GERAARDSBERGEN Dienst voor opvanggezinnen: maak er werk van Protest vanwege de Culturele Centrale )3S ATB-Geraardsbergen naar de Vredesbetoglng Tweede nederlaag op eigen terrein Korrespondenten «Voor Allen» Kaapse Wijnavond Eerste eetfestijn SP-Groot-Denderleeuw een sukses hier geen HAALTENT Volkskapltallsme tussen droom on workolllkhoid Freddy De Chou Het Rode Kruis op zoek noor documenton «Voor Allen» - 23 oktober 1987 - 5 Langs deze weg roept ATB-Geraardsbergen zijn leden op massaal deel te nemen aan de anti-rakettenbetoglng van zondag 25 oktober. Breng gerust vrienden en kennissen mee. Voor uur en plaats van vertrek, zie uurregeling van de ABVV-autobussen elders in Voor Allen. J.W. Wezenvrienden op de terugtocht Na de moeilijke verplaatsing naar Gentson waar onze ploeg wel een goede indruk naliet, zonder echter de pun ten te behalen, moest Wezen vrienden nog eens op eigen terrein zijn waarde bewijzen. De bezoekers waren Bobcats Hellas, een konkurrent voor een goede klassering. Wat de supporters echter verbaas de was de slechte start van Wezen vrienden die al op een 0-7 achter stand moesten neerkijken en van daaruit verzeilden zij naar een 4-15 achterstand bij de 7de minuut. Een heropflakkering bij de thuisploeg zorgde dan voor een geruststellen der score van 14-17 en 20-21 en zelfs bij de 15de minuut voor een 28-24 voorsprong. Daardoor kwam er ook wat meer vertrouwen in de ploeg, maar de rust werd ingezet met een magere 38-36 winst, wat nog alle kanten kon uitdraaien. En opnieuw een snelle en doeltreffende start bij de bezoekers die onze verdediging deed blozen langs alle zijden en dat resulteerde in een 40-46 en 44-53 achterstand. Wezenvrienden kwam opnieuw in de goede kadans en geraakte tot 52- 54, maar zakte terug naar 56-62. Enkele wijzigingen in de ploeg zorgden niet voor de gewenste af werking en de achterstand ver grootte maar naar 64-69 en 67-74, met nog twee minuten te spelen. Ondertussen waren M. Buyl, L. Romeyns en D. Devos al met vijf fouten weggevallen en wat later volgde R. Spruyt dit trio, maar dan was de achterstand al opgelopen tot 69-81. Met nog een goede minuut te spelen was de kous er af voor Wezenvrienden die zijn tweede thuisnederlaag te verwerken kreeg. Eindstand: Wezenvrienden 70 - Bobcats Hellas 84. Puntenverdeling: De Jonge G. 1, Buyl M. 6, Romeyns L. 14, De Neyer J. 2, Devos Dim. 18, Spruyt R. 8, Tummeleer L. 17 en De Nayer M. 4. De reserven deden het de eerste helft wat beter dan hun nakomelin gen want na een moeilijk begin geraakten zij aan een 14-14 en 20- 20 en vandaar ging het bergop naar 28-23 en bij de rust sloten zij af met een 35-31 winst. Dit was een goede voorsprong om de tweede helft in te zetten, maar de beginfase verliep opnieuw zeer moeilijk en de bezoe kers gingen van 39-40 over naar een 41-51 kloof. Onze reserven beten van zich af en na die harde beginfa se geraakten zij toch nog op gelijke hoogte bij de 15de minuut, bij een 63-63 stand. Beide ploegen bleven in eikaars vaarwater met 68-68, 76- 76 standen tot bij de laatste minuut. Een dom balverlies bezorgde aan de bezoekers de beslissende korf en onze reserven mochten met een 76- 78 nederlaag afdruipen. Puntenverdeling: De Backer C. 10, Rousseau G. 8, Segers G. 2, Devos L. 14, Devos D. 24, De Neyer L. 4, Durand D. 6 en Van Crombrugge H. 8. Onze kadetten waren al vroeger van start gegaan, maar nu geraak ten zij maar aan 59 punten in plaats van de regelmatige 100 punten- uitslagen, alhoewel die 59 hen toch de overwinning bezorgde en dat is