Gemeenteraad St. Lievens-Houtem Het speeluurtje van sommige raadsleden! Gasverlichting te Aalst Als het kriebelt moet ie sporten in Aalst Bouw flats Hofstade vordert snel «Voor Allen» - 25 juni 1993 - 13 De laatste gemeenteraad was nog lager van niveau als in het eerste kleuterklasje. Dit door de dronken toestand van be paalde raadsleden van de meerderheid met name V. Sinck en Verhoeyen. Voor de ze raadsleden wordt het hoogste tijd dat ze zich bezin nen of opstappen uit de ge meentepolitiek. Op zulke wij ze de stem van het volk verte genwoordigen is bescha mend!! De burgemeester was weer eens «de kop van Jut» want alle ogen waren op hem gericht maar ging ten onder aan de zwanegang van deze raadsleden. Van vergaderen was er hoe dan ook geen spra ke meer. Hierdoor stapten en kele raadsleden van de oppo sitie op. Bij het punt BPA Nekker- straat te Vlierzele neemt de meerderheid dan nogmaals een bocht van 360° graden. Eerst wijzen ze in het verle den alle bouwvergunningen af Donderdag 9 juni 11. bracht een afvaardiging van de Aal- sterse gemeenteraad samen met deskundigen een bezoek aan een door Intergem voor bereide proefopstelling van gaslantaarns. Het is immers de bedoeling van Schepen De Smedt om naast de reeds op gang gebrachte moderne sier- verlichting in de binnenstad aan de Aalsterse historische gebouwen opnieuw gasver- en nu gaan ze aan de hogere overheid vragen het BPA te veranderen van groene zone tot recreatiezone zodanig kan ook de paardemanège Pondo- rosa erop los bouwen. Waar is de geloofwaardigheid van deze meerderheid naar toe?? Het wordt hoogtijd dat daarin verandering komt en dat er terug op een degelijke manier kan bestuurd worden in onze gemeente. Bij de stemming van het punt BPA Nekkerstraat werd er door een bepaalde meerder heidsfractie drie verschillen de standpunten ingenomen: 1 neen, 1 onthouding en de rest stemde vóór. Er werd door de meerderheid alom nog eens gelachen en de raadsleden van de oppositie werden nogmaal erop gewe zen, en dit maal door Schepen De Loor dat ze toch niets te zeggen hebben. Waar gaat dit eindigen?? lichting in het straatbeeld te brengen. Aalst zou hiermee een pri meur in België krijgen terwijl in Duitsland, Frankrijk en Engeland dit systeem met suc ces en op grote schaal nog steeds in voege is. De Schepen kon alvast de SP-raadsleden Monsieur, Barrez en Pijck overtuigen tijdens dit werkbe zoek. Onder bovengenoemde slo gan voert het Bloso sinds en kele maanden kampagne om de jeugd aan te zetten tot sporten. Op 12 juni organis eerde de Vlaamse Zwemliga in Aalst een studiedag over dit thema. De studiedag werd op geluisterd door de aanwezig heid van prominenten zoals Carla Galle, commissaris Ge neraal Bloso, Prof. De Knop van de V.U.B., Herman Ver bauwen voormalig topzwem mer en directeur van het zwembad te Eeklo, Kristien de Martelaere V.U.B. mede werker en jeugdsportcoördi- nator van de Aalsterse zwem- bclub. Schepen Roger D'HONDT verwelkomde de deelnemers met een toespraak waarin hij enkele kanttekeningen maak te bij het sportzwembad van Aalst en de sportkriebelkam- pagne. Deze studiedag komt op een ogenblik dat in onze stad het oude 25 m zwembad wordt af gebroken en wij een studie la ten uitvoeren naar het rende ment en de voorzieningen van het 50 m. bad. Mijn betrachting is om het sportzwemmen te kombine- ren met recreatiezwemmen, zonder evenwel van ons hui dig zwembad een soort mini- subtropisch zwembad te ma ken, verklaarde de schepen. Uit de eerste resultaten van een enquête bij de Aalsterse bevolking blijkt dat 1/3 van hen andere zwembaden op zoekt dan het onze. De rede nen zijn gekend: gebrek aan peuter- en instructiebad en een aantal recreatieve moge lijkheden zoals sauna's en whirlpools. Nochtans biedt ons zwembad voldoende mogelijkheden om aan deze vraag tegemoet te komen. Ruim 25% van de be schikbare ruimte in het ge bouw staat leeg. Wij moeten deze ruimte benutten en ex ploiteren. Investeren in sport is een algemeen aanvaarde beleidsoptie. Het is dus on verantwoord dat een gebouw dat aan de gemeenschap 200 miljoen heeft gekost niet ten volle wordt benut. In deze tijden, waarin kosten/ baten analyses doorgaans worden aangewend om de ne gatieve resultaten van een ex ploitatie te belichten, is sport een van de sectoren die op de korrel wordt genomen. Voor- Werken voor negentig serviceflats liggen voor op schema al als men nieuwe investerin gen wil plannen waar meer in komsten dan uitgaven mee ge moeid zijn is de rode draad in een sportbeleid niet zo van zelfsprekend. Tenslotte kon de schepen ten aanzien van het Bloso bena drukken dat de kriebelkam- pagne in Aalst een succes is geworden. Het resultaat is dat vele clubs een uitbreiding vra gen van training en speelmo- gelijkheden in functie van de jeugdige toeloop. De bouw van een nieuwe om- nisportzaal is dan ook nood zakelijk. De deelnemers aan de studie dag namen ter afsluiting van de werkzaamheden een duik in het zwembad (foto) om sa men met een schare kinderen een orgelpunt te plaatsen ach ter deze manifestatie. De bouw van 90 serviceflats vordert sneller dan verwacht. Momenteel zit de aannemer zowat een maand voor op de planning voorzien in het be stek. Ook de prijs zal onder de 220 miljoen raming liggen. De residentie «Kareeloven» zoals de gebouwen van de nieuwe serviceflats worden genoemd is een architectoraal hoogstandje. Het gebouw bestaat uit drie vleugels die allen aansluiten op een centraal gedeelte. In de drie vleugels komen 74 ser viceflats van ong. 48 m2 voor valide residenten terwijl in de centrale bouw 16 serviceflats van 52 m2 komen voor minder- validen. Elke flat beschikt over een kleine inkomhal, een keuken, een living en een bad kamer. Het gebouw telt drie verdiepingen! De werken startten op 4 april 1993 en volgens het bestek moet de ruwbouw klaar zijn tegen 15 november 1993. Indien de werken echter blij ven opschieten is de ruwbouw klaar eind september 1993! Bovendien zijn er drie aanne mers tegelijk aan het werk. Zowel ruwbouw, loodgieterij en elektriciteit worden aan zeer hoog tempo afgewerkt. Er is een zeer grote vraag naar serviceflats! Deze moeten de overgang zij n naar het rusthuis. Dat is het grote voordeel van het Ó.C.M.W., omdat het ook over een aantal rusthuizen be schikt. De opvangcirkel is met de op richting van serviceflats dui delijk rond. Kandidaten genoeg dus al hoewel op dit ogenblik de ex acte huurprijs nog niet ge kend is, een studie is hierover aan de gang. Het is uiteraard de bedoeling dat kwestieuze flats aangebo den worden tegen betaalbare prijzen met een ruim pakket van dienstverlening. Service Flats Hofstade: open stelling september 1994. Eddy DIERICKX, O.C.M.W.-Voorzitter, samen met de aanne mer en de ontwerper.

Voor Allen | 1993 | | pagina 13