Geraardsbergen- Aalst door N.M.B.S. niet verwend Lezerswerving Voor Allen STif SP Kandidatenlijst Parlementsverkiezingen in orde! Halt aan het racisme ffi Een zeer duidelijke keuze, er is geen twijfel mogelijk! Vredeshoekje AKETTEN 2Aimw5~n ^pPTEMeas. opvEgufisre FLORENNES Editoriaal S M ■4.WC" toe. 2£ttiET *IE PHCUIKK&I- /~4 3, Vrijdag 13 september 1985 47* jaargang nr. 35 Weekblad van de S.P. Tegen de zomer van 1986 zullen de lijnen Brussel - Edingen - Geraardsbergen en Edingen - Doornik geëlectri- ficeerd zijn. Het werd bekend welke dienstregeling de N.M.B.S. alsdan op deze lijnen zal in voeren. Het ogenblik lijkt ge past om er de aandacht op te vestigen dat de streek van Ge raardsbergen-Aalst door de spoorweg niet'zo best bediend wordt. f 7 -T:1 -XT 1. Kamer - Effektieven 1. Mare Gaile, Aalst 2. Herman De Loor, Zottegem 3. Rudy De Leeuw, Denderleeuw 4. Rik Timmermans, Haaltert 5. Francois Van Der Schueren, Ninove 6. Dirk Van Melkebeke, Herzele Kamer - Plaatsvervangers 1. Dirk Van Der Maelen, Geraardsbergen 2. Gracienne Van Nieuwenborgh, Aalst 3. Juiien Coussens, Ninove 4. Frans Coppens, Denderleeuw 5. Alfons De Rouck, St.-Lievens-Houtem 6. Freddy Van Den Bossche, Zottegem 2. Senaat - Effektieven 1. Paul Van Der Niepen 3. Eddie Monsieur, Aalst Senaat - Plaatsvervangers 1. Jacques Timmermans, Ninove 2. Oudenaarde-Ronse 3. Laurent Stalpaert, Zottegem 4. Oudenaarde-Ronse 5. Roger Van Liefferinge, Geraardsbergen r r fRAf Herman DE L00R Volksvertegenwoordiger Picknik Petitie Katte* Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Geraardsbergen wordt op dit ogen blik bediend door een IR-trein Ge raardsbergen - Gent - De Panne die om het uur rijdt. Om het uur is er tevens een trein Geraardsbergen - Edingen - Halle, waar moet overge stapt worden indien men naar Brus sel wil, en dat zal wel voor velen het geval zijn. De overstaptijd be draagt 10 min., zodat Geraardsber gen - Brussel 62 min. vergt, zowat 46 km/uur. Men kan ook via Den derleeuw naar Brussel, met de stoptrein Geraardsbergen - Ninove - Denderleeuw waar overgestapt wordt op een sneltrein Aalst - Den derleeuw - Brussel-Zuid. Dat vergt iets minder tijd, 56'; toch nog altijd geen denderende commerciële snelheid; 47 km/uur. Maar dat maakt nog geen half- uurdienst met Brussel want de trei nen in beide richtingen, Edingen en Denderleeuw, vertrekken praktisch op hetzelfde ogenblik. De zomerdienstregeling 1986 voor ziet een IR-trein Antwerpen - Brus sel - Edingen - Doornik/Geraards- bergen: de trein zal in Edingen gesplitst worden, de ene helft rijdt naar Geraardsbergen, de andere naar Doornik. Op het traject Edin gen - Doornik doet deze zogeheten IR-trein dan alle tussenstations aan. Dat is tegen het beginsel dat bij de invoering van de IC-IR- dienst vooropzat, nl. dat deze trei nen alleen de belangrijkste stations zouden aandoen om de commerci ële snelheid op te voeren. De nieu we dienstregeling betekent dus voor Geraardsbergen geen snellere verbinding met Edingen, Halle en Brussel. Alleen zal de reiziger niet meer moeten overstappen te Edin gen. De N.M.B.S. zal de treinen Brussel - Doornik en Brussel - Geraardsbergen tot Edingen ge koppeld doen rijden om besparin gen te doen. Maar