AALST Succes Rood Kwistornooi in wijkclubs Dewaco en Drievelden Meer glasnost en perestrojka gewenst a.u.b. Kursus vegetarisch koken Begroting OCMW en Ziekenhuis 1988 5000" fietsgravering Eddy Dierickx schrijft brieven HERDERSEM Eindejaarsregeling stadsdiensten Gracienne Van Nieuwenborgh dankt haar kiezers voor het groeiend vertrouwen. Hartelijk dank. Preventie verbruikerskrediet Hulsvuilophaling Vredeshuis Oudejaarsavond Mlkisklub: Jan Decieir in Netwerk Hieronder volgt de tussen komst van SP-fractieleider Eddy Dierickx op raadszit ting 1 december 1987 Begroting Ziekenhuis Afwentelen op O.C.M.W. Met cijfers zet men alles recht... Besluit Filmklub Antrakt Koreaanse zeefdruk Fietsgravering Gemeenteraad 1988 Uitslag belotting «De Boskanters» SP Herdersem Jaarlijkse koffietafel Bibliotheekfiliaal te Hofstade Hofstade, kruispunt N 41 - Terbekenstraat Dorpskomvernieuwing Hofstade V.F.S.G. Hofstade 2 - 25 december 1987 - «Voor Allen» HetRood Kwistornooi georgani seerd tussen de verschillende soc. wijkclubs, kende na de openings ronde nu ook succes in Dewaco en Drievelden. Zoals geweten, wordt er gespeeld naar een kunstwerk geschonken door de SP-raadsleden Gracienne Van Nieuwenborgh en Patrick De Smedt. Hierna de uitsla gen van de drie speelbeurten op een rijtje. De raadsleden Monsieur en De Meerleer zorgen voor de «rode lantaarn». Kwisavond in 't Brughuis: 1. Brughuis 39, 2. Henri Flips 33, 3. Drievelden 30 en 4. Dewaco 18. Kwisavond in Dewaco: 1. Brughuis 39, 2. Henri Flips 36, 3. Drievelden 35 en 4. Dewaco 26. Kwisavond in Drievelden: 1. H. Flips 41, Drievelden 41; 3. Brughuis 36 2 rode draad) en 4. Dewaco 28. Aldus geeft de voorlopige eind stand volgend resultaat: 1. Brughuis 116, 2. H. Flips 110, 3. Drievelden 106 en 4. Dewaco 72. Zoals u kunt merken zit de span ning er nog in. Volgende afspraak met onze kwisleiders op zaterdag 15 januari 1988 in café den Appel en zaterdag 30 januari 1988 in 't Brughuis voor de finale. Prosper Van der Schueren. De kwismasters van het Rood Kwistornooi, v.l.n.r.: Herman Louies, Frans Wauters, Odilon Mortier en Nicole Ringoir. Je kan vegetarisch eten om ver schillende redenen, omdat vlees vol hormonen en bewaarmiddelen zit, omdat je biefstuk kilo's aan granen (veevoer) heeft gekost, die de hon ger op wereldvlak zouden kunnen oplossen, omdat (teveel) vlees slecht is voor je gezondheid of omdat je vlees gewoon niet lekker vindt. Je kan volledig vegetarisch worden maar ook gewoon het vlees wat verminderen en regelmatig een vegetarische maaltijd inlassen. Hoe ziet zo'n vegetarische maaltijd er dan uit? Krijg je voldoende eiwit ten en zo? Dat kun je leren in de nieuwe reeks van Netwerk-vegeta rische kooklessen. De deelnemers bereiden zelf de vegetarische ge rechten en aan het eind van de avond wordt een volledige vegetari sche maaltijd opgediend. De vegetarische kooklessen vinden plaats in het Aalsters Netwerkcen trum aan Ridderstraat 28 op dins dag 12, 19, 26 januari, 2 en 9 februari 1988 telkens om 19 uur. De deelnameprijs bedraagt 1250 fr. te betalen door storting of over schrijving op rekeningnummer 001- 0987137-44 van Netwerkkantoren, De Ridderstraat 28, 9300 Aalst. Inschrijven vooraf is verplicht. Informatie tijdens de kantooruren op het Netwerksekretariaat, De Ridderstraat 28 te Aalst. Tel.: 053/ 78.89.81. Vragen naar Ingrid. Vandaag donderdag 24 december en donderdag 31 december zijn de stadsdiensten open tot 15.30 uur