Sluiting OCMW-zleken huls op gemeente raatl SPaEllDAGK 1987 Hat rijke Nlnoolse politieke leven onder de loupe van K. Ritlkaster f\ 1 Mei-viering «Voor Allen» - 17 april 1987 -7 Zoals het hoort... een Inleldingske K, Ritikuster is opnieuw in de kolommen van ons weekblad. Terug van weggeweest? Is hij echter ooit wel met de noorderzon vertrok ken. En wat bezielt hem om zo plots, onuungekondiud, Voor Allen te teisteren met de inktvloeisels van zijn slecht karalner, Lentekrie bels? Het traditionele I Mei-virus? Of is het het ontbreken van ander rood gemeentelijk politiek sehrijt'voer, los van een of andere toevalstreffer, om het zo uit te drukken, Gelukkig is er nog de nijvere Urbain die wekelijks de Centrumlaan 100 in de verf zet,,, voor het overige staat K. Ritikuster het huilen nader dan het lachen. Onkruid vergaat niet,,, vandaar K. Ritikaster «back in town» hopende dat de tenen van sommige van ons eigen mensen (lees: mandatarissen en aanverwanten) inmiddels niet nog langer of gevoeliger geworden zijn, U weet wel, beste kritische lezer, K. Ritikaster is té scherp, té radikaal, té onbeleefd, té links, té overdreven van dit en dat,,, en m.a.w, een regelrecht gevaar voor een en ander. Desalniettemin al het voorgaande om de lezer kond te doen dat hij hoopt Indien mogelijk - regelmatig opnieuw een venijnig stukje te brouwen, En toegegeven, het is een zéér braaf begin wat onderstaand volgt. Van twee maten en evenveel gewichten Dit beeld zal ieder met enige opmerkingsgave begiftigde lezer allicht wel opgemerkt hebben. Op de expressweg Ninove-Aalst, iets verder dan den Doorn, kan men er trouwens eenvoudigweg niet naastklj- ken: aan elke kant van de weg, let op, niet in de privé-berm, een groot, (lelijk) groen bord van het ACV, K. Ritikaster beseft uiteraard dat er thans sociale verkiezingen in de bedrijven aan de gang zijn en hij ontzegt het ACV het propagandareeht niet (trouwens, heeft het ABVV geen publicitaire pankardekes?). Doorn in het oog is echter de exacte plaats van het reklamepaneel. K. Ritikaster dacht allengskens dat er, gezien enkele vroegere merkwaardige gebeurtenissen, geen bordjes bezijden de rijks- en andere wegen meer mochten geplaatst worden, Tenzij het natuurlijk enkel een verbod betreft voor affiches „van rozerode signatuur. Overijverige pakkemannen zien zich In voorko mend geval zelfs verplicht ze van privé-eigendom te sleuren, idem dito van achter prikkeldraadomheiningen, om ze zonder veel poespas tot een stapel brandhout te verwerken. K, Ritikaster herinnert zich nog al te goed het lot van het tiental Vernimmen- borden in de campagne voor de Europese verkiezingen in 1984. En de even «leuke» discussies met Etjen, ook hoofd van de politie, in de daaropvolgende gemeenteraadszittingen, En als K. Ritikaster zich niet vergist, konden ook de Saveuvrienden ooit meeklappen over verdwenen borden... De ACV-dingen zullen er ondertussen zowat veertien dagen prij ken, en geen haan die ernaar kraait... laat staan iemand die optreedt. Dat ze uit dezelfde hoek komen -als een deel van ons gemeentebestuur zullen we dan ook maar volledig aan het toeval wijten. Net zoals er bij de recentste parlementsverkiezingen (okto ber '85) op de dinsdagse markt geen beplakte wagens mochten rondhossen, maar de PVV wel net vóór de liberale Cercle een reklame-aanhangwagen geposteerd