n CSC Vo fl 1 Mei-programma SP/CSC- Groot-Ninove Korrespondenten «Voor Allen» Even voorstellen.. Socialistische Gepensioneerdenbond Afdeling Ninove «Voor Allen» - 24 april 1987 -7 CSC Schenüelbeke ZONDAG 10 ME11087 OM 15 U. Meiboomplanting De universiteit in Vlaanderen CSC Idegem CSC Onkerzele viert 1 mei SW Centrum Geraardsbergen S.V.V. Centrum SP Geraardsbergen Dinsdag 28 april 1987 om 20 u in zaal "De Marbol" Algemene Ledenvergadering SP/CSC Voorde Zaterdag 2 mei 1987 om 18 uur Lokaal Bond Moyson, Geraardsbergsesteenweg te Voorde 1 Mei-viering SP Groot-Ninove Vergadering Partijbestuur Enige weken terug hield CSC Voorde een gespreksavond over "Aids, nieuwe pest of mythe?" met medewerking van de lokale dokter Luc De Turck. Zowel inhoudelijk als qua aanwezigheid kan men terug blikken op een uiterst ge slaagde aktiviteit. Meer dan zestig belangstellenden lui sterden geboeid naar de uit eenzetting en bekeken vooraf een aangepaste videofilm. Twee soorten Zondag 26 april Vrijdag 1 mei Zaterdag 2 mei Zondag 3 mei Zaterdag 9 mei Vooroordelen Remedies en preventie? Gelieve kopij binnen te brengen ten laatste dins dagmiddag. De teksten wel ke later toekomen zullen dan de volgende week ver schijnen. - Traditioneel folkloristisch en socialistisch feest Meto.a.: - optocht door de gemeente en planting van de meiboom - wandelkoncert door fanfare "De Verbroedering" Geraardsbergen - gelegenheidstoespraken - gezellig samenzijn en animatie Samenkomst vanaf 14u30 in het JAM-Clubhuis, Pijlekaartstraat te Schendelbeke. Het Humanistisch Verbond Ge raardsbergen organiseert op dins dag 5 mei 1987, om 20 u.in de zaal van de R.B.S. Dender te Geraards bergen (Kattestraat) een spreek beurt over "De universiteit in Vlaanderen" (huidige situatie en toekomst) door Prof. Dr. Sylvain Loccufier, Rector van de V.U.B. Toegang: gratis voor H.V.-leden, 50 fr. voor niet-leden. Info: sekretariaat H.V., tel.: 054/ 41.29.75 1. De C.S.C. Idegem organiseert op 1 mei '87, een eetmaal «Van Hoofd met boerenbrood», vanaf 18 u. in zaal Paraplu. Voor leden gra tis, anderen 75 fr. Tevens video montage C.S.C. Idegem, activitei ten '86. 2. Uitslagen tombola ingangskaar- ten «rood feest» (11 april). 1073 1321 1264 1299 1136 1009 1367 1491 Prijzen afhalen vóór 15 mei bij Droesbeke Julien, Ninoofsestraat 97, Idegem. De periode rond 1 mei is traditio neel drukbezet en rijk aan activitei ten. Onze leden zullen dan ook twee opeenvolgende dagen een en ander kunnen beleven. 30 april Mei-avond betekent een jaarlijkse groepuitstap naar het Geraards- bergse volkshuis waar onze lokale CSC-vrienden voor de zoveelste maal reeds een show annex politiek programma organiseren ter gele genheid van de «Dag van de Ar beid». Op het programma staan o.m. een optreden van fanfare «De Verbroedering», zanger Gary Kent, declamatie door Peggy Sche- pens en een gelegenheidstoespraak door Europarlementslid Willy Ver- nimmen. Begin om 20 u. 1 Mei Op vrijdag 1 mei om 9 uur 's ochtends stipt grijpt onze tradione- le prijskamp bieden en manillen- kaarting plaats. Er zijn 5000 frank prijzen onder de laureaten te ver dienen voor een inleg van amper 60 frank. Dit gebeurt uiteraard in het Onkerzeelse volkshuis en in samen werking met de uitbaters Raf en Kristien. 