Spektakel in de Sporthal m u 1 1 1 1 1 1 Centrumlaan 100 Het Hutsepot-Festijn was een overdonderend sukses Verkiezingen en verkozenen te Geraardsbergen r mmóridi faijmpn Ninove Oproep tot de C.S.C. en SP- militanten Aktie 11.11.11 1987 Algemene Ledenvergadering Wezenvrienden laten punten liggen ATB-Wandel Mee Dag Districtscongres (kantons Geraardsbergen en Ninove) Afdelingen: Denderleeuw, Ninove en Geraardsbergen Algemene Ledenvergadering Districtscongres (kantons Geraardsbergen en Ninove) Afdelingen: Denderleeuw, Ninove en Geraardsbergen SP-afdeling Overboelare Elk jaar geeft de SP-afdeling van Overboelare zijn welbe kend Hutsepot-festijn. Deze keer had die gebeurtenis plaats op 31 oktober en ze kende een overdonderend sukses. SP-Geraardsbergen Vrijdag 6 november 1987 om 20 uur Volkshuis, Markt 15-Geraardsbergen Na zijn laatste uitslagen was Wezenvrienden op weg naar een dalende lijn in de rang schikking. En zijn bezoeken de ploeg, Deinze, zat in het zelfde schuitje, zodat wij ons aan een harde en moeilijke wedstrijd mochten ver wachten. SP-Arrondissementsfederatie Aalst Zaterdag 7 november 1987 om 10 uur Achturenhuis, Stationsstraat 37 te Denderleeuw Agenda: lijstvorming provincieraad Dit districtscongres is toegankelijk voor alle leden van de drie betrokken afdelingen. TE4TER Stadsschouwburg Geraardsbergen Kaasavond SW Geraardsbergen- Centrum POSTREKENING 002 1 OMDAT HONGER EEN ONRECHT IS Gemeenteraadszitting van 22 oktober 1987 Dienst openbare werken (vervolg) STA»Hl IS SP Groot-Ninove Vrijdag 6 november 1987 om 20 uur Volkshuis, Geraardsbérgsestraat 119 te Ninove 2. 3. SP-Arrondissementsfederatie Aalst Zaterdag 7 november 1987 om 10 uur Achturenhuis, Stationsstraat 37 te Denderleeuw Agenda: lijstvorming provincieraad Dit districtscongres is toegankelijk voor alle leden van de drie betrokken afdelingen. 4 - 6 november 1987 - «Voor Allen» Reken maar eens: bij de 250 in schrijvingen, wat heel wat méér is dan de vorige jaren. Zowel op de middaguren als tijdens de avond was de zaal ononderbro ken vol en de keuken en de bedie ning deden hun uiterste best om te kunnen volgen. De tevreden blikken bij het buiten gaan en de meermaals geuite belof te van "volgend jaar wéér mee te doen en... en nóg een paar deelne mers mee te brengen", wezen er ten overvloede op dat de kwaliteit weer troef was. Nogmaals, het was een groot sukses en het bestuur dankt alle aanwezi gen en ook. vooral dan, al wie zich heeft ingezet en een dik handje heeft geholpen om dit groots eet festijn te doen welslagen. Een grote erkentelijke dank gaat in het bij zonder naar de kameraden Chris- tiane en haar dochter Denise, aan Agnes, Marie-Paule, Christianne en Francine. Onze dank ook aan onze kamera den Pol, Paul, Jaak en nog zo vele anderen... Zonder hen was zo'n prachtig sukses niet mogelijk geweest. En daarmee is weer eens bewezen dat Overboelare het kan! Met dit suksesvol festijn werd weer aange toond dat de SP-afdeling Overboe lare lééft en de wind in de zeilen heeft. En dat doet ons allen veel deugd! Nogmaals van harte dank aan allen en tot het volgende feest. Het Bestuur N.B.: De wedstrijd, om het juiste gewicht te raden van een grote ge rookte boerehesp, werd afgetekend gewonnen door onze vriend Chris Goditiabois, wonende Grote Weg te Overboelare. Hij schatte zich met 4,102 kg. onbetwistbaar op de eerste plaats vermits de hesp juist 4,105 kg. woog. Onder luid applaus werd hem zijn prijs overhandigd: hij keer de huiswaarts met een 