Gemeenteraad Geraardsbem Aalst Vleugje censuur ontsiert mooie tentoonstelling Michiels blijft in voorhechtenis Binnen in CSC-VORMINGSWERK GEWEST AALST KADERVORMINGSAVOND Vrijdag 28 september 1984 46' jaargang nr. 37 Weekblad van de S.P Willy's Euro-bal en showavond heeft honderden mensen naar de zaal «Velina» gelokt. Reeds rond 21.30 u liep de zaal vol. Velen hebben wellicht honderde meters moeten stappen om deze zaal te bereiken. De prachtige zaal waar van de kinderziekten naar voor kwamen (vooral wat de akoestiek betreft), is nochtans een werkelijke verrijking voor het verenigingsle ven te Geraardsbergen. Onze vriend Willy Vernimmen heeft terug Geraardsbergen verrast met een bijna niet te evenaren programma en méér dan 1.500 aan wezigen. De vedette van de avond André Hazes in Nederland momenteel nr. 1 was voor velen een meeval ler, terwijl hij voor anderen een ontgoocheling was. De klassieke commentaren over de vedetten; maar wij zijn er van overtuigd dat er zéker meer voor Willy gekomen zijn dan voor André Hazes. Kort om, een enorm sukses en hopen wij maar dat wij volgend jaar nog eens een «Willy's showavond» kunnen doorbrengen. I '*t m w André Hazes in aktie. Met frisse tegenzin, omdat de zomerse hitte nog te vers in 't geheugen ligt, de huid tot op de meest intieme plaatsen nog heerlijk bruin ziet, en gesterkt door de we tenschap dat wij mattentaar- tenvreters ooit eens weinig belastingen gaan betalen, leggen wij ons weer in de klassieke hinderlaag achter aan de raadszaal onzes ge liefde stadhuis. Het is nog alles hetzelfde op één uitzondering na, op de persbanken worden uitge droogde schrijvers, slordig- modern geklede linkse en minderlinkse pennewrieme- laars versiert door een jonge hupse vrouwelijke mede werkster in vlekkeloos wit pakje met een frisheid die langer moet aanhouden dan 24 uur, met prachtige haar lokken in oud-Germaans blond. Niets dan goeds en we gaan van start op 't geitebel letje van mevrouw de Burge meester. Verhaalbelasting Ene-Bakergem: zwarte vlaggen aan het gemeentehuis, pag. 3 Zottegem leidt jeugdverkeersbrigades op,pag. 7 Freddi Pijck in de bres voor een propere stad, pag. 2 Nieuwe start Jongsocialisten Geraardsbergen, pag. 6 Drugs en andere stuff, pag. 5 De lezing der vorige zitting was zeer duidelijk, maar omdat de meesten hun zomerse lotgevallen nog aan 't voortvertellen waren, hebben wij er spijtig niet te veel van verstaan. Zelfs in de kerk veranderen ze van gedacht Op punt 1 van de agenda stonden de begrotingswijzigingen van de kerkfabrieken. Zo is St. Bartholo- meus voor 2 miljoen en oneffen van gedacht veranderd in 1984. St. Ba- vo uit Goeferdinge had genoeg met 41 duizend frank, St. Martinus die altijd de armen onder zijn hoede nam heeft 406 duizend frank ont vangen en maar 276 duizend weg gegeven, St.-Pieter-Ophasselt deed het in '84 met een goed half mil joen, Smeerebbe-Vloerzegem kost te 288 duizand frank en of ge 't gelooft of niet Onze-Lieve-Vrouw van Zandbergen spartelde door het krisisjaar 1984 met 16 miljoen en oneffen, haar zuster uit Zarlardinge moest het echter met 863 duizend stellen. De goddelijke voorzienigheid anno 1985 Of wat wij moeten bijleggen om in 1985 onze zielen te laten bewaken. Voor St.-Aldegonde Overboelare 772.912 fr, voor St.-Bartholomeus Geraardsbergen 770.295 fr, voor St.-Bavo uit Goeferdinge 179.552 fr, voor St.-Macharius uit Neder- boelare 68.409 fr, voor St. Martinus Onkerzele 30.937 fr, voor O.L.V. Grimminge 35.000 fr, voor St.-Pie tersbanden Idegem 185.000 fr, met een «specialleken» van 1.451.642 fr, voor O.L.V Moerbeke 418.989 fr, St.-Jan-Baptist uit Nieuwenhove en St.-Amandus uit Waarbeke vra gen samen nul frank (hoe blijven die dan in leven?). St.-Pietersban den Ophasselt vroeg 515.403 fr. maar St.-Pieter was vergeten dat hij zonder koster zat en die dus niet moet betalen, daarom heeft onze Burgemeester hem rap 214 duizend frank weer afgepakt. St.