Willy Vernimmen en priester Jef Ulburghs op meer dan veertienhonderd handen gedragen SP-ARRONDISSEMENTFEDERATIE MLST Doorbraak... verder zetten Wedden vanaf juli op einde maand VERGADERING ARRONDISSEMENTEEL SP- BESTUUR Editoriaal Va kantje Extra SP-Federatie Aalst brengt hulde in grootse stijl i Ambtenaren opgelet jp j MM- Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1 9300 AALST Tel.: 053/70 51 5l Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 29 juni 1984 46' jaargang nr. 26 Weekblad van de S.P Een aantal partijgenoten waren nog maar net uit hun feestroes na de gran dioze verkiezingsoverwin ning van 17 juni ontwaakt, of afgelopen vrijdag was het weer eens zover. En helemaal niet zonder re den kon de feeststemming verder gezet worden: De SP-federatie Aalst was het zichzelf wel verplicht «haar» herkozen Europar lementslid Willy Vernim men te huldigen. En dat deze hulde doorging in Geraardsbergen zal zelfs voor een volslagen leek op politiek gebied thans niet zo toevallig klinken. Juist Geraardsbergen, het bas tion van «de senateur», waar de uitslag dan ook rechtevenredig aan de geleverde inspanningen was, uiteraard zonder afbreuk te doen aan de inspanningen en verdiensten van de andere afde lingen; de uitslag spreekt im mers voor zichzelf, en daarvoor refereren we nog eens graag naar Voor Allen van vorige week. Deze zeer snel opgezette mani festatie zorgde er niettemin voor dat in de vooravond en met dreigende regenwolken meer dan vijfhonderd partijge noten door de Oudenbergstad opstapten begeleid door de fan fare «De Verbroedering», het plaatselijk socialistisch trom melkorps en het SKW-trom- melkorps van Aalst. Ook deze mensen, muzikanten, meisjes en jongens trommelaars verdie nen wel een extra-pluimpje voor hun inzet. En voor die militanten die minder goed te been zijn zorgde het toeristisch treintje dat normaal de Gavers met het centrum verbindt (nee, niet het opgedoekte treintje van De Croo!). Aldus konden ook zij genieten van die unieke so cialistische sfeer die in de stad hing. Die avond zag Geraards bergen er zelfs nog prachtiger uit dan op 1 mei, honderden rode vlaggen tooiden de huizen, oudere militanten kregen de krop in de keel en de tranen in Ruim vijfhonderd militanten, een massa vlaggen en drie muziekkorpsen stoffeerden de optocht. de ogen als zij de massale stoet zagen voorbijtrekken. Zelden zagen we zoveel in elkaar gesla gen handen of gebalde vuisten de lucht ingaan, zelden ook za gen we een week na de verkie zingen nog zovele SP-affiches voor de ramen hangen. Willy Vernimmen zelf bleek duidelijk ontroerd en in zijn nopjes tege lijkertijd, men zou het voor minder. Trouwens, het entoe- siasme begeesterde elkeen die deelnam aan de optocht. En zeggen dat de Geraardsbergse CVP juist dit moment uitge zocht had om zich te beraden na de nederlaag. De rondgang door de voor naamste straten van de stad was nog maar een begin! Ook in de twee feestzalen van De Marbol, tot op het balkon toe, was er inmiddels geen stoel meer vrij. De «kop» van de stoet: van l.n.r. federaal S.P.-voorzitter Alois Van den Bossche, een glunderende Willy Vernimmen, senator en mevrouw Van der Niepen, arrondissementeel partijsecretaris Chris Vancoppenolle en volks vertegenwoordiger De Loor. Donderdag 5 juli 1984 om 20 uur Volkshuis, Markt 15 te Geraardsbergen 1. Goedkeuring verslag 12.4.1984 2. Evaluatie Europese Verkiezingen (uitslagen, propa ganda...) 3. Goedkeuring statuten afdelingen Geraardsbergen en Zottegem 4. Allerlei - Rondvraag. Wij rekenen ten stelligste op de aanwezigheid van elk lid. Kameraden die door een of andere omstandigheid geen uitnodi ging zouden ontvangen hebben, worden verzocht bovenstaande als zodanig te aanzien. De Voorzitter De Sekretaris A. Van den Bossche C. Vancoppenolle De huldigingsplechtigheid zelf startte met de traditionele ge moedelijke voorstelling door fe derale voorzitter Alois Van den Bossche, van zijn oude vriend schapsbanden met Willy, maar dan wel met een aantal speciale aksenten. Vanzelfsprekend mocht een kleine terugblik in de federale politieke