Wij verwachten u op ons gezinsfeest Wil de CVP meer kernenergie? (en belastingen) 1 SP-fraktie liel zich niet onbetuigd in de gemeenteraad (deel 2) WIELERWEDSTRIJD 7ÊTTPSFÊI HFR7FIF Jeugdatelier Geraardsbergen DE GOUDEN MARBOL Dank zij de inzet van vele kameraden en dan dank zij de gastvrijheid van het Zotte- gemse stadsbestuur kan ons jaarlijks gezinsfeest voor de derde maal in de Egmontste- de worden ingericht. Net zoals vorig jaar zal het com plex «De Bevegemse Vijvers» het toneel zijn van dit grootse feestelijke gebeuren, waarvan de opbrengst integraal naar ons blad gaat, dit omdat ons lezersbestand vooralsnog niet voldoende strekt om de jaar lijks steeds meer oplopende drukkosten alleen te dragen. Programma Cursus Monitor/Monitrice bij de MJA SW-Geraardsbergen Centrum We verwachten u! Zitting 29 september 1986 Stad Geraardsbergen Maandag 31 augustus 1987 te 15 uur voor Internationale Liefhebbers BWB Ereprijs Willy Vernimmen CSC Idegem i.s.m. SP-Seniorenbond Vrijdag 11 september 1987 om 20 uur Zaal «Die Crone» te Idegem Knal-Amusementsavond Met optredens van Bing Barlow («stokje is tekort») en Rudolf Stevens. Inkom: 80 fr. SP/CSC Idegem Vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 september 1987 Zaal Paraplu, Bareelstraat te Idegem Jaarlijks eetfestijn Precieze gegevens later Houd alvast deze data vrij! SP/CSC Goeterdinge Eetfestijn Mossels met frieten: 200 fr. Koude schotel met frieten: 150 fr.in Zaal Ponderosa te Goefe- ringe. Zaterdag 12 september 1987 van 18 tot 22 uur Zondag 13 september 1987 van 11.30 u. tot 15 uur. Zitting 3 november 1986 Zitting 2 februari 1987 4 - 28 augustus 1987 - «Voor Allen» Ons volksfeest heeft evenwel niet alleen deze doelstelling op het oog. Vooral immers wil het alle sociali stische militanten en sympatisanten van de liefst 10 afdelingen die. ons arrondissement telt, samenbrengen in een kameraadschappelijke en ontspannen sfeer. Het spreekt vanzelf dat alle 10 deze afdelingen reeds hun beste beentje hebben voorgezet om er op zondag 30 augustus alweer een grandioos en spetterend festijn van te maken. Vermelden wij terloops dat dit jaar ook de nieuwe cafetaria en de dit jaar aangelegde ligweide, beide door de harde inspanningen van het Zottegemse stadsbestuur tot stand gekomen, ten volle zullen kunnen ingeschakeld worden. Er zal een doorlopend programma zijn van 11.30 uur tot 21 uur. In de voormiddag begint het spektakel reeds met een geitenkeuring, dit om 10.30 uur. Dan wordt ook gestart met een hele gamma volksspelen, met de tentoonstelling «Kiezen voor Kunst» en met een kinderatelier. Daar kunnen onze kleinsten ook een schminkbeurtje krijgen en voor hen staat er eveneens een reuze springkasteel klaar, maar voor hen zijn er ook nog een ballonne tjeswedstrijd en een raadproef «aantal snippers». Dozenwerpen en een sneltombola zorgen eveneens voor de nodige animatie van 's morgens tot 's avonds. In de namiddag kan men genieten van optredens van de Harmonie Hand aan Hand uit Aalst die een prachtig koncert ten beste geeft, van het trommelkorps SKW Aalst, van het jazzballet Falldess uit Lier- de, van een play-backshow door V.F.G. Zottegem, etc. Er is ook boogschieten in de namiddag en ook de geiten worden opnieuw van de weide gehaald, ditmaal voor een echte geitenkoers. Het gaat zelfs om de herkansing van het kam pioenschap van België. Als extra-attraktie kunnen we ver melden: optredens van het jazz orkest Dixie '86 en van de rock- folkformatie Frontaal. Het eetfestijn behelst dit jaar op nieuw een uitgebreide barbecue met diverse vleessoorten en De opbouw, de rijkdom, de bloei en de toekomst van een vereniging weerspiegelt zich in de jeugd die van de vereniging deel uitmaakt. Daarvan is men zich ook meer dan bewust in het bestuur van de SP- Geraardsbergen en sedert een aan tal maanden werd er