Zottegemse meerderheid raakt tel kwijt Drs. Goossens en Vanderstock nemen afscheid van het A.S.Z. 12-26 juni 1992 - «Voor Allen» In onze vorige uitgaven heb ben wij het gehad over de ge meenteraadszittingen van 18 en 26 mei en van 3 juni. Van daag handelen wij over het vervolg van de onverantwoor de houding van de huidige V.O.P./C.V.P.-koalitie. Im mers was de S.P.-oppositie verplicht ook op 9 en 16 juni 1992 de raad samen te roepen om voor haar problemen enig gehoor te krijgen, wat dan ten fange laatste nog niet gebeur de. Dat het voor de meerderheid moeilijk wordt met al deze raadszittingen, bewees de sa menkomst van 16 juni, waar op zij haar tel kwijt raakte. Voor haar was dit de tweede raadszitting sinds deze gehou den op 3 juni. Voor de S.P. was dit overduidelijk de der de, want zowel op 3 als op 9 juni kende men dezelfde dag orde, zodat de samenkomst van 16 juni wel degelijk om de derde bijeenroeping ging. Al dus kon bij eventuele afwezig heid van de meerderheid van de raadsleden, rechtsgelding beslist worden, ongeacht het aantal aanwezige gemeente raadsleden, wat dan ook ge beurde. Gemeenteraads zittingen van 3 en 9 juni Nadat de S.P.-fractie op de raadszittingen van 18 en 26 mei was opgestapt omdat de meerderheid de discussie Vorige week werd afscheid genomen van twee geneeshe ren die gedurende meer dan 40 jaar zich hebben ingezet voor het openbaar zieken huis. Dr. Richard Vanderstock af komstig van Deftinge heeft zich na zijn studies en specia lisatie gevestigd op het eind van de veertiger jaren in de stad Aalst. In 1949 nam hij zijn taak als geneesheer-spe cialist in neus-keel en oor op in het stedelijk ziekenhuis in de dienst algemene heelkun de onder leiding van dr. Ro ger De Cock. In die tijd was het zo dat er geen specifiek kader voor deel specialiteiten heelkunde bestond, het liep dan ook aan tot 1962 eer hij benoemd werd in het kader van de geneeshe ren. In 1963 werd hij bevor derd tot diensthoofd van de N.K.O. Deze taak oefende hij uit tot eind 1990. Dr. Vanderstock was een ak- tief lid van de medische raad waarvan hij meerdere malen het voorzitterschap waarnam. Als voorzitter maakte hij re gelmatig deel uit van het be heerscomité waar hij steeds de belangen van de geneeshe ren verdedigde. De belangen die hij behartigde werden steeds bekeken in het belang over de intrekking van de ont slagen gesco's niet in openba re zitting wou voeren, riepen de S.P.-raadsleden de ge meenteraad opnieuw samen op woensdag 3 juni. Na behandeling van «de leu genachtige verklaringen van de burgemeester aan de pers» werd deze bijenkomst in de grootste verwarring besloten en werden de andere 12 agen dapunten niet in bespreking gebracht. Deze werden dan ook opnieuw aan de agenda gesteld van de raadszitting van 9 juni die door de S.P.- fraktie werd samengeroepen. Aan deze dagorde werden ook 3 andere onderwerpen toegevoegd, nl. het intrekken van de avondmarkt op 26 juni, het storten van afbraak-asfalt op privaat-eigendom en de problematiek van de water overlast op Ten Ede. De V.O.P./C.V.P.-meerderheid stuurde evenwel haar kat, met uitzondering van V.O.P.-er André Geens die wel kwam opdagen. Naar we later kon den ervaren viel zijn aanwe zigheid evenwel niet in de smaak van de andere leden van de meerderheid. Zij had den immers liever gezien dat ook hij was thuis gebleven. Gewezen Minister Geens ver klaarde «oud en wijs genoeg te zijn om te beslissen waar hij al dan niet aan toe gaat». Hoe dan ook kon deze raads zitting van 9 juni niet geldig beraadslagen aangezien van het ziekenhuis. Alhoewel dr. Vanderstock niet altijd overkwam als de jo viaalste van de groep, ervaar- den wij hem nochtans als een sociaal voelend geneesheer met oog voor de problemen van zijn patiënten. Dokter Emiel Goossens, af komstig van het Dender- mondse kwam in dienst van het ziekenhuis in 1953 en startte er de dienst pneumolo- gie op die toen gevestigd was in het lazaret. Dr. Goossens afkomstig uit een sociaal voelend milieu burgerde zich zeer snel in, in het leven van de stad. Getuige hiervan zijn zijn aktiviteiten in tal van organisaties. Dr. Goossens was aktief zowel op het medisch, sociaal, kultu- reel als politiek vlak. Emiel Goossens was binnen het ziekenhuis mede oprich ter van de medische raad en was er de eerste secretaris van. Later werd hij er voorzit ter van. Zijn bruisende aktiviteit bracht tal van ideeën naar voor om binnen het kader van het oude ziekenhuis toch op een eigentijdse wijze de ge neeskunde te kunnen beoefe nen. Uit de talrijke gesprek ken die wij met hem mochten hebben kwam steeds een be- slechts 12 raadsleden (11 S.P. plus Geens) aanwezig waren (kd. Laurent Stalpaert was met vakantie in Duitsland) zodat deze bijeenkomst dan ook na enige tijd werd afge blazen. Nieuwe raadszitting op 16 juni Geplaatst voor deze onfaire houding van de V.O.P./ C.V.P.-meerderheid, riep de S.P.