NINOVE ZOTTEGEM Laatste raadszitting van 1986 Voor de twaalfde maal Groot Ninoofs Kwlstornooi I PENSIOENSPAREN C0DEP Tel.: 02/214.97.11 of 053/78.84.52 PENSIOENSPAREN C0DEP Tel.: 02/214.97.11 of 053/78.84.52 PENSIOENSPAREN CODEP Tel.: 02/214.97.11 Of 053/78.84.52 Neem een abonnement op "VOOR ALLEN" zaterdag 10 januari '87 om 20 30u Nlnovleters naar Egypte «Voor Allen» - 9 januari 1987 -7 Eind oktober, begin novem ber, gaan in Ninove de afge vaardigden van de Centrale voor Socialistisch Cultuurbe leid, het Davidsfonds en het Willemsfonds samen met het Dagelijks Bestuur van de Kultuurraad, rond de tafel zitten. Het onderwerp van deze voor Vlaanderen toch wel unieke samenwerking is sinds 12 jaar de voorbereiding van het "Grootninoofs Kwistor- nooi". In de loop der jaren is dit gebeuren uitgegroeid tot een echte "socio-kulturele reuzehappening"die in het kulturele, sociale én uitgangs leven van de stad een vaste plaats heeft verworven. De voorbereidingen voor de 12de uitgave zijn dus reeds een ganse tijd aan de gang. Een prijzenkommis- sie, o.l.v. Jan De Bolle, Georges De Ville en Marcel Trog, is aan het "inzamelen" geslagen. Samen met het Ninoofse stadsbestuur zullen zij er opnieuw in slagen een bijzonder uitgebreid prijzenpakket samen te stellen. Sinds de eerste organisatie in 1976, is de algemene leiding van het sa menstellen van de reeksvragen in handen van Jean-Luc Franchet. Be halve nieuwkomer Chris Vancop- penolle heeft de jury t.o.v. verle den jaar trouwens geen verande ringen ondergaan. Aan dit tornooi, dat jaarlijks meer dan 200 geroutineerde of meer "toevallige" kwissers rond de wed strijdtafels weet te verzamelen, kunnen alle verenigingen, bewegin gen of groepen die een ploeg van 5 spelers weten bijeen te brengen, deelnemen. Daar het om praktische redenen echt onmogelijk is meer dan 48 ploegen te plaatsen, wordt uiter aard de voorkeur gegeven aan de eerst-ingeschrevenen. Teneinde al le diskussie in dit verband uit te sluiten, werd er een nieuw artikel aan het reglement toegevoegd: "De inschrijvingen kunnen schriftelijk gebeuren op het sekretariaat van de Stedelijke Kultuurraad, Oudstrij- dersplein 6 te 9400 Ninove (tel.: 054/33.78.58). Als inschrijvingsdatum geldt de da tum waarop de rekening van de inrichters wordt gekrediteerd. Ploegen die nadien van deelneming afzien of boventallig zijn geworden, krijgen uiteraard hun inschrijvings geld terugbetaald." De rekening waarop de 500 fr. van het deelnemingsgeld dient te wor den gestort, is 434-0075861-11 van de Stedelijke Kultuurraad-Ninove, p.a. Jan De Bolle, Outerstraat 144, 9406 Ninove. Tornooidata: vrijdag 23 en 30 ja nuari en vrijdag 6 en 13 februari om 20 u., telkens in zaal Roosevelt, Oudstrijdersplein, Ninove. Iedere avond spelen alle ingeschre ven ploegen. Ingedeeld in de drie reeksen, krijgen ze telkens vragen en opgaven van volgende rubrieken te verwerken'. 