4,105 kg. zware prima boerehesp onder de arm. Nogmaals proficiat, Dirk! Agenda - Verkiezingsprogramma 1987 - Voordracht kandidaten SP-Geraardsbergen voor Kamer, Senaat en Provincie - Allerlei Het Bestuur Toen de wedstrijd werd ingezet, bleek er bij onze spelers een tik keltje koncentratie zoek want Deinze zette onze ploeg zo maar onmiddellijk voor schut en het sco rebord gaf dit duidelijk aan met een 0-4. Dan begon er een uitputtings slag, want beide ploegen bleven aan elkaar gewaagd en zo ging het van 6-6, 10-10 naar 16-16 en 20-20. Met voor de eerste maal Wezen vrienden aan de leiding met 22-21. Enkele missers bij de bezoekers en Wezenvrienden sloot de eerste helft af met een hoopvolle 28-23 voorsprong. Maar de wedstrijd was nog maar pas in zijn tweede periode of de bezoekers plaatsten Wezenvrien den voor een nuchtere 28-33 ach terstand. Van een verrassing ge sproken, die hard aankwam en moeizaam te verteren was voor Wezenvrienden, die de situatie toch kon rechtzetten tot een 37-37 gelijke stand. Maar opnieuw een snelle uitval van Deinze en de bord jes wezen een vermanende 37-43 aan en bij de 12de minuut was er voor Deinze zelf een 40-48 winst op het bord gekomen, die al wat meer alarmerend werkte bij onze ploeg. Opnieuw een terugslaand Wezen vrienden en het kwam zelfs op voorsprong 51-48 wanneer Deinze dacht dat alles al geklaard was. Spanning en emoties genoeg, want nu kreeg Wezenvrienden ook een veeg uit de pan en Deinze nam het initiatief met 51-54, maar Deinze zag zich voorbijgelopen door de thuisploeg en wij kregen een 55-54 winst in het voordeel van Wezen vrienden bij het ingaan van de laatste twee minuten. Onze ploeg kon zijn zenuwen niet in bedwang houden en daar de scheidsrechters ook er een schepje opdeden, kre gen de bezoekers de kans uit te lopen tot 55-64 en daardoor was een nieuwe thuisnederlaag niet meer te vermijden. Met een 56-66 eindstand mocht Wezenvrienden terug naar de kleedkamers en bleef er een wrange nasmaak hangen bij de supporters want nu komen wij in een gevaarlijke zone terecht en de inspanningen om daar uit te gera ken zullen nog meer inzet en kracht vergen van onze ploeg. Eindstand: Wezenvrienden 56 - BBC Deinze 66 Puntenverdeling: Buyl M. 8, Ro- meyns L. 12, Devos Dim. 2, Lorrez P. 10, Tummeleer L. 5, De Naeyer M. 12, V.D. Smissen J.M. 7. Hiervoor is de reserveploeg ook al ingeblikt geworden, maar dit stond al vast bij de rust wanneer de bordjes er 28-43 aanwezen. Een herneming met meer inzet in de eerste helft en daardoor moesten zij de wedstrijd afsluiten met een 60-78 nederlaag en met de vraag of bij de oefenstonden niet iedereen aanwezig kon zijn om een geza menlijk schema uit te werken dat betere resultaten zou afwerpen. Eindstand: Res. Wezenvrienden 60 - Res. Deinze 78. Puntenverdeling: Segers G. 14, De Nayer J. 8, Goessens P. 10, Devos D. 23, Devos L. 1, Durant D. 3, De Jonge G. 1. De kadetten waren vrij aangezien hun wedstrijden tegen The Tower was uitgesteld tot 7.11.1987 en dus volgende week het basketbalgebeu- ren mogen inzetten, want ook de reserven en de eerste ploeg spelen nogmaals thuis tegen De Pinte, zo dat wij nog eens de hoop op een thuisoverwinning kunnen meema ken als alles in de goede lijn ver loopt. Tot volgende week, Roger Op maandag 9 november richt de Vlaamse Vereniging voor Familie- kunde een interessante diavoor dracht in onder de titel "Verkiezin gen en Verkozenen te Geraards bergen". Gastspreker Freddy De Chou zal hierbij vooral de gemeen