kreeg. K, Ritikaster publiceerde er indertijd een kiekje van in de rubriek. Twee maten en evenveel gewichten... er is nog niets nieuws onder de Ninobfse zon. Senlorenadvlesraad mat bokkesprongen Een leukerd speelde K. Ritikaster een verslag toe van een informa tievergadering voor de oprichting van de adviesraad voor de 3de leeftijd. K. Ritikaster zou uiteraard zichzelf niet zijn zo hij daar geen paar «rariteiten» in aantrof. Eerste goeie zit al in de aanwezigheidslijst, Petrus Cobbaert vertegenwoordigt de KGB. What's in a letter, nietwaar? K. Ritikaster weet wel dat Petrus uit Appelterre af en toe wel eens dwarsligt, maar dat hij de christelijke gepensioneerdenbond zou geruild hebben voor de Russische geheime dienst gaat niettemin boven zijn petje. Wedden dat tovaritsj volkscommissaris Michel zich spoorslags van Pollare naar de tabaksgemeente zal laten afzakken hebben bij het zich manifesteren van een nieuwe onverwachte «kameraad». Tenware dat alles berust op een simpele typfout.,. Bedenkelijker is echter dat ene mevrouw Coppens beweert «dat het puralisme moet geweerd worden», want «een bejaardenraad mag niet politiek getint zijn».., Eigenaardige stelling van die brave mevrouw... vooral als verder blijkt dat het voorzitterschap van de nieuwe raad van meetaf geclaimd werd door de senioortjes van christeleken huizen. In die zin moet er inderdaad geen pluralisme meer zijn. Waar het hart van vol is, loopt de mond van over, is een soms gebruikt citaat... of betrof het hier eveneens een typfout of simpele verspreking... Honni soit qui mal y pense, maar zo is K. Ritikaster nu eenmaal. En voor wie het nog niet mocht geloven wat hij beweert, onder staand dit fascfmile-toernaatje: Aanwezigheidslijst Bond Vervolg van pag. I zodat een humane zieken zorg mogelijk blijflt, Men zou zeggen bravo, maar deze reaktles komen te laat, het zijn vandaag vijgen na pasen. Bij het evalueren van al deze pun ten blijkt hoe pijnlijk mijn anulyse bij mijn vorige tussenkomsten wel was. Ik blijf er bij dat het niet erkennen van 18 V-bedden en het niet opstar ten van de onderhandelingen met de H.Harten i.v.m, de bouw vun een nieuw ziekenhuis ons In een veel zwakkere positie hebben ge bracht t.o.v, de H.Harten, Na de bekendmaking van het M.B, van 12,12,1986 hadden wij als openbare sektor drie mogelijk heden: 1. Onze 50 akute bedden zelf om vormen naar 100 R.V.T. 2. Fusie van het OCMW-zieken- huis en de H.Harten om samen een nieuw ziekenhuis te bouwen en te exploiteren. 3. Het overdragen of verkopen van onze 50 akute bedden, Tijdens het overleg van 27,1.1987 tussen het OCMW en de gemeen teraad stelde de SP-fraktle voor: 1. Over te gaan tot een fusie tussen beide ziekenhuizen om samen een nieuw ziekenhuis te bouwen. Wan neer de H.Harten hiermee niet zouden instemmen terug te vallen op ons tweede voorstel: 2, Duidelijke opsplitsing van de bevoegdheden tussen het OCMW en de H.Harten. H.Harten zou de volledige akute sektor krijgen, terwijl het OCMW zich zou toespitsen op de volledig verzorgende sektor, zodat er voor beide Instellingen een toekomstge richte sektor behouden bleef en waardoor de werkzekerheid voor het personeel behouden bleef. Drie van de vier frakties gingen hiermee akkoord. Op de OCMW-zitting van 12.2,1987 werden beide voorstellen meerderheid tegen minderheid weggestemd. Tussen 12.2.1987 