Verslag bestuur stand van zaken 1986 Denderende verkiezingsmeeting Verkiezingen - Algemene oproep Bond Moyson Geraardsbergen viert zijn jubilarissen Sprekers: Herman De Loor Freddy De Chou Sinterklaasfeest Centrumlaan 100 SP-Geraardsbergen Vrijdag 11 december 1987 om 20 uur Volkshuis, Markt 15 te Geraardsbergen Muzikale omlijsting: folk-rockgroep «Frontaal». Inkom gratis. 1. Plooien folders 2. Autokaravaan 3. Vervoer op verkiezingsdag Jongsocialisten Geraardsbergen Open Vergadering Vrijdag 4 december -19 u. - Volkshuis Onkerzele SP-CSC Onkerzele Bezoek aan de markt CSC Vormingswerk Geraardsbergen i.s.m. SP/BM/ABVV Elk jaar moet het College van Burgemeester en Schepenen, vóór de gemeenteraad de be groting in behandeling ne men, aan de raad verslag doen over het bestuur en over de toestand van de gemeen tezaken in een vergadering waarop het publiek wordt toegelaten. Deze verplichting is voorzien in art. 70 van de gemeentewet. mmmmmt imm 6 - 4 december 1987 - «Voor Allen» Een massa verkiezingsfolders van de SP-afdeling Geraardsbergen dient netjes geplooid; vrijwilligers worden verwacht op vrijdag 4 de cember vanaf 19 uur in het Volks huis, Markt 15 te Geraardsbergen; vele handen maken het werk licht en vlug klaar. Een goed gestructureerde autoka ravaan die alle Geraardsbergse deelgemeenten aandoet is een niet te miskennen publiciteitsfactor; alle militanten, al dan niet beschikken de over een wagen (er dient immers ook versierd, een en ander be deeld, enz.) komen samen op zater dag 12 december om 9.30 u op de Markt te Geraardsbergen; vertrek om 10 u stipt. Wenst u naar het stembureau ge bracht te worden, verwittig dan tot en met zaterdag 12 december on dergetekende (tel. 054/41.42.00). Eventueel kan u de ochtend van zondag 13 december nog terecht op tel. 054/41.42.83 (het SP-verkie- zingssecretariaat); een wagen komt u afhalen en brengt u gegarandeerd netjes thuis; senioren en gehandi- kapten, maak dus gebruik van deze gratis SP-service. Roger Van Liefferinge, Coördinator. Agenda - Inleiding: "De Russische Revolutie Oktober 1917" door Luc De Corte - Parlementsverkiezingen - Allerlei Hierbij nodigen we U vriendelijk uit op het partijfeest en het feest van SW dat dit jaar opnieuw geza menlijk wordt ingericht op zaterdag 12 december 1987 om 19 uur in de feestzaal Manolito te Onkerzele. Menu: - Aperitief - Cromeski - Tomatenroomsoep - Varkensgebraad in groenten- krans met Jagersaus en kroketten - Koffie met gebak De eerste konsumptie wordt U gra tis aangeboden door de SP/SW Onkerzele. Deelname in de onkosten: 450 fr. voor de leden van de SP/ CSC-SVV afdeling Onkerzele 550 fr. voor de SP/SVV-leden van andere afdelingen 400 fr. vor kinderen tot 16 jaar van onze leden 700 fr. voor de niet-leden Vrienden of vriendinnen die zich moeilijk kunnen verplaatsen zullen met genoegen thuis worden afge haald en teruggebracht. Een seintje naar een van de bestuursleden vol staat. We hopen U zo talrijk mogelijk te mogen begroeten. Discobar Jo Van Dam is eveneens van de partij. Inschrijvingen kunnen binnenge bracht worden in het Volkshuis of bij één van de bestuursleden van SP en/of SVV. Op maandag 7 december a.s. zal onze lijsttrekker voor de Kamer, Mare Galle, samen met de kamera den van Geraardsbergen een be zoek brengen aan de markt. Samenkomst om 10 uur aan het Volkshuis te Geraardsbergen. Het Bestuur van de C.S.C.