3 Mijn keuze cd Kort - Federaal - Kort EDITORIAAL CODEP REKEN EROP wij respekteren uw geld Het waarom van de Anne Frank-Petitie «Voor Allon» - 25 juni 1993 - 3 Federaal Secretaris Chris Vancoppenolle in Administratieve Commissie Federaal SP-Secretaris Chris Vancoppenolle benoemd tot lid van de Administratieve Commissie Op de laatste bijeenkomst van de Nationale SP-Raad van voorzitters en secretarissen (zaterdag 12 juni 11. te Brus sel) dienden nog een aantal statutaire coöptaties te ge beuren, zowel voor Adminis tratieve Commissie als voor Partijbureau. Chris Vancop penolle werd unaniem door de collega's-federaal secreta rissen, samen met drie ande ren, voorgedragen tot zitting in de Administratieve Com missie. Dit is het hoogste par tij-orgaan ter behandeling van alle administratieve, fi nanciële en organisatorische problemen en adviseert als zodanig dan ook het Partijbu reau. Een andere belangrijke opdracht is «Tucht en Ge schillen» binnen de diverse partijgeledingen. De appre ciatie van de collega's voor zijn werk en de reeds jaren lange ervaring hebben de keu ze ongetwijfeld meebepaald. 9 oktober: Open Raad voorzitters en secretarissen Op 9 oktober 1993, één jaar, dag op dag, vóór de gemeen- teraads- en provincieraads verkiezingen, organiseert de SP een zog. Open Raad van voorzitters en secretarissen, waarop ook alle vigerende raadsleden én al bekende ver kiezingskandidaten worden uitgenodigd. Naast een aantal SP-ARRONDISSEMENTSFEDERATIE AALST Woensdag 30 juni 1993 om 20.15 u. Volkshuis, Markt 15 te Geraardsbergen VERGADERING ARRONDISSEMENTEEL SP-BESTUUR Agenda: 1. Goedkeuring verslag vergadering dd. 27/05/1993 2. Politieke nota «De toekomst van de Provincies» (inleiding: Kd. Danny VAN DEN BOSSCHE, Directeur Vereniging Vlaamse Provincies, gewezen Adjunct-Kabinetschef Gemeenschapsminister Luc VAN DEN BOSSCHE). 3. Fusieproblematiek SP-federaties Aalst en Oudenaarde - Ronse. 4. SP-Ledenwervingsactie 5. CSC-afdelingswerking (stand van zaken 1ste half jaar 1993) 6. Anne Frank-project (petitie, rondreizende tentoonstelling, 7. Financiën (saldi 1992, statutaire voorschotten 1993, Eetfestijn^.) 8. Opvolging actie «Veilige Schoolomgeving» 9. Allerlei-rondvraag Leden die wegens een of andere omstandigheid geen persoonlijke uitnodiging zouden ontvangen, worden verzocht bovenstaande als dusdanig te beschouwen algemene politieke standpun ten zullen op deze Raad ook een hele reeks originele voor stellen voor het programma en het komend beleid worden gepresenteerd door de SP- mandatarissen die ze in hun gemeente hebben toegepast. Tevens wordt een heuse «ver- kiezingskit» vol practische in formatie en tips aan elke deel nemer aangeboden. Een bij eenkomst dus voor en door iedereen die met gemeente politiek bezig is. Noteer alvast de datum van 9 oktober dik onderstreept in Uw agenda. Personalia Langs deze weg houden het bestuur van de SP/CSC-Ar- rondissementsfederatie Aalst en de redactie van «Voor Al len» hun wensen aan te bie den voor een spoedig en voor al algeheel herstel aan de Ka meraden Julien Van Wel- ckenhuyzen (Onkerzele, lid van het Arrondissementeel SP-Bestuur) en John Deb- baut (voorzitter SP-afdeling Ninove-Centrum). Beiden ac tieve partijgenoten dienden na gezondheidsproblemen een heelkundige ingreep te ondergaan. Met genoegen melden we ook dat de revali datie van Senator Jacques Timmermans, dit na zijn ver schrikkelijk verkeersongeval, verder opperbest verloopt. Na de vakantieperiode kun nen we hem allicht weer in de partijmiddens begroeten. Anderzijds dienen wij helaas ook onze rouwbetuigingen aan te bieden. De afdeling Aalst werd zwaar getroffen door het overlijden van Her man Louies, in Ninove werd recentelijk de moeder van Kd. Jean-Luc Franchet, Gemeen teraadslid en Lid van het Ar rondissementeel SP-Bestuur ter aarde besteld. Aan de fa milie, vrienden en kennissen dan ook federale blijken van gemeende deelneming in de