Een ander geluid over Zeebrugge HFRZELE Verhoging bestaansminimum Herzele in 1986 (2) «ISOSSdfUij OH flC"' mumusmm HAALTERT De draak met zeven koppen: «Artikel 143»(HI' Aanvullende vakantie jonge werknemers Krisis te lilt Knoop voor Nicaragua The Compagny ol Wolves LEDE GROOT-LEDE S&ygSi, r.'i SP Groot-Denderleeuw Algemene Ledenvergadering «Voor Allen» - 20 maart 1987 - 5 Naar aanleiding van de ramp met de Herald Free Enterpri se voor de haven van Zee- brugge vrijdagavond 6 maart II. werd een urgentiedebat ge houden tijdens de plenaire sessie van het Europese Par lement te Straatsburg. Jf fc if Mb fc JÉsrfc Vanaf 1 januari 1987 werden het wettelijk bestaansmini mum, het gewaarborgd in komen voor bejaarden en de uitkeringen voor de minder- validen met 2 procent ver hoogd. Bestaansminimum Mlndervallden Zo heel veel valt er niet te vertellen In Herzele, dus putten we nog wat Interessante gege vens uit het jaarverslag 1986, die ons (en de lezer van «Voor Allen») veel leren over het rellen en zeilen van onze ge meente. Karnavalfeest R.B.S.- Hemelrljk Welle Grote beloning Een goede kameraad ging heen SW Sint-Lievens-Houtem leert schilderen op ziide C.S.C. Haaltert Fllmprojektie op vrijdag 20 maart 1987 om 20.30 uur stipt in zaal Jeugdhoem te Haaltert SP-afdeling Lede Vergadering Partilbestuur Mevrouw, Mejuffrouw, Mijnheer, Hierbij nodigen wij U en de Uwen uit aanwezig te zijn op het BAL van Schepenen Maurice Minnebo, René Cobbaut, Edwin Brantegem. Raadsleden August Impens, Gerard D'Hondt. O.C.M.W.-leden Alice De Wolf, Maurice Eeckhout en het S.P.-Partijbestuur, op ZATERDAG 28 MAART 1987 om 21 u. - Zaal -Peanuts», Rosselstraat, Lede. Het Bestuur. Terzake werd o.a. een door W. Vernimmen mede-ondertekende ontwerp-resolutie ingediend na mens Socialistische Fraktie van het Europese Parlement. In de door het Europese Parlement uiteindelijk aangenomen resolutie werd gepleit voor - het in overweging nemen van veiligheidsnormen- en regels voor de scheepvaart op de Noordzee en in het Kanaal - een regeling voor het vervoer van gevaarlijke stoffen in overeenstem ming met de voorschriften inzake het grensoverschrijdend vervoer van gevaarlijke afvalstoffen, - een zo spoedig mogelijke rege ling van de schadevergoeding voor de overlevende slachtoffers en voor de families der slachtoffers - een zo spoedig mogelijke opspo ring en onschadelijk maken van de schadelijke stoffen die zich wellicht in het wrak of in zee bevinden. De spreektijd die W. Vernimmen tijdens het urgentiedebat werd toe gestaan benutte hij zo goed moge lijk om de bestaande situatie aan de kaak te stellen. Na, zoals alle overige sprekers, zijn leedwezen aan de familie van de vele slachtoffers te hebben betuigd verwees W. Vernimmen uitvoerig naar het rapport van dhr Colson. Immers, 7 jaar geleden kwam dhr. Colson als rapporteur van de Inter nationale Vereniging van Kapiteins van de Koopvaardijvloot tot de konklusie dat veerboten van het zogenaamde op- en afrij type niets anders dan drijvende doodskisten zijn die vroeg of laat tot het verlies van mensenlevens moest leiden. Dit verslag bleef echter ten onrech te zonder enig gevolg. Ook wees W. Vernimmen naar de hierover op de Belgische TV onder vraagde minister van verkeerswe zen dhr De Croo die de onveilig heid van dergelijk schepen toegaf maar er toch onmiddellijk aan toe voegde dat aanbod- of beperking van dergelijke schepen door België alléén geen resultaat aflevert. W. Vernimmen vroeg zich dan ook af of dit geen goede gelegenheid is voor de EEG-Kommissie om terza ke aktief te worden en alsook een wetgevend initiatief voor