BINNENLAND Norbert De Batselier bekrachtigt het investeringsprogramma 1993-1994 van de Vlaamse Huisvestingsmaatschappij Projecten in het Arrondissement Aalst 4-25 juni 1993 - «Voor Allen» -<•%, Het jaarlijkse investeringsbedrag bedraagt 1,89 miljard B.F. zowel van de huissector als de eigendomssektor. Het investeringsprogramma 1993-1994 van de Vlaamse Huisvestingsmaatschappij werd door de Raad van Be stuur van de VHM op 6 april goedgekeurd. Dit investe ringsprogramma werd nu door de Vlaamse Minister van Huisvesting Norbert DE BATSELIER bekrachtigd. Het investeringsprogramma van de Vlaamse huisvestings maatschappij omvat twee sek toren: een sektor «Verhuring en Beheer» (de huursektor) en een sektor «Kredietverle ning en Verkoop» (de koop- sektor). Het jaarlijkse inve steringsbedrag bedraagt 1,89 miljard BF voor de huursek tor en eveneens 1,89 miljard BF voor de koopsektor. Het programma omvat pro- jekten voor de bouw van wo ningen, zowel bijkomende nieuwbouw als vervangings bouw, voor de sanering en re novatie van sociale huurwo ningen, de bouw van en de sanering tot koopwoningen en leningen voor individuele verrichtingen inzake nieuw bouw en krotbestrijding. 40% van de investeringsmid delen moet besteed worden aan initiatieven inzake krot bestrijding en sanering. Dit gebeurt in uitvoering van de artikelen 81 en 82 van de Huisvestingscode. Daarin is bepaald dat een deel van de investeringsmiddelen hieraan moet besteed worden. Dit percentage moet minstens 30% bedragen. In 1992 is op voorstel van minister De Bat selier en in overleg met de Vlaamse minister van Finan ciën, dit percentage verhoogd tot 35%. Dit jaar werd het percentage voor een tweede maal verhoogd, nu tot 40%. Voor het investeringspro gramma 1993-1994 werden te vens provinciale verdeelsleu tels opgesteld. Deze verdeel sleutels zijn gebaseerd op de woonbehoeften en het pro centueel aandeel van de ge zinnen in elke provincie. Deze verdeelsleutels werden apart berekend naargelang de aard van de aktiviteit: nieuwbouw of sanering en renovatie. De Vlaamse Huisvestings maatschappij heeft getracht haar programma zo goed mo gelijk in funktie van deze ver deelsleutels op te stellen. Er zijn immers regio's waar nog belangrijke nieuwbouwbe- hoeften zijn, terwijl in andere streken de klemtoon meer op vervangende nieuwbouw en Het urgentieprogramma voor sociale woningbouw, een initiatief van minister De Batselier, goed voor 10.000 sociale woonsten verbetering van woningen moet gelegd worden. De nadruk wordt ook gelegd op het verhogen van de aktivi- teiten in de herwaarderings gebieden en de toepassing van artikel 94 van de huisvesting scode (sloop en nieuwbouw of sanering). Tenslotte werd aan de Vlaam se Huisvestingsmaatschappij gevraagd om bij het opstellen van haar programma's maxi maal aandacht te schenken aan de realisatie van inbrei- dingsprojekten. Op deze wij ze worden niet alleen de pro- jekten geïntegreerd in de be staande kernen van gemeen ten en steden, maar worden ook de nog schaarse open ruimten gevrijwaard. Huursektor a. Nieuwbouw Bouw van 24 woningen te Denderleeuw door C. V. Dewaco- Werkerswelzijn. b. Vervangingsbouw Bouw van 6 woningen te Aalst in de Onze Lieve Vrouwe straat door C.V. Veilig Wonen. c. Zware renovatie patrimonium 18 woningen te Aalst door S.M. voor Huisvesting. 129 woningen te Ninove door C.V. Ninove-Welzijn. d. Programma kansarmen De hierna volgende projecten worden met de gewone inve steringskredieten gefinancierd tot maximum 20% van de kostrpijs. Goedgekeurd in 1991: - 20 woningen in de Ridderstraat te Aalst (CV Veilig Wonen) - 16 woningen in de Achturenwijk te Ninove (CV Ninove- Welzijn) - 8 woningen in de Savooistraat te Ninove (CV Ninove- Welzijn) Goedgekeurd in 1992: Alle projekten in Oost-Vlaanderen die als inbreidingsge- richt projekt in een kansarme buurt werden goedgekeurd in 1992, werden opgenomen in het investeringsprogramma 1993-1994 van de VHM voor een financiering met de gewo ne investeringskredieten tot maximum 20% van de kost prijs. - 31 woningen in de Withuisstraat te Aalst (CV Veilig Wonen). Eigendomssektor Individuele verrichtingen Voor Oost-Vlaanderen werd een geraamd bedrag van 54 miljoen BF voor nieuwbouwleningen en van 102 miljoen BF voor leningen voor krotbestrijding in het investeringspro gramma 1993-1994 opgenomen. Groepsbouw - 8 woningen te Welle (Ons Zonnig Huis) - 7 woningen te Erpe-Mere (Ons Zonnig Huis) Herwaarderingsoperaties - 13 woningen te Hofstade (Ons Zonnig Huis) d. Toepassing artikel 94 van de Huisvestingscode - 10 woningen te Iddergem «Carré» (Ons Zonnig Huis). a. b. c. \<<SSS":

Voor Allen | 1993 | | pagina 4