't Is mijn vriend, blijf er af mm Definities van werkloosheid Aalst herstelt vorstschade Alles wordt in gereedheid gebracht ^l| Emile Vandervelde fr. prijzen Te doorzichtig Binnen in EG veroordeelt apartheid S.V. eisen schrap ping art. 143 Edltoriaal Arrondissementeel Congres Arrondissementeel Congres v SV-kommissie Federatie Aalst i.s.m. CSC Studiekring Geraardsbergen Van de anti-racistische badge "Touche pas a mon pote", gelanceerd door de Franse scholieren, zijn er in Frank rijk al 800.000 verkocht. In één maand tijd speldden reeds 100.000 mensen in Wallonië het handje op. De badge heeft zopas de taalgrens over schreden. /*N mmm De hypocrisie en het cynisme van de huidige CVP-PVV- regering kent geen grenzen. april '85 april '85 april '84 1. Uitkeringsgerechtigde 495.336 (-13.167) volledig werklozen «Nieuwe definitie Hansenne» 2. Uitkeringsgerechtigde 521.911 +13.408 voleldig werklozen «definitie tot maart 1985» 3. Andere verplicht ingeschreven 28.797 4.242 werkzoekenden, die volledig werkloos zijn (jongeren in wachttijd, geschilllen, OCMW) 4. Vrij ingeschreven werkzoekenden 22.080 - 3.349 die volledig werkloos zijn 1+2+3+4 572.788 14.301 werkzoekenden die volledig werkloos zijn 5. Werkzoekenden die een 94.001 +31.556 deeltijdse job aanvaard hebben om aan de volledige werkloos heid te ontsnappen. 1+2+3+4+5 666.789 +45.857 werkzoekenden die volledig of deeltijds werkloos zijn Marc GALLE Mare en Mare te Aalst, pag. 2 De geschiedenis van Strijpen, pag. 3 Mijn grote kleine oorlog, pag. 4 Sint-Lievens- Houtem, een gemeente met een sporthart, pag. 5 Geraardsbergen gonst van aktiviteiten met pinksterweekend, pag. 6 Een dossier rond milieu naar aanleiding van ontwerp afvalstoffen 1986-1990, pag. 8 Op de jongste gemeente raadszitting werden twee be grotingswijzigingen goedge keurd. Het voornaamste ge deelte van de bijkomende kre dieten zal besteed worden voor dringende herstellingen aan het Aalsters wegennet. De gemeenteraadsleden na men ook kennis van het be roep ingesteld door de stad Aalst tegen de stortingsver- vunning aan Guy Van den Nest (zie Voor Allen, 17 mei 1985). WORDT LID VAN DE ,0\G Alle politieke partijen beginnen zich voor te bereiden op de komende parlements- en provincieraadsverkiezingen. Het wordt alvast een lange aanloop naar 8 decemer 1985. Overal is men koortsachtig bezig met de samenstelling van de lijsten voor Kamer, Senaat en Provincie. Ook in ons arrondissement trof de SP reeds de nodige schikkingen en werden de afdelingen verzocht de kandidaturen over te maken aan het federaal sekretariaat. In de komende weken zullen de diverse partij-instanties dan ook de definitieve lijsten samenstellen. Vooral verheugend voor de komende kiesstrijd is het feit dat het ontwerp van het SP-verkiezingsprogramma reeds klaar is en ter diskussie aan de afdelingen werd overgemaakt. Thans krijgt de basis de mogelijkheid hierop haar op- en aanmerkingen kenbaar te maken en op 15 juni zal een federaal kongres dan onze houding ten aanzien van dit programma bepalen. Een nationaal kongres zal ten slotte op 22 en 23 juni alles in een definitieve vorm gieten. De SP opteert duidelijk voor een ander beleid en voor een andere meerderheid. Zij veroordeelt de gevoerde neo-liberale koers van de CVPIPW-koalitie en spreekt zich uit voor een radikale ommezwaai. Werk, vrede en rechtvaardigheid zijn voor de SP de hoofdbekommernissen voor de toekomst. Het prioritair beleidsdoel is de daling van de werkloosheid. Daarbij komt nog dat een regering met de Vlaamse Socialisten een regering zonder raketten wordt en dat aan de averechtse herverdeling door de huidige regering paal en perk dient gesteld. Het zal de taak van elke militant zijn dit verkiezingsprogramma overal te velde te gaan uitdragen. Het zal trouwens met deze socialistische doelstellingen zijn dat de arbeidende bevolking zal dienen gemobiliseerd voor een klinkende SP-overwinning, willen we aan de