GERAARDSBERGEN A h. fa 7> E Kwismicrobe bijt CSC Ninove Geraardsbergse sportsprokkels ATB Weekend te Erezée Vierde SP- Nieuwjaarszitling te Ninove Koepoortkoncert 1 -z£/ Basketbal Op het randje van de ondergang Wielerschool Geraardsbergen koos ziln sportverdienstelijken tijdens Derde Sportnacht CSC Zandbergen-Grlmmlnge Jaarlijkse prljskaartlng manillen Regelmatigheidskriterium "Cyclocross" Gastronomie, sport, rust en ontspanning Hans Memling Trio Johan Duyck, plano Dirk Lippens, viool Jan Van Kelst, cello Vier weken lang is Ninove en omstreken opnieuw in de ban van het kwisfenomeen. Im mers, heden vrijdag 23 janua ri om 20 uur stipt galmt de gong als inzet van de eerste avond van het een maand durend tornooi. Spanning en plezier verzekerd voor deel nemers en belangstellenden, ook nog op 30 januari, 6 en 13 februari. 6 - 23 januari 1987 - «Voor Allen» Samengesteld door Jonny Lampens i.s.m. Roger Prové Een gemakkelijke verplaatsing naar Krypton Zottegem, werd bij na een ontmoeting die alle kansen voor de stijging van onze ploeg op een helling zette. Want na een hoopvolle start, die ons 0-6 ople verde en daarna nog een afwerking aan 60 procent, met uitzondering van de strafworpen, ging Wezen vrienden nog naar een 6-14 voor sprong bij de 5de minuut. Toen viel alles stil, zowel in de afwerking als in de verdediging kwamen wij te kort, zodat Krypton terug kwam tot 12-16 en 16-16. Op het aantekenblad begon de fou- tenlast van Wezenvrienden steeds zwaarder te wegen en daar de thuis ploeg deze fouten maximum benut te, namen zij de bovenhand op de bezoekers en haalden 28-24. Een onderbreking gaf Wezenvrienden de kans met nieuwe pionnen het gevaar te omzeilen en terug te slaan tot 30-28. De laatste minuten wer den zenuwslopend afgewerkt en voor beide ploegen ging de rust in met een 40-38 stand, maar de thuis ploeg bleef de situatie beheersen. Een nieuwe vlugge start gaf aan Wezenvrienden opnieuw hoop op de zege met een 40-44 voorsprong. De thuisploeg bleef echter aan klampen met 49-52 en 52-54. Zo bleven beide ploegen strijden voor het meesterschap, maar Wezen vrienden hield het hoofd koel en bleef aan de winnende hand met 60-61, 64-67 en 66-71 voorsprong. Toen kwamen de laatste minuten in zicht en daar Krypton wat leegge- speeld leek, geraakte Wezenvrien den aan een komfortabele voor sprong van 68-78 in de laatste minuut. De overwinning zat er in en met een 76-82 eindstand, was de ver plaatsing naar Krypton Zottegem met sukses afgerond. De twijfelaars kwamen bedrogen uit, maar de schrik voor een nederlaag had toch zijn kop opgestoken, zeker toen de foutenlast zo groot werd dat eerst M. De Nayer en daarna Tumme- leer wegens vijf fouten naar de kleedkamer moesten trekken. De vervangers bleken op de hoogte van hun taak en trokken de ploeg naar een verdiende overwinning. Eindstand: Krypton Zottegem 76- Wezenvrienden 82. Hieruit blijkt dat alle spelers, zowel in de afwerking als in de verdedi ging op gelijke hoogte zaten en elkaar aanvulden in moeilijke situa ties en zo een geheel vormden om de overwinning te bereiken. Deze samenhang zal nodig zijn, want volgende week komt Leiedal Sint- Martens-Latem op bezoek en wan neer wij deze konkurrent uitscha kelen, ligt de weg naar de stijging breed open, alleen geen onver wachte nederlagen mogen nog op getekend worden. De reserveploeg was ook met volle vertrouwen aan deze ontmoeting begonnen en hield de wedstrijd in handen met 4-8, maar de thuisploeg sloeg terug en van 11-11 ging het naar 17-13 voor Krypton. Een wis seling gaf de nodige