-Amandus Schendelbeke krijgt in '85 wellicht 45.000 fr. In de «stad» Smeerebbe- Vloerzegem krijgen ze meer dan de helft van de stad Geraardsbergen ofte 476.414 frank. Viane zal het stellen met 50.500 fr, Zarlardinge met 136.308 fr en in Zandbergen gaat Onze Lieve Vrouw een triestig jaar 1985 inzetten met slechts een goed half miljoen. Al van bij punt 1 wipt Heer Wal- raet (SP) recht en zegt met alles akkoord, behalve met Zandbergen, maar gelukkig krijgt Zandbergen gelijk van PW, CVP, VU en Gem- bel. Over Ophasselt komen de kri tieken van Heer Arijs (SP) in ver band met een onderverhuring van 59.000 fr. per jaar wat niet deelbaar is door 12 en argwaan opwekt, maar Heer Arijs is er wellicht de vasten vergeten af te trekken, wie weet? Heer Walraet (SP) maakt zich las tig omdat de Eerwaarde Heer Pastoor van Ophasselt «de raad» voor voldongen feiten stelt en krijgt zelfs gelijk van de Burgemeester (die na Heer De Vleeshouwer nu ook blijkt ruzie te hebben met de zieleherder van Ophasselt?). Lees door pag. 6 Vrijdagavond werd onder ruime belangstelling en in aanwezigheid van minister Lenssens (leefmilieu, waterbeleid en onderwijs) de origi nele tentoonstelling over Tuin- en Landbouw en Leefmilieu geopend. Het was burgemeester Uyttersprot die de gastspreker inleidde en het belang van het leefmilieu onder streepte (dit terwijl het college an derzijds weigert om het milieu te beschermen, zie de hoogspannings lijn door Herdersem, meer hier over in een ander artikel). In zijn toespraak onderstreepte mi nister Lenssens de twee belangrijke punten uit zijn beleid inzake mi lieu: voorkomen is beter dan gene zen en de sensibilizering van de bevolking. In het kader van het voorkomen zal binnenkort een nieuwe maatregel worden inge voerd, namelijk zal er een heffing worden ingevoerd op het lozen van afvalwater en dit in verhouding tot de geloosde hoeveelheid. Tijdens de rondgang in deze toch knappe tentoonstelling, stelden een aantal persmedewerkers vast dat het bord dat de milieuvereniging RALDES in haar stand had ge- plaats, aan het oog van het publiek onttrokken was... Dit euvel werd echter snel verholpen en het bord stond dan ook in de belangstelling. De tekst maakte echter duidelijk waarom de vereniging niet aanwe zig was op de tentoonstelling: Ral des kan echt niet deelnemen aan deze tentoonstelling wegens de in- konsekwente houding van het stads bestuur dat wél naar de Raad van State maar niet in kortgeding wou gaan, zodat de natuurmoord door de hoogspanningslijn in het Dender- land niet verijdeld wordt» (het colle ge mag fouten maken, maar er mag nadien niet meer over gesproken worden!) Ook de stand van de Bond Beter Leefmilieu had onder de censuur te lijden. In hun stand werd de slogan «Akkermans mil- lieuramp» met witte papieren over- plakt. Ook hier werd door mede standers vlug een einde aan gemaakt. Opvallend bij heel deze opening was dat één van de initiatiefnemers, schepen Vinck, enkel goed was om het lint vast te houden toen de minister er de schaar inzette, en om het traditionele geschenk te over handigen. Is de schepen misschien niet mondig genoeg? Alhoewel het Parlement nog niet is bijeengekomen is de politieke aktiviteit reeds zeer intens op een groot aantal fronten. Opvallend is de manier waarop de leden van de meerder heidspartijen elkaar bestoken met allerlei verklaringen die, om het op zijn zachtst uit te drukken, volledig tegenstrijdig zijn. Vooral binnen de CVP laten politieke tenoren nogal wat verschillende klanken horen. Van den Brande, Swaelen, Martens, enz... lieten zich reeds meer dan eens verleiden tot tegengestelde verklaringen. De verdeeldheid binnen de CVP neemt steeds maar duidelijker vormen aan. Uiteindelijk zijn hier dan ook de maskers gevallen. Schijnheiligheid en dubbel spel kan men een tijdje volhouden, doch nu blijkt duidelijk hoe hopeloos verdeeld en onmachtig deze eens zo oppermachtige CVP is geworden. De oprispingen in eigen rangen tegen de met kunst- en vliegwerk ineengestoken begroting zijn daar een zeer frappant voorbeeld van. De PVV is de mokerslag van de laatste Europese verkiezingen nog niet te boven gekomen. Niet wetend op welk been dansend, heeft Verhofstadt steeds meer moeilijkheden om het imago van de PW boven