en 26.3,1987 werd er binnen de meerderheid een tekst klaar gemaakt, die op 26.3. ter goedkeuring aan de OCMW- raad werd voorgelegd. Tijdens deze QCMW-raadszitting heeft de SP-fraktie getracht een aantal wijzigingen te laten aanbren gen. Ook deze werden weggestemd meerderheid tegen minderheid. Aangezien wij vinden dat aan twee belangrijke principes die de SP hanteerde bij de onderhandelingen met de H.H. onvoldoende of geen gevolg werd gegeven, nl.i I. het vrijwaren van de werkzeker heid van het OCMW-personeel, 2. het behoud voor het OCMW van een toekomstgerichte taak bin nen de bejaardensektor, zullen wij in het belang van het OCMW, maar vooral in het belang van het OCMW-personeel een aan tal wijzigingen aan de ons ter goed keuring voorliggende tekst voor stellen: Punt 4: volledig schrappen en ver vangen door V.z.w. H.H. verbindt zich ertoe hun P.A. voor 90 rustoordbedden samen met het OCMW te realise ren en op basis van een 50/50 ver houding een nieuw rustoord te bou wen en te exploiteren. Het ligt voor de hand indien de ganse akute sektor naar de H.H, gaat dat het OCMW zijn dienstver lening aan de bevolking moet toe spitsen op wat overblijft, nl. rust oord en R.V.T. Het moet onze intentie zijn het OCMW een duidelijk beleid te la ten voeren i.v.m. de bejaarden zorg. Door deze samenwerking sluiten wij uit dat de H.H. ons zouden gaan.bekonkurreren in deze sektor. In een overeenkomst moet men geven en nemen: Op dit punt MOET de H.H. een stap doen in onze richting, anders sluiten zij voor de stad een slechte overeenkomst, die onze werking op lange termijn ernstig kan hypothe keren. Verder vinden wij dat de laatste alinea in punt 4 hier niet op zijn plaats staat. Een aantal maanden geleden beslis ten wij hier over de omvorming van 18 akute bedden naar 45 R.V.T. Het kan toch niet waar zijn dat dat nog niet getekend werd door de minister, ondanks een stevige belofte. Blijkbaar heeft deze minister moei te met het plaatsen van zijn handte kening. Het is niet de eerste keer dat hier aan de belofte niet wordt nagekomen. Punt 5: De H.H. neemt onmiddellijk het overtallig personeel (d.w.z, perso neel niet tewerkgesteld in R.V.T,- dienst of rustoord) over binnen het kader van de normen, met dien verstande dat deze hun statuut be houden t.e.m. de afvloeiing. De lonen en sociale lasten worden be taald door de H.H. aan het OCMW. De toestand van het eventueel overtallig OCMW-personeel is ten dele positief geëvolueerd tijdens de onderhandelingen in die zin dat het zijn OCMW-statuut blijft be houden. Negatief is echter dat de werkze kerheid met deze tekst niet gega randeerd is, Deze tekst.is zeer onduidelijk wan neer deze stelt: "de overname ge beurt binnen het kader van de normen," Door deze tekst zó goed te keuren kunnen wij de werkzekerheid van het huidige personeel binnen het OCMW niet garanderen, kan het dat het OCMW wanneer er perso neel in overtal is zelf de loonkosten zal moeten betalen. De SP is sterk begaan met de werkzekerheid van het personeel en wil daarom volgende tekst ter vervanging van punt 5 aan deze raad ter goedkeuring voorleggen: De H.Hartenkliniek neemt onmid dellijk het overtollig personeel over (tijdelijk, kontraktueel en vastbe- noemd) met dien verstande dat de ze hun statuut behouden. De lonen en sociale lasten worden betaald door de H.H, aan het OCMW. Wat