SOCIALISTISCHE VROUWEN Op daguitstap met SV-Nationaal r Lierke Plezierke» - Pallieter achterna III lil Kortrijk, dynamische stad Hasselt, ontmoetingsplaats van culturen 10 - 25 juni 1993 - «Voor Allen» Blijft u dit jaar in eigen land tijdens de grote vakantie en heeft u nog geen echte plan nen gemaakt? Dan hebben de Socialistische Vrouwen voor u alvast een leuk voorstel klaar. Elke woensdag in juli - behal ve natuurlijk op onze Natio nale Feestdag - organiseren de Socialistische Vrouwen een daguitstap naar telkens een andere Belgische stad. Achtereenvolgens komen Lier, Hasselt en Kortrijk aan de beurt. Getracht werd een program ma aan te bieden met voor elk wat wils, hier en daar een vrouwelijk accent en vooral betaalbaar en toegankelijk voor het ganse gezin. Wenst u aan de drie uitstap pen deel te nemen, dan heb ben we voor u nog een extra verrassing; u kan dan namelijk inschrijven tegen het voor deeltarief van 1100 fr. voor de drie uitstappen samen. Kiest u voor deze optie, neem dan vlug kontakt op met het SV- secretariaat, Keizerslaan 13 - 1000 Brussel, tel. 02/ 518.32.11. Waar de kleine en grote Nete samenvloeien ligt het vriende lijke stadje van Pallieter. Lier, een bekoorlijk provin ciestadje op slechts 17 km. van Antwerpen en toegangspoort tot de Kempen. Haar befaamdheid heeft zij vooral te danken aan de be roemde kunstenaars die zij heeft voortgebracht: Felix Timmermans, de geestelijke vader van Pallieter, Louis Zimmer, Lodewijk Van Boe- ckel, Baron Isidoor Opsomer en vele anderen. Heeft u Lier nog nooit be zocht, of is het al een hele tijd geleden dat u er bent langs geweest, laat deze kans dan nu niet aan uw neus voorbij gaan! Programma 9.30 u.: Afspraak aan het sta tion van Lier (op een kwar tiertje stappen van het cen trum) 10.00 u.: Begeleid bezoek aan het Zimmertorencomplex. 11.00 uAfspraak met de gids voor een bezoek aan het Tim- mermans-Opsomerhuis. 12.00 u.: Warme maaltijd in Taverne Den Engel, Grote Markt 32 - Lier. 14.00 u.: Bewandelen met gids van het Felix Timmermans pad; een scheutje cultuur en natuur, vermengd tot een heerlijke cocktail. 16.00 u.: Einde van de wande ling. 'Jetje' Nauwelaerts - Thues, ex-Senator en Schepen van de stad Lier vergezelt ons op de ze tocht door Lier deelt met ons haar ervaringen als politi ca en legt hier en daar een vrouwelijk accent. Praktisch Waar: Afspraak aan de uitgang van het station te Lier om 9.30 u. Wanneer: Woensdag 7 juli 1993. De Socialistische Vrouwen zijn evenwel bereid voor groepjes van ca. 10 personen het programma te hernemen op een andere datum. Wel re- servern min. 10 dagen op voorhand. Kostprijs: 550 F. per persoon, gidsen, toegang musea en middag maal inbegrepen. Inschrijven: Telefonisch bij de Socialisti sche Vrouwen, t.a.v. Ingrid Baeyens, Keizerslaan 13 te 1000 Brussel, tel. 02/548.32.11 voor 25 juni 1993. Kortrijk is een dynamische stad met een boeiend heden en verleden. Het kultureel-historisch pa trimonium bevindt zich in het stadscentrum: de middel eeuwse Broeltorens, het Be gijnhof, het Belfort met de be roemde uurslagers Manten en Kalle,... Evenementen als de Sinksen- feesten, het Festival van Vlaanderen, de Guldenspo ren-vieringen en het Golden River City Jazz Festival trek ken telkens duizenden bezoe kers. Bovendien hebben we ons la ten vertellen dat Kortrijk ook een vrouwvriendelijke stad is. Komt U samen met ons de proef op de som nemen? Programma 9.30 u.: Afspraak aan het Sta tion van Kortrijk, waar we de stadsbus nemen naar het Na tionaal Vlasmuseum, even buiten de stad. 10.00 u.: Bezoek aan het Na tionaal Vlasmuseum, waar we kennismaken met een belang rijk stuk sociaal-economiche geschiedenis van Vlaanderen. 12.00 u.: Vrije lunch in de ou de Vlassersherberg «De Vlas- blomme». 13.30 u.: Terugkeer naar het centrum van Kortrijk. 14.00 u.: Afspraak met de stadsgids voor een vrouwen wandeling. Einde van de wandeling voor zien omstreeks 16 u. Praktisch Waar: Afspraak aan de uitgang van het station te Kortrijk om 9.30 u. Wanneer: Woensdag 28 juli 1993. De Socialistische Vrouwen zijn evenwel bereid voor groepjes van ca. 10 personen het programma te hernemen op een andere datum. Wel re serveren min. 10 dagen op voorhand. Kostprijs: 350 F per persoon, gidsen, toegang museum en vervoer ter plaatse inbegrepen. Inschrijven? Telefonisch bij de Socialisti sche Vrouwen, t.a.v. Ingrid BAEYENS, Keizerslaan 13 te 1000 Brussel. Tel. 02/ 548.32.11, vóór 20 juli 1993. Welkom in Hasselt. Hasselt, hoofdplaats van de provincie Limburg is om meer dan één reden een bezoek waard: derde handelscentrum van Vlaanderen, modecen trum, jeneverhoofdstad, vroe ger graafschap van Loon, de stad ook met het grootste Cul tureel Centrum van Vlaande ren; Om Hasselt te ontdekken en te herontdekken werkten de Socialistische Vrouwen speci aal voor U volgende dagtrip uit: Programma 9.30 u.: Afspraak aan het sta tion van Hasselt, waar een stadsgids ons opwacht voor een stadswandeling. Waar mogelijk wordt ons ook iets verteld over belangrijke 'Hasseltse' vrouwen. Aansluitend brengen we een bezoek aan het Museum Stel- lingwerff-Waerdenhof. 12.00 u.: Vrije lunch. 14.30 u.: Afspraak aan het sta tion van Hasselt, waar we een stadsbus nemen tot Kapermo- lenpark. 15.00 u.: Geleid bezoek aan de Japanse tuin en kennisma king met de Japanse Cultuur. 16.00 u.: Terugkeer met stads bus naar het station van Has selt. Praktisch: Waar: Afspraak aan de uitgang van het station te Hasselt om 9.30 u. Wanneer: Woensdag 14 juli 1993. De Socialistische Vrouwen zijn evenwel bereid voor groepjes van ca. 10 personen het programma te hernemen op een andere datum. Wel re serveren min. 10 dagen op voorhand. Kostprijs: 450 F per persoon, gidsen, toegang museum en Japanse tuin en vervoer met stadsbus inbegrepen. Het middagmaal is ditmaal vrij. Inschrijven? Telefonisch bij de Socialisti sche Vrouwen, t.a.v. Ingrid BAEYENS, Keizerslaan 13 te 1000 Brussel. Tel. 02/ 548.32.11, vóór 7 juli 1993.

Voor Allen | 1993 | | pagina 10