verdere aftakeling van onze verworvenheden een definitief einde stellen. Herman DE LOOR Volksvertegenwoordiger MOOtt ..Q00 ws 0)WS'8wRSOTêCBS WOSO**®®®' TREKKING: 14 SEPTEMBER 1985 TE GENT organiseren op ZATERDAG 8 JUNI 1985 om 14u30 Volkshuis, Markt 15 te Geraardsbergen (Vernimmen-zaal) Tentoonstelling en vormlngsaktlviteit: "100 laar Socialistische Vrouwenbeweging" Animatie: Denise DEWEERDT (Dr. Geschiedenis) Een must voor elke militant Zaterdag 1 juni 1985 om 9u30 Achturenhuis, Stationsstraat 37 te Denderleeuw Verkiezingsprogramma Zaterdag 15 juni 1985 om 9u30 Volkshuis, Markt 15 te Geraardsbergen Verkiezingsprogramma (aan te houden amendementen Lijstvorming Vrijdag 24 MEI 1985 47* jaargang nr. 21 Weekblad van de S.P. AAU3 Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst "Jongeren tegen racisme" start met de badge in Vlaanderen met het opschrift: 't Is mijn vriend, blijf er af! De badge roept een halt toe aan het racisme en de banalisering van het racistisch gedachtengoed. Door het dragen van de badge komt men op tegen het opkomende racisme en tegen de racistische politiek. Van r— de migrant blijf je af! Een tweede ingrediënt van de kam- pagne: met de badge opteert men voor een verdraagzame, multikul- turele samenleving tussen alle men sen, om het even van welke natio naliteit men is. De migrant is mijn vriend. Mijn vriend moet gelijk behandeld worden, gelijke rechten en gelijke kansen krijgen. Het uitgestoken handje wil een op roep zijn tot dialoog naar alle men sen van 'goede wil'. Geen vuist om te slaan, maar een kans om te grijpen. De badge wordt bewust gedragen door alle jongeren, zowel Belgen als migranten, die van elkaar zeg gen: "'t Is mijn vriend, blijf er af!" Jongeren tegen Racisme te Aalst is een initiatief dat uitgaat van de v.z.w. De Vrije Meningsuiting, p a. De Gele Limonade, De Ridder straat 68 te 9300 Aalst. Voor inlich tingen en verkoop kan u hier te recht alsook op volgende plaatsen: - Kafee De Kaktus, Grote Markt te Aalst - Kafee De Nieuwe Madeion, Grote Markt te Aalst - Radio Katanga, Postbus 100 te Aalst - Gastarbeiderswerking, Moorsel- baan 96 te Aalst, tel.: 77.54.29 - HAK, Kerkstraat te Aalst En binnenkort U misschien ook. Hopelijk vindt dit initiatief ook navolging in de andere fusiege meenten van het arrondissement Aalst. Organisatie Nationaal: OCGB, Gallaitstraat 80 1030 Brussel 021216.08.25 001-1492960-12 Met de verkiezingen in het vooruit zicht tracht Martens en zijn ploeg alle middelen aan te wenden om haar sociale afbraakpolitiek van de laatste jaren te verdoezelen. De laatste vondst bestaat erin het cijfer van de werkloosheid zodanig te manipuleren dat een oningewij de zou kunnen veronderstellen dat het aantal werkzoekenden vermin derd is. Dat niets minder waar is zal weini gen verwonderen. Het is niets an ders dan een electoraal maneuver dat de grenzen van de welvoeglijk heid te buiten gaat. Niemand zal er dan ook inlopen. Meer dan veel woorden zijn de naakte cijfers sprekend. Goochelen met cijfers ten nadele van de minst bedeelden in onze maatschappij kan en mag niet. Oordeelt u zelf maar: Het is niet uitgesloten dat de EG ekonomische sankties zal nemen ten einde Zuid-Afrika te dwingen tot afschaffing van de apartheid. Tijdens een debat in het Europese parlement na het recente bloedbad in Uitenhagen noemde de commis saris voor Buitenlandse Betrekkin gen apartheid een "onaanvaard baar systeem dat wij in al zijn vormen moeten veroordelen". Het belangrijkste was dat welke aktie er ook tegen Zuid-Afrika ge nomen werd deze doeltreffend moest zijn en daarom diende ze te worden gecoördineerd op Euro pees niveau, zo zei hij. De Europese Commissie heeft de Ministerraad verzocht zo spoedig mogelijk een gezamenlijke politiek te formuleren over het soort van actie welke de Gemeenschap tegen Zuid-Afrika kan nemen. EUROFOCUS 17/85 Bij de vorige zitting van 23 april 1985 was reeds gevraagd naar de prioriteiten