11 november 1991: er is nog steeds geen vrede «Voor Allen» -15 november 1991 -13 CSC-Ninove Zaterdag 16 november 1991 GELEID BEZOEK AAN GENT met: - Bezoek non het KIION-Centrum om 10.00 uur - Kennismaking met het project «Patershol» (Etsen van Simon VAN LOO en Video) - Gevolgd door een bezoek aan het Patershol in het Gentse Stadscentrum - Bezoek aan het AMSAB (Archief en Museum van de Socialistische Arbeidersbeweging) om 15.00 uur Inschrijven kan bij Urbain VERCKENS, tel. 054/33.92.79 of 02/230.76.76 (toestel 202) Vertrek om 9.00 uur aan het Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove. Verplaatsing met eigen vervoer. CSC-Velzeke Zaterdag 30 november en 7 december 1991 te 19.45 uur Zondag 8 december 1991 te 17.30 uur TONEELOPVOERING: Een dood-gewoon avondje door Toneelkring «Ontvoogding» Velzeke Zaal: Ontmoetingscentrum Velzeke, Provinciebaan 115 te Velzeke. Socialistisch Trefpunt Aalst nodigt uit: Zaterdag 16 november 1991 om 20.00 uur POLITIEK CAFE Het SP-verkiezingsprogramma toegelicht door: - Gracienne VAN NIEUWENBORGH - 3' kandidaat Kamer - Marc GALLE - Lijstduwer Kamer Muzikale omlijsting door Johnn W00LLEY Zondag 17 november 1991 om 11.00 uur JAZZ-APERITIEFCONCERT met: The Onion City Jazzband Deze beide aktiviteiten hebben plaats in: Café «Zandput», P. Corneliskaai 6 - Aalst SP/SW Ledenfeest te Onkerzele De SP/SW-afdeling Onker zele hebben het genoegen U uit te nodigen op hun jaarlijks feestbanket. Dit jaar heeft ons partijfeest een speciaal karak ter, aangezien het om de twin tigste uitgave gaat. Het ledenfeest grijpt dit jaar plaats op zaterdag 30 novem ber 1991 om 19.00 uur in de zaal «Sportwereld», Onkerze- lestraat te Onkerzele. Er werden noch kosten, noch moeite gespaard om U onder staande menu te kunnen aan bieden aan een demokrati- sche prijs. Menu - Aperitief - Normandische tongfilets - Roomsoep - Varkensgebraad in groen- tenkrans en kroketten - Gebak en koffie De deelname in de kosten be draagt voor de SP/SW-le- den: 500,- frank, voor de niet- leden: 600,- frank en voor de kinderen tot 12 jaar: 500,- frank. De mensen die niet over de nodige vervoermiddelen be schikken, worden gratis thuis opgehaald en teruggebracht. Gelieve één der bestuursle den tijdig een seintje te geven. Wij rekenen erop dat U dit ledenfeest naar waarde zult weten te schatten en zijn er van overtuigd u op ons feest banket in ons midden te mo gen begroeten. Inschrijven kan tot uiterlijk 22 november 1991 in het Volks huis, Onkerzelestraat 212, bij Luc De Corte, Onkerzeles traat 226 of bij Mildred Ve- kens, Klakvijverstraat 87. Op 11 november herdenken wij jaarlijks opnieuw de wa penstilstand die het einde van de eerste wereldoorlog inluid de. Zowel de overwinnaars als de overwonnen waren moege streden en hadden maar één hoop, de hoop dat het nooit meer zover zou komen, dat er nooit meer oorlog zou ge voerd worden. Teveel leed was geleden, teveel geliefden en vrienden waren op het slagveld, en thuis, onder het juk van de bezetter achterge bleven. Intussen weten wij dat amper twintig jaar later de wereld zich andermaal in een niets ontziende oorlog stortte, die opnieuw de zware tol van vele honderdduizenden mensen levens zou kosten en die rampzalig en bijzonder droe vig voor de mensheid in Hi roshima zou eindigen. Wij we ten intussen dat het ook daar bij niet is gebleven. Ook sedert het einde van die tweede wereldoorlog is de we reld niet zonder geweld geble ven. Het rijke Westen is er wel in geslaagd het strijdtoneel te verleggen naar ontwikkelings landen of streken ver uit de buurt. Toch blijft oorlog het schrik beeld voor de weldenkende mens. Het feit dat wij in onze contreien een bijna 50 jarige periode van vrede kennen, mag niet ontaarden in een vals egoïstisch gevoel van eigen veiligheid en totale onver schilligheid voor de ellende ontstaan door oorlogsvoering in de derde wereldlanden. De oorlog is de grootste plaag der volkeren. Hij leidt tot massaverdwazing, tot ontta keling der specifiek menselij ke waarden, tot verwoestende haatexcessen in de gemoedss feer van de mens zelf. Het is dwaas zich in te beelden of zich te laten voorspiegelen dat één volk of één persoon de schuld van oorlog zou zijn. Wie zal ooit achterhalen wel ke geheime machten de bak ens in de wereldpolitiek dus danig zetten dat er op een tijd stip dat hun belieft, bloedige Zondag 3 november was het Sint-Maartenfeest voor onze senioren, eerst was er koffie met gebak, nadien was er een korte toelichting door 0.C.M.W.