ERPE-MERE j Bijzondere werkvergadering BM Aalst Weergaloos Harmonienieuws Kans op tewerkstelling voor minder- validen in bet OCMW-Aalst Hattrick van René Schorreel F.C. Mere - Heldergem minst goede wedstrijd van heenronde (eindstand 0-0) ROCKY III Nieuwjaarswensen «Voor Allen» GUZEGEM H0FSTADE Bond Moyson Aalst Proficiat, Leontine! S.P. Erpe-Mere hoofdbestuur WM FC Rode Roos - Sportief 81 5-0 René Schorreel heeft zichzelf in eer hersteld. Nadat hij een paar weken van de velden was weggebleven, kreeg hij, mede door de afwezigheid van Luc Maesschalck, op nieuw het vertrouwen van coach De Vlieger. René stal in de eerste helft werkelijk de show door een zuivere hattrick te scoren en zijn ploeg op een geruststellende 3-0 te heffen bij de rust. Socialistische gepensioneerdenbond Hofstade Jaarprogramma 1985 In memoriam Partijbericht Culturele Centrale Vergadering hoofdbestuur Wanneer? Op 7 januari 1985 te 20 u. STIPT. Waar? Bij Oscar S.P. Lokaal Mere. HAALTERT Sylvester Stallone december 2 - 28 december 1984 - «Voor Allen» Door ziekte verhinderd verscheen vorige week geen relaas in onze rubriek over het verloop van onze voorbije festiviteiten. Maar beter laat dan nooit, want het was de moeite meer dan overwaard. Het grote aantal muzikanten en trom melaars aan onze uitstap was sensa tioneel, opnieuw zoals in de goeie ouwe tijd, allen tezamen en prettig, gezellig samenzijn en in elke café het zo plezant geïmproviseerd sa menspel ingezet door onze vrien den Harry en Eric onmiddellijk bijgesprongen door het geheel, de chef incluis. Hopelijk komen er nog veel dergelijke ontspannende uit stappen. Een apart woord van dank aan alle milde schenkers van een gratis pintje. Ook veel lof voor de heren van de politie, die op voor treffelijke en ordelijke wijze ons gezelschap door het drukke verkeer hebben geloodst. Ons eerste bui- tenluchtaperitiefje was pas gezakt, en we werden opnieuw vergast op een apart binnenhuis aperitief je, ons aangeboden door de harmonie in de sfeervolle feestzaal van de Borse van Amsterdam waar ons een perfect culinair festijn met uit stekende bediening werd aangebo den. Over dit banket niets dan lof. Na de koffie kwamen de kriebels pas in de benen en er wordt zelfs sterk aan gedacht," na dergelijke geslaagde cantate, van alle aanwe zigen een gemengd koor op te rich ten. Na deze apotheose zwermde de overgrote meerderheid van onze muzikanten en trommelaars uit naar plezanter oorden waar het feest tot vroeg in de morgenduurt- jes uitdeinde... Een heel bijzonder dankwoord richten wij tot onze minister Mare Galle. Vriend Mare, de geste om ons bij de koffie een hartverster- kertje in de vorm van een cognac of Grand Marnier aan te bieden deed ons allen veel plezier. Wat meer is, het verheugde ons tenzeerste vast te stellen dat wij honderd procent op u mogen rekenen. Spijtig dat sommigen daaraan twijfelen, of het in het geheel niet willen weten. Nogmaals hartelijk dank voor de zo onmisbare morele steun. Goede wijn behoeft geen krans, ook ons concert van vrijdag 14 december niet. Een overrompelend succes, een uitvoering die zeer sterk aanleunde aan het professio nele beweerden menige kenners, en zo was het ook. Alle muzieklief hebbers zullen dergelijke avond niet vergeten. Nogmaals proficiat aan onze chef Honoré Verstraeten en aan alle solisten en muzikanten. Het was een streling voor het oor, een culturele attractie. Dat bewijst de grote vraag naar de klankopna me van het concert. Niet minder dan 38 muziekliefhebbers schreven in voor