te leggen. Verder was W. Vernimmen alsook van mening dat een onverantwoor de konkurrentie vandaag de dag het veiligheidsaspekt totaal ne geert. Geld, geld, geld is het motief zonder dat mensenlevens enige be tekenis hebben, zei hij. Wat het onderzoek betreft, sprak W. Vernimmen de wens uit om vooral de algemene aspekten van de veiligheid onder de loupe te nemen. Aan een soort onderzoek waarbij het vandaag de fout is van de kapitein en morgen van de ma troos doet W. Vernimmen niet mee. Volgens hem brengt dergelijk onderzoek geen antwoord op de vele vragen die zich bij deze scheepsramp stellen. Wat tenslotte het vervoer van ge vaarlijke stoffen betreft vond W. Vernimmen het gewoonweg onver antwoord dat gevaarlijke stoffen tergelijkertiid met passagiers wor den vervoerd. Hij pleitte dan ook voor een dringende regeling ter zake. Kortom, volgens W. Vernimmen, is de balans van deze scheepsramp zó afschuwelijk zodat alles moet in het werk gesteld worden teneinde een herhaling te voorkomen. Laten we daarnaar streven en laten we er in het bijzonder een Euro pees streven van maken, konklu- deerde aldus W. Vernimmen. De verhoging van het wettelijk be staansminimum geldt voor de ge rechtigden die uiterlijk op 31 de cember 1986 het bestaansminimum ontvingen en voor alle nieuwe ge rechtigden vanaf 1 januari 1987. Vanaf 1 januari 1987 gelden vol gende bedragen: - 245.826 fr. op jaarbasis of 20.486 fr. per maand voor samenwonende echtgenoten. - 184.295 fr. op jaarbasis of 15.358 fr. per maand voor een alleenstaan de persoon of voor een persoon die enkel samenwoont met ongehuwde minderjarige kinderen die ter zij- De Rijksdienst voor jaarlijkse va kantie houdt de formulieren Mod. PJ 1 voor het toekennen van aan vullende vakantie 1987 aan de jon geren ter beschikking van de werk nemers en werkgevers. Deze aanvullende vakantie wordt onder bepaalde voorwaarden toe gekend aan de werknemers, die op 31 december 1986 nog geen 25 jaar oud zijn en die binnen vier maan den na het einde van hun studies of van hun leeftijd voor de eerste maal in 1986 bij een werkgever in dienst zijn getreden. Met de militaire dienst en met de voor gewetensbezwaarden ver plichte dienst wordt voor het bepa len van deze termijn van vier maan den geen rekening gehouden. De betrokken jonge arbeiders heb ben er alle belang bij, dit formulier zodra mogelijk aan te vragen en naar het vakantiefonds (Rijksdienst voor jaarlijkse vakantie of bijzon der vakantiefonds) te zenden, waarbij hun eerste werkgever aan gesloten is. De bijzondere vakantiefondsen en de vakorganisaties werden van deze formulieren in het bezit gesteld. Aan de jonge bedienden moet het aanvullend vakantiegeld recht streeks worden betaald door de werkgever(s), bij wie zij in de loop van het jaar hunner allereerste te werkstelling in dienst waren. Remi Verschaffel nen laste zijn. - 122.913 fr. op jaarbasis of 10.243 fr. per maand voor elke andere persoon die met een of andere persoon samenwoont, ongeacht of al dan niet bloed- of aanverwant zijn. Het gewaarborgd inkomen voor be jaarden wordt volgens dezelfde be dragen berekend. De basistegemoetkoming voor min- dervaliden werd op 1 januari 1987 met 2 procent verhoogd. Vanaf 1 januari 1987 gelden vol gende bedragen:- 245.817 fr. op jaarbasis of 20.486 fr. per maand voor een gehuwde minder-valide, die niet feitelijk gescheiden is, noch vantafel en bed gescheiden is. - 184.289 fr. op jaarbasis of 15.358 fr. per maand voor een alleenstaan de minder-valide of voor een min- der-valide die enkel samenwoont met één of meerdere ongehuwde minderjarige kinderen die ter