teverkiezingen behandelen over de periode 1830-1920. Voorafgaand wordt een bondige uiteenzetting voorzien over het kiesrecht. Hoofdbrok van de voor dracht vormen de verkiezingen zelf, met hun deelnemers, hun the matiek en de resultaten. Hierna volgt een schets van de evolutie en organisatie van de verschillende po litieke bewegingen en partijen van de stad: de orangistische, de libera le, de katholieke, de socialistische en de daensistische strekking. Te vens wordt een onderzoek gewijd aan de verkozenen: persoonlijke achtergronden, familiebanden, be roepen, enz. Kon men bijv. ook te Geraardsbergen spreken van poli tieke dynastieën? Als toemaatje krijgen de aanwezi gen een kwartierstaat aangeboden van de negen betrokken burge meesters en van hun echtgenoten. Deze diavoordracht gaat door in het Koetsenhuis van de Sint- Adriaansabdij. Begin om 20 uur en de inkom is gratis. Iedereen is van harte welkom. (c.v.) Wie wandelt mee met ATB De Natuurvrienden afdeling Geraards bergen? Vertrek: ontmoetingscen trum De Gavers om 14 uur. Op woensdag 11 november. Wie wandelt mee met ATB De Natuurvrienden tijdens de grote wandeldag, op woensdag 11 no vember 1987? Er zijn twee mogelijkheden voor zien: - ofwel kiest men voor een groeps- wandeling, onder begeleiding, over een afstand van 7 a 8 km.; in dit geval vertrekt men om 14 uur stipt aan het ontmoetingscentrum "De Gavers"; - ofwel kiest men voor een losse individuele wandeltocht. In dit ge val krijgt men een beschrijving van de omloop (12 of 14 km) mee en wordt vrij vertrokken tussen 13.30 en 14 uur, eveneens aan het ont moetingscentrum "De Gavers". Deelnemen kan voor de spotprijs van twintig frankskes. J. Wicheler ZATERDAG 7 NOVEMBER I987. 20u VRIJDAG 13 NOVEMBER 1987. 20u ZONDAG 15 NOVEMBER 1987 I5u regie St scenografie: Mamik Baen assistentie Sc beweging: Annoesjka Breemans grime: Eddy Demeyer belichting: Bruno Demil Kaarten a 150, Bfr bij de leden, bureau van toerisme vredestraat, taverne boer sjampeter collegestraat reservatie gewenst op nummer 054/41 64 77 De Vriendenkring van de Rijksla- gere school voor Buitengewoon Onderwijs-Geraardsbergen nodigt alle sympathisanten uit op een ge zellige kaasavond op 21 november. Voor de zeer demokratische prijs van 200 fr. en 100 fr. voor kinderen kunt u naar hartelust proeven van tientallen soorten kaas met 2 soor ten beboterd Frans brood. Wie dat wenst kan zich daarbij een uitste kende Franse wijn, een lekker streekbiertje of een geurig kopje koffie aanschaffen. Met de op brengst zal een didaktische keuken worden ingericht. Aanvang: 18 uur. Kaarten te beko men aan de ingang of u kunt ook telefonisch reserveren (054)41.25.41. De SVV-leden van Geraardsber- gen-Centrum worden vriendelijk uitgenodigd samen met familie en kind(eren) (deze laatsten tussen 3 en 12 jaar) tot het traditioneel Fa milie- en Kinderfeest op zondag 22 november 1987 om 14u30 in de feestzaal van het Volkshuis. Op het programma: - Optreden van Franky met mu ziek en attraktie Chocolademelk of koffie met gebak Geschenk aan de ingeschreven kinderen (tussen 3 en 12 jaar) van de ingeschreven SVV-leden van Geraardsbergen-Centrum - Reuze-tombola en natuurlijk... bezoek van Sin terklaas en Zwarte Piet. Inschrijving (verplichtend!) tot uit erlijk 20 november en mits betaling van een tussenkomst in de onkos ten van 100 fr. per volwassen per soon en 100 fr. per ingeschreven kind (van 3 tot 12 jaar). Inleveren van de inschrijvingen en betaling in café Volkshuis, Markt, en