reeds herhaal delijk over gesproken dat er drin gend wat diende te gebeuren voor de jeugd in onze plaatselijke Socia listische Beweging. Op het laatste partijbestuur voor het verlof werd er dan ook daad werkelijk werk van gemaakt en werd er aan een aantal vrijwilligers bastuursleden de opdracht gegeven kontakten te leggen met de ver schillende jeugdbewegingen en de basis te leggen van een nieuwe jeugdwerking te Geraardsbergen. Na kontakten met MJA, ABW jeugd en Jongsocialisten werd het besluit genomen in Geraardsbergen te starten met een «Jeugdatelier» en van daaruit verder te bouwen naar ABW jongeren MJA Jongsocialisten om daarna met de nodige socialistische basis de door stroming naar de partij te verze keren. Het ligt in de bedoeling van de initiatiefnemers terug een bloeien de jeugdbeweging op de been te zetten en er zal dan ook niets aan het toeval overgelaten worden om in dit opzet te slagen. Zo zal er een oproep gedaan wor den voor kandidaten die de Cursus Monitor/Monitrice bij de MJA wil len volgen om dan samen met ons mee te werken bij de opvang van onze jongeren. Voor de ouders en alle belangstel lenden zal er een «Info» avond gehouden worden waarin het opzet van een jaugdatelier wordt weerge geven en met kandidaat monitors/ monitrices zal een bezoek gebracht worden aan de jeugdateliers van Aalst en Denderleeuw. Het spreekt vanzelf dat gans deze beweging niet zo maar in een hand omdraai kan worden gestart en dat er daar de nodige voorbereidingen aan vooraf gaan. De bedoeling van dit artikel is dus een eerste propa ganda naar de jeugd en alle partij leden toe dat men er zich tijdens de eerstvolgende maanden mag aan verwachten de start mee te maken van SP jeugdbeweging die hopelijk een sterke basis zal vormen voor de verdere uitbouw van onze partij. Jan Wicheler De SP afdeling Geraardsbergen heeft het besluit genomen te starten met een «Jeugdatelier» en dit om de plaatselijke jeugdwerking nieuw leven in blazen. Bent u geïnteresseerd en voelt u zich geroepen om hieraan mee te wer ken als monitor of monitrice dan kan u kontakt opnemen of u laten inschrijven bij de volgende per sonen: Patrick Droesbeke, Radenbetg 20, 9580 Geraardsbergen, tel. 054/ 50.25.30 Jan Wicheler, Waaienberg 32, 9500 Geraardsbergen, tel. 054/41.62.96. Wij starten terug met onze verga dering in de zaal Marbol op 6 september om 15 uur met onze politieagenten Chris Panis en Willy Polfliet die ons zullen vergasten met verkeersproblemen en dia's van voorbije reizen naar Marokko. groenten. Onze afdelingen zullen evenwel ook hun uiterste best doen om een brede waaier van verrukkelijke streekspecialiteiten uit het Land van Aalst aan te bieden: Geraardsberg- se mattetaarten, Oude Zottegemse, De Rijck uit Herzele, Pater Lieven uit Sint-Lievens-Esse, Ninoofse wit kap, faluintjesspecialiteiten, vlaaien etc. Deelnemen aan het eetfestijn kan elke volwassene voor 250 fr. Er zijn uiteraard ook kindermenu's voor zien, dit voor 150 frank. Wie aan de voorbije vieringen heeft deelgenomen, weet bij ervaring dat deze bedragen zeer demokratisch te noemen zijn. Men krijgt alleszins waar voor zijn geld. Maar er zijn ook en vooral de sympatie en de aanwezigheid van de vele kameraden en gezellinnen. Al de socialistische mandatarissen rekenen dan ook ten stelligste op een massale aanwezigheid. Het spreekt vanzelf dat niet alleen onze kameraden en gezellinnen, maar ook al zij die dit niet of nog niet zijn en in ons arrondissement wonen, al evenzeer van harte wel kom zijn! Afspraak op zondag 30 augustus dus in het sportcomplex «Bevegem se Vijvers» te Zottegem! Het moet een ware socialistische feestdag worden! De weermaker heeft ook beloofd van de partij te zijn! Te pas en te onpas blijft de CVP- oppositie in Herzele hameren op het feit dat alle lantarens van de straatverlichting terug