ACTIVITEITENKALENDER Goeie raad aan de Zoftegemse V.L.D.-Jongeren Picarrencomité verbroedert Het gebeurt bij de Jong Socialisten te Aalst 12 - 25 juni 1993 - «Voor Allen» In «De Beiaard van 12 juni 11. (brief onder de titel «Zotte- gemse sportbeoefenaars ver- kleuterd?») lieten de V.L.D.- Jongeren zich smalend uit over de bedenkingen die Her man De Loor (zeer terecht) had geuit i.v.m. het ten tonele voeren van Jean-Marie Pfaff op het Zottegemse stadhuis. Hieronder een bondige reak- tie en een verduidelijking van onzentwege, wat deze jonge ren hopelijk zal aanzetten hun oordelen over de geloofwaar digheid van mensen en dingen in het vervolg op een andere en korrektere leest te schoei en. Afwezig of niet goed geluisterd? De V.L.D.-jongeren, van wie anders zo weinig wordt ge hoord, hebben blijkbaar ge meend zich enigszins ver dienstelijk te kunnen maken door de interpellatie die Her man De Loor tijdens de ge meenteraadszitting van 17 mei jl. hield, op z'n zachtst gezegd uit haar verband te rukken en er een artikel rond te brouwen. Uit wat ze heb ben neergepend, kan men evenwel onmiddellijk opma ken dat ze wellicht zelf niet aanwezig waren op de ge noemde gemeenteraadszit- - ting of, indien ze er toch wa ren, dat ze wel bijzonder on oplettend zullen zijn geweest. Alleszins hebben zij niet ge hoord dat de S.P.-fraktielei- der zich bij de aanvang van zijn betoog uitliet ten gunste van het Zottegemse veren igingsleven, of het nu gaat om voetbalploegen, andere sportverenigingen of om kul- turele en opvoedkundige or ganisaties. Alle hebben ze im mers hun onmiskenbare ver diensten en vele zijn zelfs niet meer weg te denken uit het plaatselijke verenigingsleven, aldus Herman De Loor. Dat S.P.-Zottegem deze me ning ook tijdens de bestuurs- koalitie 1983-1988 deelde, blijkt overigens al te duidelijk uit het feit dat precies onder impuls van de S.P. alles werd gedaan om de Zottegemse verenigingen een degelijke in- frastruktuur ter beschikking te stellen. Het behoort overi gens tot de weinige verdie nsten van de huidige V.O.P./ C.V.P.-koalitie dat op dit vlak het initiatief van de S.P. wordt verdergezet! Niemand zal tegenspreken dat het stadhuis een glazen huis moet zijn waar de bevol king terecht kan voor alles wat haar aanbelangt. Ontvang sten moeten er uiteraard kun nen plaatsvinden en dat mag zeker niet enkel voor de elite gelden. Steeds moet men evenwel trachten een bepaal de inhoud en betekenis te ge ven aan deze evenementen. Te pas en te onpas recepties organizeren is dus verkeerd, want het doet afbreuk aan de ze plechtigheden en vieringen die dan weer wel aan een vooropgesteld en verant- woordbaar objektief beant woorden. Vervlakking en verkleutering, inderdaad grote hedendaagse kwalen Dat onze samenleving steeds meer vervlakt en nog maar weinig respekt opbrengt voor gezag en waarden, zal toch niemand meer tegenspreken. Het is verwonderlijk dat de V.L.D.-jongeren met geen woord reppen over de uitla tingen van hun nieuwe partij genoot André Geens. Hij trad nochtans in grote lijnen de stellingen van Herman De Loor bij, al voegde hij eraan toe dat waarden afmeten niet zo'n gemakkelijke opdracht is. Dat de V.L.D.-jongeren, net als de huidige bestuurders, de S.P.-oppositie vrezen, besef fen we ten volle. Met zo'n sterke krachten op de oppositiebanken is het voor de meerderheid inder daad angstwekkend naar de gemeenteraad te trekken, vooral als men aan de kant van de bestuurstafel weinig kaas van beleidsvoering heeft gegeten. Maar wie wou, on danks de schitterende verkie zingsoverwinning van oktober 1988, te allen prijze de S.P. van de meerderheid weghou den? Toch wel de liberalen, C.V.P. en V.U. samen! DE S.P.-fraktieleider heeft de gewoonte ronduit te zeggen wat hij meent te moeten zeg gen. Bij de bevolking staat hij immers bekend voor zijn eer lijkheid en oprechtheid. Dat het S.P.-optreden sommi gen pijn doet, beseffen we. Maar als men sterk in zijn schoenen staat, hoeft men geen aanvallen te vrezen. V.LD.-jongeren dringend aan bezinning toe Dat de huidige bestuurders het inderdaad niet goed doen, is in Zottegem en zelfs erbui ten algemeen geweten. Dit trachten te verdoezelen, zoals de V.L.D.