1. kunst, 2. Europese Integratie en Europese Gemeen schap, 3. Aardrijkskunde, 4. Lichte muziek, 5. Varia, 6. Film, 7. We tenschap en techniek, 8. Fauna en flora, 9. Algemene geschiedenis, 10. Varia, 11. Klassieke muziek, 12. Sport, 13. Aktuele geschiedenis (vanaf 1.1.1971), 14. Letterkunde, 15. Varia. De bedoeling is vanzelfsprekend hierbij NOOIT naar de "schoolse" kennis te peilen, maar wél een zo breed mogelijk gamma aan algeme ne ontwikkeling aan bod te laten komen. Ook allerlei ludieke spel letjes zitten in (Ie opgaven ver werkt. Jaar na jaar wordt er nu ook naar gestreefd het geheel nog te verlevendigen met klank- en beeld- illustraties. Iets dat trouwens ook alle toeschouwers sterk bij de zaak betrokken maakt! Voor de uitgave van 1987 werden trouwens nu al een rekord aantal dia's vervaar digd. De eindrangschikking wordt opge maakt door de samentelling van alle punten die de deelnemende ploegen tijdens de vier. avonden hebben gescoord. Na de laatste wedstrijd daalt dan een echte prij zenregen over de spelers neer. Nieuw dit jaar is de samenwerking met Radio Verona 106.6. Niet al leen zorgt deze bekende vrije zen der uit onze streek voor de vragen "lichte muziek", maar deze rubriek wordt ook door hen gesponsord. Daags na iedere wedstrijdavond kan men op zaterdagvoormiddag tussen 11 en 12 uur een "verslag van de match" vernemen, mét na bespreking en natuurllijk ook alle standen, dit in een rechtstreeks programma met de juryvoorzitter. Sinds midden december biedt jury voorzitter Jean-Luc Franchet bo vendien alle luisteraars de kans zich "warm te lopen" of gewoon twee maal 500 fr. te verdienen met vra gen uit voorbije edities (eveneens op zaterdagvoormiddag tussen 11 en 12 uur). Ninove gaat beslist weer erg drukke vrijdagavonden tegemoet. Sommi ge "nabesprekingen" hebben - zo leert de ervaring - de neiging om zelfs vrij laat (of vroeg) uit te lopen! Jean-Luc Franchet Kwlstornooi 1987 Het 12de kwistornooi van Nino ve heeft plaats op de vrijdagen 23 en 30 januari, 6 en 13 februa ri a.s. telkens vanaf 20 u. in de zaal Roosevelt, Ninove. C.S.C.-Ninove is zinnens twee ploegen in te schrijven. Kandidaat-kwissers kunnen zich bijgevolg vanaf nu in verbinding stellen met Urbain Verekens, Groeneweg 43 te Ninove tenein de de ploegen samen te stellen (tel.: 054/33.92.79). O.L.V.A. WAUTERS SOLIST SERGE PLUME Zaal <DE MARBOL markt GERAARbSBERGEN INKOM: 100fr. Organisatie C.S.C.-S.P. Geraardsbergen Op maandag 29 december kwam de gemeenteraad an dermaal bijeen. Dit was wel op de niet gewone datum (de tweede maandag van de maand), doch het was vooral te wijten aan het feit dat op 1 januari 1987 het nieuwe stelsel van gesubsi dieerde kontraktuelen van toepassing wordt. Op uitzondering van raadslid Vande Meulebroucke (gewe zen burgemeester) was ieder een op post. Verkeer Het plaatsen van een aantal par- keermeters in de Trapstraat werd van de agenda afgevoerd. Het Schepenkollege wil deze aan gelegenheid, sameh met het één richtingsverkeer in de Sint-Anna- straat, nog eens nader onderzoeken en wellicht ook de bewoners van deze straten raadplegen alvorens een beslissing te treffen. Raadslid Van Wambeke (CVP) drong bij die gelegenheid aan om de oude verkeersborden te verwij deren die ingevolge het invoeren van nieuwe verkeersregelingen in bepaalde straten, niet meer geldig zijn. Met de voorbeelden die Van Wam beke hierbij aanhaalde, vergiste hij zich evenwel, want hoe dan ook kunnen sommige verkeersborden wel nog van nut zijn, zelfs al is er in die stra(a)t(en) een nieuwe ver keersregeling van toepassing ge worden. De burgemeester beloofde daaromtrent de politiekommissaris te gelasten met een onderzoek. Brandweerschool Totnogtoe diende ons vrijwillig brandweerkoips zelf in te staan voor de opleiding van zijn brand weermannen. Thans werd een provinciale