-afdeling Geraardsbergen heeft het genoegen U samen met uw familieleden uit te nodigen op een groots sinterklaasfeest op zondag 6 december 1987 om 14.30 uur in het Volkshuis, Zaal De Marbol, Markt 15 te Geraardsbergen. Programma: 14.30 u verwelkoming van de deelnemers; 15.00 u poppentheater «Tatoom, in een kerncentrale verblijven er vreemde ventjes», door het poppentheater «'t Ajuintje»; 16.00 u chocolademelk met Sinterklaaskoeken; 16.30 u 2' deel van de poppenkastvoorstelling; 17.30 u bezoek van Sinterklaas met een geschenk voor alle aanwe zige kinderen tot 12 jaar. Voor het opmaken van dit verslag werden dit keer door de Gemeen schapsminister van Binnenlandse Aangelegenheden en Ruimtelijke Ordening onderrichtingen aan de gemeenten verstrekt om voor dit "Verslag" tot een zekere eenvor migheid te komen, teneinde de ver slagen van verschillende gemeenten met elkaar te kunnen vergelijken. Bij de voorstelling van dit verslag tijdens de gemeenteraadszitting van 22 oktober (in een paar zinne tjes) stelde de Burgemeester er prijs op het sekretariaat te felicite ren met het geleverde werk. SP-fraktieleider Urbain Verekens sloot zich bij deze gelukwensen aan voor de opmaak van dit inmiddels lijvig boekdeel van ca. 250 bladzij den nuttige informatie die elk ge meenteraadslid naar waarde moet weten te schatten. Hij stelde dat voor de eerste keer dit "Verslag" onderworpen was aan richtlijnen van de voogdijoverheid waarbij dus noodzakelijkerwijze moest afgeweken worden van de ons vertrouwde vorm en inhoud. Hij wilde, zoals gevraagd bij de inleiding van het "Verslag", graag begrip opbrengen voor de onvolko menheden en de tekortkomingen die er inderdaad in voorkomen maar rekende er niettemin op dat de volgende editie optimaal aan de gestelde instrukties zou beantwoor den. Dit laatste sloeg voornamelijk op de onderrichting dat de beschik bare informatie over de eerste zes maanden van het lopende jaar (in dit geval 1987) eveneens in het leid wilde spreker niet kwijt om niet in herhaling te vallen (met verwijzing naar de bespreking van de "Rekening 1986" en de "Begro ting 1988) maar toch had hij enkele op- of bemerkingen: - de samenstelling van de gemeen teraadssecties in 1986 klopte niet met de realiteit omdat in de SP- fraktie een andere taakverdeling was gebeurd van in '85 reeds; - De eenzijdige samenstelling van de syndikale onderhandelingskomi- tés zoals bijvoorbeeld de samen stelling van het afzonderlijk bijzon- RHAOSZAM verslag moest opgenomen worden en dat zij duidelijk moet afgeschei den zijn van die van het jaar waar over het verslag feitelijk wordt uit gebracht. Urbain merkte ook op dat hier en daar ook nog niet volle dig was tegemoetgekomen aan de instructie om in iedere rubriek het verslag via cijfergegevens de band te leggen met tenminste twee voor gaande jaren. De nauwgezetheid van het secreta riaat kennende zei hij er bijna ze ker van te zijn dat de volgende editie op alle punten zou voldoen. Erg essentiële dingen over het be- Ter gelegenheid van hun huwelijksverjaardag ontvingen onderstaan de echtparen het bezoek van een Bond Moyson-delegatie. Deze bood hen, naast de gelukwensen, de voorziene premies en bloemen aan. Merckx Lucien-De L'Auvre Jane, Duivenstraat 12, 9500 Geraards bergen. Gouden jubileum op 251911987 Ratiau Jozef-Provenier Louise, Hasseltsestraat 4, 9573 Ophasselt. Diamanten bruiloft op 1511011987 De Pelsemaeker Albert-Frans - Van Trimpont