bij de bestuursleden. Opgelet!! Twee aktiviteiten na 'mekaar!! - Op 15 november 1987 vergade ring in de zaal Marbol om 15 uur met als gastspreker kd. psycholoog Erwin Franceus over het thema 'Stress". Op 22 november 1987 Sinter klaasfeest in de zaal Marbol om 15 uur. Alle kinderen van de aangeslo ten leden van 3 j. tot 12 j. zijn welkom. Inschrijvingen tot 20.11.1987. Het Bestuur Bij deze doe ik een beroep op uw medewerking bij de aktie 11.11.11- 1987. Ninove koos voor ondersteuning van een projekt in Mozambique, een land met een socialistische re gering. In de provincie Nampula wil men de drinkwaterbevoorrading van on geveer 30.000 mensen veilig stellen door de bouw van 60 waterputten, het geven van technische vorming en efficiënt onderhoud van de uit rusting. Aan onze organisaties wordt ge vraagd om de omslagen rond te halen in de wijk Groeneweg, de Denderhoutembaan en de Aalter- sesteenweg (tot even voorbij de Doorn). Mag ik u vragen om samen te komen in het Volkshuis op zater dag 7 november om 10u30 voor onderrichtingen en een kleine taak verdeling? Met een grote ploeg zijn wij uiter aard vlugger klaar, daarom dus dank bij voorbaat voor uw hulp. Urbain Verckens Tel.: 054/33.92.79 of 054/ 33.83.41 0MMSS9MM4MSMW* Elders op deze pagina legt kame raad Jacques Timmermans uit waaruit zijn interpellatie bestond met betrekking tot het beleid inza ke ruimtelijke ordening en stede- bouw en de totaal onwettelijke, willekeurige en daardoor ongelijke behandeling van de betrokken bur gers op dit vlak. Aan deze interpel latie koppelde mevr. De Kegel haar voorstel tot opdracht aan het Sche pencollege voor het instellen van de regelmatige procedure tot herzie ning van verouderde Bijzondere Plannen van Aanleg. Door het voorlezen van verschillen de getype bladzijden (een reeds gebruikt procédé) omtrent de stand van zaken van de B.P.A.'s die op Ninove betrekking hebben dacht verantwoordelijke schepen Des- prets een antwoord te kunnen ge ven op beide tussenkomsten, doch Jacques liet zich daar niet aan vangen. In de bijdrage "Centrumlaan 100" van vandaag vervolgen wij het ver slag van de zitting van 22 oktober jongstleden. - de gemeenteraad ging akkoord om het voorlopig voorstel aan te nemen tot gedeeltelijke verplaat sing van voetweg nr. 93 te Outer op vraag van de h. R. Hoorens, Kerk hofstraat 67; - Eveneens goedgekeurd werd de uitbreiding van de openbare ver lichting langsheen het fietspad van af het einde van de Fernand Taver nestraat te Ninove tot de Broek- 10-Commodore. De totale kostprijs wordt geraamd op 250.000 fr. en het materiaal wordt onderhands ge gund aan de firma Danmark-com- puter die het bestaande materiaal leverde. Kd. Timmermans merkte hierbij op dat het weliswaar ging om gespecia liseerde materialen doch dat men toch ook oog moest hebben voor de stadsfinanciën door het laten spelen van de mededinging. In het Vlaam se land zijn er wellicht nog andere firma's die dezelfde zaken kunnen leveren; - De raad keurde thans wel de opheffing goed met ingang van 8 september 1987 van de kleuter school te Eichem, Wilderstraat 100 ingevolge het niet halen van de rationalisatienorm Een in extremis gehouden vergade ring (21 september) met ouders (een vijftal) kon aan de feitelijke toestand niets meer veranderen. De zaak is evenwel in onderzoek door de inspektie en de schoolover- heid; - Ten behoeve van het stedelijk basisonderwijs werd een reglement in verband met de begeleiding van en het toezicht op de