een cassette. Wij vragen echter wel even geduld voor de aflevering want de opname ervan is een waar paterswerk dat heel veel tijd in beslag neemt. Enkelen zijn reeds bediend en de anderen krij gen ze binnenkort thuis besteld. Nieuwjaarsreceptie Vrienden muzikanten, tromme laars en bestuursleden, wij ver wachten u in even grote getale op de nieuwjaarsreceptie op dinsdag 15 januari 1985 om 20 u. in ons Volkshuis. Vurige wensen en sma kelijke toasts worden er door onze voorzitter Martine en penning meester Sylvain van harte (uit hun eigen zak) aangeboden. Wij starten met de eerste herhaling in 1985 op dinsdag 29 januari in de Nieuwe MadeionOok graag daar allen op post. Tot dan. Romain MORTIER In het vooruitzicht van de mogelij ke vernieuwingen die zich in het kader van thuisverpleging op natio naal vlak zullen ontwikkelen, was het aangeraden de personeelsleden van de betrokken diensten voor te lichten, zodat men reeds een klein idee zou krijgen waar men naartoe wil met de thuisverpleging. Tot hiertoe waren het slechts geruchten die men kon opvangen, maar met de eerste onderrichten die thans het daglicht zagen wordt het menens, zodat onze «bezige bij» kd. Calle- baut, directeur van de Polyklinie- ken nu in staat was om een eerste toelichting te geven. Met deze woorden opende kd. Van Der Heyden deze druk bijgewoon de werkvergadering. Kd. Callebaut begon zijn uiteenzet ting met het verduidelijken van de betekenis van de drie fazen: 1. De thuisverpleging: verzorging van een gespecialiseerde ver pleegster en geneesheer. 2. Het hospitaal of ziekenhuis. 3. De Akademische ziekenhuizen. De Polyklinieken zouden de brug vormen tussen de le en 2' faze. Dat brengt met zich mede dat er een nauwere samenwerking zal tot stand komen tussen de verschillen de diensten, die nu nog te veel op afstand werken. Om deze overbrugging tot stand te brengen zal er een adviesraad opge richt worden uit vertegenwoordi gers van: - de patiënten via de mutualiteiten - de huisartsen - de verpleegkundigen - de gezins- en beiaardenhelpers - de maatschappelijke werkers - de apothekers - de experten te kiezen uit de uni versiteiten. Deze adviesraad zal in totaal be staan uit 28 vertegenwoordigers. Het is dan ook begrijpelijk dat er in de toekomst tot een grotere samen werking tussen de verschillende diensten noodzakelijk zal zijn. Dat het bij deze eerste toelichtings vergadering niet zal blijven ligt zo voor de hand. Naarmate er meer inlichtingen zullen verschijnen zul len deze begrijpelijkerwijze op de juiste manier worden toegelicht. Ook de aktiviteiten in het labo werden terloops onder de loupe genomen. Deze dienst wordt sinds meer dan een jaar door de regering geviseerd of liever met afschaffing bedreigd. Uiteindelijk zijn wij er toch in geslaagd alles in goede ba nen te leiden. Het personeel werd overgeheveld naar het zusterlabo te Gent met het behoud van al zijn rechten. Er veranderd dus niets aan de werking qua bloedonderzoek. Van deze gelegenheid werd er ook gebruik gemaakt om de nieuwe en jonge dokter voor te stellen aan het personeel. Er zal dus in de toe komst een zekere en dagelijkse sa menwerking tot stand komen, wat zeker zal ten goede komen aan de werking van onze Polykliniek. Onze Polykliniek is terug op de goede weg ingeslagen en dit vooral dankzij de dienstvaardigheid van het personeel en de rationele aan pak van het bestuur. Vic VAN DER HEYDEN In het licht van de maatschappelij ke dienstverlening, die als doel heeft eenieder in de mogelijkheid te stellen een