zij nen laste zijn. - 122.908 fr. op jaarbasis of 10.243 fr. per maand voor elke mindervali- de die samenwoont met één of meerdere personen die niet beho ren tot de hiervoor vermelde kate- goriën. Zo blijft de gemeentelijke biblio theek het goed doen, ondanks de problemen met de personeelsbezet ting: het aantal uitleningen bedroeg 5223 (liefst 173 meer dan het jaar ervoor). Het aantal lezers steeg ook: 2100 tegenover 1985 in 1985 (toeval, maar waar). Wat de her komst betreft van de lezers is liefst 16% afkomstig van buiten de ge meenten van de overige is meer dan de helft afkomstig van Klein-Her- zele, de rest is verdeeld over de andere deelgemeenten, waarbij de regel geldt: hoe verder de afstand tot de bibliotheek hoe minder le zers. Wat de leeftijd betreft is het duidelijk dat de volwassen Herzele- naren (ouder dan 18) niet zo'n grote lezers zijn: zij vormen maar 42% van het lezerspubliek en wor den met een volle lengte verslagen door de lezers jonger dan 18 (58%). 't Is te hopen dat het jonge volkje deze goede gewoonte blijven behouden. In het hoekje van de feestelijkhe den valt op dat de huwelijken in Herzele lang duren: liefst 26 gou den en 5 diamanten bruiloften wer den officieel gevierd. Een briljan ten jubileum zat er niet in: nog een inspanning en dan zit het er voor '87 wel in. Wat subsidiëring van verenigingen betreft, werden er nogal wat centen verdeeld. De diverse verbonden, krijgen 55.000 frank, de jeugdvere nigingen 27.000, Aktieve kunstver enigingen krijgen 99.000 frank, vormings- en ontwikkelingswerk 219.000 frank, sport (sportraad, 3- daagse van De Panne) 160.000 frank, gehandicapten instellingen 91.000 frank. Dit zijn zowat de voornaamste posten, wat alles bij een betekent dat er zo'n 1.100.000 frank aan subsidie wordt uitge keerd. Niet niks alles bij elkaar. (Wordt vervolgd). DVM Zaal Elroda APRIL INKOM100 vvk.cjp.ttt, 80 leden uilekot 60 Vr. 27.03.87 te 20 h. Zaal Achturenhuis, Stationsstraat te Denderleeuw. Agenda: 1. verwelkoming 2. De Blekkaert (toeristische informatie) 3. F. De Chou over de provincie en haar werking 4. herverkiezing partijbestuur 5. varia. dezelfde avond wordt het dagelijks bestuur samengesteld). Er worden geen persoonlijke uitnodigingen verstuurd. Gelieve uw lidboekje mee te brengen. De voorzitter, F. VERBRUGGE. Zopas publiceerde de ABW- jeugddienst een nieuwe brochure onder de titel «Krisis te lijf». In de 30 pagina's tellende brochure wordt getracht de oorzaken van tien jaar krisis samen te vatten, te ontleden en alternatieven voor te stellen. De brochure wil door een vlot lees bare tekst omkaderd met feitenma teriaal en cijfers een ruim debat in de arbeidersbeweging op gang brengen. De brochure is gratis te verkrijgen in de gewestelijke ABW-kantoren en bij de ABVV- jeugddienst, Watteeuwstraat 10, 1000 Brussel op 02-513.07.72. Tussen november 1986 en mei 1987 organiseert Socialistische Solidari teit een steunaktie voor Nicaragua. Heeft u die solidariteitsknoop al? Nu halen bij uw gewest of uw bestelling doorgeven op nummer 513-29.60 van Socialistische Solida riteit. Aantal knopen k 50 fr. Alle steun op 870-0001486-94 van Socialistische Solidariteit, Gras markt 105, bus 46, 1000 Brussel. Als afsluiting van het Dender- leeuwse kamavalgebeuren organi seert de Rijksbasisschool Hemel rijk haar ondertussen traditioneel karnavalfeest. Het geheel gaat door op zaterdag 21 maart vanaf 19 uur in de refter van de school. Wie er de voorgaande jaren bij was weet dat oudercomité en personeel niks onverlet zullen laten om er een prettige en karnavaleske avond van te maken! Op zondag 22 