35 f De gepensioneerden zullen SP stemmen SP-Arrondissementsfederatie Aalst Twee grote Verkiezingsmeetings met amusementsprogramma ontwape Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 4 oktober 1985 47' jaargang nr. 38 Weekblad van de S.P In iedere kiesstrijd tracht men de bevolking ervan te overtui gen dat de komende verkie zingen uitermate belangrijk zijn. We moeten er ons echter vol komen van bewust zijn dat heden ten dage de propagan da beheerst wordt door de bedrijfswereld (het kapitaal). Vooral PW en CVP ontvan gen miljoenen en miljoenen om te spenderen aan affiches, folders en gadgets. Een progressieve partij als de SP heeft deze inkomsten ui teraard niet. (We laten ons bovendien niet omkopen door het groot-kapitaal.) Met onze propaganda moeten we het derhalve over een andere boeg gooien. Het volstaat niet te verkon digen dat de komende verkiezingen belangrijk zijn en dat de SP de beste oplossing heeft, zonder daar enige motivering aan vast te knopen. Laten we ons daarom de vragen stellen: 1. Zijn de verkiezingen belangrijk? - Ondanks enorme, massale beto gingen, heeft de regering, tegen de wil in van de bevolking, in Florennes zestien Amerikaanse kernraketten laten plaatsen. Tot overmaat van ramp wordt over het gebruik ervan beslist in de Verenigde Staten (bestuurd door een overjaarse en seniele cowboy). - Over de periode van 4 jaar CVP- PW-regering groeide het aantal werkzoekenden met 230.000... De regering tracht dit enorme aantal te verdoezelen door aller lei kunstgrepen uit te vinden. Met vervalsingen lost men even wel de werkloosheid niet op!! - Wanneer U in 1981 nog 100 fr. verdiende houdt U er in 1985 nog 88 fr. aan over. Dit betekent een verlies aan koopkracht van 12%, voor zover u uw job niet heeft verloren. - Vier jaar lang was inleveren de boodschap. Weddetrekkenden en werklozen, gepensioneerden, kleine zelfstandigen, mindervali- den... hebben zwaar moeten in leveren. De inleveringsmaatregelen wa ren er nochtans niet voor ieder een. Banken, holdings en groot kapitaal zagen enerzijds hun win sten met miljarden groeien en kregen anderzijds omvangrijke fiskale cadeaus. - Vooral onder invloed van een extreem-rechts figuur als Jean Gol, werden 4 jaar lang pogingen ondernomen om de demokrati- sche rechten en vrijheden van de bevolking af te breken en terug te schroeven. Het antwoord is duidelijk. Men moet geen economie gestudeerd hebben om te beseffen welk ramp zalig beleid werd gevoerd door de CVP-PW-regering De belangrijkheid van de komende verkiezingen vergroot nog als we vernemen dat de CVP en PW van plan zijn door te zetten op de ingeslagen weg. Inderdaad, de CVP gaat naar de verkiezingen met de slogan "Gen Ommekeer!". CVP en PW willen verder de bevolking uitzuigen het kapitaal bevoordeligen (en komen daar zelfs openlijk voor uit...). Zij willen terug naar de jaren 1900, jaren van mensonwaardige ellende en uitbuiting!!! 2. Wat stelt de S.P. voor? - Eerst en vooral zal een regering met de S.P. een regering zijn zonder raketten. Trouwens, enkel een grote partij als de SP, nog groter met Uw stem, kan genoeg gewicht in de weegschaal werpen om deze oor logstuigen terug aan afzender te sturen. - Daarnaast gaat bij de socialisten steeds een bijzondere zorg naar tewerkstelling en koopkracht. Om de tewerkstelling te bevorde ren dringt zich een ernstig bestu deerde en becijferde arbeidsduur vermindering op. Het werk moet worden verdeeld en eenieder moet een kans krijgen. Hieraan moet een rechtvaardig belastingssysteem worden gekop peld, waarmede onder andere een einde moet worden gesteld aan de 250 miljard fiskale fraude per jaar. Tevens zijn het herstel van de index en een ernstige prijzenkon- trole prioriteiten. Om nog enigszins de schijn te red den, heeft de PW opnieuw een oude slogan opgerakeld, nl. de zo genaamde belastingsvermindering. Ik meen dat we hier te doen hebben met één der grootste leugens aller tjjden. Wie herinnert zich de PW-belofte, vier jaar geleden? De belastingbe taler in elk geval. Nooit hebben de lage inkomens meer belastingen moeten betalen. Wanneer de CVP en PW na 13 oktober opnieuw een meerderheid zouden kunnen vormen, zullen weerom 4 jaren van onheil op de bevolking terechtkomen. 