aangestoken moeten worden. De huidige be- stuursmeerderheid besloot tot het doven van 1 lantaren op 2 uit (voor al) besparingsoverwegingen en het dient gezegd dat jaarlijks meer dan 1 miljoen bespaard wordt op de electriciteitsrekening. Op een jaar begroting van om en bij de 250 miljoen is dit toch een ernstig winstpunt wat het onder meer mo gelijk maakt om de belastingen op een behoorlijk laag niveau te hou den in Herzele. Het dienst wel gezegd dat dit alles niet zonder problemen verlopen is: op bepaalde (echt) gevaarlijke plaatsen diende terecht overgegaan worden tot het heraansteken van lantarens maar het grootste pro bleem vormt de service-verlening van Intercom bij defecten: weken lang dient er soms gewacht voor het personeel van de electriciteitsmaat- schappij «verschijnt» om de stukke lampen te vervangen zodat sommi ge delen van de gemeente inder daad herschapen werden in donke re gaten. De lakse houding van de electriekers hoeft ons niet te ver wonderen: dergelijke energiebe sparingsmaatregelen betekenen im mers naast minder inkomsten ook een tegenstroom voor bepaalde ka pitaalkrachtige groepen die ons per se willen opzadelen met nog meer dure kernenergie, met name nog een vijfde kerncentrale in Doel. De SP heeft zich verzet tegen nog meer kernenergie dit om ekonomische redenen maar ook om ekologische. Na de ramp in Tsjernobyl is wel op een onthutsende manier duidelijk geworden hoe gevaarlijk kernener gie wel is, en in ons land wordt bijna 70% van de electriciteit ge produceerd door kernenergie wat een onverantwoorde eenzijdige keuze is. De pro-kernenergielobby wil ons laten geloven dat er geen andere keuze is en dat is inderdaad voor een stuk zo als we nog meer electriciteit verbruiken en verspil len. De CVP van Herzele speelt met zijn demagogisch gedram over het heraansteken van de lichten de kernenergielobby mooi in de kaart op dit moment en dat op een mo ment dat de publieke opinie (en dus de kiezer) niet erg happig is op meer kernenergie: de paniek bij de overheid en het manifest ontbreken van degelijke veiligheidsmaatrege len na de ramp van Tsjernobyl hebben een terecht wantrouwen ge wekt bij de bevolking. Ook dit argument mag wel eens naar voor geschoven worden tegenover alle prietpraat over meer kriminaliteit en onveiligheid in dit Herzele dat door een vroegere aan grootheids waanzin grenzende verlichtingspo- litiek spottend wel eens de lichtstad van Oost-Vlaanderen genoemd werd. De CVP zal rekenschap ge vraagd worden als Doel V er komt, of zal de gekende mens dan maar weer eens bloeden als dit zo best uitkomt? Dirk VM Een zestal punten worden aan de dagorder gesteld door Freddy De Chou. Vooreerst wil hij weten hoe het komt dat in de stadsmagazijnen op de werven de meest elementaire veiligheidsvoorschriften en -nor- men niet worden nageleefd. Enkele recente ongelukken, gelukkig met niet al te dramatische gevolgen, Europees Parlementslid 18.000 F prijzen plus 200 F van de 21e tot de 30e 2.500 F klassementsspurten (1.000 - 750 - 500 - 250) Afstand 116 km of 14 ronden Start en alle koersformaliteitencafé Concordia, Hunnegemstraat 34 Aankomst: Hunnegemstraat - Kleedkamers: Stedelijke Sportzaal. Grote weg 23 Een organisatie van de Wielerschool Geraardsbergen i.s.m. het Stadsbestuur en het Rode Kruis onderstrepen de noodzaak van der gelijke interpretatie. Op dit ogen blik is de toestand wel iets verbe terd maar toch moet het personeel nog steeds verouderde machines gebruiken die absoluut niet in orde zijn inzake veiligheid. De Denderverontreiniging en de kwalijke reukhinder is een andere zorg voor interpellant. Hij stelt voor dat de stad het initiatief zou nemen tot het samenroepen van een conferentie met alle betrokken partijen. De Dendersteden, het Vlaamse en het Waalse Gewest, de Intercommunale Land van Aalst teneinde de nodige