werking niet ontbreken, waarbij hij de gele genheid kreeg zijn voorgangers aan het roer van de arrondisse mentsfederatie Aalst, Bert Van Hoorick, Dieudonné Van der Bruggen en Willy Vernimmen zelf nogmaals te danken voor de manier waarop zij de partij in haar lange weg naar dit sukses hebben geleid. En wat oor spronkelijk bedoeld was als een eenvoudige hulde groeide mede dankzij de inbreng van de 'oude garde' uit tot een heuse zelden geziene meeting. Vooral de woorden van Bert Van Hoo rick, in topvorm, waren een hart onder de riem voor de talrijk opgekomen jongere mili tanten. Enkel door hard te strij den kan onze jeugd, de toe komst van de SP, zich een plaats veroveren. In zijn dankwoord richtte Willy Vernimmen zich in het bijzon der tot de nationale partijvoor zitter Karei Van Miert (die zich voor deze avond in extremis had laten verontschuldigen, evenals de andere verkozene Marijke Van Hemeldonrk) aan wie hij in hoofdzaak het sukses van de Vlaamse socialisten toe schreef door zijn jarenlange in zet voor de 'Doorbraakidee', zijn ^vastberadenheid, eerlijk heid en openheid en door een minutieus voorbereide kam- pagne. Vernimmen bedankte vervol gens alle militanten uit de ganse federatie die hun steentje had den bijgedragen tot die histori sche uitslag van zondag laatstle den, en in het bijzonder de afdelingen Zottegem, Herzele, Ninove-Denderleeuw en zijn ei gen Geraardsbergen. Inmiddels was de vierde verko zene op de SP-lijst, E.H. («me neer pastoor», zoals onze fede rale voorzitter hem treffend aansprak) Jef Ulburghs, na zich tussen het verre Limburg en de Denderstad ettelijke malen mis- reden te hebben, de zaal bin nengeloodst. Onmiddellijk kreeg hij vanwege de aanwezi gen een staande ovatie. Een ongewone situatie, een priester op het podium tussen de federa le huidige en vroegere verant woordelijken (NB.: minister Marc Galle was weerhouden in het buitenland en diende nood gedwongen het groots hulde feest te missen). In zijn toespraak benadrukte e.h. Ulburghs echter dat hij zich absoluut op zijn plaats voelde in de partij van arbeiders, in een partij die ijvert voor de vrede, voor rechtvaardigheid en gelijk heid en dat hij als trouw volge ling van Jezus Christus - de eer ste socialist trouwens - in de SP zijn roeping als priester echt kan waarmaken. Hierop gingen meer dan zevenhonderd men sen rechtstaand applaudisseren. Lees door pag. 3 G. Breynaert Chr. Vancoppenolle Vorige vrijdag kende de socialistische beweging in Geraards bergen één van de mooiste dagen uit haar geschiedenis. In dit mooi, toeristisch stadje, in het uiterste zuiden van het arrondis sement Aalst, werd de prachtige overwinning van de Vlaamse Socialisten bij de Europese verkiezingen van 17 juni jongstle den op luisterrijke wijze gevierd. Terzelfdertijd werd onze Europarlementair Willy Vernimmen met een treffend en nooit gezien entoesiasme gehuldigd, zowel voor zijn herver kiezing als voor de fantastische score, die hij wist te behalen inzonderheid in zijn eigen kanton Geraardsbergen. Niet minder dan 37 procent van de uitgebrachte stemmen wist hij hier op de SP-lijst te verzamelen, waardoor hij aldus de socialistische sterkte heel dicht heeft gebracht bij het peil van de vooroorlogse glorietijd van de Belgische Werkliedenpartij. Zo te zien heeft de socialistische doorbraak onder impuls van voorzitter Karei Van Miert zich als het ware mede door de inzet van Willy Vernimmen bijzonder opvallend gemanifes teerd in ons arrondissement. Dat deze forse socialistische vooruitgang na zovele jaren ter plaatse trappelen bijgevolg voor onze militanten, partijmensen en mandatarissen een hart onder de riem is, hoeft geen verder betoog. Trouwens, zulks was duidelijk merkbaar bij de honderden aanwezigen in Geraardsbergen tijdens de optocht door de straten van de stad en tijdens de viering in de Marbol, vooral toen de huidige federatievoorzitter Alois Vanden Bossche evenals zijn twee voorgangers, oud-volksvertegenwoordiger Bert Van Hoorick en oud-senator Dieudonné Van der Brug gen, op hun eigen briljante spreekwijze de figuur