i.p.v. tot 17 uur. De kinderdagverblijven en peuter tuinen sluiten op 24 en 31 december om 12 uur. De hoofdbiblioteek en de jeugdbi- blioteek zijn open van 8.15 tot 15 uur. Het zwembad sluit op 24 en 31 december de deuren voor het pu bliek om 15 uur. Het stedelijk zwembad is gesloten op 24, 25 en 26 december en op 1, 2, 3 januari 1988. De stedelijke biblioteek is gesloten op 26 december en 2 ja nuari. Op maandag 4 januari 1988 biedt het stadsbestuur aan de per soneelsleden een nieuwjaarsrecep tie aan. Aan alle loketten is er dienstverze kering: - de dienstcentra in de deelge meenten zijn open tot 10 uur; - de burgerlijke stand, bevolking, werklozenkontrole en stadskas zijn open tot 11 uur; - de militiedienst en het zwembad zijn de hele dag open; - de peutertuinen en de kinderdag verblijven zijn open; - het Oud-Hospitaal en de stedelij ke biblioteek zijn gesloten; - de sportcentra zijn overdag ge sloten maar openen om 17 uur. Naar aanleiding van de wettelijke feestdag van Nieuwjaar wordt de huisvuilophaling van 1 januari 1988 gehouden op woensdag 30 decem ber 1987. Op woensdag 30 december aan staande om 20 uur opent Dr. De Loof in het Aalsters Vredeshuis aan de Esplanadestraat 8 een ten toonstelling met olieverfschilde rijen van de Aalsterse persfoto graaf en schilder Paul Van den Abbeele, laureaat van de prijs voor een Kunstenaarsloopbaan van de Vlaamse gemeenschap 1987. Deze tentoonstelling is tot 31 ja nuari dagelijks behalve maandag te zien van 12 tot 18 uur en op vrijdag en zaterdag tot 24 uur. Op Oude jaarsavond 31 december zet het Aalsters Vredeshuis het nieuwe jaar in met een nachtfuif vanaf middernacht tot in de vroege morgen. Op donderdag 31 december viert de Aalsterse Mikisklub aan de Nieuwbeekstraat 35 traditioneel oudejaarsavond voor jong en oud met op het feestmenu (600 fr. per persoon) aperitief, tomaat met gar nalen, soep, varkensgebraad, kro ketten, groentenkrans, wijn, ij staart, koffie en animatie. Inschrijvingen op het Mikisklubse- kretariaat tijdens de kantooruren op tel.: 053/21.13.27. Op maandag 28 december aan staande om 20.30 u. komt solo- akteur Jan De Cleir naar het Aal sters Netwerkcentrum aan De Rid derstraat 28 met de voorstelling van twee verhalen van de Itliaanse theatermeester Dario Fo, «De Tij ger» en «Het eerste mirakel van het kindeke Jezus» een parodie qp het kerstverhaal. De toegangsprijzen bedragen 250 fr. aan de kassa en 200 fr. in voorverkoop. Het bespreken van de begrotingen van het OCMW Ziekenhuis zijn in feite vijgen na Pasen. Op de gemeenteraad werd de stadsbegro- ting reeds besproken en goedge keurd door de meerderheid; in de stadsbegroting zijn nl. de tekorten van het OCMW ingeschreven (als stadstoelage aan het OCMW). De manier waarop deze begrotin gen met respectievelijke omzet van 589 miljoen (OCMW) en 879 mil joen (ziekenhuis) tot stand zijn ge komen en nadien besproken wer den in de OCMW-raad is een voor beeld van hoe het niet moet. De SP-fractie betreurt deze manier van werken daar de begroting toch het beleidsinstrument bij uitstek zou moeten zijn van de CVP-PW meerderheid. Na jaren talmen wordt nu eindelijk iets gedaan aan de bouw van het rustoord, maar ondertussen staan op de wachtlijst van het rustoord St.-Job 64 mensen, St.