SOCIALISTISCHE VROUWEN BOND M0YS0N Even-weg-weekend Een alternatief voor koopjesreizen «Knelpunten in de Kinderopvang» Voor een glimlach van een kind Nationaal seniorenfestival 6-2 april 1993 - «Voor Allen» Onze S.V.-weekends zijn al bijna een klein beetje be roemd. Dat vinden wij plezie rig- Toen de nieuwe Floreal-Club in Blankenberge haar deuren opende waren wij er dan ook heel snel bij om te kijken, te proeven en te keuren. Nu nodigen wij U uit om het zelfde te doen. Uiteraard hebben wij een boeiend programma samen gesteld: een bezoek aan het prachtige natuurdomein «De Fonteintjes», waarvan wij voor één dag de sleutel heb ben; een kijk op de typische architectuur van De Haan; een wandeling in de voetspo ren van James Ensor. En natuurlijk zijn wij erbij om U op bijna al uw wensen te bedienen. Een boeiend «even-weg weekend» dus, met informa tie en ontspanning, maar waarbij de politiek toch nooit echt ver weg is... Programma Vrijdag 23 april: Aankomst Logementen beschikbaar vanaf 18 u. 19.00 u.: Avondmaal 20.00 u.: Rondleiding in de Floreal-Club. Zaterdag 24 april: 09.00 u.: Ontbijt 10.30 u.: Geleid bezoek aan het natuurreservaat De Fon teintjes, tussen Blankenberge en Zeebrugge. Dit unieke do mein wordt voor ons geopend door Kathleen Laporte van de V.Z.W. Belgische Natuur en Vogelreservaten. 12.30 u.: Middagmaal 14.00 u.: Begeleide architec tuurwandeling in De Haan. 19.00 u.: Avondmaal. Zondag 25 april: 09.00 u.: Ontbijt 10.00 u.: Naar keuze: fiet stocht, zwemmen, ping-pong, fitness 12.30 u.: Middagmaal 14.00 u.: «Ensor achterna» in Oostende. Cultuurtocht met bezoek aan het James Ensor- huis en het museum voor Schone Kunsten. Wij sluiten af omstreeks 16 u. in Ensors stamcafé. Afspraken Inschrijven: Telefonisch: bij de Socialisti sche Vrouwen, Keizerslaan 13, 1000 Brussel. Tel. 02/ 513.28.78 (toestel 153). Prijs: Alles inbegrepen: van vrijdag avond tot en met zondagmid dag, avond- en middagmalen telkens met 3-gangsmenu en een drankje, gidsen, toegang museum: volwassenen: 3.700 F - kinderen: 2.500 F Verblijf: In studio's of appartementen van de Floreal-Club, Koning Albertlaan 59, 8370 Blanken berge. Tel. 050/43.21.11. Schrijf snel in want het aantal plaatsen is beperkt! De Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensioneer den (V.F.S.G.) waarschuwt haar leden reeds geruime tijd voor de z.g. koopjes- of de- monstratiereizen die zich hoofdzakelijk richten tot dat deel van bevolking dat over voldoende vrije tijd beschikt, namelijk senioren, huisvrou wen en werklozen. De deelnemers laten zich ver leiden door het aanbod van een (schijnbaar) goedkoop reisje, maar voor de organis atoren is de uitstap slechts een voorwendsel om het ware (lees: commerciële) doel te verbergen. Door de sociale druk van de groep - men wil zich niet al ten kennen tegenover de rest van de deelnemers - en het schuld gevoel dat men heeft indien men niets tegenover de goed kope reis stelt, gaat men vlug ger over tot de aankoop van de produkten die men niet echt nodig heeft, die vaak 20 tot 50% duurder zijn dan ge lijkaardige artikels die in de gewone handel verkrijgbaar zijn en waarbij zelden sprake is van enige waarborg of een naverkoopdienst. Bovendien speelt de verkoper handig in op het feit dat zijn publiek hoofdzakelijk uit ou dere mensen bestaat en prijst hij de doeltreffendheid van zijn waren voor de gezond heid in pseudo-medische ter men aan. De demonstratie met ver koop, discreet aangekondigd in de reklamefolders, neemt vaak een derde van de dag in beslag, zodat het programma zelden wordt gerespecteerd en er weinig tijd overblijft om de plaats te bezoeken waar voor men zich liet inschrijven. Door de wet op de handels praktijken (februari 1992) is de koper tijdens deze demon- stratiereizen wel beter be schermd, maar wie heeft er het lef om alles terug te stu ren. Daarom geldt ook hier dat voorkomen beter dan ge nezen is en bieden wij een al ternatief aan. Tijdens de Ideeënbeurs rond ééndagstoerisme die de Vlaamse Federatie van Socia listische Gepensioneerden op woensdag 31 maart 1993 orga niseerde in de Stedelijke Feestzaal, Stationsstraat 156, te Geel werd getoond dat het ook anders kan. De opzet van deze beurs was de V.F.S.G.