-jongeren probe ren, is de waarheid geweld aandoen. Citeer ons eens de feiten, elementen en realisa ties waar de V.O.P. en C.V.P. prat kunnen op gaan?? Als de V.L.D.-jongeren van oordeel zijn dat de S.P. met dergelijke tussenkomsten in de gemeen teraad «ieder weldenkend mens tegen haar in het harnas jaagt», dan wil de S.P. graag voor de konsekwenties ervan instaan. Daarover hoeven de V.L.D.-jongeren zich trou wens niet de minste zorgen te maken. Nooit te jong om te leren! Tot de V.L.D.-jongeren dit nog. Als verkozenen des volks hebben politici en bestuur ders ook een opvoedende taak te vervullen. Daarbij moet wel eens tegen de stroom worden ingegaan. Dat durft de S.P. ook, wat niet van iedere partij kan worden ge zegd. Een fatsoenlijk beleid voeren is immers wat anders dan de bevolking naar de mond pra ten en ze een rad voor de ogen draaien. Evenmin mag men zich achter oppervlakkigheden verstop pen. Het vergt uiteraard moed om de dingen die drei gen verkeerd te lopen, kor daat een halt toe te roepen. Recht voor de raap. Mochten ook de V.L.D.-jon- geren deze raadgeving in dachtig willen zijn, dan zou den zij wellicht onze samenle ving betere diensten kunnen bewijzen! Hoogdag voor het Godveer- degemse picarrencomité dat op zaterdag 3 juli weer eens verbroedert met de inwoners van La Faloise uit Picardië (Noord-Frankrijk). Waarom precies verbroederen met Pi cardië? Welnu, voor vele Godveerdegemnaars was sei zoenarbeid een halve eeuw geleden een economische noodzaak om in het levenson derhoud van hun gezin te voorzien. De meeste onder hen vonden werk in de land bouwsector, vooral in het noorden van Frankrijk. De aankomst van de Franse broeders en zusters in Kort- rijk is gepland omstreeks 10 uur. Een eerste welkomst woord van voorzitter R. Ser- bruyns en een heidronk zetten de feestelijke dag in. Voor en na het middagmaal staan res- pektievelijk een wandeling door Kortrijk en een bezoek aan het vlasmuseum op het programma. In de vooravond wordt dan koers gezet richting Egmontstede om aldaar één of meer verres de l'amitié - de tijd zal raad brengen - te nutti gen. Hoogtepunt van de dag is on getwijfeld het verbroede ringsfeest zelf. Beslist een aanrader voor wie graag her inneringen uit grootvaders tijd ophaalt of een mondje Frans wil spreken of gewoon een allergezelligste avond wil meemaken. U komt ook? CSC Sint-Lievens-Houtem Donderdag 1 juli 1993 om 20 uur Raadszaal Gemeentehuis, Marktplein te Sint-Lievens-Houtem THEMA-AVOND: «EEN VEILIGE EN LEEFBARE SCHOOLOMGEVING» Inleiding: J. DE GRAAF (CSC-Voorzitter, gemeenteraadslid) Panel: - J.P. DE VUYST (SP-Werkgroep Verkeer) - G. GOSSEYE (Politiecommissaris) - L D'HAEGER (Schooldirecteur) Deze thema-avond, ter voorbereiding van een specifiek gemeentelijk CSC-actiedossier, is een must voor eenieder die begaan is met de verkeersveiligheid, in het bijzonder naar onze schoolkinderen toe. CSC Zottegem Vrijdag 2 juli 1993 om 20 uur Volkshuis, Markt 8 te Zottegem INFO- EN GESPREKSAVOND: DE FINANCIERING VAN DE POLITIEKE PARTIJEN Inleiding: Herman DE LOOT (Quaestor Senaat, Lid Kontrolecommissie Verkiezingsuitgaven) Gezien de actualiteit van dit thema een hoogst interessante activiteit in het verschiet. Alle geïnteresseerden van harte welkom. JS in aktie tegen de jeugdwerkloosheid Stijgende werkloosheid, een verloederend milieu, armoe de, de onderontwikkelde Derde Wereld, Oorlog in ex- Joegoslavië, begrotingspro blemen in België, racisme en onverdraagzaamheid. Politieke problemen, waar politieke antwoorden moeten op gevonden worden. Echte alternatieven, die de proble men ten gronde oplossen. Niet zo maar wat oplapwerk, geen druppels op een hete plaat. De Jong Socialisten denken na over wat er kan gedaan worden. Zonder taboes, maar ook zonder bochtenwerk! En we doen er ook wat aan: acties rond verdraagzaamheid, een campagne tegen de Jeugdwer kloosheid, een prikaktie rond een lokaal verkeersprobleem. In elke afdeling is de discussie op gang getrokken. De ver nieuwing van de progressieve beweging in Vlaanderen is be gonnen. Bij de Jong Socialis ten! Sluit aan: tel. 053/77.03.12 (Johan Van Biesen)

Voor Allen | 1993 | | pagina 12