Een guirlande voor Frans Beeckman bij zijn overlijden Binnen in Mare Galle eveneens lijstduwer SP- Provincieraadslijst District Aalst eurobal willy vernimmen met de internationale gastvedette Freddy Breek m m Simonne en Willy nodigen uit op 28 september 1985, 20 u. in de zaal "Marbol", Markt, Geraardsbergen Orkest: The Five Pennies Presentatie: Jean Monnet Kaarten te bekomen in het Info-kantoor Willy Vernimmen, Brugstraat 9, Geraardsbergen Voorverkoop: 150 fr. Kassa: 200 fr. CENTRALE KattMtraat 17 •p v y X ^X/ Vrijdag 27 september 1985 47* jaargang nr. 37 Weekblad van de S.P. Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 'Maandabonnement: 50 fr. - jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Zijn dood kwam onverwacht. Hij was 72 jaar oud maar nog vol levensdrang. Hij bracht in deze septemberdagen een weekje door aan de kust, op zijn eentje. Hij kon er zich overleveren aan zijn bespie gelingen en zich vermeien aan de golfslagen van de zee, de wegdui kende meeuwen, het opstuivende zand. Een beeld van de eeuwigheid voor een dichterlijk gemoed zoals het zijne was. Na zijn terugkeer te Aalst heeft de dood hem plots over vallen. Eenzaam is hij gestorven met een versregel op zijn lippen. Want Frans Beeckman was een dichter. Nog net had hij een strijd gedicht geschreven voor de verkie zingskampanje, zijn laatste. Hij verheugde zich over het komend sukses dat hij niet meer beleven kan. Zijn socialisme heeft hij ver woord in menig dichtbundel en in de toneelbond "Kunst, Licht en Vrijheid" waaraan hij jarenlang zijn beste krachten heeft gewijd. Is er nu iemand die een gedicht schrijft voor hem zoals hij het deed voor anderen: "Uw laatste kamp hebt gij gestreden uitdragend 't goede woord langs paden van 't Vlaamse land in Vlaamse steden, gij rust nu... naast de barrikaden" Frans Beeckman was van kinds been af vergroeid met de socialisti sche beweging. Vooral de toneel- bond, die later in "Pact" opging, was een stuk van zijn leven en bracht hem in kontakt met een afwisselende schare van jonge men- Onrust in het Horebekeveld pag. 2 Wegen en wegeltjes te Erpe-Mere, pag. 3 Korte agenda... veel herrie te Herzele, pag. 5 Reorganisatie huisvuil ophaaldiensten te Haal- tert, pag. 5 Naïevelingen te Ge- raardsbergen, pag. 6 sen, naast oude getrouwen. Reeds tijdens de oorlogsjaren had hij met Ben Cami, Marcel Wauters e.a. uit het Aalsterse een dichtbundeltje uitgegeven "Aalst zingt", dat hij na de oorlog aanvulde met "Aalst zingt nog". In 1954 gaf hij nieuwe verzen uit onder de titel "Er ligt oud roest...". Toen zijn vrouw Cé cile was overleden schreef hij "So nate voor C." en onlangs publiceer de hij "Guirlanden en papieren bloemen", een bundeling van strijdgedichten die hij af en toe in "Voor Allen" had laten verschij nen. Hijzelf noemde ze "een kleine getuigenis van de grote strijd". Zijn getuigenis van deze strijd zal voor ons waardevol blijven omdat zij diepbeleefd en eerlijk was. Frans Beeckman was een bewon deraar van L.P. Boon. Nog onlangs schreef hij voor een Boon-nummer van het literaire tijdschrift "Kruis punt" enkele bladzijden persoonlij ke herinneringen aan onze grote Aalsterse auteur. Naast dit alles was Frans Beeckman ook een rasechte partijman. Hij was er bij toen in de jaren vijftig de eerste socialistische wijkklub werd heropgericht, de wijkklub Henri Flips op de hoek van de Sint-Anna- laan. Hij beleefde intens alle grote en kleine strijden die we in Aalst, in het land en in de wereld hebben gekend. Diep heeft ons zijn gedicht over de kinderen van Beiroet ge