-Lieven 12 en Hopperank 42 mensen te wach ten. Deze meerderheid moet er niet fier op zijn dat de stadstoelage aan het OCMW maar 122,5 miljoen zou zijn. Ik stel dat het nog een stijging is met 5% en dit ondanks de gunstige externe factoren zoals het niet in dexeren van de lonen en de daling van de energieprijzen. Ik onderstreep eveneens dat sociale dienstverlening naar de Aalsterse bevolking toe met mondjesmaat wordt beleden; na jaren aandringen van de SP is nu eindelijk 1 miljoen voorzien voor het sociaal verhuur kantoor. De manier waarop het probleem en de huisvesting van de politieke vluchtelingen werd aangepakt, grenst aan het ongeloofelijke. Nu pas en na een brief van het Vredehuis zijn de politiek verant woordelijken van het OCMW ter plaatse geweest en hebben zich per soonlijk kunnen overtuigen van de mensonwaardige toestanden. Eddy Dierickx roept op om de kwestie van het OCMW-patrimo- nium eens te bekijken; wat gebeurt er met hospitaal bij de verhuis naar het nieuw Stedelijk Ziekenhuis? Het wordt hoog tijd zich hierover te bezinnen en niet alles klakkeloos aan de stad af te staan. De SP-fractie zal de begroting van het OCMW Ziekenhuis niet goedkeuren. Het bespreken van de ziekenhuis begroting is een jaarlijks wederke rend probleem van verleggen en verschuiven van de moeilijkheden waarbij voor 1988 volgend resultaat als «sanering van het ziekenhuis» moet doorgaan. Afwentelen van ongeveer 13 mil joen loonlast ten nadele van het O.C.M.W.-budget stadstoelage aan het OCMW voor 1988 122 miljoen). Afwentelen naar het O.C.M.W. van de zogenaamde «niet-produc- tieve» uren, vroeger al berekend op minimum 3 4 miljoen. Ten laste nemen van de aankoop van de scanner (hier was de stad oorspronkelijk bereid deze gelden te schenken ter compensatie van de gelden kas weduwen wezen). Het bijkomend ten laste nemen van een gedeelte van de exploitatieko sten van de scanner door het OCMW (financiële last voor 6 maand geraamd op 1,3 miljoen - 2,6 miljoen op jaarbasis). Ten gevolge van de afbouw bedden en de stimuli welke het ministerie ons beloofde (niets is echter reeds zeker) zou het ziekenhuis een tege moetkoming krijgen van ±12 mil joen. De werking en de uitbouw van ons ziekenhuis naar de toe komst toe wordt hierdoor ge schaad. Saneren ware geweest, zie het vroe ger voorstel «plan De Winter», meer dokters met andere specialis men aantrekken voor alle diensten die verlieslatend zijn. De begroting die wij in zitting van het B.C. dd. 23.09.1987 ter goed keuring voorgelegd kregen bevatte een ingebouwd tekort van ±50 mil joen. Hiervan wordt een gedeelte overgenomen door het O.C.M.W.- buget (±13 miljoen), een gedeelte (±12 miljoen) door de stimuli, (zijnde sluitingspremie) wegens af bouw bedden en de dokters gaan 15 miljoen meer afdragen - welke dokters zijn bereid het vooropge stelde cijfer voor hun dienst, zoals vastgesteld op 23.9.1987, te verho gen. Waar zijn die akkoorden? Op welke dienst zijn deze verhogin gen ingeschreven? (Labo, anato- me: ontvangst beperkt - volgens profiel; Fysio; ontvangst beperkt; Radiologie; ontvangststijging reeds doorgerekend). Daar waar vroeger gesteld werd dat indien de dienst radiografie een scanner ter beschikking kreeg er aan kapitaalswederopbouw diende gedaan (wederaankoop van scan ner op einde gebruiksduur huidige scanner) wordt dit blijkbaar niet vooropgesteld. Is het niet zo dat in de vooropge stelde financiële verhouding dok ter/bestuur (40/60) het OCMW met het verlies opgezadeld wordt terwijl de dokter zonder enige vorm van investeren ±5,2 miljoen ontvangt voor het werken met de scanner. Scanner financiële