brand weerschool opgericht en besloot de gemeenteraad, op advies van het brandweerkorps, hierbij aan te sluiten. Dit houdt in dat voortaan de kandi daat-brandweerlieden in deze pro vinciale brandweerschool hun op leiding zullen krijgen. Eigendommen Op de hoek van de Wassenhove- straat en de Gentsesteenweg be schikt het stadsbestuur nog steeds over een perceel bouwgrond. Het is de bedoeling deze bouwkavel open baar te verkopen. De raad hechtte hieraan zijn goedkeuring zodat bin nenkort tot de verkoop zal kunnen worden overgegaan. De verbouwingswerken aan de ex- gemeenteschool te Leeuwergem werden definitief goedgekeurd. Wij herinneren er aan dat de kosten hiervoor geraamd worden op 6 mil joen, met inbegrip van de conciër gewoning. Verder nam de raad de princieps beslissing om het cafetaria aan het stedelijk sportstadion uit te brei den. Het is inderdaad gebleken dat deze cafetaria veelal te klein is bij heel wat sportmanifestaties die er plaatshebben. Ook het voorontwerp voor het op richten van een sporthal op de Bevegemse Vijvers werd met alge mene stemmen aangenomen, ter wijl het onteigeningsplan in de Doolbosweg voor het maken van een toegang tot het Archeologisch Museum eveneens een unanieme instemming kreeg. Wegonlswerken Zoals velen reeds zullen hebben vastgesteld is de toegangsweg tot de Kleine Meerlaan zeer smal, met als gevolg dat bij eventuele brand deze straat niet kan aangedaan worden met het nieuwe brandweermate riaal. Daarom besliste de raad deze toe gangsweg te verbreden. Daartoe werd een princiepsbeslissing getrof fen en wordt het dossier admini stratief geopend. Ook werd een princiepsbeslissing genomen in ver band met de rooilijn in de Rode straat. Stedelllk Onderwijs De gemeenteraad besliste meerder heid tegen oppositie om van 1 ja nuari 1987 af het medisch school- SP Groot-Ninove Vrijdag 16 januari 1987 om 20 u. Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove Vergadering partijbestuur Agenda: - goedkeuring verslag 15.12.1986 - samenstelling partijbestuur - verkiezing Uitvoerend Bestuur en vastleggen andere verantwoordelijke funkties - Nieuwjaarszitting SP (24.01.87) - actie "De Morgen" - gemeentebeleid: verslagen fraktieleiders - allerlei De aanwezigheid van elk lid wordt verwacht. Belottersklub "Voor Allen" Klassement na de derde speeldag 1. Van der Hoeven W. 18.946 2. Govaerts Etienne 18.898 3. Eeckhoudt Johny 18.443 4. De Luyck Gabrielle 18.405 5. Cooreman Godelieve 18.315 6. Van der Goeten Jozef 17.728 7. Timmermans Robert 17.634 8. De Waegeneer Adolf 17.624 9. Ooghe Florent 17.454 10. Van der Straeten Felix 17.129 11. De Weghe Marcel 17.036 12. Waegeman Roger 17.025 13. Beeckman Camiel 16.939 14. Cools Marc 16.883 15. De Feyter Gustaaf 16.874 16. Steenhoudt Désiré 16.847 17. CoppensTheo 16.612 18. Vlerinck Constant 16.606 19. Goossens Edward 16.600 20. Van Londersele Willy 16.561 21. De Coorde Herman 16.506 22. Goubert Gaston 16.334 23. Vermeulen Norbert 16.308 24. Van den Berghe Marcel 16.290 25. Maesfranckx Jozef 15.422 26. Van Varenbergh Rik 15.329 27. De Cleer Roger 15.078 28. Van Varenbergh Alfons 14.953 29. De Maeseneer Eddy 14.713 30. De Coorde Jan 14.696 31. Stevens Roger 14.637 32. De Cleer Luc 14.553 33. Coppens Alain 14.032 34. Van Achter Frans 13.965 35. Van Laren Albertine 13.589 36. Suenaert Camiel 13.451 37. De Ville René 12.483 