier kunnen de andere partijen in ons een volwaardig gesprekspartner vinden voor het delen van de macht. Tenzij de tijd is aangebroken, dat we hetzelfde politiek «mirakel» beleven als sommige landen ten zuiden van België en dat we kunnen bewijzen, dat zonder ons niet meer kan geregeerd worden. Op 17 juni zullen we misschien al een eerste belangrijke verschuiving meemaken, dank zij onze lijst nr. 10, aangevoerd door Karei Van Miert en met op de tweede plaats onze arrondissementele kandidaat, Willy Vernimmen. En mocht die verschuiving na al de miserie die de CVP en de PVV onze mensen hebben bezorgd, nog niet plaatsvinden dan zijn we aan dringende bezinning toe. Wat mij betreft: ik ben ervan overtuigd dat we zullen winnen. Omdat wij de synthese zijn tussen democratie en socialisme. De SP is de enige keuze. Het is de goede! Mare Galle Minister De gepensioneerden en de Europese Verkiezingen, pag. 5 Willy Vernimmen en Karei Van Miert op marktbezoek te Sint- Lievens-Houtem, foto's hierover op pag. 8 Grote Broer te Aalst, pag. 2 Bomenmoord te Haaltert, pag. 8 Kalvervetmesterij zwaar in diskussie te St.-Lievens-Esse,pag. 8 Open Gemeenteraad te Zottegem, pag. 3 Gemeenteraad te Geraardsbergen pag. 6 I.S.M. PLAATSELIJKE AFDELINGEN Vrijdag 15 juni om 20 uur Zaal Madeion, Markt te Aalst Zaterdag 16 juni, 20 uur Zaal Marbol, Markt te Geraardsbergen Omlijsting door Johan Verminnen (Aalst) en Wim De Craene (Geraardsbergen) Geen enkel federaal noch afdelingsbestuurslid mag op deze meetings afwezig blijven Karei Van Miert, Willv Vernimmen en de federale verant woordelijken op marktbezoek (meer foto's binnenin) gem, uitgevend aan de G.B. (met steunstaken in groenten- tuin en zelfs één paneel vastge maakt aan de afsluiting zelf). - Op een bepaald eigendom werd het SP-bord weggenomen, het bord van de PW, juist daar naast geplaatst, werd daarente gen niet weggenomen. - Een ander paneel op de Al- bertlaan, minimum twee meter achter de rooilijn, werd even eens weggenomen. - Op de Aalstersesteenweg (5 plaatsen) waar de SP bij vorige verkiezingen steeds borden mocht installeren, idem. Eén daarvan bevond zich zelfs in een weide achter de prikkeldraad. - Een bord, geplaatst tegen de gevel van kd. Cyriel De Wetter te Aspelare, aan de Géraards- bergsesteenweg, werd eveneens zonder blikken of blozen wegge nomen. En wij kunnen nog andere voor beelden aanhalen... Op het protesteren bij de heer politiekommissaris, later bij de heer burgemeester, volgde nog steeds geen degelijk antwoord (12.6.1984). De SP heeft nog nooit de politie en haar optreden t.o.v. de bevolking in vraag gesteld of gekontesteerd. Bij dit optreden, en zeker zonder enige aanvaardbare verklaring, doen wij dit wél, omdat een princi pieel, demokratisch recht op vrije meningsuiting flagrant met de voe ten werd getreden. De SP kan deze zaak niet zó laten. Wij komen hier zeker op terug. Vader Mare Galle overleden Vorige zondag 10 juni is in het Stedelijk Ziekenhuis Maurits Gal le, vader van kd. Mare Galle, over leden. Hij werd geboren op 11 ok tober 1901 te Wichelen en is oud personeelslid van de NMBS. Velen kenden hem als een bijzon der vriendelijke man. Samen met zijn echtgenote Emma Coolen ver toefde hij meerdere malen in het Volkshuis onder de gepensioneer den, op algemene vergaderingen en meeltings van de partij. De begrafenisplechtigheid heeft za terdag 16 juni plaats in de Sint- Annakerk om 11 uur. Vanaf 10u30 is er begroeting aan de kerk. Er zijn bloemen noch kransen voorzien. Langs deze weg betoont de SP- Aalst zijn medeleven met de getrof fen families, inzonderheid met Mare en Elsa. De SP-Ninove had bij verschillende militanten, wonende langs de rijks wegen, verkiezingspanelen ge plaatst met propaganda voor Willy Vernimmen. Groot was de verba zing toen een drietal dagen later vastgesteld werd dat al deze borden verdwenen waren. Door ondergetekende werd kon- takt opgenomen met de heer poli tiekommissaris, waaruit bleek dat deze panelen door de politie zelf verwijderd werden. Naar de reden hiervoor gevraagd, beweerde de kommissaris dat deze panelen op het openbaar domein stonden opgesteld, althans volgens het verslag van een bevoegd agent. Vermits ondergetekende zelf aan wezig was bij het plaatsen van deze borden, logenstrafte hij deze vast stelling t.a.v. bedoeld politiever slag, o.a.: - Panelen werden geplaatst in de scheidingslijn van de achtertui nen van respektievelijk drie sym pathisanten, wonende Preule- Dit is het resultaat van de politie-aktiede borden liggen gebroken op de koer van het politiebureau op de Graanmarkt. Vrijdag 15 juni 1984 46' jaargang nr. 24 Weekblad van de S.P. Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1 9300 AALST Tel.: 053/70 51 51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst.

Voor Allen | 1984 | | pagina 1