kentering en van 20-20 ging het naar de rust toe met 22-26 winst. Bij de herneming draaide het niet meer in onze ran gen en Krypton sloeg toe van 25-29 naar 31-29 en liep uit tot 40-31. Een minuut rust en de gemoederen wat tot bedaren brengen was de taak van de coach, en zo kwamen wij terug op winst met 40-41 score. De foutenlast en de betwistingen van scheidsrechterlijke tussenkomsten, gaf onze ploeg de genadeslag en met 54-50 verlies werd deze ont moeting afgesloten en waren alle diskussies ten einde met daarbij het einde van een goed kampioen schap, daar het puntenverschil te groot is met de leidersploeg. Zoals wij reeds meldden, gaat vol gend weekend de belangrijkste wedstrijd door in de terugronde, nl. Wezenvrienden-Leiedal Sint-Mar- tens-Latem. Het gaat hier voor bei de ploegen om de beslissende slag, wie als eventuele tweede stijger zal plaats nemen in de rangschikking of verliest White Star tegen deze ploeg en geraken alle ploegen op gelijke hoogte en dient er nog een testwedstrijd gespeeld te worden onder de drie kandidaten? Wie weet, maar volgende week wordt de eerste akte gespeeld en Wezen- vrienden moet deze suksesvol af ronden of zij vallen al uit het eind stuk. De wedstrijd tegen Krypton Zottegem zal hen de nodige kon- klusies doen trekken en zal voor Wezenvrienden toch een goede oe fenwedstrijd zijn geweest om terug het kompetitieritme te herpakken na die winterstop en wisseling van speeldatum. Dus voor zaterdag alle zeilen bij en een goed resultaat. Volgend weekend krijgen wij enkel de eerste ploeg te zien om 20 uur, daar de reserven van de bezoekers forfait gaven en de Damesploeg, die op Baasrode verloor met 85-42, zien wij op zondagmorgen in strijd tegen Erembodegem. Het gonsde van de aktiviteiten tij dens de Derde Sportnacht van Ge raardsbergen in de feestzaal "Man neken-Pis". Op zaterdag 17 januari 1987 koos Geraardsbergen zijn Sportverdienstelijken 1986, de Wielerprins 1986 en "Miss Sport 1987". De talrijke aanwezigen in de bom volle feestzaal "Manneken-Pis" werden opgewarmd met een reeks vraaggesprekken waarbij Etienne De Bruyne, de speaker van dienst, Willem Wijnant, Remi Van Vree- kom, Dirk Durant, Rudy Van der Haegen en Georges Goldijzer, de lange afstandswandelaar, pools hoogte nam over het voorbije sei zoen en tevens de vooruitzichten voor het komende sportjaar onder ogen nam. De sfeer kwam er echt in toen de kandidaten voor de verkiezingen aan het publiek werden voorge steld. Eén voor één kwamen ze aan bod met hun palmares 1986 waar mee ze een gooi deden naar de opperste gaai, de "Trofee Sportver- dienste", de "Trofee Wielerprins" of de titel "Miss Sport". Trofee Sport verdienste Voor de individuele sportbeoefe naars hadden zich drie kandidaten aangeboden. Rudi Van der Hae gen, winnaar van de Ronde van België, de trofee Wallonië, de se- mi-klassieker Zellik-Galmaarden, de Grote Prijs "Jerry Blondel" en verder nog derde in het Belgische kampioenschap, een viertal over winningen en talrijke ereplaatsen. Stefano Bruylandt, Kampioen van Oost-Vlaanderen en beide Vlaan deren bij de Juniores Motorcross, derde in het Belgisch kampioen schap, 13 overwinningen en tal van ereplaatsen. Hendrik Steenhoudt, snelwande laar, Belgisch kampioen over 10 km bij de veteranen, Belgisch kam pioen over 20 km. bij het Arbei- derssportverbond, Belgisch rekord- houder indoorwandelen, Belgisch rekordhouder. over de 5 en 10 km. bij de veteranen, kampioen van Oost-Vlaanderen veteranen over 10 km. en verder tal van overwin ningen en ere-plaatsen bij inter- klub- en