de dienstverle ning zal niet verbeteren. En wat die «besparingen» betreft, daar mag een vraagteken achter geplaatst worden, vermits het trac- tiepersoneel en het materieel tij dens de daluren van de werkdagen toch aanwezig zijn. Het is duidelijk dat een kwaliteitsdienst zou beteke nen een échte IR-trein Antwerpen - Brussel - Geraardsbergen én, een half uur later, een stoptrein Edin gen - Geraardsbergen. Wat nog veel minder door de beu gel kan, is de treindienst Geraards bergen - Aalst. Daarvoor heeft men om het uur de stoptrein Geraards bergen - Denderleeuw, waar men moet overstappen op de IC-treinen Brussel - Aalst. De overstaptijd te Denderleeuw bedraagt in de ene richting 12, in de andere 16 minu ten, zodat de reisduur Geraards bergen - Aalst 56' bedraagt en in de omgekeerde richting 53'; dat maakt een gemiddelde commerciële snel heid van 32 km/uur! Men eist dan ook dringend een snellere verbinding tussen de sta tions van de lijn Geraardsbergen - Ninove - Denderleeuw en Aalst daar vele reizigers van'die lijn naar Aalst moeten. Dat dit niet verwe zenlijkt werd is des te onbegrijpelij ker daar de stoptrein Geraardsber gen - Denderleeuw toch 38' blijft staan in Denderleeuw. Het volstaat deze trein door te laten rijden tot in Aalst. Dat vergt noch bijkomend materieel, noch bijkomend perso neel. Bovendien stelt men voor deze stoptrein te Geraardsbergen te laten doorrijden als stoptrein naar Edingen i.p.v. hem door te laten rijden naar het Waalse Les sen; dan krijgen ook de stations tussen Edingen en Geraardsbergen een doorgaande verbinding met Aalst. Terzelfdertij d kan er de aandacht op gevestigd worden dat Aalst wel iswaar met het in voege treden van de IC-IR-dienst eindelijk betere verbindingen heeft gekregen met Brussel en met Gent, nl. een half uur sneltreindienst met elk van bei de steden, maar dat het naar het oosten toe geen enkele treinverbin ding heeft, zelfs niet met Dender- monde, dat toch maar op 12 km afstand ligt. Op termijn stelt men een sneltreinverbinding voor tussen Geraardsbergen - Ninove - Dender leeuw - Aalst en Dendermonde - Mechelen - Antwerpen. Daarvoor moet dan wel opnieuw een spoor gelegd worden tussen Aalst en Dendermonde. De beslissing moet nu genomen worden. Haalter doet het in verhouding goed en Herzele nadert bijna de aangroei van 5%. Lede blijft kon- stant, net als St.-Lievens-Houtem. Ninove boekte in het begin een grote vooruitgang maar gaat de laatste maanden iets achteruit. Zot- tegem heeft reeds een veertigtal abonnees bij en vestigt een rekor- daangroei van meer dan 10%. Het aantal mensen die op de rekening sorten is verviervoudigd, dit is het resultaat van een briefschrijfaktie vanuit het sekretariaat naar 'zwart- lezers'. Wij zitten nu terug volop in de beste maanden om de aktie verder te zetten. De verkiezingen kunnen hiervoor zelfs een stimulans bete kenen. FDB Na de vakantie maken we de balans van twee maand lezersaktie. We maken van de gelegenheid gebruik om ook een klein totaaloverzicht van de aktie te brengen. Voor Allen heeft dus in totaal 156 lezers bij op bijna 6 maand tijd, dat betekent bijna 5% meer dan bij het begin van de aktie. Het permanent verlies van lezers in Aalst (—29) legt een