het voornaamste. Het was Panters Baasrode dat op bezoek kwam en deze ploeg was wel wat beter van gehalte dan de vorige tegenstanders, maar toch zat er de mogelijkheid in om opnieuw naar de 100 punten te stevenen. Dat deze score niet is uitgekomen ligt aan de sterke verdediging van Baasrode en de minder goede af werking van onze aanvallers. De eerste helft sloot af met een povere 36-25 stand, en dus zaten der de grote cijfers niet meer in. Dit was misschien de reden dat deze tweede periode slecht werd verwerkt en met een povere 23 punten in die periode was het nog een geluk dat Baasrode niet te schotvaardig was of het kon een thuisnederlaag zijn geworden. Uiteindelijk werd het toch nog 59-53 winst. Puntenverdeling: Brodelt F. 8, De Taye J. 2, Segers G. 20, Declercq M. 16, Goessens W. 13, Volgende week zit er een verplaat sing geprogrammeerd naar Lande- gem en er zijn twijfels maar toch mogelijkheden om de punten mee naar huis te brengen. Dat zien wij dan weer het volgend weekend. Uitslag tombola estfestljn 1987 Gewicht hesp en salami: 6,278 kg. Winnaars: I. Olivier August, Nieuwe Weg 57 (6,280) 2. Dannau Wilfried, Vianelaan 7, Galmaarden (6,284) 3. Olivier Johnny, Nieuwe Weg 57 (6,272) 4. Ernaut Willy, Hekkoterstraat 31, Lierde (6,270). Winnen respektievelijk hesp, sala mi en een fles Martini. Prijzen af te halen bij het bestuur. Wie helpt mee? Op de zitdagen van de kden. Cop- pez, Walraet en Wicheler gebeurt het nog regelmatig dat giften ge schonken worden ten voordele van onze Bond van Soc. Gepensio neerden. Hier volgt een lijstje van giften die in de loop van de laatste maanden werden geschonken: V.W.F. 200 fr., D.M.J. 200, onbekend 200, D.S.D. 200, D.S.J. 100, M.A. 100, H.A. 100, V.H.A. 100, D.S.D. 200, M.D. 100, S.Y. 200, D.C.E. 100, R.A, 100, V.D.M.M. 200, D.V.R. 500, R.Z. 100, D.V.D.M. 300, V.O.A. 1.100, B.J. 100, D.S.D. 200, D.N.P. 100, H.J. 2.000, D.S.D. 150, V.L.A. 100, D.C.E. 100, R.A. 100, B.A. 1.000, D. 100, S.Y. 100, R.Z. 200, S.A. 300. Dit geeft een totaal van 8.650 fr. waarvoor wij de milde schenkers van harte danken. Het bestuur. De SP-AfdelIng Overboelare nodigt U uit tot hun Jaarlllks alombekend Groot Eetfestlln HUTSEPOT MET SCHENKEL op Zaterdag 31 Oktober 1987 1) vanaf 11.30 u tot 14 u. 2) of vanaf 17 u tot 20 u. Zaal «Van Malder», Grote weg 204, te Overboelare (aan het oud gemeentehuis). Mogelijke keuzen: Hutsepot met schenkel (250 F) Hutsepot met koteletten (250 F) Witte en zwarte pensen (200 F) Kindermenu (150 F). Kaarten b(| alle bestuursleden: keuze opgeven bij het aanschaffen van de kaarten. CSC Onkerzele Vrijdag 23 oktober 1987 om 20 uur Volkshuls, Onkerzelestraat te Onkerzele Info- Debatavond: «Sociale zekerheid In discussie» Inleiding: Dirk Van der Maelen. ledereen welkom - Inkom gretig. Reeds lang wordt er gewerkt om in Herzele een dergelijke dienst van de grond te krij gen. Na veel aandringen is er dan toch een erkenning geko men door Rika Steyaert, ge westminister voor het gezin. Deze erkenning is er voorlopig zon der subsidiëring (in Herzele is de CVP immers niet aan de macht), en het einde van de administratieve lijdensweg is eindelijk in zicht. Of dit nog niet genoeg is, begint er nu in Herzele een tegenoffensief op gang te komen tegen de oprichting van dergelijke dienst en wordt er zelfs onrust gezaaid bij de opvang moeders die zich bereid verklaar den om mee te werken in zo'n dienst. Hoofdargumenten zijn het aantasten van het privé-initiatief (waar moeit de overheid zich mee) en ook het feit dat men