Volgende kaartavond op zaterdag 17 januari 1987 om 20 uur stipt. C.S.C. Ninove In vorige berichten hebben wij U reeds gemeld dat volgende zomer (12 tot en met 24 juli) een groep "Ninovieters" doorheen Egypte zal trekken op zoek naar de bekende overblijfsels van het roemrijke verleden van dat land. Volgende vrijdag 16 januari a.s. organiseren de verenigingen C.S.C., Masereelfonds en Volkstoerisme-Ninove in het Buurthuis van Pollare (Hoog straat) vanaf 20 u. een tweede Info-avond omtrent deze reis. Aan de hand van een viertal films zullen de kandidaat-mede- reizigers nog meer vertrouwd worden gemaakt met de be zienswaardigheden die de reis hen zal bieden. Alle belangstellenden uit de streek (men hoeft niet noodza kelijk van Ninove zelf te zijn), zijn welkom. Bent U die avond belet dan sturen wij graag op uw vraag de nodige informatie om trent de reis. Onze adressen: Volkstoerisme, Geraardsberg sestraat 71, 9400 Ninove 054/ 33.27.73 - Michel Vander- borght, Beukendreef 15, 9401 Pollare 054/33.47.56 - Urbain Verekens (reisbegeleider), Groeneweg 43, 9400 Ninove 054/33.92.79 of 02/210.51.60 tij dens de kantooruren. toezicht in de stedelijke basisscho len toe te vertrouwen aan het Rijks-PMS-centrum. Hieromtrent ontspon zich een nog al heftige diskussie tussen enerzijds de CVP-ers Van Wambeke en Petit en anderzijds de schepen van On derwijs Van den Bossche. Het lag deze CVP-ers duidelijk zwaar op de maag dat voortaan geen beroep meer zal worden gedaan op het vrij P.M.S.-Centrum, Kastanjelaan 8 te Zottegem. Zij zijn het immers zo gewoon dat in nagenoeg alle gemeenten het gemeentelijk onderwijs een vrije katholiek onderwijs is, dat zij hier bij geen begrip kunnen opbrengen voor andere houdingen en opvat tingen. Personeel Er gebeurden enkele bevorderin gen en aanstellingen. Zo werd de heer André Bombeke bevorderd tot ploegbaas in de schrijnwerkerij en werd Robert Van Laethem be vorderd tot geschoold arbeider B. Bij de openbare bibliotheek wer den Broekaert Veerle en Ingrid De Borle aangesteld als deeltijdse bi bliotheekassistenten met ingang van 1 januari 1987. Gesubsidieerde kontraktuelen Onze lezers zullen inmiddels al we ten dat op 31 december 1986 een einde gesteld werd aan de drie soorten tewerkstellingsprogram ma's waarop de gemeenten en OCMW's totnogtoe beroep konden doen. De tewerkgestelde werklozen (T.W.W.), de werknemers in het derde arbeidscircuit (D.A.C.) en in het bijzonder tijdelijk kader (B.T.K.) zagen op het einde van vorig jaar een einde gesteld aan hun tewerkstellingskontrakt. De Zottegemse beleidsploeg en niet in het minst de SP-mandataris- sen, hebben alles in het werk ge steld om een zo groot mogelijk kontingent gesubsidieerde kontrak tuelen in dienst te mogen nemen. Het mag worden gezegd dat ons stadsbestuur ook in het verleden zeer veel beroep heeft gedaan op deze nepstatuten, enerzijds om zo veel mogelijk mensen aan een job te helpen (hoe erg is het trouwens niet dagelijks aan den dop te staan) en anderzijds om heel wat werk zaamheden (enquêtes, onderzoe ken, aanleggen van voetpaden, her- stellings- en onderhoudswerken e.a.) uit te voeren die nogal eens op het reserveprogramma staan inge schreven. Ook via het stelsel van gesubsi dieerde kontraktuelen (gesko's) wenst ons stadsbestuur in de toe komst belangrijke werken tot stand te brengen. Vandaar dat getracht