Zal in Zottegem arrondissementscommissaris opnieuw orde op zaken moeten stellen? ARRONDISSEMENTEEL SP-SMULPARADIJS «Voor Allen» - 12 juni 1992 - 15 De laatste tijd is er in Zotte gem alweer heel wat te doen geweest inzake het democra tisch functioneren van de ge meenteraad. Aanleiding tot al deze heibel en moeilijkheden zijn de acht gesubsidieerde kontractuele personeelsleden t.t.z. 1 op steller, 1 geschoold arbeider B en 6 halfgeschoolden, die op totaal willekeurige basis de bons kregen van het Kollege van Burgemeester en Schepe nen en de weigering van dit Kollege hierover in openbare zitting een debat te voeren. Zoals dit met de vroegere ont slagen personeelsleden ook het geval was, heeft de S.P. hiertegen met al haar kracht geprotesteerd. Men zal zich herinneren dat het huidig V.O.P./C.V.P. -bestuur niet aan haar proefstuk is op dit vlak. In maart 1989, de huidi ge koalitie was toen nog maar pas gestart, werden 2 tewerk gestelde werklozen voor de Europese identiteitskaarten aan de deur gezet. Dit waren nochtans twee arbeidskrach ten die volledig werden be taald door het Ministerie van van Binnenlandse Zaken en aldus gratis prestaties lever den bij het Zottegemse stads bestuur. Voor deze twee ont slagen is nog steeds een pro cedure hangende bij de Raad van State. Precies een jaar later, op 5 maart 1990, werden niet min der dan 10 gesco's de laan uit gestuurd, zogezegd om bud gettaire (besparings)redenen. Echter hebben we nadien moeten ervaren dat stelsel matig andere mensen bij het stadsbestuur werden aange worven om de afgedankte werknemers te vervangen. Dit heeft vanzelfsprekend bij de S.P. kwaad bloed gezet en de verhouding V.O.P./C.V.P.- meerderheid S.P-oppositie niet bevorderd. Wij vinden het immers een mentaliteit van vóór vijftig jaar om men sen voor hun politieke over tuiging aan de deur te zetten. Nieuwe afdankingen Wie gedacht had dat het bij Op zondag 21 juni verwacht R. Serbruyns en zijn picarren- comité weer een enthousiaste schare sportievelingën ter ge legenheid van de wandelhap pening, die dit jaar adembe nemende paden in Groten- berge en Leeuwergem op zoekt. Een wandeltraject dat zoals steeds geschikt is voor de hele familie. Bovendien ontvangen alle wandelaars in ruil voor het in schrijvingsgeld van 60 frank tijdens het oponthoud een gratis bevoorrading en na de deze twee reeksen afdankin gen zou blijven kwam bedr ogen uit. Op 27 april 1992 besliste het fanatieke Kollege van Burge meester en Schepenen alweer 8 geco's te ontslaan, opnieuw met als motief «budgettaire redenen». Alweer werden op een totaal willekeurige wijze mensen af gedankt en wou de bestuurs- meerderheid van geen objec tieve kriteria weten om aan te wenden bij eventuele ontsla gen. De S.P.-fraktie riep hierop de gemeenteraad samen op maandag 18 mei 1992 met het verzoek deze ontslagen in te trekken. Aangezien de meerderheid weigerde in openbare zitting van de gemeenteraad hier over een debat te voeren, ver liet de S.P.-fraktie in blok de ze zitting en riep de gemeen teraad opnieuw bijeen op dinsdag 26 mei 1992. Ook op deze zitting kwam het door de houding van de V.O.P./C.V.P.-koalitie tot geen discussie zodat de S.P.- raadsleden het weer voor be keken hielden. Gemeenteraad vergaderde verder Ondanks het opstappen van de S.P.-fraktie vergaderde de meerderheid toch verder en behandelde al de punten die door de S.P. aan de dagorde werden geplaatst. Het werd bijgevolg een monoloog die in een minimum van tijd werd beëindigd, het was natuurlijk al te gemakkelijk om zonder tegenspraak en zienswijze van de S.P.-raadsleden alles in snel tempo af te haspelen. Ondertussen heeft de S.P. klacht ingediend bij de Gou verneur van Oost-Vlaande ren omdat de V.O.P./C.V.P.- meerderheid weigert zich in openbare zitting te verant woorden voor de 8 ontslagen gesco's. Ook riepen de socialisten een nieuwe gemeenteraad bijeen op woensdag 3 juni 1992 met naast de onderwerpen gesteld aan de dagorde van de zitting tocht twee rijk besmeerde bo terhammen met een drankje. Het vertreksein zal weerklin ken om 14 u. aan Café De Melkboer en de tocht is zo'n 9 kilometer lang. Inschrijven kan bij R. Ser bruyns, Tweekerkenstraat en P. Cornil, Langestraat of in bovengenoemde café vanaf 13.15 u. Tot dan en vet alvast je wan delschoenen in! Luc SOLEMÉ van 26 mei ook een drietal andere thema's (wandelpa- denbeleid, Ontmoetingscen trum Strijpen, voetpadenpro- blematiek) waarover de raad zich diende uit te spreken. Ook deze raadszitting was van korte duur en behandelde al leen het agendapunt inzake «de onjuiste uitlatingen van de burgemeester aan de pers». In De Beiaard van 23 mei was immers een artikel verschenen dat hoegenaamd niet met de waarheid strookt. Daarin stelde de Zottegemse burgervader dat de vakbon den in het geheel niet hadden gereageerd op de geplande ontslagen en dat er sinds de afdankingen van maart 1990 geen nieuwe aanwervingen waren gebeurd, buiten de wet telijke vervangingen van pers oneelsleden in loopbaanon derbreking en stagiairs. Van bij de aanvang van de zitting nam S.P.