I Socialistisch weekblad willen is: Een Europa van de vrede Een Sociaal Europa Een Demokratisch Europa Europa: de kans W1 9 ..s. IPS 35? jljf SP/CSC-arrondissementsfederatie Aalst Vrijdag 16 juni 1989 om 20 uur riUivv/"Vcr Kiezingen Culturele Centrale ABW formuleert desiderata m.b.t. Euroverkiezingen Zaal «Bevegemse Vijvers» (Zwembad), Zwembadstraat te Zottegem Paul Severs Go-Go-Girls Luc Caals Mendy Leyn Herman De Loor, Senator Frank Vandenbroucke, Nat. SP-Voorzitter Mare Galle, SP-lijsttrekker Europese Verkiezingen CENIKALÉ BOVEN ALLES ZULLEN DE JAREN '90 IN HET TEKEN STAAN VAN HET EUROPA Dj WIJ WILLEN TOT STAND BRENGEN Wij leven reeds in een wereld zonder grenzen. Er bestaat al een Europa van de sport, en van de mode. Er bestaat al een Europa van de muziek, en van het beeU Er bestaat een machtig Europa van het kapitaal, wan kent al lang geen grenzen meer! Er bestaat ook helaas een Europa van de vervuiling, de zure regen die onze bossen doet sterven, kent ook grenzen. Er bestaat een Europa van de wapenindustrie. Wat wij willen, is bouwen aan een Europa van de vree zijn stem laat horen in de wereld, en opkomt voor veiligheid en onze toekomst, een Europa dat ingaat uitgestoken hand en bereid is over all' kernwapens te ot handelen, en dat dus niet, zoals Tatcher en Lubbers, knieën gaat liggen voor elke hoge Navo-militair. Wat wij willen, is bouwen aan een sociaal Europa, sociale rechten en sociale spelregels bestaan, om drama's dat van Michelin of Philips te voorkomen, en waar men geheim onze bedrijven kan komen opkopen. Wat wij willen, is het democratische en politieke versterken, waar samenwerking toelaat om de grote milieu blemen van deze tijd, zoals de zure regen en de vervuiling de zee, geloofwaardig aan te pakken. Wij willen Europa, niet om onszelf op te geven, maar om onszelf te kunnen zijn. Onze droom is er een van een Et dat sociaal kan zijn voor zijn burgers, omdat het zich voelt. Onze droom is er een van een Europa dat de rij, van zijn culturele verscheidenheid tot volle ontplooih laten komen, omdat de absurde grenzen die er nu zi alleen in het westen, maar ook tussen oost en west geleia zullen vervagen. Een democratisch, scciaal en groen Europa. Daar ligt toekomst, en dat is de inzet van de Socialisten. Frank Vandenbr SP-Voorzi In een open brief, ondertekend door André Pelentan, nationaal directeur, vestigde recentelijk de Culturele Centrale van het ABW de aandacht van alle kandidaten voor de Europese verkiezingen op enkele voor de organisatie belangrijke aspecten van de Europese éénmaking. In het kader van het jaarthema heeft deze socialistische socio-culturele vormingsorganisatie immers een aantal vragen over «Europa 1992», zeker zoals het momenteel wordt voorgesteld. Eén van de problemen die elke kandidaat waarschijnlijk nogal aanbelangt, is deze van de rol en de bevoegdheden van het Europees Parlement. De sociale dimensie van Europa is een ander knelpunt. Zonder een degelijke sociale onderbouw kan de CC moeilijk voorstander zijn van een verdere éénmaking. Wat men wil beklemtonen is dat een echt sociaal Europa slechts mogelijk is als het sociale een geïntegreerd onderdeel van het economische uitmaakt. Bovendien wenst men dat bij de verdere besprekingen en voorbereidingen van de éénmaking ook de culturele aspecten aan bod komen. Een ééngemaakt Europa dient te beschikken over een Europees cultuurbeleid dat enerzijds gebaseerd is op een grote verscheidenheid, anderzijds op de bescherming van de kleinere cultuurgebieden. Uit de verkiezingsprogramma's van de onderscheiden politieke partijen blijkt dat zij ieder, weliswaar met een aantal eigen specifieke accenten, werk willen maken van een «beter» Europa. De Culturele Centrale rekent dan ook op de inzet van alle partijen en kandidaten om een democratisch Europa uit te bouwen dat beantwoordt aan de verwachtingen van Jan-met- de-pet, democratisch, welvarend en vooruitstrevend, sociaal en cultureel, maar vooral mensvriendelijk en vredelievend. Op 18 juni rollen de dobbelstenen... Nochtans, het toeval is de tegenstander van het Europa dat wij willen en dat beseffen nog te weinigen van de 3,5 miljoen Vlaamse kiezers. De interne markt in Europa kan slechts slagen als ook het sociale mee evolueert, niet alleen terwille van de sociale rechtvaardigheid, maar ook om de concurrentie tussen de 12 lidstaten niet scheef te trekken. Ook voor het leefmilieu, zo dierbaar aan de SP, dienen dringend Europese wetten te worden uitgevaardigd die de wetten van de lidstaten vervan gen. Anders kunnen we nooit doeltreffend het hoofd bieden aan de problemen en hier ook zal de concurrentie worden scheefgetrokken als elke lidstaat wil doen of niet wil doen wat hem zint. Wij zullen mevrouw Thatcher en haar volgelingen van de Club van Brugge (Verhofstadt!) erg moeten aanpakken, want zij wil van Europa een zelfbedieningswinkel maken met rekken waaruit men zich naar believen kan bedienen. Dat gaat niet en dat willen we niet want de Akte die door de Staten werd ondertekend, moet volledig worden uitgevoerd, het sociale inbegrepen. Dat wenst de meerderheid van de bevolking en wij werken voor ieders belang en niet voor enkelen, die alleen maar hun profijt zien! Onze kampagne is geslaagd. Alle medewerkers danken we van harte. We hopen dat het Feest in Zottegem een voltreffer wordt en dat we op 18 juni met hoop de uitslag mogen afwachten. Het resultaat ligt in handen van degenen voor wij wij ons inspannen. Ik hoop dat onze boodschap voldoende is doorge drongen! Leve de SP! Leve nummer 8! Uw lijsttrekker Marc GALLE 5f Hl ÉïlfaJ 11^* Met deze ploeg wil de SP ijveren voor een democratisch, sociaal en groen Europa. Op zondag 18 juni 1989 genieten zij en vooral onze lijsttrekker Mare GALLe Uw vertrouwen. Showprogramma met Gelegenheidstoespraken door Tombola Inkom gratis!!! lALLEN Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1. 9300 AALST Tel. 053/70.51.51 Postrekeningnr. 870-0002726-73 Maandabonnement: 60 ir. - Jaarabonnement: 720 ir. Verantwoordelijke uitgever: René Stabel. Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 16 juni 1989 51' jaargang nr. 24 8 8 T 8 a 1—I- ^ott «straat 17 Mh.'W

Voor Allen | 1989 | | pagina 1