zijn in komen zou moeten bekend maken (de bijdrage per dag van de ouders schommelt tussen de 50 en de 400 frank - logischerwijze is dit afhan kelijk van het inkomen). Om deze valse argumentaties te counteren, geven we hieronder nog eens kort weer, hoe zo'n dienst werkt - kwes tie van korrekte informatie te ge ven - en laat ons even in herinne ring brengen dat grote staatsman Frère-Orban amper 100 jaar terug C.S.C. Schendelbeke Bekijken wij even de evolutie van het bezit verkregen door arbeid, dan stellen wij vast dat er heden meer mogelijkheden zijn ontstaan om dat bezit te beschermen. Was het voor onze ouders en grootou ders een droom om eigenaar te worden van een huis met daarnaast nog wat spaarcenten voor de oude dag, dan leven Wij vandaag de dag in een wereld waarin dergelijk bezit te verwaarlozen opbrengsten geeft in vergelijking met bijvoorbeeld beursopbrengsten. Recent werden een aantal maatre gelen getroffen om de beursverhan- delingen populair te maken. Moet echter eenieder op de kar springen van dit volkskapitalisme? Is het mogelijk om met kleine sommen toch veilige beleggingen te doen? Welke risiko's zijn hieraan verbon den? Hoe wordt de prijs van een aandeel bepaald? Enz... Geïnteresseerden kunnen over al de ze vragen een duidelijk antwoord verwachten ter gelegenheid van de spreekbeurt "Volkskapitalisme - tussen droom en werkelijkheid" ge houden door licentiaat William Arijs, sinds jaren een expert ter zake. Deze voordracht, een organisatie van C.S.C.-Schendelbeke, gaat door in het JAM-clubhuis, Pijle- kaartstraat te Schendelbeke op vrij dag 23 oktober 1987 om 20 uur. De toegang is gratis en eenieder is van harte welkom. In 1913 zag in Geraardsbergen het Rode Kruis het levenslicht. In 1988 zal de afdeling dus 75 jaar bestaan. Ter gelegenheid van dit jubileum zullen er in Geraardsbergen ver schillende festiviteiten georgani seerd worden. Eén van de belang rijkste is wellicht een grote ten toonstelling over het wel en wee van deze bloeiende afdeling van het Rode Kruis gedurende dit 75-jarig bestaan. Hiervoor is echter zeer veel documentatie nodig. Het be stuur doet dan ook een oproep tot iedereen die affiches, foldertjes, krantenknipsels, tijdschriften of fo to's heeft over de plaatselijke afde ling. Deze personen worden ver zocht kontakt op te nemen met één van de volgende personen: Dr. P. Claerhout (voorzitter) Kloosterstraat 52, 9500 Geraards bergen Tel.: 054/41.25.53 V. Kieckens (plaatselijk hoofd van de hulpdienst) Hoge Weg 192, 9500 Geraards bergen Tel.: 054/41.57.69 J. Ronse (public relations) Volderstraat 69, 9500 Geraards bergen Tel.: 054/41.86.99 Alle documenten worden na de tentoonstelling aan de eigenaars te ruggegeven in hun oorspronkelijke staat. in een briljante redevoering een wet die kinderarbeid verbood kel derde, omdat dit een onaanvaard bare aantasting van de persoonlijke vrijheid zou zijn geweest. Wettelijke Bepalingen: Wat Is een dienst voor opvanggezinnen Een dienst voor opvanggezinnen is een dagopvangmogelijkheid in een opvanggezin voor kinderen bene den de 3 jaar, of een buitenschoolse dagopvang voor kinderen tot 6 jaar van wie de ouders door werkom standigheden hun kind(eren) niet zelf kunnen opvoeden. De kinderen worden opgepast door een bevoegde onthaalmoeder die aangesloten is bij de dienst. De dienst zelf staat onder toezicht van het Nationaal Werk voor Kinder welzijn (N.W.K.). De onthaalmoe der wordt ook verplicht, in samen spraak met de ouders, regelmatig naar de raadpleging van het N.W.K. te