interlandenwedstrijden. Zowel bij de sportbeoefenaars in klubverband als bij de rekreanten kwam slechts één kandidatuur bin nen, zodat hier geen keuze diende te worden gemaakt. KSV Ge raardsbergen bij de Sportklubs en Johnny Van der Linden als re- kreant werden gelauwerd met de "Trofee Sportverdienste 1986". Zou het dan toch waar zijn dat Geraardsbergen op het sportieve vlak achteruit boert? De jury, samengesteld door voorzitter Marcel Van der Maelen (Stedelijke Sportraad), sekretaris Jan Wicheler (sportfunktionaris), persmedewerkers Geert Pieraert en Patrick Doclo en de sportmedewer- kers van de vrije radio's M.I.G., Delta-radio en Radio Verona, stond voor een moeilijke opdracht de juiste keuze te maken. Na druk overleg werd uiteindelijk Rudi Van Vrijdag 30 januari 1987 om 20 uur Denderhof, Zandbergenplein 14 te Zandbergen 5.000fr. prijzen trofeeën verrassingen Inleg: 50 frank Noteer alvast deze datum: 4 5 april 1987: groot eetfestijn SP-CSC Zandbergen der Haegen, winnaar van de zo begeerde "Trofee Sportverdienste 1986". Een jongen die het zeker verdiende en nu hij de stap waagt naar de Profs, moet het behalen van deze trofee een stimulans zijn om ook in het komende seizoen een grote prestatie te laten optekenen. Trofee Wielerprins: Hans Van der Haegen Voor de titel van "Wielerprins 1986" boden zich twee kandidaten aan op niet minder dan een 20-tal aktieve wielrenners in de jongeren- kategorieën van de BWB in het Geraardsbergse. Ook dit is een droevige vaststelling van de organi satoren die het volgend jaar toch enigszins anders willen aanpakken. De jury koos Hans Van der Hae gen, de broer van Rudi, tot Wieler prins 1986 voor de andere moedige kandidaat, Ringo Wijnant. Miss Sport: Regine Longeval Een andere begeerde titel welke tijdens de Sportnacht van Ge raardsbergen wordt toegekend is de titel van "Miss Sport". Voor de opvolging van "Miss Sport '86" bo den zich vier kandidaten aan. Ze dienden drie proeven te ondergaan om uiteindelijk tot Miss te worden verkozen: een presentatieproef, waarbij ze zichzelf dienden voor te stellen aan jury en publiek, een teoretische proef over algemene kennis van sport in het bijzonder, en tenslotte een praktische of een behendigheidsproef. Aan het einde van de avond werd uiteindelijk Regine Longeval be kroond met de titel van "Miss Sport 1987". Ere-dames werden: Rita Van de Maele, Sabinne Van Canegem en An ja Lucas. Tussen al deze verkiezingen door zorgde de Turnkring Geraardsber gen voor een gesmaakt optreden. Een ritmische oefening gebracht door de Turnsters en keurgroep, een grondoefening door de Turners en tenslotte een acro-gymoefening zorgden voor een warm en ver diend applaus. Ook dansgroep "Falldess" zorgde opnieuw voor de nodige verpozing. De precieze danspasjes waren een streling voor het aandachtige oog. De Derde Sportnacht van Ge raardsbergen was opnieuw een groot sukses, niettemin kijken de organisatoren, de Geraardsbergse Wielerschool, nu reeds naar een nieuwe formule om de attraktiviteit nog enigszins te verhogen. Het regelmatigheidskriterium Cy clocross heeft ons opnieuw 12 boeiende zondagen opgeleverd in de onmiddellijke omgeving van de Stedelijke Sportzaal van Geraards bergen. De omloop was in vergelijking met de voorgaande jaren niet meer te herkennen door de werkzaamhe den rond de bejaardenflats. Ieder zondag stonden we voor een nieu we verrassing en er dienden wijzi gingen te worden aangebracht. En mede dank zij de natte herfst werd de omloop herschapen in een waar moeras. Dit had meteen tot gevolg dat er