1985 is tot nog toe een rampenjaar geweest, zeker op politiek vlak. De a-sociale afbraakpolitiek moet een halt worden toegeroepen. •Tegenover het liberale volksbe drog, zet de SP een eerlijk alterna tief. De SP heeft alle steun nodig om verdere rampen te vermijden. Dankzij een socialistische overwin ning kan het tij gekeerd worden. Daarnaast moeten we in ons arron dissement onze drie socialistische parlementszetels beschermen om verder - op alle niveau's - een vin ger in de pap te behouden. Stop de waanzin! CVP-PW, weg ermee!!! Dirk Van Herzeele Het hoeft geen verder betoog dat 13 oktober 1985 zonder twijfel één van de belangrijkste data wordt in de na-oorlogse politieke geschiedenis van ons land. De redenen hiervoor liggen voor de hand. Na bijna vier jaar CVP-PW-bewind zullen de kiezers kunnen oordelen over deze neo-liberalistische politiek. De CVP was immers de socialisten beu. De "blauwe versnelling" van Verhofstadt en Co vormde hoe dan ook een kans waarop de CVP haar machtsmonopolie in Vlaanderen kon stabiliseren. Maar tot welke prijs? De rij der werklozen werd nog steeds langer. Het bedrag der Rijksschuld bereikte vandaag een peil dat elke verbeelding tart. De belasting en para-fiskale druk bleven stijgen en werden bovendien op een onrechtvaardige manier herschikt". De prijzen der noodzakelijke levensmiddelen swingen nog steeds de pan uit. Energiebehoeften blijven vandaag haast onbetaalbaar spijts de enorme koersdaling van de Amerikaanse dollar. Inleveren, zogezegd voor iedereen, doch meestal zeer zwaar voor de kleintjes, was en blijft de boodschap van deze regering. Niet te verwonderen dat het spook der nieuwe armoede angstwekkend ronddwaalt. De gewone man, of hij nu loon- of weddetrekkend is of een vervangingsinkomen geniet, evenals de kleine zelfstandige, zijn de grootste slachtoffers van het huidige bewind. Gelukkig nadert 13 oktober met rasse schreden, waarop al dezen de rekening zullen kunnen presenteren. Het is klaar en duidelijk dat de CVP-PW: na de devaluatie van onze frank na de uitholling van onze koopkracht door manipulatie van de index en andere zaken na de ontvetting, niet van de Staat doch wel van de burger, na het volmachtenbeleid na de ongeoorloofde militaire verspilzucht en noem maar op zeker niet langer het bewind in handen mag houden. Het zou katastrofaal zijn voor de bevolking. De rijken zullen nog rijker worden en de armen nog armer. Vandaag leeft in de brede lagen van de bevolking de wil dat het beleid moet veranderen. Wij zijn er dan ook van overtuigd dat de "gepluimde" bevolking zich deze keer niet zal laten misleiden door allerlei verlokkende slogans van CVP en PW. Langs deze weg richten wij bijgevolg een bijzondere oproep aan gans de bevolking om voor de Vlaamse socialisten te stemmen. Zij ijveren voor WERK, VREDE en RECHTVAARDIGHEID.en staan borg dat bij een eventuele regeringsdeelname de belangen van de gewone man opnieuw op voortreffelijke wijze zullen worden behartigd. De klok zal in plaats van achteruit opnieuw vooruit worden gezet. Partijgenoten, militanten, vrienden en sympathisanten, laten wij nog een allerlaatste inspanning doen de komende dagen. en dan vooruit naar een socialistische overwinning opp zondag 13 oktober. Met nummer zes gaan wij naar een fantastisch sukses! Paul Van der Niepen Senator Op 13 oktober moeten de gepensioneerden zich zeker de lange reeks maatregelen herinneren die hun inkomen een felle deuk hebben gege ven. Er waren ook schikkin gen waardoor hun nieuwe lasten werden opgelegd. De socialisten hebben in het verle den steeds de belangen van de gepensioneerden hardnekkig ver dedigd. Bij regeringsdeelname werd steeds wat afgedwongen ten Vrijdag 4 oktober 1985 om 20 uur Zaal "De Redding" (Volkshuis), Geraardsbergsestraat 119 te Ninove Vrijdag 11 oktober 1985 om 20 uur Zaal "Marbol" (Volkshuls), Markt 15 te Geraardsbergen Politiek gedeelte Gelegenheidstoespraak door Arrondissementeel SP-voorzitter en Europarlementslid Willy VERNIMMEN Voorstelling van de lijsttrekkers Marc GALLE, Paul VAN DER NIEPEN, Herman DE LOOR en andere kandidaten van KAMER, SENAAT EN PROVINCIE. Amusementsprogramma Organist: Bert Somers - Zangeres: Gigi - Illusionist: Prof. Sarkos - Ballet: Limelight - Zang en Presentatie: Jean Monnet. Een speciale oproep aan onze leden en sympathisanten om op deze belangrijke avonden aanwezig te voordele van de Derde Leeftijd. Nu, tijdens de vier jaar CVP-PVV- regering, werden