gaan. Een erkende dienst telt minimum 10 opvangge zinnen. Het gemiddeld aantal vol tijds opgevangen kinderen be draagt maximum 3 per opvanggezin en per kwartaal (eigen kinderen onder de 3 jaar inbegrepen). Taken en personeel van een dienst voor opvanggezinnen De dienst dient: - toezicht te houden op de opvang gezinnen en ze te vergoeden. De ouders betalen aan de dienst een vergoeding voor de dagopvang van hun kinderen berekend volgens hun inkomen. Ook wordt er rekening gehouden met het aantal kinderen ten laste, het gelijktijdig uitbesteden van meer dan een kind, waarvoor er een vermindering toegestaan wordt. De opvanggezinnen ontvan gen een vergoeding door de dienst uitbetaald die momenteel 392 fr. per dag en per kind bedraagt. Deze bedragen (zowel die van de ouders als van de opvanggezinnen) zijn wettelijk vastgesteld door de ge meenschapsminister Rika Steyaert. Het verschil tussen wat de ouders betalen aan de dienst, en de ver goeding die de dienst betaalt aan de onthaalmoeder wordt, zolang de dienst niet gesubsidieerd is, ten laste gedragen van de gemeente. De vergoedingen die de opvangge zinnen ontvangen zijn volledig be lastingvrij volgens M.B. 15-12-78; - de kontinuïteit van de dagop vang te voorzien. D.w.z. bij ziekte of dringende problemen (bv. sterf geval in de familie) van een ont haalmoeder zorgt de dienst voor een tijdelijke» vervangonthaal- moeder; - de dienst wordt geleid door een maatschappelijk werker of sociaal verpleger; - de voortdurende begeleiding van de opvanggezinnen en de opgevan gen kinderen te organiseren. Maan delijks gebeuren er huisbezoeken door de maatschappelijk werker bij het opvanggezin. Bij problemen, zowel van de kant van de onthaal moeder, als van de kant van de ouders, staat de maatschappelijk werker steeds klaar om te helpen waar hij kan; - te zorgen voor de vorming van de opvanggezinnen. Hiervoor organi seert de dienst 4 vormingsavonden voor de onthaalmoeder per jaar. Deze vormingsaktiviteiten behan delen onderwerpen als - opvoeding bij jonge kinderen - verzorgingsas- pekten - hoe omgaan met anderen etc.; - een verzekering af te sluiten, waardoor zowel de onthaalmoeder als de kinderen verzekerovzijn; - te beschikken over een sekreta- riaat, waar ouders zich kunnen aan melden wanneer ze op zoek zijn naar een opvanggezin en waar de administratie kan verricht worden; - te zorgen dat de opvanggezinnen over de nodige uitrusting beschik ken zoals bedje - kinderbox - kin derstoel - babysit. Gelieve kopii binnen te brengen ten laatste dins dagmiddag. De teksten wel ke later toekomen zullen dan de volgende week ver- schlinen. Afgelopen zaterdagavond vatte de Culturele Centrale van Lede post voor het Vlaams Ontmoetingscentrum 'Soetkin', gelegen in de Nieuwstraat te Lede. Aanlei ding daartoe was een "Kaap se Wijnavond" in hierboven genoemd lokaal. Op een moment dat het Zuidafri- kaanse apartheidsregime van Botha door steeds meer regeringen en gezaghebbende organisaties ver oordeeld wordt, vond de Culturele Centrale van Lede dat deze bijeen komst niet zonder protest mocht voorbijgaan. Bovendien dateert de invoer van deze "apartheidswijn" nog uit een tamelijk recente perio de, zodat de kans er in zit, dat een sensibiliseringscampagne naar po tentiële kopers toe, de vraag doet afnemen vóór het produkt onze markt kan bestormen. De aktievoerders ontrolden een reuze spandoek met de slogan "Boycot Apartheid". Tegelijkertijd werden pamfletten uitgedeeld aan de met mondjesmaat opdagende gegadigden. Hierin werd de bedoe