i Binnen in SP-motie Minister Eyskens manipuleert epnieuw de index in Ir 1*-° Editoriaal SP-Arrondissementsfederatie Aalst VERGADERING ARRONDISSEMENTEEL SP-BESTUUR BERICHT AAN DE SP-AFDELINGEN Afrekening ledenbijdragen en «Voor Allen»- Hoofdprijs tombola «Voor Allen» overhandigd mm De rechttrekking van de Rijksweg 56 Gent-Geraards- bergen deed al heel wat inkt vloeien en maakte reeds meer dan eens het voorwerp uit van heftige diskussies in gemeen teraden, provincieraden, ge westelijke instanties, minis teriële kabinetten alsook in de Kamer en Senaat. In de Kamer intepelleerde vo rige week Herman De Loor de minister van Openbare Werken over «de lijdensweg» van de voor Zuidoost-Vlaan- deren zo belangrijke verkeersader en over het uit blijven van de rechttrekking ervan. Deze interpellatie vond een zeer ruime weerklank in de pers. Ons kamerlid hoopte met zijn in terpellatie en sterk gefundeerde ar gumenten de minister van de hoog dringendheid van een snelle oplos sing te kunnen overtuigen. Het antwoord dat minister Olivier echter verstrekte is teleurstellend en betekent dat de volledige afwer king van deze rijksweg nog wel een paar jaar op zich zal laten wachten. Van een ontsluiting van de streek van Geraardsbergen en Zottegem kan er dus in de onmiddellijke toekomst nog geen sprake zijn. Jammer genoeg! De achteruitstelling van onze streek en de vele negatieve cijfers inzake tewerkstelling en werkloosheid konden er de minister niet van overtuigen de uitvoering van de diverse fazen te bespoedigen. Nochtans zijn deze cijfers erg on gunstig en daarom zei Herman De Loor dat meer dan ooit het ogen blik is aangebroken om de verant woordelijken op het hart te druk ken dat de bespoediging van de werken aan deze rijksweg voor Zuidoost-Vlaanderen werkelijk van vitaal belang is en dat langer talmen alleen maar nefaste gevol gen kan hebben. Men mag trouwens niet uit het oog verliezen dat deze rijksweg de kort ste verbindingsweg is tussen twee belangrijke ekonomische zwaarte punten, namelijk het Gentse ha venbekken en de bekkens van Ber gen en Charleroi. Normaal gezien zou de onderlinge goederenuitwisseling tussen beide ekonomische zwaartepunten langs deze weg moeten gebeuren. Echter is dit niet het geval omdat de rijks- Zijn er grenzen aan de groei?, een bedenking over industriële ontwikkeling en leefmilieu, door minister Mare Galle, pag. 7 Noig te Aalst, pag. 2 Gaan de banken een belastingsverlaging betalen, pag. 6 Stemopnemings perikelen op Ninoofse gemeenteraad, pag. 6 De nieuwe armoede, deel 2, pag. 4 weg thans niet geschikt is voor zwaar vrachtvervoer. Het tracé is immers zeer bochtig en heuvelachtig en deze rijksweg heeft over een groot gedeelte slechts twee rijstroken. Daardoor volgt het doorgaand vrachtverkeer alternatieve routes. Industriezones te Geraardsbergen en Zottegem Deze weg is van kapitaal belang voor de streek van Geraardsbergen en Zottegem, waarvan de aldaar gelegen industriezones moeilijk tot ontwikkeling komen, mede als ge volg van de slechte verbinding langs de weg, zowel met Gent als met de E5 en E3 autosnelwegen. Het in dustrieterrein te Geraardsbergen is voor slechts 42% bezet en dit van Zottegem voor slechts 36%. Lees door pag. 5 17 MAART 1985, pag. 4 Rijksweg 56 Gent-Geraardsbergen in zijn huidige toestand tussen Zottegem en Geraardsbergen. Het bestuur van de SP-fede- ratie Aalst op 30 januari 1985 was in vergadering bijeen te Zottegem (Velzeke) onder voorzitterschap van Europar lementslid Willy Vernimmen. Na uitvoerige diskussie wer den twee moties unaniem goedgekeurd, één over de al gemene toestand en een i.v.m. RW 56. Raketten De SP-federatie klaagt het recente vaudeville-optreden van de rege ring aan inzake de rakettenaffaire, waardoor de dubbelzinnigheid no pens het al dan niet plaatsen van de eerste raketten