Binnen in Geraardsbergse brandweer met rode auto's en rode wangen Aalst Editoriaal Eddy Dierickx Raadslid! Fraktieleider Op zaterdag 6 oktober ll. heeft het OCMW de deuren opengezet van het in aan bouw zijnde Nieuw Stedelijk Ziekenhuis en dat ten einde de Aalsterse bevolking de kans te bieden zich reken schap te geven van wat tot op heden met hun belastinggeld is verricht. De Britse mijnwerkers zijn reeds zeven maanden in sta king. Twintigduizend fami lies leveren reeds zeven maanden lang een verbitter de strijd tegen een wurgend ekonomisch beleid naar de exclusief liberale norm: ren dabiliteit. De socialistische toneelbonden in het arrondissement Aalst, pag. 4 Tweede Vlaamse Vredesweek, pag. 4 Zottegem bouwt een nieuw archeologisch museum, pag. 5 De Amerikaanse presidentsverkiezingen het circus na L.A. '84, pag. 5 Een «ring rond Herzele», pag. 6 Agent 007 te Haaltert, pag. 3 Rechtzetting: Brandweer Geraardsbergen eist juiste informatie De opbrengst van de tombola t.g.v. het bal van vorig jaar werd integraal gestort in de kas van «Voor Allen» Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1 9300 AALST Tel.: 053/70 51 51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 12 oktober 1984 46* jaargang nr. 39 Weekblad van de S.P SP: motor achter nieuw ziekenhuis De bouw van dit ziekenhuis kent reeds een lange voorgeschiedenis, reeds meer dan een halve eeuw geleden opteerde de toenmalige COO voor het bouwen van een nieuw ziekenhuis. Ingewijden her- 4t»l HM HU O,! !t«n# »t H tt ti u ft tt II f ft n tt ft nnnnnn .n«.RR-. «t, inneren zich ook nog de tevergeefse pogingen in de zestiger jaren van de toenmalige COO-voorzitter kd. Ju les Van Droogenbroeck om een interkommunaal ziekenhuis op te trekken. Uiteindelijk was het vorig SP-PVV- VU-bestuur erin geslaagd om van de socialistische staatssekretaris van Sociale Zaken Roger De Wulf het definitief ontwerp goedgekeurd te krijgen en op 6 april 1979 legden de ministers Roger De Wulf en Mare Galle de eerste steen. Onder tussen is reeds heel wat werk ver richt en het past hier om terzake de inzet van SP-raadslid Albert De Winter, architekt en door het OCMW aangeduid als leidend raadslid om de bouwwerken te vol gen, te onderstrepen. Dat de wer ken ondertussen al zo ver gevor derd zijn, is ook grotendeels te danken aan de daadwerkelijke steun die het OCMW mocht ont vangen van minister Mare Galle, die steeds bereid gevonden werd om bij zijn kollega Roger De Wulf te bemiddelen om de aanbeste dingsdossiers goed te keuren. Tijdens de rondgang van zaterdag Sleun de strijd van Britse mijnwerkersfamilies 20.000 arbeidsplaatsen zouden on middellijk moeten afvloeien. Daar bij kunnen de resterende 160.000 arbeidsplaatsen niet gewaarborgd worden op lange termijn. Deze schijndood kunnen de mijnwerkers niet aanvaarden. Ze willen overle ven en de toekomst van de ganse regio (Yorkshire en Wales) veilig stellen. Perspektieven voor andere vormen van tewerkstelling zijn in deze streek niet voor handen. De strijdkansen zijn zeer ongelijk. Langs de ene kant is er de brutale repressie, de chantage, de uitput ting van de stakers, de pogingen tot (het zaaien van) syndikale ver deeldheid en de bevoorrading van steenkool uit het buitenland. Langs de andere kant pogen de mobiele stakingspiketten tevergeefs de leve ringen uit het buitenland te verhin deren. De enige weerbaarheid van de stakers is de solidariteit waartoe ze oproepen. Solidariteit is vitaal daar in