verliespost voor het ziekenhuis alleen de radio loog die ermee werkt word er finan cieel beter van. Waar is de reeds meer dan één gevraagde kosten-baten-analyse? Waarom worden dergelijke voor het bestuur nadelige overeenkom sten zonder voorafgaande bespre king in de begroting verwerkt? Verhuis naar het Nieuwe Zieken huis. Geen bedrag voorzien in de begro ting nochtans gaat dit miljoenen kosten. Wasserij: op het Beheerscomité van 2.9.1987 11. werd deze kwestie besproken. Hier moet het beleid dringend maatregelen treffen en toch is hiervoor 0 fr. voorzien in de begroting. Overeenkomst met de kloosterge meenschap; Moet dit niet herbeke- ken worden (iedereen moet inleve ren). Zo verwondert het ons dat moederoverste van het OCMW nu nog altijd een wedde trekt, terwijl ze gaat werken in het privé-rust- oord te Haaltert. De S.P.-fractie stemt uiteraard te gen dit eindresultaat van het jaar na jaar verschuiven van de problemen, zodat: het O.C.M.W. uiteindelijk onge veer 72 miljoen (lonen 12 4 miljoen; investeringen 30 mil joen; financiële last 2,6 miljoen x 10 jaar) lasten van het ziekenhuis dient over te nemen. bepaalde inkomsten willekeurig, zonder enige vorm van bereke ning of gegrondheid verhoogd worden (begroting 23.09 be groting 23.10 10 miljoen). tekorten weggewerkt worden door de sluitingspremie van dien sten welke afgebouwd worden 12 miljoen). Op zondag 27 december aanstaan de om 20.30 uur vertoont filmklub Antrakt in het Aalsters Netwerk centrum aan De Ridderstraat 28 de Britse produktie ZOO (A Zed and Two Noughts) van Peter Greena- way met Andrea Ferreal, Brian Deacon en Eric Deacon. De toe gangsprijzen bedragen 100 fr. en 80 fr. voor leden van Netwerk en film klub Antrakt. Organisatie Netwerk in samenwerking met filmklub Antrakt. Tot en met maandag 28 december aanstaande loopt in de galerij van het Aalsterse Netwerkcentrum aan De Ridderstraat 28 een tentoon stelling met zeefdrukwerken van de Koreaanse professor Kum-Nam- Baik. Chinese tekens dienen als basis voor zijn zeefdrukken. Het visueel-pikturale van de tekeningen heeft echter de symbolische waarde van de Chinese tekens verdrongen. De tentoonstelling is dagelijks te zien van 10 tot 17 uur en van 20 tot 23 uur. Vandaag donderdag 24 december van 8.30 tot 11.30 uur en van 13.30 tot 16 uur graveert de Aalsterse politie aan het stedelijk zwembad gratis fietsen. Wie van de dienstver lening wil gebruik maken bevestigt aan de fiets een kaartje met naam, voornaam, adres, geboortedatum en het volledig nummer van de identiteitskaart. De gemeenteraadszittingen worden in Aalst gehouden op de laatste dinsdag van de maand, telkens om 19.30 uur. In 1988 worden de zittin gen van de gemeenteraad in de raadszaal van het Aalsterse Belfort aan de Grote Markt gepland op dinsdag 26 januari, 23 februari, 29 maart, 26 april, 31 mei, 28 juni, 30 augustus, 27 september, 25 okto ber, 29 november en 20 december. De gemeenteraadszittingen zijn openbaar. In het dienstencentrum van Erembodegem werd onlangs de 5000ste fiets gegraveerd. Het was de fiets van Werner Callebaut, Ninove- steenweg te Erembodegem. In het kader van een preventiekam- pagne verbruikerskrediet lanceert het Aalsters Koördinatiekomitee voor Welzijnsbeleid een lessenpak ket met informatie over de gevaren van het verbruikerskrediet, wetge ving betreffende lening en verkoop op afbetaling, beslag op loon, borg stelling en de verschillende krediet soorten. Met