in ons land nog groter wordt, en verzet zich tegen het plaatsen van raketten op ons grondgebied. Omroep De SP hekelt de regering in ver band met haar wetsontwerp betref fende de omroepreklame, dat een monopolie geeft aan een privé-tele- visiezender, doch waardoor ze ei gen bevoegdheid van de Executieve aantast. Dringt aan op een media- conventie, die het pluralisme in de hele pers moet garanderen. Tariefverhogingen De SP protesteert met klem tegen de nieuwe tariefverhogingen in het Openbaar Vervoer en bij de PTT, welke door minister De Croo en zijn staatssekretaris Paula d'Hondt onlangs werden ingevoerd; klaagt het personeelsbeleid van beiden aan, waardoor de goede werking van deze openbare diensten in het gedrang komt. Verwerpt de intenties van Ver keersminister De Croo om via het Sobemap-rapport de financiële toe stand van de NMBS aan de kaak te stellen. Steunt de NMBS-direktie en de beide Spoorvakbonden in hun verzet tegen analyse en voorge stelde remedies in het Sobema-rap- port. Klaagt de indexmanipulatie door minister van Ekonomische Zaken Eyskens aan wegens het niet opnemen van de tariefverhogingen van de zonale telefoonkommuni- katie. Milieu De SP wenst haar bezorgdheid te uiten in verband met de steeds slechter wordende lucht- en bo demkwaliteit in ons land, als gevolg van de opeenhoping van huishou delijk, verkeers- en industriële ver ontreiniging, veroorzaakt door de multinationale ondernemingen die in hun streven naar winstbejag vaak de meest elementaire veiligheids voorschriften verwaarlozen, bij het opstarten van de produktie, waar door grote milieurampen veroor zaakt worden zoals deze in het Decamusa Erpe-Mere «Call me» schreeuwt Deborah Har ry, zangeres van de bekende pop groep Blondie, terwijl wij op het scherm vanuit vogelperspektief een glimmende Mercedes 450 SL vol gen. Zo opent de cineast Paul Schrader een lovestory-thriller. Na de suksesvolle vertoning van Cat People in december program meert Decamusa nu «American Gi golo» van dezelfde cineast. Deze film kan U komen bekijken op vrijdag 8 februari om 20 uur in het Oud Gemeentehuis van Mere. Prijs voor de best geklede gigolo!!! U kan ook meedoen. Diner-Ensemble Zondag 24 februari 1985, doorlo pend van 12 tot 17 uur organiseert het Socialistisch Jeugdwerk Aalst een gezellig samenzijn/etentje in het Stedelijk Trefcentrum, Dries- leutelstraat 51, Aalst. Op het menu: Steak Nature of Steak Provengale of Brochetten of Kippebilletjes Inschrijven kan vooraf gebeuren (SJA-Houtmarkt 1, Aalst). Alles aan zeer demokratische prij zen. Natuurlijk zijn er ook frieten. Italiaanse Seveso en recentelijk in het Indiase Bhopal. De SP-federatie dringt aan op de spoedige goedkeuring van de SP- voorstellen van dekreet inzake rap porteren van de milieu-effe .ten en de veiligheid, zodat het leefmilieu van verdere vervuiling zou worden gespaard Onderwijs De SP klaagt het onderwijsbeleid van de ministers Coens en Bertouil- le aan, dat er op gericht is onder het mom van de autonomie het Rijks onderwijs systematisch te benade len ten voordele van het vrije on- derwijsnet. Is van oordeel dat het onderwijsbeleid meer moet gede politiseerd worden. Het rijksonder wijs moet op meer kontinu wijze, los van politieke willekeur van mi nisters, kunnen beheerd worden. Het oprichten van een autonome raad voor het vrij katoliek onder wijs moet verder gedepolitiseerd worden. Dit onderwijsnet kan im mers niet langer het monopolie blij ven van één politieke partij. Tewerkstelling De SP stelt vast dat deze CVP-PW regering gedurende haar driejarig bestaan deerlijk in haar tewerkstel lingsbeleid is mislukt. Niet alleen honderdduizenden mensen werden in het werkloos heidsregime gedrongen, maar bo vendien werd er een politiek van averechtse herverdeling gevoerd, waardoor de armoede onrustwek kend