het vriespunt te houden en verder gezichtsverlies te vermijden. Het verdwijnen van boegbeeld Willy De Clercq zal de zaken alleen maar erger maken. De liberalen zullen dan ook binnen de kortste keren tot hun werkelijke proporties herleid worden. Binnen de regeringskoalitie gaat het al niet veel beter. De ene minister na de andere defileert in de kranten om zijn visie op een aantal zaken uiteen te zetten. Ooek hier gapen enorme meningsverschillen, die dan de volgende dag wel gerelativeerd worden, maar toch wijzen op het feit dat de koalitie alle onderling vertrouwen heeft verloren. De houding van de regering rond de zaak van de Kempense Steenkoolmijnen, de klucht rond de boormachines van Pé- gard, het onverantwoord gehuichel rond de Mont Louis, zijn evenveel voorbeelden van het klungelwerk dat de huidige CVP-PW-koalitie aflevert. Tenslotte blijft Happart. Bij het indienen van mijn wetsvoorstel heeft de meerderheid gesteld dat het overbodig was. De verdere afwikkeling van de ganse zaak heeft duidelijk het tegenovergestelde bewezen. Het is echter zeer verheugend te kunnen vaststellen dat de Vlaamse Socialisten en Karei Van Miert zeer konsekwent hun houding zijn blijven verdedigen. De weigering om samen te zetelen met een «politieke inbreker» is in elk geval heel wat rechtlijniger en geloofwaardiger dan de kronkels en bochten waarin de CVP en de PW-excellenties zich voortdurend wringen om toch maar te trachten het kiesgedrag van hun steeds verder afbrok kelende achterban te beïnvloeden. Steeds meer moet het de gewone burger duidelijk worden dat het enige geloofwaardige alternatief voor een ander beleid bij de Vlaamse Socialisten berust, hoezeer de anderen ons dat ook benijden. Marc GALLE Minister Bij gebrek aan politieke moed, uit verwarring of op instruktie van hun stamhoofd: de negen overblijvende CL-jaknikkertjes bleven op de ge meenteraadszitting van maandag 24 september thuis. De CVP-koalitiepartner daagde ook op met amper zes van haar negen verkozenen, zodat het verei ste aantal aanwezigen niet bereikt kon worden om geldig te vergade ren. Aldus zorgde de CVP-fraktie voor de nodige dekking in de rug. Uitgerekend de gemeenteraadszit ting waarop de ondertussen over gans België beruchte Willy 'Au gust' Michiels zijn fameuze 'belas tingsvermindering' wou laten goed keuren, ging niet door. Deze verkiezingsstunt moest allicht door de meester-goochelaar in ei gen persoon worden opgevoerd. In middels stak onderzoeksrechter Bellemans daar echter een serieus stokje voor. Feit is zeker dat niemand in Haal- tert beter citroenen voor appelen kan verkopen als onze 'burgerva der': eerst verdubbelde hij de aan slagvoet voor de huisvuilophaling en voerde voor twintig miljoen bij komende belastingen in, nu zou men terugkomen tot het vroegere belastingsbedrag voor de huisvuil- verwijdering, maar de verhoogde personenbelasting en onroerende voorheffing blijft natuurlijk be houden. Hoe dan ook, na de benoemingspe rikelen rond de benoeming tot bur gemeester van Willy Michiels, stel len meer en meer inwoners zich de vraag wat er nu precies aan de hand is. Het verdere verloop van de 'zaak- Michiels' is de gespreksstof bij uit stek, al is het duidelijk dat de mythe rond zijn figuur weldra tot het verleden zal behoren. Daarenboven wordt thans, met het wegblijven van zijn poulains op de raadszitting, overduidelijk het be wijs geleverd dat de C.L. enkel bestaat voor en door Michiels, en dat van een politieke formatie niet kan worden gesproken. Lieven Matthieu Dinsdag 2 oktober 1984 om 20 uur Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst VORMINGSWERK ROND HET ECONOMISCH SP-ALTERNATIEF Met de medewerking van: Martine Lemonnier (nationaal secretaris CSC-Vormingswerk) Frank Beke (directeur H. Vos-instituut) Kedaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1 9300 AALST Tel.: 053/70 51 5i Postrekeningnr. 000-0952404-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Opnieuw reuze sukses f Hiat Belastingen op honden wel Belastingen op ezels niet? (d.b.l.) Koorddansen •i

Voor Allen | 1984 | | pagina 1