heel wat renners/wielertoeristen af haakten, hetgeen het gemiddelde aantal deelnemers fel deed zakken. In vergelijking met 85-86 noteerden we dit jaar 205 inschrijvingen minder. Het staat nu reeds vast dat er voor volgend seizoen uitgekeken wordt naar een andere omloop. Op het eerste zicht is dit niet moeilijk. Er zijn plaatsen genoeg om een mooie omloop uit te stippelen. We willlen onze deelnemers echter in de best mogelijke omstandigheden ontvan gen en er voor zorgen dat zij na de wedstrijd de gelegenheid krijgen om een lekker warm stortbad te nemen in een goed verwarmde kleedkamer. Daarom zal de omloop waarschijn lijk uitgebouwd worden ofwel in het Rekreatiedomein "De Gavers" of op het terrein waar de nieuwe sportzaal zal opgetrokken worden op "De Reep". De eindrangschikking Reeks C (toeristen 33 jaar) 1. GeevaertJaak 414 p. (9 overw. op 12 crossen) 2. De Meyer Etienne Reeks B (toeristen 33 jaar) 1. ElpersMark 420 p. (12 overw. op 12 crossen) 2. Elpers Bart 368 p. 3. De Praetere Rudy 328 p. (diende te wachten tot de laatste cross om de derde plaats in de eindrangschikking te veroveren) 4. Thienpont Rudy 325 p. 5. Daneels Dirk 324 p. 6. Uytterhaegen Stefan 319 p. 7. Herpelinckx Jörge 277 p. 8. Elpers Hans 213 p. 9. Van den Haute Guy 177 p. Reeks A (wielrenners-vergunning houders) 1. Goessens William 347 p. (stuitte in het verleden steeds op een waardige tegenstander om de eindzege te veroveren, maar werd nu eindelijk beloond voor zijn vol harding.) 2. Goossens Freddy 313 p. 3. De Neve Rudy 219 p. (de revelatie van het cross-seizoen 1986-87) 4. De Bruyn Jozef 217 p. Volgend weekend trekken de Ge raardsbergse Natuurvrienden op nieuw naar onze Waalse Ardennen, voor een heerlijk verblijf in het vakantiecentrum "Belle Vue" te Erezée. Op het programma: Vrijdag 30 januari: 18.00 u.: vertrek op de Markt 20.30 u.: aankomst te Erezée, ver deling der kamers, nuttigen van een "slaapmutsje" en dan "dodo". Zaterdag 31 januari 1987: 08.00 u.: ontbijt 09.30 u.: verkenning van de omge ving, korte wandeling van ongeveer 7 km. 12.00 u.: middagmaal 14.00 u.: voor de sportlui: winter pret op de Baraque de Fraiture en voor de anderen: uitstap naar Houffalize, Nisramont, La Roche en Ardenne. 19.00 u.: avondmaal, keuze tussen een gewoon of gastronomisch maal. Daarna gezellig onderonsje in de bar tot... Zondag 1 februari 1987: 08.00 u.: ontbijt 09.30 u.: vrije zondagvoormiddag, lekker uitrusten 12.00 u.: middagmaal 14.00 u.: bezoek aan Melreux, va kantiedorp, wandeling in het domein 17.00 u.: avondmaal 18.30 u.: vertrek huiswaarts. Technische inlichtingen Datum: 30-31 januari tot 1 fe bruari 1987 Verplaatsing met luxe-autocar "Sylvae-Tours" Kostprijs (gastronomisch) ATB-leden 3.620 Niet-Leden 4.125 Kinderen -12 jleden 2975 Kinderen 12 j. n.-leden 3.225 Kostprijs (niet-gastronomisch) ATB-Leden 2.775 Niet-Leden 3.275 Kinderen -12 j. leden 2.375 Kinderen -12 j. n.-leden 2.625 In de kostprijs is begrepen: - vervoer per luxe-autocar - volpension volgens gekozen formule - BTW, taksen en fooi chauf feur. Niet in de prijs begrepen: - dranken - ski- of langlaufuitrusting Inschrijvingen voor 24 januari in het ATB-Infokantoor, Brugstraat 9 te Geraardsbergen. Betaling: 1000 fr. bij de inschrij ving, saldo voor de afreis. Op zaterdag 24 januari 1987 wordt voor de vierde maal de gezellige "Nieuwjaarszitting" georganiseerd. Zoals vorige jaren is het de bedoe ling alle socialistische verantwoor delijken, militanten en medewer kers in een informeel-gezellig on deronsje bij elkaar te brengen. In een goede