Groot- Brittannië geen stakersvergoeding wordt uitbetaald en de Nationale mijnwerkersunie slechts 75 BF per dag per staker kan uitbetalen. De kinderbijslagen zijn de enige bron van inkomsten voor de stakersfami lies. Het is dan ook begrijpelijk dat de schuldenlast van heel wat fami lies hoog oploopt en dat toevlucht moet worden gezocht in voedsel pakketten en privé-hulp. Tegenover dit drama heeft het ABVV beslist mee te werken aan de ruime solidariteitsaktie die werd op gang gebracht. De centrales konden reeds 5 miljoen over maken aan de stakersfamilies. Andere ge ledingen van de Socialistische Ge meenschappelijke Aktie zetten eveneens een solidariteitsaktie op touw ten voordele van de getroffen families, die reeds meer dan zeven maanden inkomen derven om hun tewerkstelling, hun toekomst, vei lig te stellen. U kunt deze aktie steunen door uw bijdrage te storten op rekening van de Socialistische Solidariteit 000- 0034599-67 met vermelding «Soli dariteit met de Britse mijnwer kers». Dat voor velen onze Voor Allen een «slecht gazet» is, daar kunnen wij nog inkomen, maar wij treuren niet, want er zijn blijkbaar nog meer slechte gazetten en wellicht nog veel slechtere schrijvers dan wij. Hier een staaltje van een ge leerde, nauwgezette journalist die zich 's avonds in het donker gere geld moet misschrijven! Pol Itiek Maandag 8 oktober 1984 verscheen in Het Nieuwsblad een artikel ge schreven door de hand van de heer H. De Wit onder de spektakulaire titel «Bloedbad onder een defekte vrachtwagen», als berichtgeving van een smartelijk ongeval te Ophasselt omstreeks 2lui5. Wij willen met deze de onwaarheden vermeld in het artikel rechtzetten met het relaas van de feiten zoals het werd doorgegeven aan de provincia le brandweerinspektie, de Rijks wacht, het Parket en de Burgemees ter en Politiekommissaris van Ge raardsbergen. 32.10 uur: De bevelhebber wordt ten huize opgebeld door de plaatse lijke politie, welke doorgeeft dat de jl. kon kd. A. De Winter aan de talrijke aanwezigen een overzicht geven van de reeds uitgevoerde werken. Momenteel is de volledige ruwbouw afgewerkt, evenals de parking en de onmiddellijke omge ving. Alle liften zijn aangekocht alsmede de sanitaire leidingen en men is volop bezig met het leggen van leidingen voor elektriciteit, centrale verwarming en medische gassen. Het toekomstige ziekenhuis heeft een totale beddenkapaciteit van 380 bedden, evenveel als het huidige Sint-Elisabethziekenhuis. Alle diensten van het oud zieken huis, met uitzondering van de OCMW-administratie en het rust oord Sint-Lieven, zullen naar het Nieuwe Ziekenhuis worden overge bracht. Ondertussen wordt de mo gelijkheid onderzocht om later het rustoord Sint-Lieven onder te bren gen in een 'gerenoveerd' hospitaal. De huidige materniteit zou in aan merking komen om ingericht te worden als bejaardenflats. Zoals verklaard werd bij de aanvang van de nieuwe bestuursperiode, zal de SP als oppositiepartij zich blijven inzetten om zo snel mogelijk het nieuwe Stedelijke Ziekenhuis in ge bruik te nemen. Kan dat van ieder een gezegd worden? Waarheen met ons Onderwijs Inleveren, besparen en herverdelen kan zinvol zijn indien dit meer werkgelegenheid zou scheppen. Dit principe is door ons, socialisten wat onze tegenstrevers ook mogen beweren, nooit betwist maar inleveren en besparen om de werkgelegenheid te zien dalen dat nemen wij niet en het is tegen deze politiek dat wij ons samen met de socialistische vakbond