Solidariteitscampagne 1985 Binnen in l Lezersaktie Voor Allen Kamervoorzitte krijgt sterke tegenwind Editoriaal SP-Arrondissementsfederatie Aalst ARRONDISSEMENTEEL CONGRES Inschrijving als werkzoekende afgestudeerden en schoolverlaters Uit wat bestaat de campagne? Trekking van een reis naar een projektland Hoe aan de campagne deelnemen? Solifonds 2 Geef uw bewustzijn door aan anderen Wanneer start de campagne? Herman DE L00R Volksvertegenwoordiger Subregionale Tewerkstellingsdienst Keizerlijk Plein 17b, 9300Aalst Tel.: 053/21.26.91 Zaterdag 15 juni 1985 om 9u30 Volkshuis, Markt 15 te Geraardsbergen Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 14 JUNI 1985 47* jaargang nr. 24 Weekblad van de S.P. De Belgische regering ver mindert de hulp aan de derde wereld van jaar tot jaar. In 1984 hebben de Belgische of ficiële instanties slechts 0,56% van het Bruto Natio naal Produkt aan ontwikke lingshulp besteed. Een zeer groot deel daarvan kwam ten goede aan Zaïrese prestige- projekten waarbij Belgische financiële belangen centraal staan. De laatste jaren wor den daarentegen progressieve projecten systematisch voor medefinanciering uitgesloten. Het is de hoogste tijd dat de pro gressieve niet-gouvernementele or ganisaties zo onafhankelijk moge lijk kunnen werken. Om dit doel te kunnen bereiken hebben wij in het verleden reeds herhaaldelijk op uw solidariteit beroep gedaan. Speciale campagnes werden opgezet om projecten waarvoor geen medefi nanciering werd bekomen toch te kunnen realiseren. Velen van u hebben aan deze eenmalige cam pagnes deelgenomen. Er is echter meer nodig om onze projectenpolitiek te kunnen verder zetten en nog verder uit te bouwen. Socialistische Solidariteit heeft nood aan een permanent fonds om zijn doelstellingen te kunnen waar maken. De campagne die wij in 1985 starten moet permanente soli dariteit mogelijk maken. Meerdere niet-gouvernementele organisaties houden een jaarlijkse campagne (Rode Kruis, Unicef, Oxfam...). Socialistische Solidariteit wordt binnen de socialistische beweging meer en meer bekend en gewaar deerd. Wij achten het nodig de eigenheid van deze organisatie naar buitenuit sterker te onderlijnen. Deze campagne moet het mogelijk maken ruimere informatie te bie den over de werking van Socialisti sche Solidariteit. Herhaaldelijk hebben wij in ons tijdschrift gewezen op het belang van de projectenpolitiek die wij voeren als middel om hulpverlening in de derde wereld op langere ter mijn efficiënt te maken. Meer dan ooit zijn wij ervan overtuigd dat de loutere overdracht van middelen van Noord naar Zuid geen oplos sing kan bieden voor de derdewe reldproblemen. Daarom het accent op het projectenbeleid dat wij voe ren in Afrika, Azië, Centraal- en Latijns-Amerika. Wij willen u nog dichter betrekken bij de projecten die Socialistische Solidariteit steunt. De campagne die wij vanaf nu starten moet het zelfs mogelijk maken u heel konkreet in kontakt te brengen met de projekten van onze organisatie. De veramerikanisering van Aalst, pag. 2 C.S. C. De Rank Lede en Culturele Centrale ijveren voor polyvalente zaal, pag. 2 De sportieve dinsdagen van de Vlaamse Federatie voor Gehandicapten te Mere, pag. 3 Voetbalgeweld, ordehandhaving en het zwarte orkest, pag. 5 Twaalfde zomerfeesten met Tunesische week, pag. 7 Socialistisch militant neemt afscheid aktieve loopbaan, pag. 8 Het is de bedoeling zo ruim moge lijk een solidariteitskaart