mogelijk is voor de dokters moet ook kunnen voor het perso neel (de H.H, neemt onmiddellijk alle dokters over), Punt 6: Wij begrijpen de problemen van de H.H, i.v.m. de exploitatie van hun acute bedden, wij weten dat zij binnen hun bestaande gebouwen onvoldoende plaats hebben om nog 30 acute bedden te exploiteren. Tevens worden zij binnen de nor men verplicht 80% van hun erken de bedden te bezitten. Daarom gaat de SP ook akkoord dat het OCMW een gedeelte van hun gebouwen ter beschikking zal stellen van de H.H. met het oog op de exploitatie van hun 50 akute bedden. Maar wij menen dat het een grote fout zou zijn dat er in deze gebou wen door de H.H, een G-dienst zou geïnstalleerd worden, Deze zou ontegensprekelijk een konkurrentie betekenen voor de R.V.T.-dienst, die een paar meter verder of een verdiep hoger of lager door het OCMW zal geëxploiteerd worden. R.V.T. dienst die bijna te verge lijken is met een G-dienst, met dit verschil echter dat de patiënt in een RVT-bed 800 900 fr. per dag surplus moet betalen, Ik denk dat het nogal ongelukkig zou zijn om op een paar meters van elkaar in hetzelfde gebouw, voor bijna dezelfde verzorging, twee verschillende prijzen aan te reke nen. Ga dit maar eens uitleggen aan oude mensen. Om al deze redenen stellen wij voor om een G-dienst te schrappen uit deze tekst en alleen C-D over te houden. De SP was voorstander van een nieuw pluralistisch ziekenhuis. Dit kon geen doorgang vinden omdat de meerderheid binnen het OCMW weigerde om dit voorstel officieel aan H.H, voor te stellen, Na deze verwerping was de enige kans op behoud van een zelfstandig ziekenhuis in Ninove, de over dracht van 50 akute bedden van het OCMW naar de H.Harten, De SP is hier geen principieel tegenstander van. De SP is voorstander van de bouw van een nieuw ziekenhuis op voor waarde dat ook het OCMW kans krijgt tot een degelijk beleid binnen de bejaardensektor en dat de rech ten van het personeel volledig ge vrijwaard blijven. - samen bouwen en exploiteren van een nieuw rustoord van 90 bedden, - behoud van de werkzekerheid van alle overtollige personeels leden, - schrappen van G-dienst uit punt 6 Voor beide partijen hopen wij dat onze voorstellen door elk raadslid ernstig zullen overwogen worden en in het belang van de stad en het OCMW integraal aanvaard zullen worden, S.P./C.S.C. Zottegem Donderdag 30 april 1987 om 20 u - Optreden MIEK ROEL: Zangduo, sedert 1965 aktief in het kleinkunstgenre. Maakten zowat tien LP's met origineel werk en vertalingen. De bekendste: Jan met de Pet, Wie wil horen, Jij en ik, Dus naar Amerika... - In samenwerking met de Dienst Volksontwikkeling van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap. - Gezellig samenzijn. Feestzaal Volkshuis - Markt 8 te Zottegem Spreekuren Herman De Leer Van 10 april tot en met 24 april brengt Herman De Loor op uitno diging van de Taiwanse regering, samen met nog vier andere parle mentsleden, een officieel bezoek aan dit land. Tijdens deze periode zal hij uiter aard geen spreekuur houden op het stadhuis en wordt hij als burge meester vervangen door schepen Laurent Stalpaert. Herman De Loor hervat zijn nor male werkzaamheden op maandag 27 april a.s. Stedelijke Tekenakademle Molenstraat 10, Zottegem Op 8, 9 en 10 mei: Opendeurdagen in de Akademie met bijhorende expo in het teken van VB- en