troffen: Waarde vrienden, De datum van 13 oktober nadert met rasse schreden. De verkiezingskoorts stijgt in evenredigheid. Zoals vroeger reeds gesteld zijn de socialisten publieke vijand nummer één voor de CVP en de PW. Dit toont trouwens heel duidelijk aan hoezeer zij ons vrezen. Verhofstadt en Swaelen laten geen gelegenheid voorbijgaan om de SP zeer zwaar aan te pakken. De intellektuele oneerlijkheid en de onzindelijkheid gaan alle grenzen te buiten en dit voorspelt weinig goeds voor de regeringsvorming na de verkiezingen. De stellingen van CVP en PVV hebben echter één groot voordeel: de kiezers weten zeer goed waar zich aan te houden. Zij weten wie hen de laatste jaren zeer zwaar en onrechtvaardig heeft aangepakt. Zij weten wie de kernraketten in België heeft ingeplant. Zij weten dat een stem voor Verhofstadt een stem voor Martens is, en omgekeerd. En zij weten dat de SP het énige alternatief vormt tegen de blinde inleveringswoede en de waanzinnige bewapeningswedloop. Doch hoe dan ook zal er slechts een ommekeer komen indien de huidige meerderheid wordt gebroken. Indien niet, dan mogen we ervan overtuigd zijn dat CVP en PVV er gewoon mee doorgaan. Nog eens vier jaar, als het kan. De opdracht die ons allen in deze laatste weken te wachten staat is dan ook nog nooit zo duidelijk geweest: de huidige meerderheid moet gebroken worden! Pas dan kan er ernstig werk gemaakt worden van een nieuwe koers. Ieder van ons moet deze laatste weken een maximale inspanning leveren om deze verkiezingen te laten uitgroeien tot een daverende overwinning. De strijd die ons nog wacht tot 13 oktober zal hard zijn, de zege zal er echter des te mooier door worden. Vier jaar CVP-PVV-bewind is genoeg geweest. Aan ons om te bewijzen dat het werkelijk anders kan! Als we willen dat het verandert, moeten we het nu vandaag waar maken. Pus: met 6 gaan ze op de fles. MARC galle Minister "Ik heb het kind van Beiroet herkend een ver familielid van de kinderen uit Coventry uit Kassei en uit Stalingrad. Ik heb het kind van Beiroet herkend: het woonde en speelde naast mijn deur verminkt als het was kende ik het echter niet meer. Frans Beeckman is niet meer. Maar hij zal voortleven in de boodschap die hij ons naliet in zijn verzen. Bert Van Hoorick De zetduivel die reeds zovele schrijvelaars allerhande menige parten speelde sloeg vorige week andermaal toe. Op onverklaar bare wijze verdween Mare Galle van de SP-provincieraadslijst voor het district Aalst. Voor alle duidelijkheid publiceren we on derstaand nogmaals de lijst van onze acht kandidaten. Een toemaatje. -In het overzicht ontbrak ook de zesde kandidaat bij de plaatsvervangers voor de Se naat, met name Mare Rogge uit het arrondissement Oudenaarde-Ron- se, dit ter vervollediging. LUST DISTRICT AALST 1. PUCK Freddi - Aalst - 47 jaar Directiesecretaris Gemeenteraadslid; provin cieraadslid 2. CALLEBAUT Hubert - Er pe-Mere - 46 jaar Werkmeester Secretaris CSC Erpe-Mere 3. EECKHOUT Maurits - Lede - 48 jaar Technisch leraar Bestuurslid SP Lede en SP federatie Aalst 4. DE MEERLEER Dirk - Aalst - 33 jaar Advocaat Bestuurslid SP Aalst-cen- trum 5. DE RYBEL Frans - Aalst - 35 jaar Bediende Ondervoorzitter SP Gijzegem 6. SAERENS Francois - Aalst - 34 jaar Autohersteller Bestuurslid SP Moorsel 7. BAITA Dolores - Aalst - 33 jaar Apothekeres Gemeenteraadslid 8. GALLE Mare - Aalst - 55 jaar V olksvertegen woordiger Minister van de Vlaamse Ge meenschap, Gesubsidieerde Werken en Ondergeschikte Besturen; gemeenteraadslid. vo Het moet anders

Voor Allen | 1985 | | pagina 1