werd eenieder in dienst te houden. Ons bestuur mag zich verheugen in het feit dat de geleverde inspannin gen bekroond zijn geworden. Door het ministerie van tewerkstelling en arbeid werden ons trouwens 112,5 gesubsidieerde kontraktuelen toe gekend aan het maximaal premie bedrag van 400.000 fr. Konkreet betekent dit dat alle te werkgestelde werklozen en DAC- ers vanaf 1 januari 1987 verder in dienst kunnen blijven en een nieuw arbeids- of bediendenkontrakt aan geboden kregen maar dat jammer genoeg de 10 BTK'ers die op 31 december 1986 nog in dienst waren dienden af te vloeien. Als men de vergelijking maakt met de ons omringende steden en ge meenten dan mag Zottegem fier zijn met het bekomen kontingent Gesko's. Ook het voorstel van het schepen kollege aan deze gesubsidieerde kontraktuelen dezelfde geldelijke barema's en vergoedingen toe te kennen als voor het statutair perso neel en hen daarenboven een an ciënniteit (voor zover ze deze kun nen bewijzen bij vroegere werkge vers) te verlenen van maximum 6 jaar plus 2 jaar anciënniteitsbonifi- catie, werd door de raad zeer posi tief beoordeeld. Vanwege CVP- raadslid Van Wambeke ontving het kollege hiervoor zelfs felicitaties, wat bij de burgemeester de reaktie uitlokte "dat het ook eens deugd doet van de oppositie gelukwensen in ontvangst te mogen nemen". Bij dit alles willen we toch nog twee bemerkingen kwijt: 1. alweer mag Zottegem als voor beeld worden gesteld voor wat de behandeling van tewerkgesteld per soneel betreft. Vergeten we immers niet dat diverse gemeentebesturen enerzijds de geldelijke barema's toepassen van het rijk (welke ge voelig lager zijn dan van de ge meentebesturen) en anderzijds geen anciënniteitsjarén verlenen. 2. dit nieuwe stelsel van gesubsi dieerde kontraktuelen zal aan de gemeenten samen 1,6 miljard meer kosten dan de vroegere nepstatu- ten. Bij een eerste raming zal dat voor Zottegem ongeveer 12 mil joen bedragen. Een niet onbelangrijke som als men weet dat ook de subsidie welke ons stadsbestuur in 1987 zal ontvangen van het Gemeentefonds ook onge veer 12 miljoen minder zal be dragen. Reken zelf maar eens uit, samen 24 miljoen die Zottegem toch elders moet vinden om een gezond beleid in stand te houden. Met al deze beslissingen sloot de Zottegemse raad het jaar 1986 af en staan voor de SP/VOP-koalitie nog twee jaar voor de boeg. Drlekoningenkamaval Op zaterdag 10 januari 1987 viert Zottegem opnieuw Driekoningen- karnaval. De stoet vertrekt om 18 uur en loopt door volgende straten: Kastanjelaan, Godveerdegem- straat, L. Roelsstraat, Van Ael-. brouckstraat, Kazernestraat, St.- Annastraat, Fr. De Beekstraat, G. Schockaertstraat, Zuidstraat, Mee rlaan, Hoogstraat, Markt, Helden laan (langs de linkerkant naar be neden tot aan De Raeve, rechts omhoog tot aan ASLK), L. De Metsstraat, Kapellestraat, Hospi taalstraat, Musselystraat, Stations plein, Stationsstraat, Sint-Anna- straat, Van Aelbrouckstraat, Sta tionsplein, Stationsstraat, Markt, Heldenlaan (ontbinding van de stoet). Voor een jaarabonnement 600 ft-, door storting: op 000-0962464-21 van Voor Allen, Houtmarkt 1 te 9300 Aalst, of inschrijvingsformulier insturen naar hetzelfde adres: Naam Adres wenst een abonnement op "VOOR ALLEN" O ik stort op rek. nr. 000-0952464-21 O de plaatselijke bode mag komen ontvangen. Bill L. J

Voor Allen | 1987 | | pagina 7