leven te leiden dat beantwoordt aan de menselijke waardigheid, stel ik voor dat het OCMW een aantal licht mentaal gehandicapten in 1985 zou aanstel len als stagiair. U weet allicht dat deze mensen moeilijk langs wervingsreserves, re sultante van een vergelijkend exa men, de kans krijgen te bewijzen dat zij hun mannetje/vrouwtje kun nen staan. Onze ervaring leert ons dat betrok kenen tijdens de schoolstages die ze in het OCMW en/of ziekenhuis ver richtten, zich steeds op een meer dan behoorlijke wijze van hun taak hebben gekweten. Indien U een gunstig gevolg aan mijn voorstel zoudt voorbehouden, dan zal het OCMW aan deze men sen die anders moeilijk worden ge ïntegreerd in het economisch leven, een kans geven zich waar te maken. Ter informatie deel ik u mee dat in Aalst twee scholen zijn namelijk R.I.B.S.O. (Rijksonderwijs) en Don Bosco (vrij gesubsidieerd), waar kwestieuze licht mentaal ge handicapten afstuderen. Eddy DIERICKX, Raadslid!SP-fractieleider. P.S.: ter informatie meld ik u dat in het O.C.M.W. St.-Niklaas een der gelijk initiatief reeds loopt! UW steun in droevige dagen nr cut a rr Begrafenissen DE SWAEF Crematies Rouwcentrum Hoek Genrsesteemveg-Welvaartstraat, Aalst 053/214854 053/703100 Mogelijkheid lol voorafregeling René scoorde een eerste keer toen hij vanop rechts werd bediend door Ronny Daelman, en in de vlucht raak trof ondanks een vergeefse poging van de Sportief doelman om de bal uit zijn doelvlak te houden. Een tweede keer trof hij raak toen hij profiteerde van het «gepingel» tussen de Sportief doelman en oud speler Francois De Man. René kwam op kousevoeten tot bij beide spelers en vooraleer ze goed wisten wie nu uiteindelijk de bal ging spe len had René hun netten reeds voor de tweede maal bol gezet. Een derde doelpunt volgde na een geharrewar voor het doel waarbij de bal plots vrij kwam aan de strafschopzone en een aanstormen de Schorrel zijn hattrick op het bord kanoneerde. Voor René kon het allemaal niet meer op. Hij speelde zoals in zijn beste dagen en miste op een haar een vierde doel punt toen Marc van Bocxlaer hem ideaal kon bereiken. Een andere Zoals verwacht bracht de laatste wedstrijdbeurt nog een heel span nende strijd voor de titel bij de bakschietsters. De 80 punten die de eerste twee uit de rangschikking scheidden bleken uiteindelijk toch voldoende te zijn. Leontine Hendrickx, toch reeds vier maanden onbedreigd aan de leiding, werd kampioene. Nog slechts 20 punten bleef zij voor op Cesarine Van Handenhove; Chris- tiane Van Zande werd derde. Er kan gesteld worden dat Leonti ne een waardige kampioene is die gans 1984 een regelmaat in haar resultaten kende: geen uitschieters, maar ook geen superslechte dagen. Wat de decemberbeurt zelf betreft, Ernst Liselotte haalde het met 710 punten voor Christiane Van Zande en Heyvaert Liliane. De uitslag: 1. Ernst Liselotte 710 punten, 2. Van Zande Christiane 700 punten, 3. Heyvaert Liliane 670 punten, 4. Lowie Maria 600 punten, 5. Mee- rschaert Annie 580 punten. De eindrangschikking: 1. Hendrickx Leontine 5520 pun ten, 2. Van Handenhove Cesarine 5500 punten, 3. Van Zande Chris tiane 5370 punten, 4. Schuddinck Mariette 5140 punten, 5. Goetvinck Raymonda 5000 punten, 6. De Schrijver Paula 4960 punten, 7. Los Alice 4930 punten, 8. Van de Velde Monique 4890 punten, 9. Coen Ida 4800 punten, 10. Lowie Sozinne 4790 punten. 18 januari: Breugelfestijn - Pellepa- tatten haring kopvlees. 27 januari: Algemene Vergadering. 