r—REGIONAAL Het Zottegemse gelijkheidsbeginsel op zijn smalst 10 -17 mei 1991 - «Voor Allen» Tijdens de jongste gemeenteraadszitting leverde CVP-raads- lid Haustraete het zoveelste bewijs dat het politiek ideolo gisch fanatisme in de rangen van zijn partij weliger dan ooit tiert en dat het nu gauw tijd wordt dat het Vlaamse electoraat ontwaakt en er zich bewust van wordt dat het zo niet verder kan. Naar aanleiding van de aan besteding van de vernieuwing van de dakbedekking van het stedelijk «Ontmoetingscen trum Velzeke» aan de Provin- ciebaan, ging de anders nooit op de gemeenteraadszittin gen gehoorde Haustraete plots bezwaren leveren dat de aankoop van het vroegere C.O.C. door de stad een slechte zaak was geweest, dat de zaal in vergelijking met an dere ontmoetingscentra te weinig wordt gebruikt. Bovendien probeerde hij zijn publiek wijs te maken dat de aankoop van het C.O.C. in de gauwte, meer bepaald op het ogenblik dat Herman De Loor op het einde van zijn ambtstermijn was, beklonken werd. Onmiddellijk ontving Hau straete evenwel tijdens de zelfde raadszitting van Her man De Loor betaald ant woord. Spinnijdig liep Haustraete vervolgens naar de kantoren van het dagblad «Het Volk», dat zijn sectair verhaal op schaamteloze wijze en in de stijl van een echte roddelkrant meepikte, dit onder de titel «Ontmoetingscentrum giftig geschenk voor stadsbestuur». Een bondig repliek van on- zentwege zal daarom wel niet misplaatst zijn. «Kuituur en Ontspanning na Arbeid», een mooi Wie na de speelbeurt van de maand april de rangschikking bekijkt, moet zo de indruk krijgen dat bij de kaarters de familie Vereecken-Buyl met heel veel leden deelnemen. Maar niets is minderwaar: zij zijn slechts met drie en mo menteel hebben ze allen een plaats binnen de eerste vijf. Christiane Buyl leidt, Roger Vereecken is derde en Ka- miel, vader Buyl, is vijfde. In de maandbeurt moest de familie evenwel Elvire De Wilde en Maria Cornu laten voorgaan en ook dulden dat Georges De Cremer vierde werd. Louis Roels verdwijnt van de leidersplaats. De rangschikking geeft echter socialistische initiatief Op 23 augustus 1966 onderte kende een groep van 18 pro- gressistische militanten de statuten van de V.Z.W. «Kui tuur en Ontspanning na Ar beid» en op 23 december 1967 kon het C.O.C. plechtig wor den opengesteld. Vanaf zijn oprichting werd het C.O.C. êen hoofdelement in het so- cio-kulturele leven van niet enkel de dorpsgemeenschap pen Velzeke en Elene, maar in feite van de hele regio tus sen Oudenaarde en Aalst. Van meetaf aan was de zaal onderdak van de schitterend presterende toneelvereniging «Ontvoogding», elk jaar vond er de kulturele week plaats, honderden kulturele en deba tavonden werden er gehou den, tentoonstellingen, mu ziekuitvoeringen, feesten en noem maar op. Geen wonder dat het sukses van de stichting een doorn in het oog was van een aantal oerkonservatieve en reactio naire plaatselijke lieden, die dan ook zwoeren nooit een voet in de zaal te zullen bin nenzetten. Het sukses bleef evenwel groeien, zodat zij uit eindelijk niet anders konden dan volgen... Stedelijke feestzaal Met o.a. de benarde financië le situatie, vooral door de C.V.P. veroorzaakt tijdens de periode vóór 1983 in het ach terhoofd, besloot de toenma- een vertekend beeld want de eerste zes hebben allen een beurt meer gespeeld dan de onmiddellijke achtervolgers. Na èèn derde van het kam pioenschap mogen wij ons nog aan een spannende strijd verwachten. De uitslag 1. De Wilde Elvire 335 2. Cornu Maria 315 3. Vereecken Roger 306 4. De Cremer Georges 295 5. Buyl Christiane 294 De rangschikking 1. Buyl Christiane 1186 2. Roels Louis 1174 3. Vereecken Roger 1131 4. Roelandt Lucienne 1074 5. Buyl Kamiel 1071 lige S.P.-V.O.P.-bestuurs- meerderheid in 1983 de tradi tionele sinterklaaspolitiek, d.w.z. het willekeurige rechts treekse subsidiëren van ver enigingen, definitief stop te zetten. Men opteerde voor een duur zamer en ook veel eerlijker formule: de bestaande en ook toekomstige groeperingen en socio-kulturele organisaties zou voortaan steun verleend worden onder de vorm van het ter beschikking stellen van een degelijke toereikende en geografisch gespreide infra- struktuur. Daar talrijke scholen en ge meentehuizen na de fusie in 1970 waren leeggelopen, kon in een aantal gemeenten on middellijk aan de slag worden gegaan. Met eigen stedelijk personeel werden dan ook op vele plaatsen