sfeer, bij een demokra- tisch etentje en een drankje kan nagekaart worden over 1986 en reeds plannen voor de toekomst gesmeed worden. Uiteraard mag zoals voorheen een dansje - zelfs meerdere - geplaatst worden. Voor de luttele prijs van 250 frank wordt gezorgd voor aperitief, soep en naar keuze krokante frietjes met stoverij of vol-au-vent, een glas wijn en een geurende kop koffie toe. Dat alles in een sfeervolle en goed verwarmde zaal van het Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove, met aangename en passende muziek verzorgd door een DJ. Begin om 19.30 u. stipt. Men dient echter wel vooraf in te schrijven bij één der volgende ka meraden: Jean-Luc Franchet, Jac ques Timmermans, Louis De Bis schop, Manfred Janssens of Urbain Verekens. De kameraden die er de vorige uitgaven bij waren zullen deze avond zeker niet willen mis sen, voor andere sympathisanten is het een must! Het stadsbestuur van Ninove en de Stedelijke Kultuurraad richten in de reeks Koepoortkoncerten een aperitiefkoncert in met het "Hans Memling Trio", Johan Duijck (pia no), Dirk Lippens (viool) en Jan Van Kelst (cello), dat doorgaat in het Oud Stadhuis, Oudstrijders- plein 6 te 9400 Ninove op zondag 25 januari 1987 om 11 u. Bezield door een gemeenschappe lijk streven naar technische zuiver heid en muzikale expressie, beslo ten drie jonge Vlaamse musici hun krachten te verenigen ten dienste van één van de boeiendste facetten van het muziekbeoefenen: de ka mermuziek. Hun verbondenheid met het mu ziekleven in Brugge en hun taak als leraar in het Brugs Muziekkoncer- vatorium stimuleerde hen om hun Brugse "wortels" niet te verlooche nen en onder de naam van de be roemde Brugse schilder op te treden. Opgericht in 1982 gaf het Hans Memling Trio reeds een belangrijk aantal koncerten in binnen- en bui tenland, met ondermeer de integra le van de pianotrio's van Johannes Brahms op het programma. Naast het vertolken van de werken uit het "klassieke" repertoire ijvert het Hans Memling Trio ook voor de verspreiding van de Belgische Mu ziek; verschillende jonge Vlaamse komponisten droegen trouwens al werk aan hen op. Het nastreven van hoge kwaliteit wierp tenslotte zijn eerste vruchten af: in het seizoen 1985-86 volgden opnamesessies in de studio's van de BRT en een fel opgemerkt debuut in het Festival van Vlaanderen. Studeerde aan het Koninklijk Mu- ziekkonservatorium te Brussel, waar hij in negen disciplines de eerste prijs behaalde alsmede het Hoger Diploma voor piano en ka mermuziek. Hij is gegradueerde van de Muziekkapel Koningin Eli sabeth en verwierf de prijzen Gün- ther, Pro Civitate van het Gemeen tekrediet van België, Tenuto, Ollin en Lefranc. Zijn voornaamste leermeesters wa ren professor Robert Steyaert, bij wie hij gedurende tien jaar piano studeerde, en professor Peter Ca- bus voor harmonie, contrapunt, fu ga en compositie. Hij volgde mees- ter-cursussen bij Stanislav Neuhaus (Moskou) en Laszlo Heltay (Lon don). Johan Duijck treedt regelma tig op als pianist en is leraar piano aan het Stedelijk Muziekconserva torium te Brugge. Sedert 1973 diri gent van het Gents Madrigaalkoor, wordt hij regelmatig uitgenodigd als gastdirigent op internationale koorfestivals. Zijn "Lentetriptiek" opus 1 verwierf de Provinciale Prijs Oost-Vlaanderen voor compositie. Dirk Lippens studeerde viool en kamermuziek aan het Koninklijk Muziekconservatorium te Brussel. Hij volgde vervolmakingskursussen o.a. te Salzburg, Lübeck, Goslar en Budapest. Als solist gaf hij tal van koncerten in België, Duitsland, Ne