ling van de aktie uiteengezet en werd een oproep gedaan om de apartheidswijn ('bloedgeld voor het apartheidsregime', dixit het pam flet) niet aan te kopen. De aktie werd muzikaal omlijst door de song "Free Nelson Mandela", die her haaldelijk uit de luidsprekers weer klonk. Dit alles gaf aanleiding tot nogal grimmige reakties vanwege de organisatoren van de wijnavond: een fotograaf van Het Laatste Nieuws, die het gebeuren op de gevoelige plaat vastlegde, moest het zelfs ontgelden met een flinke stomp in de maag. Dat de blijkbaar als onschuldig aangekondigde degustatie van Kaapse wijn, wel degelijk bijbe doelingen had, moge blijken uit de adelbrieven die de organisator 'B.V.B.A. De Leeuw' kan voorleg gen: voorzitter van de Vrienden van Zuid-Afrika en lid van de Raad van Bestuur van het extreem-recht se Prothea. De wijnavond lokte, ondanks het feit dat hij via affiches lang op voorhand werd aangekondigd, slechts een 25-tal nieuwsgierigen, die grotendeels in V.N.J.-hoek kunnen gesitueerd worden. Of er ook veel wijn werd verkocht, kon den de manifestanten niet nagaan, want die trokken zich na een uur terug in het aangrenzende Volks huis. In ieder geval bewees het kunnen doorgang vinden van een dergelijke wijnavond maar weer eens dat Lede zijn - in het oor van progressieven weinig bemoedigen de - bijnaam van "Klein-Duits- land" nog steeds alle eer aandoet. Niet minder dan 900 maaltijden werden er verzet tijdens de twee daagse van ons eerste eetfestijn. De opkomst overtrof alle verwach tingen (er zijn er zelfs enkelen, uit Welle, die 's middags en 's avonds komen eten zijn, dit om twee me nu's te proeven). Dank zij de vlotte medewerking van tal van partijgenoten bij de bediening, de afwas, het afruimen, de tap, de bestellingen, de contro les, de tombola en de kassa. Mijn oprechte dank aan al de me dewerkers, aan al de kaartenverko- pers, maar eveneens mijn dank aan alle sympatisanten die door hun aanwezigheid van ons feest iets groots hebben gemaakt. Ik hoop dat het jullie allemaal is bevallen en dat we volgende maal opnieuw kunnen rekenen op jullie medewerking en aanwezigheid. F. Verbrugce Voorzitter SP-Denderleeuw Busregeling Vredesbetoglng 25 oktober Voor de Vredesbetoging van 25 oktober a.s. legt het ABW ander maal bussen in. In Denderleeuw start de bus achtereenvolgens aan 't Strokapelleken (12u40), het Acht- urenhuis (12u50), en 't Sportwiel te Welle (13u00). Bustickets zijn aan 100 frank te koop in het Achturenhuis. (WVDS) 11.11.11.-aktie De 11.11.11.-aktie gaat in Dender leeuw door op zaterdag 7 novem ber. Naast de inzamelaktie wil het Derde Wereldcomité informatie brengen over de derde wereld, meer specifiek ook over het jaar thema - de armste landen - van dit jaar en het projekt dat Dender leeuw zal steunen. Het plaatselijk comité beschikt hiertoe over aangepaste dia-reek sen. Verenigingen die van dit mate riaal gebruik willen maken of een begeleide voorstelling wensen te organiseren kunnen hiervoor con tact opnemen met Geert Beerens, Kattestraat te Welle. (WVDS) C.S.C. Denderleeuw 0p zaterdag 31 oktober kan U met C.S.C.-Denderleeuw naar de theaterproduktie "Play Strind- berg" door het PACT te Aalst. Vertrek om 19.30 uur aan het Achturenhuis te Denderleeuw. Voor reservatie en inlichtingen: 053/67.14.05 bij Guy De Rijck. Dienstbetoon gemeenteraadslid Roger De Cock Alle weekdagen (maandag t/m vrij dag) van 17-19 u.: Schoolstraat 32, 9480 Denderhoutem. Tel. 054/ 33.55.31 - iedereen welkom! JOHAN DUMORTIER

Voor Allen | 1987 | | pagina 5