LS- afdeling. Vrijdag 8 mei: opening om 20 u met eventuele receptie. Zaterdag 9 mei: pannekoekenna- middag ten voordele van het cafe taria. Zondag 10 mei: 11 u aperitief jazz- koncert met eventuele medewer king van de muziekschool. A. Vermeylenkrlng Zottegem Vrijdag 8 mei: "Esperanto 100 jaar", Voordracht en informatieavond over de inter nationale taal Esperanto door de Gentse Esperantobond. Zaal: Auditiezaal Gemeente-Mu ziekschool, F. Bogaertstraat 12, aanvang 20 u. Zaterdag 30 mei: Diamontage over natuurfotografie van hoge kwaliteit, in overvloeiing met aangepaste muziek: "Nepal, Land van Yak en Yeti". Een liefdesverhaal over trektoch ten vanuit de broeierige malaria jungles der teria tot aan de eeuwige sneeuw. Realisatie: M. Decleer. Zaal "De Club", hoek L, De Metstraat/ Grensstraat (1ste verdieping). Aan vang: 20 u. Tombola Ingangskaarton Bal H. Do Loor Ingangskaarten Bal Herman De Loor, burgemeester-volksvertegen woordiger en mandatarissen: Valies Blaasradiator Luchtkarabijn Koffiekan Stofzuiger Autoradio Kist wijn Bestek (koffer) Weegschaal Tinnen uurwerk Prijzen af te halen vóór 15 mei in het Volkshuis te Zottegem. WSSSSSHa C.S.C.S.P.-Strljpen organiseert op zaterdag 25 april 1987 Dagultstap naar Keukenhof en Amsterdam Vertrek: 6u30. Terugkomst: 01 u. (zondag 26 april) Programma: 06.30 u.: Vertrek kerkplein Strepen 06.40 u.: Markt Zottegem Reisweg Antwerpen - Breda - Rotterdam - Den Haag - Scheveningen 10.00 u.: Bezoek Keukenhof te Lisse 12.30 u.: Vrij middagmaal 15.00 u.: Amsterdam - vrije keuze o.a. shopping, boottocht, kabaret 20.30 u.: Terugreis met oponthoud in dansgelegenheid 01.00 u.: Aankomst Zottegem Deelnemlngsprijs: 525 fr. (inbegrepen verplaatsing per luxe-autocar, fooi chauffeur, inkom "KeukenhoP' te Lisse) De mogelijkheid wordt geboden om het middagmaal te gebruiken in restaurant Dirk Dirkx te Hillegom. Prijs: 18,50 gulden 350 fr.) bestaande uit: groentesoep, zigeunerschnttzel met saus, bloemkool, sperzieboontjes, gebakken aardappelen of frieten, gemengde sla en coupe "Danmark" vanille en chocoladeijs met slagroom. Inschrijven ten laatste op 18 april bij de bestuursleden. Appelterre J7G. Appelterre K.B.C. Meerbeke K.3.G. Pollare K.B.G. Ninove Afgevaardigde Cobbaert Petrus Cosijns Jozef Van Datnme Fernand Doem Remi Stevens Robert Segers Leon ijoort Jutructurourd» aSvioiraad l<on ndvioion n»nr voor bringan uivr d> qtmiantoraad nivt hulton kon, 0 w ti"ovr. Coppon» mrkt oo dot hot olurolumo moot aouoord uo^rd«n,7 Con hoJoordanmod nog nlot politiok gotlnt lijn, L- voon 11 tor i QkO - hooiiioingon mooton ichriftolljk goodvloaord uordon non hot ochooonoollogo ortSI Pkrt ortSi angowottigds afwillgvnt oon verontschuldiging li goon onuetti- g* ofuszlghold, 2350 1021 2047 2403 3071 1984 3231 1069 3667 2277 «ui 10u30-12u30: Er waren eene 2 olifanten In het sprookjesbos. voof kleuters In het perk van Groten berge 13u30OllfantenspelReuze Derde-Wereldstadsspel voor 7-12 jarigen op de parking van de Bevegemse Vijvers - inkom: 30 fr. 16u00: Ollfantenstoet met Pol van Martina Jeugdfanfare van H. Hartplein naar Bevegemse Vijvers m 1ste prijs rsrakaart: sportkamp naar keuze of gratis zwemabonnement van de stedelijke sportdienst rit op olifant 16u30: Pol van Mertlna goochelaar In zaal Bevegemse 1 17u30/18u: einde aad. Markt 1, Zottegem

Voor Allen | 1987 | | pagina 7