te ver spreiden. Deze solidariteitskaart wordt ver leend aan iedereen die een mini mum financiële bijdrage van 1.000 fr. levert ten voordele van de pro- jektwerking van Socialistische Soli dariteit. Door dit bedrag te storten ontvangt U van ons een genummer de Solidariteitskaart waardoor wij u als sympathisant met onze organi satie beschouwen. De solidariteitskaart geeft recht op: - het tijdschrift van Socialistische Solidariteit: uitgebreide informa tie over de landen waar onze organisatie werkzaam is en meer in het bijzonder over de projec ten die wij steunen in de derde wereld; - deelname aan de trekking van een reis voor 2 personen naar een projectland. - fiskale vrijstelling. Zoals wij reeds hebben vermeld ligt het in de bedoeling U zeer konkreet bij de projekten van de Socialistische Solidariteit te betrek ken. Op het einde van de solidari teitscampagne die jaarlijks zal wor den herhaald zal onder de sympa thisanten een reis geloot worden voor 2 personen. Op die manier zal het mogelijk zijn ter plaatse een project of meerdere projekten in de derde wereld te bezoeken. Een be zoek ter plaatse aan één of meerde re projekten zal uw motivatie nog verstevigen. De ervaringen die tij dens de reis worden opgedaan kun nen aan anderen doorgegeven wor den. Het is een middel om anderen ook het bewustzijn van de derde- wereldproblematiek bij te brengen en biedt de kans om de progressie ve ontwikkelingspolitiek van Socia listische Solidariteit naar buitenuit beter kenbaar te maken. Door minimum 1000 fr. te storten voor één van de projecten van Socialistische Solidariteit of door dit bedrag te storten in een fonds dat wij SOLIFONDS hebben ge noemd wordt u sympathisant met de organisatie en geniet U de voor delen wij hierboven hebben aange haald. U kunt dus zoals in het verleden uw financiële steun blij ven betonen voor een project naar Aio«Mo Garciri Cuoa uw keuze. U kunt echter ook speci fiek storten voor het Solifonds. Wij zijn er ons terdege van bewust dat het voor velen van u zeer moei lijk valt in deze tijd van sociaal- economische regressie een bedrag van 1.000 fr. te storten. U zult echter ook de solidariteitskaart ont vangen door maandelijks 100 fr. te storten bij middel van permanente opdracht bij uw bankinstelling. De bijdragen die in het Solifonds worden gestort zullen aangewend worden om projecten te financieren waarvoor geen of te weinig eigen middelen voorhanden zijn. Wij ho pen dat het ons zal toelaten nieuwe projecten te kunnen steunen. Het voornoemde fonds moet ons in staat stellen autonomer te kunnen werken en niet langer bij de Belgi sche officiële instanties te moeten bedelen om medefinanciering voor Sinds maart 1985 startte Voor Al len een lezerswervingsaktie. De kaap van de eerste honderd nieuwe lezers is nu in zicht. Daarom geven wij U een overzicht van de aktie. Aant. Aant. Stij lez. eind ging maart mei Aalst 1079 1072 -7 -0,6 Denderleeuw 306 304 - 2 -0,6 Erpe-Mere 146 145 - 1 -1,3 Geraardsbergen 604 596 - 8 -1,3 Haaltert 107 109 1,8 Herzele 129 132 3 +2,3 Lede 116 116 0 0 Ninove 377 393 +16 +4,2 St.L.Houtem 50 50 0 0 Zottegem 315 321 6 +1,9 PCR 35 119 +84 +240 Totaal 3265 3357 +92 +2,8 Zoals je ziet krijgt de aktie stilaan vorm. De grootste stijging is te merken bij de postcheckrekening. Dit zijn meestal lezers die door het sekretariaat gerekupereerd wer den, vroegere lezers die aange schreven werden, mensen die ge vraagd werden