en de rol van ons herkozen Europarlementslid in de ruime kontekst van deze socialistische doorbraak schetsten. Hopelijk zal dit sukses voor onze militanten nu een stimulans zijn, zoals Karei Van Miert in zijn dankwoord aan de kiezers bestempelde, om op de ingeslagen weg verder te gaan. Met de parlementsverkiezingen in 1985 in het vooruitzicht moet het immers mogelijk zijn deze overwinning te bestendi gen, laat staan nog te verbeteren. Laat ons daarom allen samen, eensgezind en eendrachtig, hiervoor verder strijden. Paul Van der Niepen Senator Vanaf juli worden de ambte naren op het einde, in plaats van het begin van de maand betaald. De eindemaandbetaling werd afgesproken na de ambtenarenstakingen in sep tember 1983. Op 1 juli zullen de meeste ambte naren hun eindejaarspremies voor 1983 en 1984 ontvangen. Op 30 november volgt een overbruggings premie. De personeelsleden waar van de maandwedde lager is of gelijk aan 70.000 fr. bruto, hebben de garantie dat ze op 1 juli het equivalent zullen ontvangen van hun netto-wedde. Desnoods treedt hiervoor een fiskaal mechanisme in werking dat is voorzien in de jong ste Financiewet. Deze garantie zal ook, gelden voor personeelsleden die om verschillende redenen geen recht zouden hebben op een einde jaarspremies of die slechts recht zouden hebben op een gedeeltelij ke premie. Voor dezen zal noch tans een recuperatie op de over bruggingspremie geschieden. De regeling geldt voor de hele overheidssector behalve voor de diensten die afhangen van het Par lement, van de lokalen administra ties en van sommige openbare in stellingen. Zoals bekend wisten de openbare kredietinstellingen zich in staking los te werken van de rest van de openbare sektor en een eigen inlevering af te dwingen. Even nog een woordje over de overbruggingspremie. De bijslag welke op 1 juli wordt uitbetaald, is terugvorderbaar op de overbrug gingspremie welke in november verschuldigd is, doch enkel voor het gedeelte dat overeenstemt met het bedrag van deze bijslag, ver minderd met een som van 4.500 fr., en zonder dat de terugvordering de totale overbruggingspremie zelf mag overschrijden. De som van 4.500 fr. vertegenwoordigt afge rond de bijslag waarop de ambtena ren die een brutomaandwedde van 70.000 fr. ontvangen, aanspraak zullen kunnen maken. Het betreft hier een maximum, vermits voor deze ambtenaren het verschil tus sen de som der eindejaarstoelagen (waarvan een gedeelte vast is) en de wedde het grootst is. Dit voor de ambtenaren die voltijds zonder on derbreking waren tewerkgesteld tij dens de twee verwijzingsperiodes die als grondslag zullen dienen voor de berekening van de eindjaarstoe lagen 83 en 84. Deze ambtenaren zullen aldus de waarborg hebben dat zij op 1 juli het netto-equivalent van hun maandwedde zullen ontvangen, zonder dat de eventueel daartoe nodige bijslag terugvorderbaar wordt op de overbruggingspremie. Wat de ambtenaren betreft die tij dens de twee verwijzingsperiodes niet of slechts gedeeltelijk in dienst zijn geweest, zij zullen dezelfde waarborg ontvangen, die eventueel tot 4.500 fr. is beperkt, d.w.z. het maximum waarop zij eventueel hadden kunnen aanspraak maken indien hun prestaties tijdens de duur van de twee verwijzingsperio des vblledig waren geweest. Boven dit bedrag zal de in juli gestorte bijslag op de overbrug gingspremie in november terugge vorderd worden, zonder dat deze terugvordering het bedrag van de premie zelf mag overschrijden. De terugvordering is dus eveneens be grensd. Deze maatregel zal het al dus mogelijk maken voor de am btenaar het nadeel van een onder breking van de betaling in de maand juli te vermijden. Wij kunnen daar nog slechts aan toevoegen: «Ambtenaren, oogjes open op 1 juli». Coppens Maurits Een overzicht van een aantal zaken die men beslist niet mag vergeten wanneer men op reis gaat binnen de Europese Gemeenschap en een aantal zaken die waarschijnlijk niet vergeten zullen worden! Verder... vlieg er eens uit..., onze vliegende reporter vliegt er in op pagina 8 laamuMMHiir ro, wwm maa—i

Voor Allen | 1984 | | pagina 1