bij de herstelling aan de straten die zich ingevolge het stren ge en langdurige vorstweer in zeer slechte toestand bevinden. Door de begrotingswijziging wordt nu bijna 30 miljoen vrijgemaakt voor drin gende herstellingen. In Aalst zullen de Nieuwbeek- straat, Beekveldstraat, Beekstraat, Gentsestraat, Ledebaan en Alfred Nichelsstraat worden aangepast. In Moorsel de Dorps- en Molenstraat, in Meldert de Huizekensstraat, de Mutsereelstraat en de Haringstraat, in Gijzegem de Drapstraat, Water straat en Lange Haagstraat, in Hof- stade de Noenstraat en Babbelaar straat, de Molenstraat, Bieststraat en Blektestraat, Overbroekstraat en Zijpstraat, in Erembodegem de Leuvestraat en in Nieuwerkerken de Driesstraat, Dreefstraat, Kan tonstraat en Brugstraat. Bij de bespreking van de begro tingswijzigingen stelde SP-fraktie- leider Hooghuys dat "veel kan als men maar over de goede relaties beschikt". De begrotingswijzigingen werden immers vervroegd ingediend. Hooghuys klaagde ook de blijven de hoge belastingsdruk aan en laak te het verhogen van bepaalde bud getten, zo ondermeer een stijging van de verplaatsingsonkosten van het schepencollege met 150.000 fr. Volgens Hooghuys leeft het sche pencollege er maar op los. Inzake de nodige herstellingswerken was de SP-fraktieleider van oordeel dat openbare werken te weinig geld krijgt om de wegen goed te onder houden, zodat de toestand nu kata- strofaal is. Hij zei echter begrip te kunnen opbrengen voor de kritieke toe stand van de Aalsterse wegen zodat om hun inschikkelijkheid te beto nen de SP-raadsleden de voorge stelde begrotingswijziging zullen goedkeuren. Daarna werd de be grotingswijziging van de buitenge wone dienst unaniem goedgekeurd. Bij beslissing van de Bestendige Deputatie van 12 april 1985 ver kreeg Guy Van den Nest, zoon van gewezen PW-schepen en provin cieraadslid Lucien Van den Nest, vergunning voor de uitbating van een recuperatiestort voor fjbntainerafval aan de Aalsterses- teenweg te Hofstade. Het schepen college besliste om beroep aan te tekenen bij de Vlaamse Executieve tegen het verlenen van de stortings vergunning. De oppositie stelde dat het stadsbestuur meer moet doen dan beroep instellen. Nadat De Naeyer (VU) er op gewezen had dat ook de vergunningsvoorwaar den niet nageleefd worden met alle hinder voor de omwonenden stelde SP-fraktieleider Hooghuys dat de stad alle middelen moet aanwenden om deze illegale toestand tegen te gaan. Burgemeester Uyttersprot replikeerde dat thans een onder zoek wordt uitgevoerd naar de mo gelijkheden tot optreden. Raadslid Dolores Baita vroeg een juridisch onderzoek van de zaak om niet telkens te moeten horen dat het schepencollege wil maar niet kan optreden. De gemeenteraadszitting werd reeds om tien voor negen besloten. De volgende gemeenteraad is voor zien op 28 mei aanstaande. (l.d.m.) De Socialistische Vrouwen bijeen gekomen op 11 mei 1985, bespra ken o.a. de recente regeringsmaat regelen in verband met de aanpas sing van artikel 143 inzake werk loosheidsreglementering Zij noteren dat in het nieuwe sys teem langdurige werkloosheid een reden tot uitsluiting blijft uit de werkloosheidsvergoedingen. Voor de Socialistische Vrouwen is het duidelijk dat men, zeker in periode van krisis, de langdurigheid van werkloosheid niet aan de werklo zen kan verwijten. De Socialistische Vrouwen eisen dan ook de schrapping van artikel 143 uit de werkloosheidsreglemen tering. De Socialistische Vrouwen bespra ken ook de stand van zaken in verband met de wijziging van de wetgeving op de natuurlijke kinde ren. De Socialistische Vrouwen dringen aan opdat dit ontwerp bij hoogdringendheid door de Senaat zou worden goedgekeurd zodat de Kamer van Volksvertegenwoordi gers, nog voor het reces de onge lijkheid tussen natuurlijke en wetti ge kinderen zou kunnen weg werken. e<* *4 2b fr, het lot TOIf. hfct boekje (4 loten f WW»» «wï V y„w.- V-W*

Voor Allen | 1985 | | pagina 1