is toegenomen. Is van oordeel dat om de werkloosheid in te dijken een ernstig en konsekwente aanpak van de arbeidsverdeling zich op dringt. Lees door pag. 5 Vanaf 1 januari wordt het zonale telefoongesprek berekend per aanslageenheid van zes minuten, daar waar er voorheen geen enkele tijdslimiet was voorzien. Voor de gebruikers zal deze wijziging een verhoging van de telefoonrekening van circa 20% met zich meebrengen. De helft van de abonnees zullen de maatregel reeds vanaf 1 januari effektiefaan den lijve (onder verstaan portemonneevoelen. Door de bevoegde Index-kommissie werd hierbij unaniem geadviseerd dat een verhoging van de prijs van ongeveer 10% vanaf januari diende opgenomen in de index der kleinhandelsprijzen. De rest van de 'aanpassing' zou dan later kunnen geïntegreerd worden. De minister van Economische Zaken, Mare Eyskens, heeft echter manifest geweigerd rekening te houden met dit nochtans eenparig advies van de Prijzenkommissie, en eigenmachtig beslist de tariefverhoging vanaf vorige maand ten laste van de telefoongebruikers pas later (wanneer?) in het prijsindexcijfer op te nemen. Van de kant van minister Eyskens betekent dit de zoveelste manipulatie van de Index. Begrijpelijk dat hiertegen door de socialistische organisaties fel geprotesteerd werd. Tevens werd het gekorrigeerde' cijfer vanzelfsprekend verworpen. Enkel het VBO verloochende het eerder gegeven advies en had niet de moed - natuurlijk niet - Eyskens een verdiende veeg uit de pan te geven. We herinneren er trouwens aan dat nog in oktober van vorig jaar de minister het nodig achtte ook bij de energieprijzen in te grijpen toen deze het indexplafond dreigden te laten overschrijven met alle positieve gevolgen vandien voor de wedde-aanpassingen in de openbare sektor en voor de sociale uitkeringen. Bij deze gelegenheid kon hij eveneens op de steun van het VBO rekenen, maar dan was het uiteraard om prijsverlagingen (en geen hausse) op te nemen. Eigenaardige objektiviteit, nietwaar... Chris Vancoppenolle Federaal sekretaris Zaterdag 16 februari 1985 om 9 uur Zaal -Germinal», MarktteHerzeleF5H18L18A6 Agenda: - goedkeuring verslag vergadering 30.1.1985 - problematiek -Voor Allen» Leden van het bestuur die door een of andere omstandigheid geen uitnodiging zouden ontvangen worden verzocht bovenstaande als zodanig te beschouwen. HlebrlJ dringen we er op aan dat alle afdelingen het integrale bedrag der ledenbijdragen, alsook de nog resterende afrekenin gen van Voor Allen voor het Jaar 1084 zouden regelen uiterlijk op 28 februari e.k. Afdelingen die hun verplichtingen niet tijdig nakomen, zullen het voorwerp uitmaken van statutaire sanktles. W. Vernimmen Voorzitter Chr. Vancoppenolle Sekretaris F. Van oen Bossche Penningmeester Café Forum, het lokaal van de Erembodegemse S.P.-afdeling was zondag 11. de plaats waar de hoofdprijs van de door ons weekblad van de 2e maal ingerichte tombola plechtig uitgereikt werd. Het kleuren T.V.-toestel werd gewonnen door Henri Mathys uit Beukenlaan 1 in de Aalsterse deel gemeente. Op de foto wordt hij van harte gefeliciteerd door arrondissementeel S.P.- voorzitter en verantwoordelijke uitgever van «Voor Allen» Willy Ver nimmen. Ook de andere vooraanstaande uit de federatie o.w. minister Mare Galle, senator Paul Van der Niepen, volksvertegenwoordiger Herman De Loor en federaal sekretaris Chris Vancoppenolle hielden eraan op deze korte plechtigheid aanwezig te zijn. Vanzelfsprekend mochten ook een aantal lokale bestuursleden o.w. Freddi Pyck en Freddy De Gelder niet op het traditionele kiekje ontbreken. Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 8 FEBRUARI 1985 47* jaargang nr. 6 Weekblad van de S.P Ontsluiting Geraardsbergen en Zottegem niet voor morgen MmnnnnnaninHi arrondissement Aalst

Voor Allen | 1985 | | pagina 1