dringend hun abon nement te vernieuwen, of mensen die nog in het krijt stonden. Bij de afdelingen vallen vooral Zottegem, Ninove en Herzele op als procen tueel grootste wervers, met Ninove als absolute trekker. Andere afde lingen blijven gelijk. Voor de eer lijkheid dient wel gezegd dat het gelijk blijven van Sint-Lievens- Houtem te maken heeft met foutie ve lijsten. We verkeerden in de onmogelijkheid een balans op te maken. Het sekretariaat kreeg on dertussen gloednieuwe gegevens van de afdeling daar en volgende keer zitten ze daar ook bij de stijgers. Raar maar waar, er zin ook afdelingen waar het lezersaantal af takelt i.p.v. aan te groeien: Aalst, Denderleeuw, Erpe-Mere en Ge- raardsbergen. Volgende keer be ter. Globaal gezien zou de stijging die we nu op 2 mand gehad hebben zich maandelijks moeten voltrek ken, elke maand zeker honderd nieuwe lezers. Vanaf nu zullen wij ook elke maand een overzicht bren gen. Het volgende leest u dus begin juli. En... aan de slag. (f.d.b.) projekten die Socialistische Solida riteit als prioritair aanziet maar door de Belgische regering als te progressief (te links) worden be stempeld. Wij denken hier vooral aan strukturele programma's in zuidoost-Azië en projekten in zui delijk Afrika. De bedoeling van de solidariteits campagne is een ruime verspreiding van de solidariteitskaarten. Wij denken hier in de eerste plaats aan de verschillende geledingen van de Socialistische Gemeenschappelijke Aktie. Wij durven verhopen dat de verschillende organisaties, afdelin gen en groeperingen actief aan de campagne zullen meewerken door zoveel mogelijk mensen aan te spreken om voor de campagne in te schrijven. De solidariteitscampagne is begon nen vanaf 1 januari 1985. Iedereen die een financiële bijdrage levert in de loop van 1985 voor minimum 1.000 fr. wordt als sympathisant met Socialistische Solidariteit aan zien en zal de solidariteitskaart ont vangen. De kampagne loopt tot maart 1986. De trekking van de reis naar een projectland zal plaatsvin den op 1 mei 1986. De bestemming van de reis zal later bepaald wor den. Wij denken nu reeds aan het bezoek aan de projekten van Socia listische Solidariteit die op de Kaapverdische Eilanden worden gesteund. Wij starten deze grootste campagne in 1985 het jaar van 100 jaar Socia listische Partij. Van in den beginne was de internationale solidariteit één der basisbeginselen van de Bel gische socialistische beweging. Na 100 jaar socialistische strijd kan dit principe zeer konkreet worden waar gemaakt. Wij zijn ervan overtuigd dat door uw medewerking deze campagne zal slagen. Vele lezers van ons tijdschrift steunen regelmatig de projecten. Wij vragen hen hun be wustzijn aan anderen door te geven. Socialistische Solidariteit-FOS, Legrandlaan 65, 1050 Brussel. Tel. 021647.35.70 (Rkn. 870- 0001486-94) Dat Kamervoorzitter Defraigne zich in de voorbije vier jaar heeft weten te ontpoppen als een sterke persoonlijkheid zal zeker niemand tegenspreken. He feit dat hij vernieuwing heeft gebracht in de werkzaamheden van de Kamer en getracht heeft zich daarenboven als neutraal persoon op te stellen, heeft daar zeker veel toe bijgedragen. In de voorbije legislatuur is het trouwens meer dan eens gebeurd dat hij de regering Martens V niet steunde in al haar beslissingen. Dit was ondermeer ook het geval bij de stemming over de volmachten die bij het van wal steken van deze bestuursploeg aan het parlement werden