Paula, Korendries 3, 9500 Geraardsbergen. Gouden bruiloft op 2911011987. Wij wensen alle paren nog vele jaren gezond samen. der onderhandelingskomité en hoog overlegkomité van het offi cieel gesubsidieerd onderwijs: met 8 leden van overheidswege (geen SP), 5 leden van christelijke vak bonden en... 2 leden van de ACOD. - gevraagd werd naar de reden van het uitblijven van akteneming door de Gouverneur van o.a. het ontslag van de h. Maurice Coppens als schoolhoofd (gemeenteraad 17/4/ 86) en de benoeming van Mevr. Ann Van Liedekerke als onderwij zeres (gemeenteraad dd. 5/3/1987); - bij de lijst "Tewerkgestelde werklozen-bedienden" werd de h. Daniël Lamarcq vermeld als zijnde aangesteld in de funktie van "Uni versitair". Urbain kon zich het be staan van dergelijke funktie niet herinneren. - de vraag werd gesteld of het mogelijk was om aan de hand van twee referentieperioden na te gaan wat het verschil in opbrengst was tussen het gebruik van parkeerme- ters en de ticketautomaten in de Beverstraat en op het Oudstrijders- plein. Kd. Verekens verduidelijkte zijn vraag: iemand die vroeger in die wijk een krant, sigaretten of dgl. nodig had, die stak één frank in de parkeermeter en had ruim de tijd om de boodschap te doen. In de ticketautomaat moet men evenwel minimum drie (achteraf bleek vijf) frank steken om te kunnen parke ren. Konklusie: de ticketautomaat moet dus wel meer opbrengen. Via de h. -schepen van Financiën vernam men dat men niet over statistieken beschikte om deze spe ciale vergelijking te maken. Kd. Verekens merkte tot slot nog op dat het niet opging dat iemand om een kortstondige boodschap te doen nu vijf frank moest besteden, waarbij dan de reactie kwam van de burge meester dat die dan maar niets moest insteken en vlug de bood schap doen. (nvdr.: zou de h. Poli- tiekommissaris ook die mening toe gedaan zijn?); - bij de funktie Justitie-Politie werd gewezen op het aantal over uren (1.557 in 1986 en slechts 611 in 1985) dat door de Ninoofse politie werd gepresteerd voor andere or dediensten dan voor wielerwed strijden. Volgens Urbain ging het niet op dat de politie deze overuren deed gedurende manifestaties waarop geen enkel gevaar bestond voor bijvoorbeeld orde- of rustver storing, namelijk braderies. Het zou nuttiger zijn deze overuren te laten plaatshebben voor patrouilles door onze wandelstraten die tijdens de nacht te lijden hebben onder vernielzucht, (nvdr.: in tegenstel ling tot wat in andere pers werd vermeld omtrent deze tussenkomst, werd door spreker nooit het woord "paraderen" gebruikt met betrek king tot de aktiviteiten van de poli tie tijdens de overuren). Nog in verband met "Politie" stelde Verekens de vraag (ter overweging) naar de opportuniteit van het be zoek door kinderen in schoolver band aan de schietstand? (nvdr.: Urbain vergat nog te vermelden dat deze kinderen er ook mogen schieten...) - Bij raadsbesluit werd het ver keersplan voor de binnenstad goed gekeurd (op 13 maart 1986). Een belangrijk deel werd inmiddels uit gevoerd. Gevraagd werd naar de conclusies waartoe de Verkeers- commissie was gekomen tijdens de vergadering van 8 oktober 11. en of het plan geldig bleef? Door Schepen Durant werd be loofd dat het verslag spoedig zou rondgestuurd worden evenals dat van de vorige vergadering (nvdr.: dat laatste is aangekomen maar het verslag van 8 oktober laat op zich wachten - ter verduidelijking