-fraktie de gemeenteraad voor de derde maal samen op dinsdag 16 juni. Deze maal verscheen de meerderheid, behalve A. Geens, wel op het appel doch enkel en alleen om opnieuw stokken in de wielen te steken en haar verantwoordelijkheid te ontvluchten. Immers van bij de aanvang van de zitting weigerde de burgemeester enig gesprek te voeren over de aan de agenda geplaatste onderwerpen. Hij beweerde dat meerdere van deze thema's reeds het voor werp hadden uitgemaakt van een discussie tijdens de raads zitting van 26 mei, waarop de S.P.-fractie het was afgetrapt. Hij voegde er aan toe dat het standpunt van de meerder heid terzake ongewijzigd was en hij het nutteloos vond daar een gesprek over te beginnen. Van S.P.-zijde werd hiertegen fel geprotesteerd en opge merkt dat zij zoveel en zo dik wijls onderwerpen aan de kommernis naar voor om aan de minst bedeelden toch die geneeskundige zorgen te kun nen verlenen waarop zij die zich het kunnen veroorloven aanspraak maken. De oprichting van het nieuw ziekenhuis is steeds voor hem een grote bekommernis ge weest van huis uit. Vertrouwd zijnde met de politieke be sluitvorming heeft hij er de beheerder bij herhaling op ge wezen dat bij de uitwerking van de plannen het nieuwste, het modernste niet goed ge noeg was teneinde bij de inge bruikname te voorkomen dat het geheel zou achterhaald zijn. Het ziekenhuis ligt hem zo nauw aan het hart dat hij in het vooruitzicht van het stop pen van zijn medische aktivi- agenda stelt als zij dit nodig acht. Het komt de meerder heid dan ook niet toe over de opportuniteit ervan te oorde len. Ondanks deze wettelijke be zwaren vanwege de S.P.-frak tie werd de globale agenda van de gemeenteraad door de meerderheid verdaagd. $.P.-vergadert verder Het spreekt vanzelf dat de so cialisten het met deze gang van zaken niet eens waren en dat zij nadat de V.O.P./ C.V.P.-meerderheid de zaal had verlaten, de agenda van de raadszitting punt voor punt behandelen. Hiertoe nam Herman De Loor als oudste raadslid in dienstjaren het voorzitterschap waar en fun geerde Mare Feliers (jongste raadslid) als secretaris. Een paar beslissingen van het Schepencollege werden door de S.P.-fraktie ingetrokken o.m. inzake het huurregle- ment van de stedelijke infra- teit geoordeeld heeft dat het wenselijk was binnen het ka der van het ziekenhuis het Siesegemcomité op te richten dat zich zou bezig houden met kulturele en vormende aktivi teiten. Wat het Siesege mcomité reeds gerealiseerd heeft, heeft ieder van U kun nen vaststellen. Zijn idee was en blijft dat het ziekenhuis een levende gemeenschap is die zich niet en louter alleen mag beperken tot het ver strekken van medische en ver pleegkundige hulp. Het zie kenhuis maakt deel uit van de totale plaatselijke leefge meenschap. Wij wensen hen nog vele aan gename jaren en bovenal een goeie gezondheid. Eddy DIERICKX structuur, terwijl het Kollege van Burgemeester en Schepe nen enkele preciese opdrach ten kreeg in verband met het stedelijk onderwijs, het Ar cheologisch Museum van Zuid-Oost-Vlaanderen, het onderhoud van de Ontmoe tingscentra, het gebruik van herbiciden en het wandelpa- denbeleid. Vermelden we ten slotte nog dat door de S.P.-fractie klacht werd ingediend bij de toe zichthoudende overheid te gen het beletten van het nor maal functioneren van de ge meenteraad door de V.O.P./ C.V.P.-meerderheid. Hoe dan ook zal het Kollege van Burgemeester en Sche pen haar verantwoordelijk heid niet kunnen blijven ont lopen want op een volgende bijeenkomst van de gemeen teraad zal onderzocht worden in welke mate de door de S.P. gegeven opdrachten zullen zijn uitgevoerd. Derde Gezinswandeling te Zottegem Op zondag 5 juli 1992 organi seert de CSC-Velzeke-Elene in samenwerking met VZW Cultuur en Ontspanning na Arbeid zijn derde gezinswan deling. De wandeling trekt richting Zwalm met bezoek aan het Zoo-park. De start is voorzien om 14.00 uur. Terug omstreeks 17.30 uur. Inschrijven kan vanaf 13.30 uur in het Stedelijk Ontmoe tingscentrum, Provinciebaan 275 te Zottegem. De deelname in de kosten be draagt 100,- frank (kinderen jonger dan 12 jaar: gratis) te betalen bij de inschrijving. Dit geeft recht op belegde boter hammen naar hartelust bij de aankomst. Eetfestijn Mare Galle Noteer alvast in uw agenda: 10 en 11 oktober 1992: Eetfe stijn Mare Galle in de lokalen van het IBSO, Molendreef 57 te Aalst. Niet alleen een uitstekend menu voor een schappelijke prijs maar tevens gezellig sa menzijn met op zaterdag avond muzikaal optreden van een bijzonder goed jazzgroep- je- Wij verwachten U! Spreekuren Herman De Loor Tijdens de vakantiemaanden juli en augustus houdt Herman De Loor geen spreekuren te Sint- Lievens-Houtem, Herzele, Erpe-Mere en Lede. Wel is hij tijdens deze periode iedere vrijdag te bereiken in het Volkshuis te Zottegem tussen 16 en 18.30 uur.

Voor Allen | 1992 | | pagina 12