's Namiddags, na de optocht te Geraardsbergen, kan men gratis belegde broodjes degusteren. Vanaf 18 u. is er tenslotte de jaar lijkse terugkerende sprankelende animatie-avond. Ambiance verze kerd met organist «Andy Williams» met als speciale attractie (onder voorbehoud van geen placement te moeten doen die avond) «den fei len met den grijzen baard», pas terug van een tournee in Honga rije. Allen dus naar het Volkshuis. Op 25 april koud buffet in café Volkshuis, om 20 uur. Spaarders gratis, niet-spaarders 300 fr. Inschrijvingen tot uiterlijk 24 april 1987. Op 26 april 1987 om 15 uur verga dering in de zaal "Marbol". Thema: "Diefstal vermijden rond en in de woning", gegeven met dia's door politie-inspekteur Willy Polfliet. Op 3 mei 1987: Moederfeest in de zaal Marbol om 14u30 met play back show. Inschrijvingen tot 30.4.1987. Op 25 april 1987 koud buffet in café Volkshuis om 20 uur. Spaarders gratis, niet-spaarders 300 fr. Inschrijvingen tot uiterlijk 22 april 1987. Op 26 april 1987 om 15 uur verga dering in de zaal "Marbol". Thema: "Diefstal vermijden Bond en in de woning" met dia's door politie-in spekteur Willy Polfliet. Op 3 mei 1987: Moederfeest in de zaal Marbol om 14u30 met play- back-show. Inschrijvingen tot 30 april 1987. Agenda: Nationale politieke toestand door Willy Vernimmen Overzicht gemeentepolitiek door Freddy De Chou Administratief verslag door Dirk Van der Maelen In het kader van de 1 Mei-aktiviteiten roepen wij alle leden op om aanwezig te zijn op deze vergadering. Dirk Van der Maelen Voorzitter Mark Haelterman Sekretaris Met o.m.: Freddy De Chou over "De provincie en haar werking" Koud buffet en koffietafel Gezellig samenzijn Deelname is gratis mits voorafgaande inschrijving bij de bestuursleden. Maandag 27 april 1987 om 20 uur Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove Alle leden op post! Geslaagde info-avond over AIDS Gemeenteraadslid André Van Eesbeke hield de traditionele verwel koming en inleiding van de CSC-infoavond. AIDS is de afkorting van Acquired Immune Deficiency Syndrome. Konkreet betreft het de verminder ing van het natuurlijk weerstands systeem van het lichaam, waardoor het risiko op infekties en bepaalde kankers sterk toeneemt. De term "acquired" duidt aan dat het gaat om een verworven (opgelopen) ziekte en dus geenszins erfelijk is. Aids wordt verwekt door een virus, nagenoeg gelijktijdig in Frankrijk en in de VSA ontdekt, respektieve- lijk door de profs. L. Montagnier en R. Gallo. Dit virus werd afge zonderd in bloed, sperma en ande re lichaamsvochten zoals tranen, speeksel, moedermelk, hetgeen vanzelfsprekend niet betekent dat deze laatste besmettend zijn. De ziekte wordt trouwens enkel en alleen overgebracht door bloed en sperma. Aids zou uit Afrika stammen en werd voor de eerste maal als ziekte erkend in 1981 in de VSA, meer bepaald bij jonge homoseksuelen uit San Francisco. Vanaf 1984 wer den gevallen in gans' het land gesig naleerd en spoedig was ook Europa aan de beurt. In Centraal-Afrika heerst inmiddels een ware epi demie. Aids komt voor in België, maar het aantal gevallen is beperkt gebleven en vertoont zeker niet de omvang van de VSA. Daar zou om de zes a tien maanden het aantal besmettin gen verdubbelen. Tot op heden telde men in ons land zo'n 160 gevallen, waaronder 44 van Belgi sche nationaliteit. De verhouding mannen-vrouwen ligt zowat 5 t.o.v. 1. Enkele personen