—SP ARRONDISSEMENTEEL AKTIEF- Fusie SP-arrondissementsfederaties Aalst en Oudenaarde-Ronse in volle voorbereiding Mijn keuze VOOR ALLEN JCODEP Vakantieregeling parlementaire zitdagen sociaal dienstbetoon wij respekteren uw geld 2-25 juni 1993 - «Voor Allen» Op het moment dat deze edi tie van «Voor Allen» bij de lezer in de bus gedeponeerd wordt, vindt in het SP-Huis aan de Brusselse Keizerslaan een tweede, decisief onder houd plaats tussen een aantal verantwoordelijken (voorzit ter en secretaris, samen met nationale beleidsmensen) van beide SP-buurfederaties ter konkretisering van de fusieo peratie, een gevolg van de eengemaakte kiesomschrij vingen ook voor Kamer en Vlaamse Raad door het Sint- Michielsakkoord. Eerder wa ren er al meer informele ge sprekken tussen de twee fe derale secretarissen Chris Vancoppenolle en Freddy Vercruyssen met Nationaal SP-Secretaris Linda Blomme over de eerste krijtlijnen, mo gelijkheden en mogelijke pro blemen van de fusie, welke hoe dan ook politiek en admi nistratief essentieel is. Wel worden beide CSC-gewesten, volwaardig erkend, als auto nome werkgeledingen behou den. Echt ééngemaakte politieke federatie Uitgangspunt, zoals gepo neerd door de nationale par tijleiding, is te komen, en dat op zeer korte termijn, tot een heuse ééngemaakte federatie voor de twee vroegere regio nale structuren. Deadline voor afronding van de opera tie is 31 oktober e.k. Die ééngemaakte structuur omvat dan ook drie essentiële peilers: - een eengemaakte politieke leiding (één Congres, één Arrondissementeel Be stuur, één Uitvoerend Be stuur,...); - een eengemaakte adminis tratieve leiding met één fe derale secretaris en een ad junct-federaal secretaris; - een eengemaakte financi eel beheer, hetgeen uiter aard één boekhouding en één kas impliceert. Paritaire werkgroep voor de problemen Niettegenstaande de twee buurfederaties het steeds bij zonder goed met elkaar heb ben kunnen vinden (de Se naatsverkiezingen, geografi sche structuur, persoonlijke banden, enz. legden in het verleden reeds een brede link), moeten wij toch op de hoede zijn voor een aantal problemen. Denken we maar aan een aantal structurele verschillen te situeren zowel Redactie-Adeministratie-Publiciteit Houtmarkt 1 9300 Aalst (Tel. 053/70.51.51) Financiële rekening 870-0002723-70 Verantwoordelijke uitgever Chris VANCOPPENOLLE (Federaal Secretaris) Samenstelling - Lay Out Jonny LAMPENS Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdragen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen vallen volledig onder de verantwoordelijkheid van de steller. op federaal als op afdelings- vlak. Het volstaat een paar voorbeelden te citeren: ver schillende statuten qua con gresmandaten en samenstel ling van besturen, ledental en sterkte van de afdelingen, communicatie (geen blad als «Voor Allen» als bindmiddel in Oudenaarde - Ronse), or ganisatie van het sociaal dienstbetoon enz. Anderzijds duiken supple mentaire heuse fusie-aspec ten als probleemstelling op, in de zin van o.m. taakomschrij ving tussen en keuze van fe deraal secretaris en adjunct, politieke leiding, al dan niet aanhouden van bepaalde lo kale steunpunten, verhouding tot de CSC-afdelingswerking, coördinatie reeds bestaande initiatieven en uitbreiding er van in de andere federatie. Er zal dus nog heel wat dienen bediscussieerd en gepland om tot een gepolijste, eenvormige structuur te komen. Om deze fusie-operatie te begeleiden zal dan ook een paritair sa mengestelde werkgroep op gericht worden die verslag over de voorbereidende werk zaamheden dient uit te bren gen op 1 september en 1 okto ber. Na het fiat van Nationaal kan dan eind oktober/begin november een afrondend Congres plaats vinden om de nieuwe structuur definitief te officialiseren en op gang te schieten. De resterende maanden van 1993 zullen dan een uitstekende inloopperio de zijn om het belangrijke ver kiezingsjaar 1994, hopelijk op eensgezinde en volledig kolle- giale basis, in alle vertrouwen in de nieuwe fusie-entiteit aan te pakken. En wat denkt men van de naam «SP DENDER/ VLAAMSE ARDENNEN» als federale titulatuur? Chris VANCOPPENOLLE De maanden juli en augustus betekenen traditioneel de vakantieperiode. Dat is al jaren zo voor de onderwijsmid- dens, maar dit heeft uiteraard ook weerslag op politieke werking en dito activiteiten; zo ook op het sociaal dienst betoon; vandaar een specifieke vakantieregeling. Algemeen Er zijn in de maanden juli en augustus géén zitdagen voor sociaal dienstbetoon te Mere, Lede en Denderleeuw (de parlementairen in beurtrol), Herzele en Sint-Lievens- Houtem (Herman De Loor), Haaltert (Jacques Timmer mans) en de Geraardsbergse deelgemeenten (Dirk Van der Maelen). Daarnaast hebben onze SP-parlementairen wel nog een afzonderlijke regeling, welke men onder staand aantreft. Herman DE LOOR De zitdag van vrijdag (16 - 18.30 u.) in het Volkshuis te Zottegem wordt ook in juli en augustus behouden. Jacques TIMMERMANS Er is enkel nog zitdag op vrijdagen 2,9 en 16 juli (vanaf 18 uur) in het Volkshuis te Ninove; hervatting van de zitdag op vrijdag 3 september. Dirk VAN DER MAELEN Enkel nog zitdag tijdens de vakantiemaanden op za terdagen 3 en 10 juli (Volkshuis Geraardsbergen vanaf 9 uur). Marc GALLE De zitdag van de maandag (vanaf 18 uur) in het Aalsterse Volkshuis gaat in juli normaal door. Geen zitdagen in augustus daarentegen. Dringende zaken Voor echt dringende zaken kan men terecht op het Arron dissementeel SP-secretariaat (053/70.51.51), Houtmarkt 1 te Aalst (Volkshuis) tijdens de normale kantooruren, eventueel ook na telefonische afspraak met federaal se cretaris Chris VANCOPPENOLLE (054/33.00.00). Ik zocht een bank, ik heb ze gevonden SPAARBANK CODEP!

Voor Allen | 1993 | | pagina 2