het lessenpakket wil len de initiatiefnemers scholen en sociaal-kultureel werk voor jonge ren en volwassenen bereiken. De leerlingen krijgen als opdracht kranten- en weekbladadvertenties over verbruikskrediet te verzame len. Het materiaal wordt dan klassi kaal onderzocht en besproken. In een latere faze wordt gehandeld over inkomsten en uitgaven en bud gettering. De lessencyclus wordt afgerond met besluiten en evalua tie. Informatie over het verbrui kerskrediet en het lessenpakket kan tijdens de kantooruren worden verkregen op het sekretariaat van het Aalsters Koördinatiekomitee voor Welzijnsbeleid, Dirk Martens- straat 13, 9300 Aalst. Tel. 053/ 78.30.52. (LDM) 1. Van Den Abbeele Valery 3382. 2. V.D. Meirsche Frans 3321, 3. Pieters Albert 3306, 4. Jansegers Gaston 3176, 5. De Meersman Ed ward 3144, 6. De Meersman Remy 3139, 7. De Meersman Pa3121, 8. V.D. Meirsche Suzanne 3031. Volgende belotting op zaterdag 2 januari 1988 om 20 uur. Traditiegetrouw wordt er bij de jaarwisseling feest gevierd en ge schenken uitgewisseld met de nodi ge felicitaties. Onze SP-onderafdeling wil deze da gen niet laten voorbijgaan zonder deze traditie te respekteren. Wij nodigen U uit op onze jaarlijk se koffietafel van vrijdag 25 decem ber 1987 om 18 uur in het lokaal bij Freddy en Annie. De deelname is gratis en iedere aanwezige ontvangt een geschenk. Tijdens deze bijeenkomst worden alle partijleden die 25 jaar lid zijn in de bloemetjes gezet. Tevens zal Mare Galle een nieuwe vlag over handigen aan onze onderafdeling. Kd. Eddy Dierickx heeft een aantal hangende kwesties voor de ge meente Hofstade opnieuw op een rijtje gezet en is in zijn pen geklom men om bij de schepenen en/of bur gemeester nogmaals aan te dringen voor een oplossing ervan. Met uw brief dd. 15 april 1985, kenmerk CB/VDG/JVG, deelde U me mee dat de vooropgestelde da tum voor de ingebruikname van het bibliotheekfiliaal te Hofstade voor zien was eind februari 1986. We zijn nu bijna 2 jaar later en ik stel vast dat er nog steeds geen aanvang werd gemaakt met de ver bouwingswerken aan het gemeen tehuis te Hofstade, waar het biblio theekfiliaal wordt ingeplant. Mag ik u vragen wat de reden is van deze vertraging en wanneer men zinnens is de verbouwingswerken aan te vatten. Tevens vernam ik graag wat er met het lokaal voor de stempelkontrole gaat gebeuren. Met uw brief van 14 oktober laatst leden in verband met bovenge noemde kwestie meldde U me dat de stedelijke verkeerscommissie een gunstig advies had verleend aan het plaatsen van een driekleurige lichtsignalisatie. Graag vernam ik of er ondertussen al schot is gekomen in kwestieus dossier. Sinds augustus 1986 werd het bo vengenoemd dossier overgestuurd aan de bevoegde Gemeenschapsmi nister. Graag vernam ik van u de stand van zaken van kwestieus dossier. Zoals u weet moest de uitvoering van de projecten voor stads- en dorpsher waardering gespreid worden over 5 jaar en ik vrees dat deze termijn nagenoeg zal verstreken zijn voor dit dossier. Anderzijds is het ook zo dat de mensen van de stuurgroep voor het dorpsherwaarderingsproject te Hofstade er veel energie en tijd (vergaderingen) hebben ingestoken en tot op heden niets concreets zien. Zoals elk jaar hebben we ook in 1987 het genoegen U uit te nodigen om samen met ons Kerstfeest te vieren. Waar? Volkshuis, Blektestraat 41 te Hofstade Wanneer: bondag 27 december 1987 om 12u30

Voor Allen | 1987 | | pagina 2