overleden reeds. Aids-patiënten kan men in twee groepen opsplitsen. De eerste is een lichte, minder ernstige vorm, gekenmerkt door o.a. voortdu rende koorts, vermageren en afwij kingen in het natuurlijk afweersys teem maar zonder bijkomende in fekties of kanker. Deze groep vormt het grootste deel van de patiënten. Circa 10% ervan evolue ren naar een tweede groep, m.a.w. een ernstige vorm van Aids ge paard met diverse infekties (voor namelijk longontsteking) en kan ker. Deze patiënten overlijden meestal na een relatief korte ter mijn. In België zouden zowat 10.000 mensen drager van het virus zijn. De symptomen van de ziekte zijn echter moeilijk herkenbaar omdat er geen duidelijke specifieke tekens zijn. Het langdurig karakter van een bepaald ziekteverschijnsel zou echter wel op aids kunnen wijzen. De toekomst ziet er vrij somber uit. Er is nog geen enkele direkte mo gelijkheid tot suksesvolle behande- - CSC-Pollare: Klimwedstrijd voor BWCL Liefhebbers en Onafhankelijken. Omloop: Pollarebaan, Pollareberg, Roestraat, Steenberg, Flierendries, Roost, Pollare-Dorp, Nekkersput. Vertrek: Café Bospad, Pollarebaan (14u30), prijzen: Café Sportkring, Roestraat. - Grote I mei-vlucht uit Quiévrain. Inrichting: Duivenmaatschappij "Recht voor Allen" Inkorving: donderdag 30 april vanaf 18 u. (Volkshuis) - Avondmarkt met ballonwedstrijd en gratis tombola in verkeersvrije 't Angereelstraat. Vanaf 17 uur. Inrichting: CSC Appelterre-Eichem. - Grote Vinkenzetting: 9 uur (ook op zaterdag 2 mei) Inschrijcingen: Café Vinkenlokaal, Paardeveldstraat, Ap- pelterre 5.000 fr. prijzen trofee Inrichting: CSC Appelterre-Eichem - Groot 1 mei-feest in zaal De Redding. Film: "1 Mei 1956" Toespraak door kd. Herman De Loor, SP-Volks vertegen woordiger en burgemeester van Zottegem. Optreden van de dixieland-band "Dixie 86" Inrichting: CSC-Ninove - Grote 1 Mei-betoging Met medewerking van de majoretten en de harmonie "De Voorwacht" Samenkomst om 14u30 aan het Volkshuis. Wij roepen alle progressieven op aan deze betoging deel te nemen, thema: "Hoog tijd voor werk en rechtvaardigheid". - 1 Mei-viering voor de leden van de afdeling Voorde met toespraak door provincie- en gemeenteraadslid Freddy De Chou: "De provincie en haar werking". Nadien gezellig samenzijn met koud buffet (18 uur) Inrichting: CSC-Voorde. - Groot 1 Mei-feest van de Socialistische Gepensioneerden in de zaal De Redding (14u30) - 1 Mei-Kaarting in het Volkshuis (20 u) Inrichting: Belottersklub "Voor Allen" ling, zodat rekening gehouden met de snelle evolutie van het aantal virusdragers, het aantal slachtoffers drastischdreigt toe te nemen. De angst neemt toe, ook al door het bijna dagelijks horen en lezen in de persmedia. Het aidsvirus wordt enkel overge dragen via besmet bloed of besmet sperma. Die besmette persoon kan ofwel de ziekte hebben of alleen maar drager van het virus zijn. Besmetting gebeurt meestal via se ksuele betrekkingen. Ook drugge bruikers vormen een grote risiko- groep, vaak door het gebruiken van eenzelfde naald voor het inspuiten van de drugs door meerdere per sonen. Minder voorkomende faktoren zijn het oplopen van de ziekte door het verkrijgen van besmet bloed via een bloedtransfusie (het risiko daarop is klein omdat bloedgevers steeds onderzocht worden) en het overdragen van moeder op kind tijdens