23 maart: Viering 100 jaar socialis tische partij in sportpaleis te Ant werpen 31 maart: Karnavalnamiddag met playbackshow. 28 april: Pensioenen en Pensioen wetgeving door Julien Lefèvre. 23 juni: Voordracht door Bert Van Hoorick. Juli: Jaarlijkse reis. 29 september: Gebruik en misbruik van geneesmiddelen door dokter Dierickx. 10 november: Koffietafel met vie ring 50-jarig huwelijk De Paepe Honoré-Coen Yvonne. keer vergat Dirk Den Haese hem te bedienen toen deze laatste door de ganse Sportief verdediging was ge- slalomd en zelf in het zijnet besloot. Zoals dikwijls het geval is bij derge lijke ruststand bracht ook heden de tweede speelhelft een iets minder gemotiveerd Rode Roos. Desal niettemin scoorden wij nog twee maal langs Rudy Steghers die ideaal werd bediend door Dirk Den Haese en Ronny Daelman die een bal afsnoepte van Guy Cornand en de 5-0 eindstand vastlegde. Sportief 81 kreeg geen voet in de wedstrijd. Leo Van den Steen werd slechts één keer belaagd en kon zich af en toe een nummertje per mitteren als was het maar om zich even op te warmen. Dat onze doel man geen werk kreeg was zeker te danken aan een nieuwe voortreffe lijke prestatie van Erwin Bomon en Guy Bombeeck als centrale verde digers. De «Ceulemans» van FC Rode Roos is en blijft Johan De Moor. Verdedigen als het past, mede or kestreren op het middenveld en schieten als het kan. Ook zondag mochten wij een magistraal schot bekijken van Johan dat echter op een even briljante wijze door de Sportief doelman werd gekeerd. Werkelijk spijtig dat spelers als een Hugo Van de Perre en Guy Cor nand op zulk een wijze moeten afgaan. Volgende wedstrijd: Sportkring - FC Rode Roos, zondag 30.12.84. Terrein Blauw wit te 10 u. Van iemand afscheid nemen valt altijd zwaar; iemand die je dierbaar is verliezen voor altijd kan moeilijk onder woorden gebracht worden. Als die iemand dan nog in het leven een opgewekte vrouw was, die te vens op elk gebied een voorbeeld was van hoe het kon en hoe het moest dan blijft men sprakeloos, vindt men zelfs de gepaste woorden niet. Wat zijn wij mensen toch beperkt, wat zijn wij klein! Het overlijden van ons aller dierba re Colette De Rijbel heeft ons allen fel beroerd. Alhoewel men zich aan het ergste kon en moest verwachten lopen koude rillingen je over de rug als je met de naakte werkelijkheid geconfronteerd wordt. Het is moeilijk de werkelijkheid te aanvaarden, omdat ze zo erg, zo gevoelloos is. Maar zoals haar kinderen het willen en het lieten vereeuwigen op haar nagedachtenisbeeldje: «Moeders sterven niet, ze leven voort in hen die ze liefhebben.» En inderdaad, Colette zal in ons allemaal blijven voortleven. Wij zullen altijd aan haar terugdenken als die toffe vriendin, zoals er he den ten dage veel te weinig zijn. Een pracht van een moeder en een partner, iemand waar men naar opziet. Vaarwel Colette, dank voor alles, wij zullen je nooit vergeten, rust in vrede Aan de kinderen en familie biedt de socialistische gemeenschappe lijke aktie van Gijzegem haar wel gemeende deelneming aan. 29 december: Kerstfeest: verkie zing miss derde leeftijd en toneel door eigen leden. Elke koffietafel is er bakschieting voor vrouwen - belotting voor de mannen. Nieuwe leden zijn van harte welkom!! Knip deze activiteitenkalender uit! Zaterdag 22 december a.s. om 14 uur bijeenkomst van het partijbe stuur in 't Volkshuis voor versprei ding van ons krantje Standpunt. Allen op post! Ieder zijn wijk. De oorspronkelijk geplande datum voor de stichtingsvergadering op 12 januari 1985 vervalt. Er wordt een andere datum gezocht die