rouw. Ik zocht een bank, ik heb ze gevonden SPAARBANK De tentoonstelling én randactiviteiten rond «De Wereld van Anne Frankblijven in onze socialistische middens bijzon der actueel. Terechtreeds méér dan 100.000 mensen, onder wie een groot aantal jongeren in schoolverband, bezochten de sensibiliserende tentoonstelling. Een tweede grote stap naar massale betrokkenheid in dit primordiale SP/CSC-pro- ject is een rondreizende tentoonstelling, speciaal gewijd aan het Belgische luik, geconcipieerd met tekst- en fotomateriaal door het AMSAB. Dinsdag 29 juni e.k. wordt deze aparte tentoonstelling, die vanuit de diverse SP/CSC-afdelingen nogal wat respons zou moeten kennen, officieel aan de pers voorgesteld. Een extra ondersteuning dus voor de massale petitie-actie die in het kader van de Anne Frank-thematiek wordt georganiseerd. Het hoe en vooral het waarom van te participeren aan de handtekeninginzameling willen wij toch eventjes toelichten. Eventjes een stukje geschiedenis. Duitsland eind twintiger jaren. Het land stond aan de afgrond van het failliet en was gekenmerkt door verregaande economische en politieke ma laise. Een kwart van de bevolking is werkloos en zit quasi zonder inkomen. Onzekerheid en ontevredenheid zetten on der de «gewone bevolking» een politieke beweging in gang die de democratie opgeeft in ruil voor de belofte van een betere levensstandaard. Joden, zigeuners, homo 's, gehandicapten, maar ook de arbeidersbeweging, magistratuur en elke vorm van politieke oppositie worden met geweld afgedreigd, zelfs vernietigd. Slechts een klein deel van de bevolking reageert tegen het over de grenzen heen oprukkende en oorlogvoeren de nazisme: onverschilligheid is troef. De gevolgen zijn ge noegzaam bekend. Een vergelijking met de hedendaagse situatie ligt voor de hand. De ontevredenheid onder de bevolking laait op, werk loosheid neemt toe, evenals het ongenoegen tegenover het partijpolitieke apparaat. Ook vandaag brengen «gewone mensen» - tegen beter weten in - extreem-rechtse partijen als het Vlaams Blok aan de macht. Aanhangers van deze partij, het bruin-zwarte uniform geruild voor een maatpak en mo dieuze das, zwaaien maar al te graag met het argument dat ze op «wettige en democratische wijze verkozen zijn». Dat was nota bene trouwens ook het geval met Hitier en diens nazi- kliek. Ondertussen schrikt men er echter niet voor terug effectief geweld te gebruiken: verbaal en fysiek geweld op vreemdelingen («de nieuwe Joden»neemt toe in gans Euro pa (denk maar aan de agressie in Duitsland op Turkse migrantenfamilies). Zelfs in ons eigen parlement moeten politieke tegenstrevers al klappen van Blokkers incasseren. De partij houdt trouwens «zwarte lijsten» bij van personen die naar haar mening teveel weerwerk en oppositie leveren ten aanzien van haar gedachtengoed. Hopelijk vallen de mas kers en beseffen «degewone mensen» die Vlaams Blokkers in het parlement stemden dat ze vroeg of laat slachtoffer kun nen worden van deze verechtsing... net zoals de familie Frank. Het bestrijden van racisme en discriminatie is een zaak van algemeen belang, dus niet enkel van de overheid. Vandaar dat aan de expositie een petitie-actie werd gekop peld. De ondertekenaars gaan een persoonlijk engagement aan t.a.v. Anne Frank, waarin ze verklaren te'zullen ijveren vooreen verdraagzame samenleving en zich te willen inzetten tegen een herhaling van de jaren '30 en '40. Bekende Vlamin gen schaarden zich achter het initiatief, maar het is onont beerlijk dat ook vele duizenden «gewone mensen» bewust aan de actie participeren. Petitielijsten en bijkomende sensi biliserende informatie te verkrijgen op het arrondissementeel SP/CSC-secretariaat. Twijfel dus niet en doe mee; beter nog, overtuig familie, vrienden, kennissen, werkcollega's, enz. om de petitie effectief te onderschrijven. Chris VANCOPPENOLLE Federaal SP-secretaris c CODEP!

Voor Allen | 1993 | | pagina 3