-afdelingsverant- woordelijken te stimuleren om educatieve en goed geor ganiseerde trips te program meren en zo een waardevol alternatief voor de zogenaam de koopjesreizen te bieden. Vertegenwoordigers van toe ristische federaties en dien sten, musea, recreatieparken, reisagentschappen, autoca rondernemingen, enz. kwa men er hun aanbod voorstel len. Samen met hen kunnen bes temmingen worden gekozen en kan een programmatie op maat worden samengesteld. Contactadres: Vlaamse Fede ratie van Socialistische Ge pensioneerden, Sint-Jans straat 32, 1000 Brussel. Tel. 02/515.02.41. Naar aanleiding van de Dis cussiedag «Knelpunten in de Kinderopvang» van 14 no vember 1992 te MECHE- LEN, werd door de Socialisti sche Vrouwen een Verslag boek samengesteld. Dit Verslagboek telt 60 blz., werd gedrukt op A4-formaat en opgefleurd met talrijke foto's. De kostprijs van deze jongste publicatie van de Socialisti sche Vrouwen bedraagt 200 F (+50 F verzendingskosten). Wie heeft deelgenomen aan de Discussiedag kan 1 exem plaar bestellen aan de gunst prijs van 150 F (+50 F ver zendingskosten). Bestellen kan door het over eenstemmende bedrag over te maken op rekeningnummer 870-0001103-02 van de Socia listische Vrouwen, Keizer slaan 13 te 1000 BRUSSEL, met vermelding «Verslag Kin deropvang» (wie recht heeft op de gunstprijs vermeld «Verslag Kinderopvang deelnemer»). Vormingsaanbod Kindermishandeling. Nog steeds een slecht gekend pro bleem... De videofilm 'Voor een glim lach van een kind' geeft een overzicht van de problema tiek en een beter inzicht in het fenomeen van kindermishan deling. Zowel geestelijke als lichame lijke mishandeling komen in de film aan bod (met uitzon dering van sexuele kindermis handeling). Om het fenomeen van mis handeling te evoceren ge bruikt de cineaste een clown, een marionet en massa's pop pen. Praktisch Elke groep of afdeling kan de videocassette uitlenen op het SV-Secretariaat (ook TV en video zijn beschikbaar). 77: -eern Een lijst van deskundige spre kers kan op aanvraag verkre gen worden. Huurprijs - Cassette: 150 F verzen dingskosten - Video en TV: 500 F een waarborg van 2000 F) Informatie en ontlenen: Soxcialistische vrouwen, Kei zerslaan 13,1000 Brussel. Tel. 02/513.28.78. Toestel 153. WANNEER: Donderdag 25 april 1991 WAAR: Grenslandhallen - Hasselt VOOR WIE: Alle leden VFSG geïnteresseerden PROGRAMMA: 11.00 u.: Ie showgedeelte met Bob Benny 's Middags worden broodjes voorzien aan democratische prijzen 13.00 u.: Toespraken door Willy Claes en Jos Wijninckx optreden volksdans- en turngroepen. 15.45 u.: 2e showgedeelte met de Internationale Nieuwe Scène. 17.00 u.: Einde. Aan dit Seniorenfestival wordt een TOERISTISCHE BEURS gekoppeld waar de afdelingsverantwoordelijken terecht kunnen voor ideeën en suggesties i.v.m. ééndags- uitstappen. PRIJS: 250 F per persoon (inbegrepen: inkom busvervoer fooi chauf feur). INSCHRIJVEN: Inschrijven kunt U - zo vlug mogelijk, bij de bestuursle den v/d plaatselijke afdelingen of op het secretariaat VFSG, De Colfmaeckerstr. 11 - 9620 Zottegem - tel. 091/61.99.12. De busregeling zal U later toegestuurd worden! Wij rekenen op een zo talrijk mogelijke opkomst!

Voor Allen | 1993 | | pagina 6