derland, Frankrijk, Hongarije, Bulgarije en Oostenrijk. Hij fun geert als koncertmeester bij het Collegium Instrumentale Brugense en als barokviolist trad hij op onder leiding van Florian Geyerick, Phi lippe Herreweghe, Bob van Aspe- ren en Louis Devos. Dirk Lippens is leraar aan het Ste delijk Muziekconservatorium van Brugge en lesgever viool en viooldi- daktiek aan het Koninklijk Muziek conservatorium te Brussel. Studeerde aan het Stedelijk Muzie kconservatorium van Kortrijk en aan het Koninklijk Muziekconser vatorium te Gent, waar hij o.m. Eerste Prijzen behaalde voor cello en kamermuziek (klas van G. Maes). Laureaat van de Nationale Muziekwedstrijd Pro Civitate van het Gemeentekrediet van België in 1970. Hoger diploma voor cello in 1976 (klas van A. Messens). Hoger Diploma Kamermuziek aan het Koninklijk Muziekconservatorium te Brussel (Klas prof. Van Lyse- beth). Werkt mee aan talrijke ka- mermuziekkoncerten met diverse bezettingen, alsook aan verscheide ne studioprodukties met heden daagse muziek. Volgde mees- terkursussen bij Gerhard Hamann (Kopenhagen) en Dimitry Marke- vitch (Parijs). Privé-studies bij Professor Tibor de Machula, solocellist van de Berli ner Philharmoniker en van het Concertgebouworkest Amsterdam. Jan Van Kelst is als leraar cello o.m. verbonden aan de Stedelijke Muziekconservatoria van Kortrijk en Brugge en als lesgever aan het Koninklijk Muziekconservatorium te Gent. De inkom bedraagt 180 fr. Houders van een CJP, Plus-3-Pas, studenten en werklozen: 100 fr. In deze prijs is een aperitief inbe grepen. Kaarten zijn te bekomen in de P.O.B., Dreefstraat 16 te 9400 Ni nove en in de informatiedienst, Oudstrijdersplein 6 te 9400 Ninove. Tel.: 32.14.54 en 33.78.57. Drukke vrijdagen in de zaal Roose velt, en dus ook voor CSC Ninove is het zoals telkenjare kwisalarm geblazen. Traditioneel is er reeds de organisatorische en materiële steun (juryvoorzitter Jean-Luc Franchet, CSC-afgevaardigde in de jury Chris Vancoppenolle, sekreta- riaatswerk en technische assistentie door respektievelijk Georges en Etienne De Ville. En allicht verge ten we nog een aantal medewerkers nauw betrokken bij onze socio- culturele vormingsorganisatie. En dan is er nog de eigenlijke kwisploeg. Steeds goed voor een verdienstelijke ereplaats en het winnen van een of andere rubriek (denken we maar aan de jaarlijks terugkerende heroïsche strijd voor de filmprijs met ploegen als Karaad en de Kwismasters), vertrekt CSC Ninove deze editie fel gehandicapt aan het tornooi. Inderdaad, in de loop van vorige week werd Annita Milo, sedert jaren één der steunpi laren van de ploeg, slachtoffer van een verkeersongeval. Momenteel herstelt ze van een hierbij opgelo pen hersenschudding en uiteraard hoort kwissen er dus niet bij. Van de gelegenheid maken we trouwens gebruik om haar spoedig beter schap toe te wensen. Een domper op de verwachtingen is het uitvallen van Annita natuurlijk, maar de kwisroutine van de bereid willige vervanger(s) zal wellicht toch een en ander kunnen recht zetten. De CSC-ploeg zal thans aantreden met: Urbain Verekens (ploeglei der), Manfred Janssens, Hugo Vanderkelen, Freddy Verekens en André Walravens. Reserve is Jan Kiekens. Een prima uitslag moet er met deze vrienden zeker inzitten. Daarnaast is er ook nog een ploeg van de Jongsocialisten Ninove ak- tief met o.a. Nico Milo, Bart De Pauw, Filip Borgers. Afspraak dus op vrijdag om 20 uur stipt in zaal Roosevelt. En we dui men alvast voor onze twee socialis tische ploegen. (c.v.) fOQrissiel

Voor Allen | 1987 | | pagina 6