de nodige aan- passingswerken uitgevoerd. Te Godveerdegem, te Sint- Goriks-Oudenhove, te Sint- Maria-Oudenhove en te Oombergen werd direkt al het nodige gedaan. Erwetegem kreeg ook zijn deel, een gloed nieuwe refter inkluis. Te Strij- pen werden grootse verbou wingswerken opgestart. Ook te Leeuwergem werd het sein op groen gezet (maar daar laat de aanvang der werken door de dossierbehandeling nog steeds op zich wachten). Enkel Velzeke bleef nu nog ten overstaan van de andere deelgemeenten stiefmoeder lijk behandeld. Daar ook droomden wij, als Vlaamse socialisten, ons be wust van de kulturele en di- daktische mogelijkheden die in het plaatselijk patrimoni um besloten lagen, van een stoutmoedig projekt: het hui- Gezinssportdag te Goeferdinge/ Zarlardinge Op zaterdag 26 mei 1991 orga niseert SP Goeferdinge/Zar- lardinge in samenwerking met CSC-Oudenberg voor de eer ste maal een «Gezinssport dag». Op het programma is er keuze tussen wandelen, jog gen of fietsen. Wandelen en joggen kan men over de af standen: 7,10 en 17 km. fietsen over een afstand van 30 km. Er wordt verzamelen gebla zen aan café «Nieuwe Koning van Engeland», Zarlardinge - plein 16 te Zarlardinge. Star ten kan tussen 13.00 en 15.00 uur. Deelname in de kosten be draagt 25,- frank en er is een aandenken voor iedere deel nemer. dig Archeologisch Museum, dat een sukses werd, maar dat tegelijk (omdat het in het 'ver keerde kamp' gerealiseerd werd) een doorn in het oog was van een aantal platvloerse V.O.P.- en C.V.P.-elementen, die nu zelfs de mond vol heb ben van de uitverkoop ervan. De leeggekomen jongens school was dus ingenomen. Resoluut opteerde de toe nmalige Zottegemse gemeen teraad dan ook in zitting van 13 oktober 1986 (en dus niet zoals Haustraete en zijn leu genaarskrant beweren: «Op het ogenblik dat Herman De Loor op het einde van zijn ambtstermijn als burgemees ter was»!) voor de aankoop van de feestzaal C.O.C., dit met 18 ja-, 2 neen-stemmen en 4 onthoudingen. C.V.P.-er Vanderholen pro beerde, als een rasechte, ach ter de schermen eerst nog al les te doen om de verkoop te laten mislukken en vervolgens de gemeenteraadszitting van 9 februari 1987, waar de aan koop definitief zou worden bezegeld, op haar kop te zet ten. Alles verliep evenwel van een leien dakje. S.P. en V.O.P. verdedigden de aan koop, enkel Van Wambeke en Rollewagen, de «fanatieke kern», stemden tegen. Voor de som van 6.700.000 fr., dit bedrag werd vastgesteld door het schattingsverslag van de ontvanger van de Registra tie, beschikten ook Velzeke en Elene eindelijk over hun eigen stedelijke zaal! Wansmakelijk fanatisme onduldbaar C.V.P.-raadslid Haustraete heeft andermaal de ware ge daante van zijn politieke for matie blootgelegd: zelfs voor de smerigste verdachtmakin gen wordt niet teruggedeinsd om maar het eigen bouwvalli ge en door tweedracht ver deelde huis overeind te hou den. Eerbare en fatsoenlijke politici moeten het daarbij maar ontgelden. Daar waar organisaties van katholieke strekking gebruik maken van de stedelijke infra- struktuur is er nooit een frank te veel uitgegeven, maar daar waar socialistisch georiën teerde verenigingen hun in trek nemen is een frank steeds overbodig. Dit is uiteraard een kwestie van het gelijkheidsbeginsel op zijn smalst. Hopelijk trekt de Zottegemse bevolking uit het laag-bij-de- grondse optreden van raads lid Haustraete wijselüjk haar lessen. Hoe vlugger de aejatolla's en de volksbedrie gers van het Zottegemse to neel verdwenen zijn, hoe be ter voor de stede. Het kan nu niet rap genoeg gaan! Tombola 1 mei De S.P.-afdeling Grotenber- ge-Leeuwergem-Oombergen dankt al diegene die aan hun eetfestijn van 1 mei hebben deelgenomen. Het juiste gewicht van de bier- korf bedroeg 8,165 kg. Twee personen evenaarden het juiste gewicht nl. - D'Haenens Oscar uit Zot- tegem met 8.170 kg. - Haelterman Vanessa uit Sint-Lievens-Houtem met 8.160 kg. Het lot besliste dat Haelter man Vanessa de gelukkige winnaar is van de bierkorf. Met pensioen Op 1 mei 1991 ging Carlos CORTHALS, personeelslid OCMW- Aalst met pension. In dienst vanaf 4 september 1962 als schrijn werker werd Carlos op 1 november 1983 tot brigadier benoemd en dit tot op zijn opruststelling. Carlos werd letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes gezet door OCMW-Voorzitter Eddy DIERICKX en zijn collega's. Gijzegem: Christiane slaat Louis een Buyl

Voor Allen | 1991 | | pagina 10