gevraagd. Ook toen leverde Defraigne heel wat kritiek aan het adres van deze regering. Dit werd hem zeker niet in dank afgenomen, doch wat zich vorige week maandag in de Kamer voordeed naar aanleiding van de dodenhulde voor de slachtoffers van het Heizeldrama, heeft bij vele leden van de meerderheid de deur definitief dichtgeklapt. Kamervoorzitter Defraigne meende bij die gelegenheid en dit tijdens de openbare vergadering opmerkingen te moeten maken aan het adres van de ordehandhavers, in casu de politie en rijkswacht. Minister van Binnenlandse Zaken Nothomb, van wie is geweten dat zijn relaties tot de kamervoorzitter ver van goed zijn, voelde zich hierbij persoonlijk geviseerd en reageerde met een schriftelijke repliek op Defraignes uitlatingen. De kamervoorzitter wees deze boze reaktie van Nothomb gewoon van de hand, waardoor de gemoederen zeker niet bedaarden. Toen donderdagvoormiddag de Kamerkommissie voor Binnenlandse Zaken bijeenkwam om een uiteenzetting te horen van minister Nothomb, luitenant-generaal Bernaerten burgemeester Brouhon over de gebeurtenissen in het Heizelstadion, nam kamervoorzitter Defraigne himself het voorzitterschap waar, hetgeen wel zijn recht is maar niet de gewoonte, aangezien iedere kommissie haar eigen voorzitter heeft. De spanning was al te snijden van bij het begin van de vergadering en naarmate deze vorderde werden de reakties van de PSC-leden steeds bitsiger aan het adres van Defraigne en begonnen naar het einde toe ook de CVP-leden hard van stapel te lopen. Na deze hoorzitting verklaarde de PSC-woordvoerder dat zijn partij zich zou verzetten tegen het voorzitterschap van Defraigne van de speciale onderzoekskommissie die de Kamer dezelfde dag nog zou oprichten en die zou belast worden met het onderzoek naar de oorzaken, de omstandigheden en de lessen die moeten getrokken worden uit de tragische gebeurtenissen, die zich op woensdag 29 mei tijdens de voetbalwedstrijd Liverpool-Juventus Turijn hebben voorgedaan. Toen een goed uur later, tijdens de openbare zitting van de Kamer, de samenstelling van deze speciale onderzoekskommissie bekend werd gemaakt, kwam de naam Defraigne er niet in voor. Het PSC-veto had het duidelijk gehaald. Het zou bijgevolg wel eens kunnen dat Defraigne, die het nochtans oprecht meent met de Kamer en die tracht in deze hoge vergadering een nieuwe wind te doen waaien, aan zijn eerste en laatste mandaat als Kamervoorzitter toe is. De inschrijving als werkzoekende van de afgestudeerden en schoolverla ters zal als volgt gebeuren: PLAATS: Stedelijke Akademie voor Schone Kunsten (achter de Sint-Martinuskerk), Oude Vismarkt 1, 9300 Aalst (in het gebouw van de vroegere fabriek SULBB) dag en openings afgestudeerden en datum uren schoolverlaters wonende in maandag 09-11.30 Erpe-Mere deelgemeenten 1.7.1985 14-16 u. en hoofdgem. Denderleeuw dinsdag idem Haaltert deelgemeenten 2.7.1985 deelgemeenten Denderleeuw woensdag idem Lede 3.7.1985 deelgemeenten donderdag idem Stad Aalst 4.7.1985 vrijdag idem Deelgemeenten 5.7.1985 Aalst Agenda: 1. Ontwerp-verkiezingsprogramma (verslag resolutiecommissie, aan te houden amendementen) 2. Lijstvorming 3. Procedure federaal voorzitterschap ■:r, De Voorzitter W. VERNIMMEN De Secretaris CHR. VANCOPPENOLLE Elk partijlid in regel met zijn lidboekje is gerechtigd op het kongres aanwezig te zijn. Het lidboekje dient wel aan de ingang voorgelegd.

Voor Allen | 1985 | | pagina 1