we later zullen bekend maken. Dagorde: - Nieuwjaarswensen. - Overdracht kas naar nieuwe schatbewaarder. - Bespreking verkoop loten «Voor Allen». - Gemeentelijk politiek nieuws. P.S.: dit geldt als enige uitnodiging. lste Helft: Beide ploegen begon nen voorzichtig, maar het waren de bezoekers die het initiatief namen. De keeper van F.C. Mere, Lauwe- reys Johan, was doorgaans erg at tent, zodat het weinig doelgevaar dat er kwam weggewerkt kon wdr- den. Voor de thuisploeg waren het Paul Van der Haegen en Coppens Geert die beiden met een kopbal gevaarlijk waren en dat in de 12' en 32' minuut. 2e Helft: Na de koffie kreeg Mere meer vat op het spel en stilaan werden ze gevaarlijker, langs Dirk Sterckx, die voor zijn inzet weinig werd beloond want deze moest na een tweede harde aanpak het veld verlaten. Vermelden wij nog dat drie spelers van de thuisploeg geel kregen en de broer van Dirk, Guy Sterckx, in de laatste seconde door- Speler-trainer Paul Podevijn foto Koen). stootte, de keeper van Heldergem omspeelde en juist naast besloot. (Eindstand 0-0 en dat betekent voor de thuisploeg 7 punten op 8). Proficiat! H AALTER 1 Het kerstfeest ingericht door de deelgemeente Haaltert op 22/12/'84 in samenwerking met Radio Atlan tis kende een weergaloos succes! Als we zeggen dat niet minder dan 237 kinderen het kerstfeest hebben bijgewoond. Ik, en met mij nog vele anderen zeggen dat dit enig is in de annalen van de SP te Haaltert en omlig gende. Het begon allemaal in het praathuis van Radio Atlantis te 15 u., met prachtige tekenfilms, waarvoor on ze dank aan het C.S.C. en bijzon der aan Lieven Matthieu die er voor zorgde dat de «filmas» niet gebroken raakte. Daarna was er het optreden van de jonge zangeresjes Miske Belinda uit Teralfene die van het jeugdige publiek applaus oogsten om een Eddy Wally jaloers te maken. Ondertussen was het 18 u. gewor den en zie... daar was de kerstman, wel met één uurtje vertraging op het schema, maar ja... deze' man wordt ook een dagje ouder en dus niet meer zo kwiek te been!!! Of was het iets anders??? Misschien teveel dorst op zijn lange reisweg??? Om niemand te vergeten gaan we niet iedereen vermelden die heeft meegewerkt om van dit kerstfeest een enig succes te maken, doch kunnen we niet besluiten zonder een speciaal woord van dank ten opzichte van Papa Atlantis, alias Lambiksken, alias De Schrijver Eduard voor zijn vlotte medewer king. Het voltallige SP-bestuur van Haal tert wenst dan ook dat deze samen werking nog lang mag duren. Tot spijt van wie het benijdt maar «de zotten» van Haaltert (terwijl hij juist ontsnapt was uit Loven- joel) speelden het voor de zoveelste maal klaar. Dus graag tot volgend jaar., en wie weet naar de driehonderd kin deren. Maurits COPPENS SP-Voorzitter, Haaltert. Gewoontegetrouw lanceren wij ook dit jaar een einde- jaarskarnpagne voor ons weekblad Voor Allen. Voor deze aktie stellen wij kadertjes ter beschikking van 1.000 en 500 fr., dat stemt overeen met een formaat van twee kolommen op 10 en 5 cm. Wij durven de hoop uit te drukken dat opnieuw vele vrienden en organisaties of verenigingen zullen reageren en hetzij ten persoonlijken titel, hetzij voor de vereniging die zij vertegenwoordigen, een nieuwjaarswens zullen for muleren in Voor Allen. Gelieve hiervoor de tekst met nieuwjaarswens plus naam en adres op te sturen naar: Weekblad Voor Allen, Nieuwjaarswensen, Houtmarkt 1 te 9300 Aalst, met vermelding van het gewenste formaat en aantal verschijningen.

Voor Allen | 1984 | | pagina 2