maart a.s. organi seert de SP-Welle een grote belot- ting in café Cambrinus met 3000 frank vooruit inleg, aanvang 15 De SP-Welle houdt er langs deze weg ook aan alle vrienden en sym pathisanten te bedanken voor hun massale aanwezigheid op het vijfde eetfestijn van de socialistische ver enigingen Welle. We herinneren er de partijleden van Welle tevens aan dat de twee jaarlijkse algemene vergadering van de afdeling doorgaat op don derdag 26 maart a.s. om 20 uur in Cambrinus, Welleplein, Welle Voorbfje zondag vernamen wij het plotse overlijden van Kd. Philemon D'Haeseleer, oud strijder '40-'45 en vader van Kd. Frans D'Haeseleer, penning meester van de SP-afdeling Den derleeuw. Een van onze kamera den wordt hierdoor dus sterk getroffen. De partij wenst de familieleden en in het bijzonder Frans en Erna veel sterkte in de komende dagen. W(j weten maar al te goed wat het betekent, het heengaan van een vader. De plechtige uitvaart, waartoe wij de bestuursleden van de SP Groot-Denderleeuw uitnodigen, gaat door op maandag 23 maart 1987 om 10 uur in de Sint- Pieterskerk te Welle. Samen komst en begroeting vanaf 9.30 Op woensdag 25 maart 1987 om 19.30 u. gaat in ons lokaal, café Stop, Kerkkouterstraat te Bave- gem, onze volgende aktiviteit door, namelijk «schilderen op zijde». Geïnteresseerden kunnen zich voor deze aktiviteit laten inschrijven, ten laatste vóór 21 maart 1987 bij één van de hierondervermelde be stuursleden. De tussenkomst in de onkosten bedraagt 50 fr. Lefevre Jeaninne, Bruisbeke 39, 9520 Sint-Lievens-Houtem De Pauw Martine, Klein Zotte- gem 40C, 9521 Letterhoutem Meganck Anita, Ed. Tinelstraat 13, 9520 Sint-Lievens-Houtem De Backer Viviane, Kerkstraat 31D, 9521 Letterhoutem De Rouck Alida, Kerkkouter straat 19, 9263 Bavegem Renneboog Lucette, Steenweg 7 B, 9263 Bavegem Heyndrickx Marinka, Bosstraat 2, 9520 Sint-Lievens-Houtem Foncke Christel, Molenkouter 33, 9520 Sint-Lievens-Houtem The Company of wolves stelt het tienermeisje Rosaleen (Sarah Patterson) centraal. Alleen op haar kamer, ervaart ze haar eerste seksuele prikkels. Voor Jordan (de regisseur) is Rosaleen een «roodkampje»: een kind dat worstelt met puberteitsproblemen, waarvoor ze emotioneel nog niet rijp is. Alleen in haar droomwe reld, haar onderbewustzijn, kan ze haar inwendige spanningen sublimeren. Rosaleen slaapt dan ook in en droomt weg in haar onderbewuste, voorgesteld als een tijdeloze mythologische wereld bevolkt met archetypes. Een onveilige, Engels-gotische wereld met dreigend gehuil van wolven, een ondoordringbaar woud en inwo ners met magische, alchemistische truukjes en zalfjes. Tussen de grauwe volwassenen beweegt Roodkapje zich als een begeerlijk hapje. Het roodfluwelen kapje, dat ze van haar grootmoeder als geschenk kreeg, is het symbool van haar seksuele attractie. Jordan typeert haar als een vragende, weetgierige, vroegrijpe puber, die haar ouders bespiedt tijdens het vrijen, haar moeder voorzichtig uitvraagt over haar liefdesleven en bij haar grootmoeder peilt naar de diepere zin van het leven. Rosaleen leeft in tweestrijd met zichzelf: enerzijds wil ze gehoorzaam zijn en kind blijven, anderzijds wil ze haar moeder in seksuele aantrekkingskracht overtreffen en verlangt ze naar haar vader. Dit psychologische verklaringspatroon wordt door de regisseur filmisch uitgedrukt doorheen een net van boeiende verhalen over weerwolven. Het dier-achtige in de mens duikt achter elke boom van het woud op en verwart de jonge Rosaleen in haar gevoelsontluiking. Jordan voert de kijker zijn rijk arsenaal van filmische beelden binnen, confronteert het