zwangerschap en bij de be valling. Aids wordt niet overgedragen via de lucht of via insekten zoals mala ria. Ook niet langs water, voedings middelen of voorwerpen. Alledaag se menselijke kontakten zoals handjesschudden, babbelen, zelfs kussen zouden niet gevaarlijk zijn. Zelfde woning, toilet, eetgerei, badkamer enz. gebruiken is onge vaarlijk. Ook niet langs de adem, niezen of hoesten zou Aids ver spreid worden. De meeste vragen vanuit het pu bliek op Dr. De Turk afgevuurd betroffen het voorkomen en gene zen. Tot op vandaag bestaat er geen echte efficiënte behandeling. Een termijnbehandeling wordt vooropgesteld maar voorlopig met onduidelijke resultaten en zware nevenwerkingen. Zelfs indien men nu een vaccin zou ontdekken, duurt het nog verschillende jaren voor aleer het voldoende aangemaakt is en verspreid om iedereen in te enten. Preventieve bestrijding blijft dus essentieel, en wel op twee vlakken. De medische wereld dient stipte bloedkontrole te houden voor elke transfusie. Opletten uiteraard ook met het verzorgen van wonden van Aids-patiënten. Een andere pre ventie ligt hem in de partnerkeuze en het gebruik van een condoom. Nog een hulpmiddel voor de bevol king in de strijd tegen de ziekte is de AIDS-telefoon (03/216.44.00). Het blijft hier wel vrijwilligers werk, de mensen die alle mogelijke inlichtingen verstrekken, terwijl bijvoorbeeld in Engeland de voor- lichtings- en preventietaak onmid dellijk een duidelijk overheidsini tiatief was. De talrijke oproepen bewijzen trouwens dat er een reële behoefte voor een uitgebouwd AIDS-telefoonnet bestaat. Konklusie van deze leerrijke avond: Aids is nog geen nieuwe pest, maar zeker geen mythe. Frans Soetaert Dokter Luc De Turck was uiteraard een zeer geschikte spreker om de aids-thematiek te behandelen. Op de foto wordt hij omringd door de bestuursleden van CSC-Voorde Marcel Engrie, André Van Eesbeke en voorzitter Frans Soetaert. Op zondag 3 mei gaat ons gezellig samenzijn door in de feestzaal "Vooruit". In het teken van 1 mei gaat er een mikbolling gegeven worden voor de vrouwen naar tal rijke prijzen. Er wordt 10 fr. inleg gevraagd per 2 bollen. Op maandag 4 mei: bestuursverga dering te 14u30. Op de maandagen 11 en 25 mei: hobbyklub om 14u30. Bericht aan onze leden die deelne men aan onze uitstap op 28 april: samenkomst en vertrek aan het Volkshuis, om 12u30 stipt! DIXIE '86 is een orkest dat in september 1986 werd gevormd door zeven jonge en bekwame mu zikanten uit Geraardsbergen en Ni nove. Enkelen studeren nog aan het Koninklijk Muziekkonservato- rium te Brussel. Het orkest is ontstaan onder impuls van de dirigent van de Big Band '86, Marc Godfroid, die tevens so list is van het BRT-Jazzorkest. Samenstelling: - Diederik De Roeck (trompet) - Eddy Wilmet (klarinet) - Herman Willekens (tenorsax) - Wim Schoup (trombone) - Johan Ancaer (banjo) - Didier Heggerick (bas) - Bruno Buys (drums) De keuze van hun repertoire gaat terug tot het begin van de 20ste eeuw, nl. dixieland (de "roots" van de jazz). Bovendien hebben zij hun uitgebreid repertoire van dixieland- klassiekers nog aangevuld met aan verwante genres, zoals Chicago- stijl en New Orleans. Op 1 mei, vanaf 20 u., brengt een stijlvol en entoesiast Dixie '86 een sfeervolle avond voor jong en oud in Zaal-De Redding te Ninove.

Voor Allen | 1987 | | pagina 7