zware hypoteek op de aktie. De cijfers van andere afdelingen worden erdoor naar beneden ge haald. Ook Denderleeuw, Erpe- Mere en Geraardsbergen presteren zwak, hoewel Geraardsbergen nu toch een stukje van zijn verlies goed maakt. Maar dat is nu direkt niet de bedoeling van een lezers- wervingaktie. Lezersaantal Lezersaantal Lezersaantal Verschil Verschil Maart Juni Eind augustus t.o.v. juni t.o.v. maart Aalst 1079 1064 1051 -13 (-1%) -29(2,4%) Denderleeuw 306 304 303 - 1 (-0,3%) - 3 (-0,9%) Erpe-Mere 146 145 145 0 - 1 (-0,6%) Geraardsbergen 604 596 599 3 (+0,5%) - 5 (-0,8%) Haaltert 107 109 109 0 +2 (+1,8%) Herzele 129 132 135 3 (+2,2%) 6 (+4,6%) Lede 116 116 116 0 0 Ninove 377 393 390 - 3 (-0,7%) +13 (+3,4%) St.-L.-Houtem 50 50 50 0 0 Zottegem 315 336 354 14 (+4,4%) +39 (12,3%) PCR 35 157 168 11 (+7%) +133 (+380%) Totaal 3265 3402 3421 19 (+0,5%)+156 (+4,7%) - spy '~»L N a'; /-"T' 2. Oudenaarde-Ronse 4. Oudenaarde-Ronse 6. Oudenaarde-Ronse Naar aanleiding van het internatio naal anti-fascistisch weekend te Antwerpen op 7 en 8 september jl. werd aan de pers een nieuw tijd schrift tegen racisme voorgesteld. «Halt» is een gezamenlijk drie maandelijks tijdschrift van vijf or ganisaties die zich kanten tegen het toenemend racisme en de groeien de verrechtsing: Culturele Socialis tische Centrale (CSC), Stichting Anti Fascisme (SAF), Socialisti sche Federatie van Plaatselijk Open Jongerenwerk (SFPOJW), Mutualiteit van Jonge Arbeiders (MJA) en het Vlaamse Overlegco- mité Migratie (VOCOM). «Halt» wil ernstige informatie brengen over de achtergronden van het ex treemrechtse geweld en van het toenemende openlijke en verdoken racisme. De redactie wil zich vooral richten tot leerkrachten, jeugd- en vormingswerkers, journalisten, po litici, vakbondsmensen en alle an dere belangstellenden. Een num mer kost 50 fr., een jaarabonne ment 200 fr. te storten op rekening 870-0401720-09 van «Halt» postbus 18, Brussel 22, 1000 Brussel. Vorige week zondag startte de S. P. met een nationaal kongres haar verkiezingscampagne. Dit is juist geteld vijf weken voor de historische datum van 13 oktober. Inderdaad bestempelen wij deze verkiezingsdag als een histori sche datum, om reden dat deze verkiezingen uitermate belang rijk zijn. Ofwel komt er «geen ommezwaai» zoals de C. V. P. voorstaat ofwel «wil men dat het verandert» zoals de socialisten stellen. Deze keer zal de kiezer een duidelijke keuze kunnen maken, want de standpunten staan lijnrecht tegenover elkaar. Het kabinet Martens V heeft in de voorbije vier jaar met een neo-liberaal beleid gemeend de crisis te moeten bestrijden. Deze rechtse regeringspolitiek heeft vooral de werkende bevol king getroffen en de betere bevolkingsgroepen gespaard. Nu reeds zeggen de C. V. P. en P. V. V. dat zij hoe dan ook dit beleid na 13 oktober willen verder zetten. De socialisten daarentegen willen een totaal andere regerings politiek. De strijd tegen de werkloosheid is hun topprioriteit. Verder willen ze onder meer de koopkracht die de voorbije vier jaar zo is aangetast geworden, opnieuw beschermen en de armoede die enorm is toegenomen bestrijden. De openbare diensten die zeer sterk werden afgebouwd willen ze in eer herstellen en