-voorzitter Eddy Dierickx over het hoe geldig stemmen met de komende verkiezing op 24 nov. Nadien was het kaarten voor de man nen en bakschieten voor de vrouwen en dit waren dan de uitslagen. Kaarten 1. Blanckaert Frans 2. Wellekens Oscar 3. Wellekens Eduward botsingen uit voortvloeien en ze de jeugd van wel uitgeko zen verschillende volkeren, zonder dat ze eikaars schuld gaan meten of begrijpen, te gen elkaar in het harnas jagen. Het is goed een beschuldigen de vinger uit te steken naar de machtige wapenindustrie die in sommige niets ontziende, ambitieuze maar vooral gewe tenloze volkerenleiders de handelspartners bij uitstek vindt op er hun moordtuig aan te slijten, en zichzelf op af schuwelijke wijze te verrijken. Op tientallen, ja zelfs honder den plaatsen op de wereldbol zijn georkestreerde conflicten aan de gang, gaande van ogen schijnlijk onschuldige scher mutselingen tot bloedige aan slagen en door vreemde mo gendheden bezette gebieden. Burgeroorlogen, spanningen, folteringen, schending van de mensenrechten, de nieuwsbe richten staan er vol van. jaarlijks worden miljarden uitgegeven aan defensie, ter wijl elders medemensen ster ven van de honger. Oorlog zaait dood, vernieling en onnoemelijke menselijke ellende. Wie herinnert er zich niet de schrijnende beelden van de tijdens de Golfoorlog geteisterde Irakese bevolking, van de door wanhoop, pijn en vertwijfeling gevulde kinder ogen?? Wie kan zich niet de beelden voorstellen van de aftandse ziekenhuisbedden waarin honderden Iraakse kinderen zonder behoorlijke verzor ging en voedsel stil hun einde lagen af te wachten? Wie heeft de cijfers niet ge hoord die vorige donderdag werden vrijgegeven en waar uit blijkt dat de kindersterfte in dit land met 400% is toege nomen? Wie is blind voor de Joegosla vische volkerenoorlog waar geen overwinnen maar alleen verliezen mogelijk is? De ka pot geschoten huizen, wegen en andere infrastructuur, waar tientallen jaren met de grootste inspanningen voor geijverd werd, wordt in een tijdspanne van enkele maan- 4. De Troch Louis 5. Coen Ivonne Bakschieten 1. Creutz Marina 430 2. De Decker Adeline 420 3. Maesschalk Cecile 420 4. Trogh Clothilde 370 5. V.D. Scheuren Martha350 Rond 17.30 u. werd dan door de brave Sint Maarten aan ie dere aanwezigen een gebak ken Sint Maarten overhan digd. Wat met veel dank aan vaard werd door onze senio ren. Aan allen werd dan een behouden thuiskomst ge wenst met de melding tot de den van de kaart geveegd. De voorbije periode van relatieve welstand is zelfs, bij een on middellijke beëindiging van de vijandelijkheden, voor vele jaren onherroepelijk verlo ren. Wie heeft de TV-beelden van de vernielingen in Kinshasa, Lubumbashi en andere Zaïre se steden niet gezien. De ge plunderde winkels, de ver nielde appartementsgebou wen, de universitaire campus sen die zich slechts kunnen in stand houden door het orga niseren van eigen bewakings- ploegen, de studenten die naast hun auditoria een eigen groententuin moeten aanleg gen om in leven te blijven; het zijn evenvele getuigen van de gruwel van de oorlog, van de onophoudelijke twisten on der de mensen. En toch, ondanks alle doffe ellende, is er 1 lichtpunt: er is op de wereld geen plaats voor oorlog. De welvaart die de volkeren van West-Europa -jgenieten en die op middellan ge termijn ongetwijfeld ook over de volkeren van de vroe gere Oost-Europese landen zal komen als gevolg van het democratiseringsproces, is het gevolg van het ontbreken van het verschijnsel oorlog. Deze vaststelling moet vol doende duidelijk gemaakt worden aan de derde wereld landen, en aan alle landen waar conflicten het leven be heersen. Steeds weer moet men ieder menselijk wezen laten besef fen dat het zinloze geweld dat oorlog heet, geen oplossing is. Ik meen dat precies daarin de boodschap en de betekenis van 11 november moet worden gezocht. Bovenstaande toespraak werd op 11 november door Roger D'Hondt, schepen voor ontwikkelingssamen werking en vrede, gehouden ter gelegenheid van de wa penstilstandherdenking in Erembodegem-Terjoden. In Aalst-stad herdachten tien tallen vredesaktiviten de wa penstilstand met de traditio nele fakkeloptocht. volgende samenkomst op het kerstfeest. SP AFDELING AALST Dringende oproep aan alle militanten aanwezig te zijn op de vergadering van 20 november 1991 te 20.00 uur in het Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst. Voorzitter Mare GALLE Secretaris Robby DE BOELPAEP Sint-Maartensfeest S.G.B.-Hofstade

Voor Allen | 1991 | | pagina 13