hoofdpersonage met haar kleurloos alter ego, met de fascinatie van de volle maan, de geheimen van de eerste huwelijksnacht... en het gevaar van mannen van wie de wenkbrou- wen aaneengegroeid zijn. Binnen die rijke filmische schriftuur jongleert hij handig met droom en realiteit die uiteindelijk samenvloeien in Rosaleens volwassen wording. Company of Wolves, een bizarre en macabere interpretatie van het sprookje roodkapje en tevens allergorie van de puberteit, kreeg in 1984 de grote prijs en de prijs voor de beste speciale effecten op het 17' Festival international de cinema fantastic de Sitges. Bovendien kreeg het een speciale vermelding van de internationale persjury. Regie is van Neil Jordan. Scenario van Neil Jordan en Angela Carter naar een verhaal van laatstgenoemde. Vertolking: Sarah Patterson, Angela Lansburry, David Warner, Stephen Rea. Art 143, paragraaf 4: binnen de in paragraaf 3 (zie vorige week) be doelde termijn kan de werknemer eveneens een administratief beroep indienen bij de nationale admini stratieve commissie, bedoeld in Ar tikel 20bis en gesteund op de vol gende subjectieve gegeven of op één van deze: - ofwel uitzonderlijk en ononder broken inspanningen die hij aan toont verricht te hebben om werk te vinden gedurende heel de duur van zijn werkloosheid. Hier kunnen we onze trouwe lezers die langdurig werkloos zijn een gouden raad geven; bied je regel matig aan bij je arbeidsbemidde laar of bij de RVA en zorg dat het genoteerd wordt. Bewaar steeds je sollicitatiebrieven, de advertenties waarop je reageert, de antwoorden (als die er zijn) van bedrijven. Als je je sollicitatiebewijs aan je dopkaart hecht, bewaar dan een dubbel. Schrijf op wanneer en bij wie je solliciteerde (vb. telefo nisch). Vraag een bewijs als je bin nenstapt bij een bedrijf. Papieren die je deelname aan examens aantonen, zijn zeer be langrijk. Indien mogelijk, noteer telkens wanneer je niet aanvaard bent. Hou dit alles nauwkeurig bij, dit is dan je belangrijkste troef bij een eventueel verhoor. Vergeet niet, het administratief be roep wordt slechts gegrond ver klaard, indien ten minste 6 leden van de commissie zich ten voordele van het beroep uitspreken... en aangezien de commissie maar (sic) bestaat uit 9 leden, moet er niet veel mislopen, of... men bijt in het zand!?! De beslissingen van de commissie zijn bindend voor de inspecteur. De beslissingen van de commissie worden in ieder geval binnen de twee maand na de ontvangst van het beroep genomen. De secretaris stuurt onmiddellijk bij een ter post aangetekend schrijven, een af schrift van de beslissing aan; de werknemer, de uitbetalingsinstel ling, de inspecteur wiens beslissing werd betwist, de administrateur- generaal van de Rijksdienst. Art. 143, paragraaf 5: binnen de veertien dagen die volgen op de vervaldag van de overschrijding, neemt de inspecteur een beslissing tot schorsing, wanner hij vaststelt dat de duur van de werkloosheid van werknemer, bedoeld in para graaf 2, (zie vorige week) het dub bel heeft overschreden van de ge middelde duur van de werkloos heid, bedoeld in paragraaf 1 (zie 2 weken geleden) en paragraaf 7 (zie volgende week) en dat het even tueel administratief beroep in para graaf 3 (zie vorige week) en/of het eventueel administratief beroep, bedoeld in paragraaf 4, niet ge grond werd verklaard. Die beslis sing heeft uitwerking vanaf de eer ste dag van de derde maand die volgt op de vervaldag van de over schrijding. Vervolg volgende week Coppens Maurits Vrijdag 24 maart 1987 om 20 uur Café Riva, Markt te Lede Elkeen op post!

Voor Allen | 1987 | | pagina 5