hebben verzet en zullen blijven verzetten. De politiek van onderwijsminister Coens, braafjes gevolgd om niet te zeggen gesteund door de liberalen, is in essentie samen te vatten als volgt: inleveren en besparen met als gevolg het verdwijnen van een groot aantal jobs en een forse vermindering van de onderwijskwaliteit. De onderwijskoek en hiermee bedoelen wij het aantal leerlingen wordt steeds kleiner wat bij een normaal beleid, indien wij de tewerkstelling op peil willen houden, ofwel een vermindering van de klassenormen ofwel een daling van de minimum opdracht van de leraar zou moeten tot gevolg hebben. Minister Coens doet precieï het tegenovergesteld: hij vermeerdert de klassenormen en verhoogt als klap op de 'vuurpijl ook nog de minimumopdracht van de leraar. De toestand als gevolg van deze maatregelen zijn vooral in het secundair onderwijs gewoonweg... dramatisch. Tijdelijken, regenten en licenciaten in alle mogelijke disciplines, verliezen gawoonweg hun job. Een groot aantal stagiairs en vastbenoemden moeten bij intstentenis van betrekking in de eigen school gereaffecteerd worden in andere scholen. De voor dit schooljaar met zoveel tamtam aangekondigde «vrije» aanwending van het lesuren- pakket lost niets maar hoegenaamd niets op, dit nieuwe systaem schept integendeal nijd en tweedracht en wat zeer erg is: het degradeert het officieel onderwijs, van oudsher en sector met een wel omlijnde reglementering tot een karikutuur van het vrij onderwijs. Deze regering heeft in het onderwijs een zodanige toestand geschapen dat moest deze bestendigd wor den men gerust aan de toekomstige afgestudeerden van normaalscholen en universiteiten kan zeggen laat alle illusies varen de eerstvolgende tien jaar is er geen plaats meer voor jullie in het onderwijs». Deze pessimistische vaststelling is gewoonweg harde realiteit, de puinhoop in dewelke voorna melijk ons officieel onderwijs wordt herschapen is het resultaat van de politiek van deze regering in het algemeen en het beleid van de onderwijsminister in het bijzonder. Met ons socialisten in de regering was dit niet mogelijk geweest. A. VAN DEN BOSSCHE Arrondissementeel S.P.-voorzitter Rijkswacht van Oudenaarde vraagt om 3 zinken lijkkisten ter beschik king te stellen om 3 doden te vervoe ren bij een verkeersongeval te Op hasselt omgekomen. Bij het antwoord van de bevelheb ber dat de brandweer over dergelijke kisten niet beschikt en dat het ons niet toegelaten is om lijken te ver voeren, besluit de politie ter plaatse te gaan. De bevelhebber geeft even eens de informatie dat dergelijke kisten misschien ter beschikking zijn bij het OCMW of bij een privé- firma. Tijdens de oproep van de politie wordt er géén gewag gemaakt van geknelde personen. 00.31 uur: De ploeg van dienst wordt opgeroepen door middel van de zakontvangers. In de kazerne worden wij op de hoogte gebracht van het ongeval en begeven ons ter plaatse. 00.35 uur: De ploeg rukt uit naar de plaats van het ongeval. 00.43 uur: Aankomst op de plaats van het ongeval. Op ongeveer tien minuten worden de twee geknelde lichamen welke zich nog in het wrak bevonden ontzet en geborgen. De weg wordt vrijgemaakt. 02.15 uur: Aankomst van de ploeg in de kazerne. Brandweerdienst Geraardsbergen A. Olivier Kapitein-Dienstchef te verkrijgen: Telefonisch: 02/217.58.00 toestel 293 of bij overschrijving op rek. 870-0408107-91 Balcomité Mare GALLE Hoogstraat 70 9392 MELDERT

Voor Allen | 1984 | | pagina 1