leerlingen bij busvervoer goedgekeurd; - Het besluit om de bevoegdheid van de gemeenteraad om de wijze te kiezen tot het afsluiten van over eenkomsten voor aanneming van werken, leveringen en diensten en om er de voorwaarden van vast te leggen voor het jaar 1988 te delege ren aan het Schepencollege werd goedgekeurd met 18 ja-stemmen tegen 2 neen en 8 onthoudingen (7 van de SP). Deze houding werd door kd. Timmermans toegelicht: het is weliswaar in het belang van gyRGgweesTER schepenen STAO$sEt«wnA«s RAAOSZAAL straat te Okegem en tussen de spoorweg en de Okegembaan (Riefstraat). De raming bedraagt 1.966.241 fr. en de werken worden onderhands toevertrouwd aan In- tergem; - Gunstig advies werd verleend omtrent de aanleg van een boven grondse 150 kV-lijn Aalst-Ninove volgens het gewijzigd tracé; - In het kapitaal van de distributie- dienst van drinkwater in Oost- Vlaanderen werden 465 maatschap pelijke aandelen van 1.000 fr. inge schreven. Dit houdt een deel van de uitgaven in tot het aanpassen van de waterleidingsinstallatie aan de provinciale baan Lokeren-Oos- terzele; - De opsplitsing van het dossier voor aanleg van voetpaden, beplan ting en speelterreinen enerzijds en de uitrusting van deze speelterrei nen anderzijds in de sociale woon wijken Ter Duyst en Sint-Pieters- straat, werd goedgekeurd. Het ontwerp nopens de aanleg van voetpaden, beplanting en speelter reinen werd eveneens goedge keurd. Raming: 8.578.214 fr. (stadsaandeel: 959.492 fr.); - Goedkeuring kreeg ook het ont werp nopens de uitrusting van de speelterreinen in voormelde wij ken. Raming: 1.071.135 fr.; - Voor de uitbouw .van het vierde jaar toepassings-software werd ten behoeve van de Stedelijke Techni sche en Beroepsleergangen de aan koop goedgekeurd van informatica- materiaal: software D-base III, software SPFPC, software Lotus 123, software tekstverwerking en 4 harde schijven te plaatsen in de PC de stad dat een bestuur soepel moet kunnen werken, maar het is ook zo dat het bestuur geen "misbruik" mag maken van de haar verleende delegatie. Op de Centrumlaan werd een "parking" aangelegd met kredieten van de gewone dienst, terwijl dit in feite om een investe ring gaat die op de buitengewone dienst thuishoort en waarvoor het dossier voor de gemeenteraad moest worden gebracht. Een ander aspekt aan deze zaak is ook dat het College de SP-fraktie nu gelijk heeft gegeven in haar zienswijze dat er langsheen het Centrumlaan- complex voldoende parkeergele genheid moet worden gekreëerd. In een diskussie van vorig jaar achtte de meerderheid het niet no dig om in te gaan op het voorstel van de SP om de verplichting tot het aanleggen van parkings bij een mogelijke uitbreiding van de school der HH Harten aan te houden; - De SP en de VU stemden neen bij het voorstel om ook machtiging te verlenen aan het Schepenkollege voor het verrichten van tijdelijke aanstellingen tijdens het dienstjaar 1988; - Met betrekking tot de Plaatselij ke Openbare Bibliotheek werden drie betrekkingen openverklaard: 1 voltijdse (1976 uur/jaar) van biblio theekassistente) te begeven bij aanwerving en 2 voltijds (38 u./ week) van bibliotheekbediende eveneens te begeven bij aanwer ving. Vervolg van dit verslag leest U in "Voor Allen" van vrijdag 13 no vember. Urbain Verckens Agenda Parlementsverkiezingen 13.12.1987 - kandidaturen Kamer, Senaat, Provincie - propaganda - getuigen en tellers Bespreking politieke toestand nationaal en plaatselijk Rondvraag

Voor Allen | 1987 | | pagina 4