moet hier worden aan toegevoegd dat de SP-afgevaardigden Schorreelen Verekens niet op de vergadering van 8 oktober konden aanwezig zijn wegens ziekte van een fami lielid); - De Studie omtrent de uitrusting en de uitbouw van handel en dienstverlening werd toegewezen op 6 mei 1986. Op 7 februari 1987 werd het verslag van deze studie aan de gemeenteraad bezorgd (2 per fraktie). Tot nog toe werd in de schoot van de gemeenteraad nog met geen woord gerept over deze studie, die tenslotte 512.271 fr. kostte; - Vastgesteld werd dat de b.v.b.a. Rigoletto de kosten had betaald voor het verplaatsen van de gaslei ding en de brandkraan (respectie velijk 55.466 fr. en 20.000 fr.) Dit verplaatsen moest de b.v.b.a. toe laten om een "aanbouw" te realise ren die thans een integrerend deel uitmaakt van het bestaande ge bouw. Deze "aanbouw" valt niet onder het reglement op de terrassen waar in voorgeschreven werd hoe de ter rassen moeten worden opgebouwd en van welke materialen en in wel ke kleur ze moeten zijn (vb.: aan de "Cambrinus") Volgens spreker werd hem in een brief van het College meegedeeld dat de toela ting tot de inname van het open baar domein gegeven werd op basis van het retributiereglement op de inname van de openbare weg voor het plaatsen van stoelen, tafels, banken (terrassen) en koopwaren. De heffingsprijs van dit retributie reglement loopt maar tot 31 decem ber 1988. In de veronderstelling dat dit reglement niet meer wordt ver lengd, moet de veranda van de Rigoletto dan worden afgebroken? Volgens Urbain zat er iets juridisch fout in dit dossier alhoewel hij stelde dat volgens hem deze veran da niet moest worden afgebroken en dat hij de hoek zelfs geslaagd vond. Daarenboven moest ook na gegaan worden hoe het zit met de erfdienstbaarheden in dit geval, (nvdr.: de tussenkomst kwam wel licht niet goed uit de verf en werd door sommige pers anders belicht. Ze was enkel bedoeld om te wijzen op de rechtszekerheid die in dit dossier ontbreekt voor de b.v.b.a. in kwestie); - Onder "Cultuur en Ontspanning - grondverkopen" werd vermeld dat de openbare verkoop van het oud gemeentehuis van Aspelare slechts mocht doorgaan na volledi ge afwerking van het buurthuis al daar. Hoever staat men daar? Het gemeentehuis wordt spoedig openbaar verkocht; het werd in het verleden al'opgeroepen zonder re sultaat. - Bij ministerieel besluit van 1.8.86 werd het lemen boerenhuisje van mevr. Amanda Beeckman, Kerk- weg te Outer, beschermd als monu ment. Dit huisje is inmiddels volledig ver vallen. Hopelijk gebeurt niet hetzelfde met de ijzeren voetgangersbrug over de Dender te Pollare die bij besluit van de Gemeenschapsminister yan Cultuur van 16 juli 1987 werd be schermd. Door de h. schepen Durant werd medegedeeld dat voor het boeren huisje de deklassering werd aange vraagd door de eigenaars. Tot slot vroeg kd. Verekens nog aandacht voor de alarmkreet die door de Interkommunale "Land van Aalst" (in Verslag 1986 dd. 16/ 6/87) werd geslaakt in verband met de gebrekkige aanvoer van water uit het Waalse Neufvilles en stelde hij de vraag aan schepen Desprets hoe het nu met de columbariumnis sen zat. De schepen beloofde dat alles in orde zou zijn voor Allerhei ligen. Vanavond is de gemeenteraad op nieuw samen in het tweede deel van de tweedaagse zitting die gisteren donderdag 3 december begon ter bespreking van de Begroting 1988.

Voor Allen | 1987 | | pagina 6