de zestien kruisraketten van ons grondgebied verwijderen. Indien de C. V. P. en de P. V. V. er na 13 oktober in slagen een meerderheid te vormen dan zal de inleveringsroes op de rug van de minst bedeelden, de gepensioneerden, de minder- validen, de zieken enz. verder gaan en worden in ons land nog nieuwe kernkoppen bijgeplaatst. Dat kan de werkende bevolking zo maar niet laten begaan. Het heeft toch al lang genoeg geduurd! Eindelijk is de tijd gekomen om aan de C.V.P. en P.V.V. duidelijk te maken dat zij er de buik van vol heeft. De kiezer staat bijgevolg voor een zeer duidelijke keuze, er is geen twijfel mogelijk! De verkiezingen naderen met rasse schreden. Borden worden geplakt en hier en daar reeds overplakt. Het belooft een harde strijd te worden, niet in het minst voor de vredesbeweging. Dit gevecht op le ven of dood zal de doorslag geven in de vraag of de vredesbeweging na 13 oktober nog ruimte krijgt of verdwijnt. In de vraag of de raket ten verdwijnen dan wel of er nog 32 bijkomen. VAKA en aanverwante komitees zijn dan ook reeds met de kampanje gestart. Van de verkiezingsadvertentie hoorde u reeds. Iedereen die de oproep «Wij, ondergetekenden, vragen de bevolking een parlemen taire meerderheid te stemmen die echt werk maakt van «ontwapening voor ontwikkeling» en als eerste stap de raketten terugstuurt en ver dere plaatsing uitsluit» nog wil on dertekenen wordt verzocht 200 fr. te storten op rek. nr. 001-1398767- 06 van VAKA-regio-Z.O.-Vlaan deren, Stationsstraat 180, 9550 Herzele. Met het geld wordt de oproep dan geadverteerd over een volledige pagina in de advertentie bladen. Kandidaten op een lijst moeten zich onthouden van de ak tie (omwille van de zuiverheid) maar alle anderen, worden ver zocht zo vlug mogelijk in te pikken. De vredesbeweging heeft 500 on dertekenaars nodig om de aktie te doen lukken. Zoals je ziet gaat er op zaterdag 14 september terug een picknick door op de militaire basis van Florennes, waar de 16 kruisraketten staan op gesteld. Belangstellenden verzame len rond de middag in het Thee huisje Florennade, Route Charles- magne, Rosée. De aktievoerders willen terug de basis binnendringen om er hun bootjes op te eten en zullen dus zowiezo opgepakt wor den. Men kan echter ook aan de aktie deelnemen zonder de basis binnen te dringen, aktief symphati- seren dus. Wij willen ook nog eens terugko men op de petitie van een zeven tienjarige in Ninove. We kregen nl. deze week een ontroerende brief waar we niet kunnen aan weer staan: «Als 17-jarige heb ik zelf het initiatief op mij genomen te starten met een petitie tegen de raketten, tegen de bewapeningswedloop. Hiermee wil ik de onrechtvaardig heid aanklagen van de honger in de Derde Wereld en de raketten bij ons. De bedoeling van deze aktie is in het Guiness Book of Records te komen met 4 miljoen handtekenin gen. Voor Allen heeft nu wel net geen 4 miljoen lezers maar wil toch zijn steentje bijdragen. Ontmanteling van alle bestaande kernwapens. Ontwapenen om te ontwikkelen Kernwapenmogendheden, bevries de nukleaire wapenwedloop. Wie wil meewerken kan de petitie invullen en ze opsturen naar Tine Hofman Roost 6, 9460 Ninove... FDB mm wwc

Voor Allen | 1985 | | pagina 1