de gepensioneer den heel wat verworven rechten ontnomen. In dit artikel en ook in een volgen de willen we vóór de verkiezingen de verschillende maatregelen op een rijtje zetten. Het wordt een zeer lange lijst. Eerste reeks: Inleveringen 1Beperking van het recht om ver vroegd op pensioen te gaan. Vroe ger, ongeacht de duur van de loop baan, naar keuze en het pensioen kon ingaan binnen 5 jaar vóór de leeftijd van 65 jaar voor een man en 60 jaar voor een vrouw. Door de herstelwet van 10 februari 1981 inzake de pensioenen van de sociale sektor, werden strengere voorwaarden opgelegd, die vooral de vrouwen hebben getroffen, nl. gedurende het jaar voorafgaand aan de ingangsdatum van het pen sioen moet men een gewone en hoofdzakelijke tewerkstelling heb ben uitgeoefend en daarenboven moet men het bewijs leveren van ten minste 10 jaar aktiviteit. Door artikel 102 van de wet van 15 mei 1984 houdende maatregelen tot harmonisering in de pensioenrege lingen werden deze voorwaarden versoepeld. Indien de belangheb bende minstens 60 jaar oud is vol staat het bewijs te leveren als werk nemer gedurende tenminste vijf jaar gewoonlijk en hoofdzakelijk tewerkgesteld te zijn geweest. Dit is alleen van toepassing voor de mannen. 2. Invoering voor de berekening van het bediendenpensioen van een plafond dat lager is dan dat voor de bijdrageberekening. Bij koninklijk besluit nr. 205 werd dit uitgebreid tot alle werknemers, ook tot de arbeiders. 3. Afschaffing van de a posteriori regularisatiemogelijkheden van ja ren die niet gedekt waren door bijdragen. 4. Afschaffing van bijkomende ja ren toegekend voor aktiviteiten na de pensioenleeftijd. 5. Beperking van het aantal toege voegde jaren ingeval van gemengde loopbanen. Het principe van een heid van loopbaan werd ingevoerd. Het pensioen wordt beperkt tot maximum 45 jaar prestaties voor mannen en 40 jaar voor de vrouwen. 6. Hervorming van de reglemen tering met betrekking tot de toege laten arbeid. Ze wordt ook toege past op de pensioenen van de open bare diensten. 7. Vervanging van de aan wedu wen van werknemers toegekende aanpassingsvergoedingen gelijk aan het bedrag van twee of een jaar overlevingspensioen door maande lijkse betaling van het overlevings pensioen gedurende maximum één jaar. 8. Beperking, ingeval van onvolle dige of gemengde loopbaan, van het globaal bedrag van het vakan tiegeld aanvullende toeslag tot het maandbedrag van het pensioen. Op bladzijde 9 van het SP-kiesplat- form is het opheffen voorzien van de beperking die Martens V inge voerd heeft op het vakantiegeld van de gepensioneerden en waardoor de kleinste pensioenen het scherpst getroffen werden. Bij die gelegenheid kan verwezen worden naar een prioriteit voorop gesteld door het ABW dat ook voor de gewone gepensioneerden met een volledige loopbaan het vakantiegeld gelijk zou zijn aan een volle maand pensioen. De gepensioneerden kunnen op de SP en op het ABW rekenen. Inza ke de toekomst van het pensioen stelsel wedt het CVP-verkiezings- programma op twee paarden. Vol gens hen moet het wettelijk pen sioenstelsel beveiligd worden. Er is geenszins sprake dat ook wat wordt teniet gedaan van flagrante on rechtvaardigheden van Martens V. Volgens de CVP moet ook het aanvullende pensioensparen bevei ligd worden. Er wordt verwezen naar het wetsvoorstel van CVP- senator Cooreman, nl. het fiskaal aanmoedigen van het Aanvullend Pensioensparen (APS). Het zou volgens de CVP volledig moeten toegepast worden. De PW gaat nog verder. Zij wil de privatisering van de pensioenen met als gevolg dat de wettelijke pensioenen laag gehouden worden en zelfs nog verminderd. Het wets voorstel van Verhofstadt houdende de oprichting en het beheer van de particuliere pensioenrekening (PPR) geeft heel wat mogelijkhe den om hoge pensioenen aan te leggen. Hoge premies zouden kun nen gestort, die bijna volledig fis- kaal aftrekbaar worden, zodat het de collectiviteit is die de last ervan draagt. Met de PW worden de kleine pensioenen nog kleiner en gaan de hoge pensioenen verder de hoogte in. Toekomende week gaan we verder met de lijst en de terugslag van de flagrante onrechtvaardigheden van Martens V. E. De Nauw Busregeling vanuit de federatie Aalst op pag. 8 4 OOC O De inzet van 13 oktober 13 oktober... belangrijke afspraak zijn IM

Voor Allen | 1985 | | pagina 1