maatregelen te versnellen te coördineren. Het schepencollege meende eerst het initiatief te moeten doorsturen naar het Actiecomité «Het Land van Aalst» maar werd prompt voor haar verantwoordelijkheid gesteld. Intussen is toch al een eerste verga dering met de betrokken partijen doorgegaan waarop enige vooruit gang werd geboekt. De huisvuilproblematiek is een an der geliefkoosd onderwerp van Freddy De Chou. Het ontbreken van een sluitende reglementering en de problemen bij het ophalen komen andermaal aan bod. Intus sen is een nieuw reglement door de gemeenteraad goedgekeurd en ge schiedt de ophaling terug vrij be hoorlijk. Betrokken persoon brengt even eens de grote zorg over van de werknemers op het industrie terre in (vooral van Epeda) nopens de mogelijke inplanting van het be drijf Chemogas. Interpellant vraagt nochtans aan het schepencollege streng toezicht te houden zodat de voorziene veiligheidsmaatregelen zouden worden toegepast. De erbarmelijke toestand van we genis en riolering op diverse plaat sen te Schendelbeke komt als vol gend punt ter sprake. Een nieuwe slijtlaag voor de Pijlekaartstraat (de vroegere Kattestraat) is één van de gevolgen. Intussen is ook de Ooievaarnest in aanbesteding gege ven en is het ontwerp voor riole ringswerken en parkeerstrook in de Jonkerstraat praktisch af. Ten slot te stelt hij voor maatregelen te treffen om de verkeersveiligheid van de schoolgaande jeugd, vooral te Onkerzele te bevorderen. Hij opteert voor een alternatieve fiets- weg door de Gavers en de Wilgier die zou aansluiten op het Dender- fietspad. Later op het jaar stelt het Schepencollege een fietsweg voor langs het bestaande wegennet maar dat door de nabijheid van de huizen in de Volderstraat minder veilig blijkt dan het hogervermelde alter natief. Wij verwachten toch een realisatie. Op zijn beurt wenst Wil ly Vernimmen meer informatie no pens de uiteindelijke bestemming van het complex Flamant. De opeenvolgende bestemmingen wis selden elkaar af: administratief cen trum, stadsloods, sporthal, brand- weerloods, groene parking, zelfs appartementen met winkelruimte onderaan. Uiteindelijk zal de Openbare Bibliotheek, een polyva lente zaal (cultureel) en een brand- weerloods worden ingeplant. Inter pellant herneemt eveneens een vroegere interpellatie voor het plaatsen van een elektriciteitsver deler voor de marktkramers en stelt ten slotte voor het Europees Hand vest over de strijd tegen racisme en fascisme te onderschrijven. Willy Vernimmen herneemt zijn vraag nopens de bestemming van het complex Flamant. Lucien Walraet houdt op een zeer gemotiveerde manier een pleidooi voor de herstelling van de Gemeen testraat te Goeferdinge: gevolg: na zovele jaren herstel van de weg. Tenslotte informeert Dirk Van der Maelen naar de gevolgen, vooral op financieel vlak, van het het St.- Annaplan van de regering. Hieruit blijkt dat het schepencollege zich weinig zorgen maakt. Freddy De Chou houdt een plei dooi voor een modern personeels beleid door o.a. een aangepaste organisatiestructuur. Verder for muleert hij een aantal voorstellen inzake aanwerving, selectie, belo ning, vorming, promotie en beoor deling van het personeel. Het sche pencollege doet net of hun neus bloedt. Verder herneemt hij vorige inter pellaties in verband met de toe stand van de Molendreef (intussen in orde) de voetpaden en de wege nis van de Papiermolenstraat (blijft nog steeds bij beloften) en de Turf- straat te Schendelbeke (uiteindelijk in uitvoering). Tenslotte stelt hij dringende herstellingswerken voor aan de wegenis en de voetpaden te Zandbergen (Benedenstraat intus sen in orde) en te Waarbeke (Egge- straat en Steenberg in orde) en te Nieuwenhove (Bettenhoek, De Pacht en Eesbeekstraat worden eerstdaags in aanbesteding gegeven. Freddy De Chou

Voor Allen | 1987 | | pagina 4