-fraktieleider Herman De Loor de Zotte gemse burgemeester zwaar onder vuur. Hij verweet hem het met de waarheid niet te nauw te nemen en bestempel de hem als een «leugenaar die van langsom meer zelfs de in druk geeft zijn eigen leugens te geloven». Aan de'hand van een schrijven van de A.C.O.D. weerlegde hij im mers de uitspraak van De Maesschalck alsdat de vak bonden niet hadden gerea geerd op de geplande afdan kingen. Met data en functie beschrijving toonde hij ook aan dat sinds de 10 ontslagen van maart 1990 er wel degelijk 12 nieuwe aanwervingen ge beurden. Door deze duidelijke bewijs voering zat De Maesschalck er als een geslagen hond bij en zijn koalitiegenoot André Geens trachtte hem met wat geroep en getier terug over eind te brengen. Toen de burgemeester even later weigerde de andere pun ten te behandelen die de S.P. aan de agenda had geplaatst Nieuwtjes uit Nieuwerkerken Koffietafel Op zaterdag 13 juni 1992 or ganiseert de SP-Bond 3de leeftijd van Nieuwerkerken een «Koffietafel met gezellig samenzijn» in de Gemeente lijke Feestzaal, Schoolstraat te Nieuwerkerken. Begin om 14.30 uur. Barbecue Op zondag 14 juni 1992 orga niseert de SP-afdeling Nieu werkerken een «Barbecue» in de Gemeentelijke Feestzaal, Schoolstraat te Nieuwerker ken. Men kan er terecht van 11.30 tot 19.00 uur en iedereen is hartelijk welkom. ontstond groot tumult en sloot hij in totale verwarring de raadszitting. Het ziet er naar uit dat weldra de arron dissementscommissaris op nieuw orde op zaken zal moe ten komen stellen. In elk geval heeft de S.P. de gemeenteraad voor de vierde maal samengeroepen op dins dag 9 juni om 20 uur. Wij hopen dat de V.O.P./ C.V.P.-meerderheid eindelijk de moed zal opbrengen voor haar handelingen en daden in het openbaar uit te komen. Kost zitpenningen In niet S.P.-gezinde pers wordt opgeworpen dat al deze raadszittingen al meer dan 100.000 fr. hebben gekost aan het stadsbestuur. De raadsleden ontvangen im mers per bijgewoonde ge meenteraad een zitpenning van 1.900 fr. (belastbaar be drag). Wie is verantwoordelijk voor deze uitgave? Het is duidelijk dat de schuld van de meerdere samenroe pingen waartoe de S.P.-frak tie verplicht werd, te wijten is aan de weigering van de V.O.P./C.V.P.-coalitie tijdens de eerste samenroeping op 18 mei 1992 de kwestie van de ontslagen gesco's in openbare zitting te behandelen. Had de V.O.P./C.V.P.-meer- derheid dat wel gedaan dan waren deze drie supplemen taire gemeenteraden, moei lijkheden en heibel er niet ge weest en had de Zottegemse stadskas slechts 22 x 1.900 fr., hetzij 41.800 fr. moeten neer tellen. Stippen we nog aan dat de burgemeester en de sche- penen geen zitpenning ont vangen voor de bijgewoonde raadszittingen aangezien zij een maandelijkse wedde uit betaald krijgen. Als men met dergelijke zwak ke argumenten van kostprijs aan presentiegelden komt aandraven om een democrati sche instelling als de gemeen teraad normaal te doen func tioneren (wat trouwens haar opdracht is), dan brandt de journalistiek van dergelijke pers op een laag pitje. Gemeenteraadsvergaderin- y gen zijn trouens de geëigende kanalen waar de leden ervan op democratische wijze hun rol en functie van toezicht- houder(ster) op het gevoerde beleid kunnen uitoefenen. Dit principe met de voeten treden moet dan ook met alle middelen worden bestreden. Wat betekent daarenboven een totale uitgave die de stad aan de raadsledert*Verleent van 397.100 fr. voor het jaar 1990 (laatste bekende reke ning) aan presentiegelden op een uitgave van om en bij de 600 miljoen frank welke Zot- tegem jaarlijks doet! Dergelijke cijfers worden best niet opgeblazen, relativiteit is hier zeker op zijn plaats. SP-Nieuwerkerken Zondag 14 juni 1992 van 11.30 tot 19.00 uur Gemeentelijke Feestzaal, Schoolstraat - Nieuwerkerken SP BARBECUE Iedereen is hartelijk welkom. ATB De Natuurvrienden Aalst Zaterdag 13 juni 1992 vanaf 17.00 uur Te Impe TRADITIONELE BARBECUE Brochetten - worst - kotelet brood - sla overgoten met verschillende saussen Leden' 250 fr. Niet-Leden 350 fr. Inschrijven kan telefonisch: 053/78.73.52. Samenkomst om 13.30 uur aan de parking Zwembad, Albrechtlaan voor de voorafgaandelijke wandeling. SP-CSC Idegem Vrijdag 12 juni 1992 van 19.00 tot 22.00 uur Zaterdag 13 juni 1992 van 17.00 tot 22.00 uur Zondag 14 juni 1992 van 11.00 tot 15.00 uur Zaal «Paraplu», Bareelstraat te Idegem GROOT EETFESTIJN Steack of Kotelet (natuur - bearnaise - champignons) Volwassenen: 300 fr. (steak), 275 fr. (kotelet) - Kindermenu: 200 fr. Picarrencomité Godveerdegem

Voor Allen | 1992 | | pagina 15