-KUITUUR- «Kiezen voor Kunst» te Geraardsbergen een overweldigend succes 6-25 juni 1993 - «Voor Allen» door C.S.C-VORMINGSWERK GEWEST AALST Ruime belangstelling voor de openingsplechtigheid van de groepstentoonstelling «Kiezen voor Kunst» in de prachtige met zonovergoten omgeving van het «Koetshuis» van de Abdij te Geraardsbergen. meeste tentoonstellingen hebben vooral de bedoeling artistiek talent te stimuleren, te promoveren, in één woord in de kijker te plaatsen voor een ruimer publiek. Dit laatste is zeker en vast ook de belangrijkste doelstelling van CSC-Vormingswerk Ge raardsbergen met deze twee de editie van «Kiezen voor Kunst», temeer daar we ons beperken tot de «niet-profes- sionele kunstenaars». Voor vele van hen is een individuele tentoonstelling moeilijk te realiseren. Door deze groep stentoonstelling bieden we hen op de eerste plaats de mo gelijkheid om met hun werken voor het voetlicht te treden. Voor CSC-Vormingswerk Geraardsbergen is kunst im mers pas dan belangrijk wan neer de kunstenaar er ook an dere mensen kan laten van ge nieten. Bovendien zijn we er opnieuw in geslaagd een groot aantal deelnemers samen te bren gen. Aldus wordt een echte open konfrontatie mogelijk niet alleen tussen de diverse kunstenaars, maar ook tussen de diverse disciplines. Niet minder dan 48 kunste naars exposeren immers met schilderkunst, etsen, aquarel len, grafiek, pirografie, pastel, beeldhouwwerk en keramiek. Voor hun deelname en hun gepresteerde werk alvast veel dank aan alle deelnemende kunstenaars. Wij hopen dat de vriendschapsbanden die voor vele reeds de vorige keer gesmeed werden nog nauwer zullen aangehaald worden. Dank ook aan het Stadsbe stuur en de Culturele Raad voor hun belangstelling, aan de VZW Abdij voor de voor treffelijke manier waarop wij deze tentoonstelling kunnen organiseren; aan onze spon sors Bond Moyson, Codep en Tuincentrum D'Haese zon der wiens steun het ons veel moeilijker zou zijn deze ten toonstelling te houden; aan de pers die ruime weerklank gaf aan deze activiteit. Een bijzonder woord van dank als voorzitter, en ik denk ook na mens de deelnemers, aan on ze CSC-secretaris Jonny Lam- pens voor zijn vele uren die hij presteerde ter voorbereiding van deze tentoonstelling en voor de samenstelling van de catalogus. Hierna opende Jan WICHE- LER, gemeenteraadslid en voorzitter SP-Geraardsber- gen de tentoonstelling als volgt. «Kiezen voor Kunst» is een tentoonstelling van niet-pro- fessionele kunstenaars die aan deze mensen de mogelijk heid biedt met hun werken voor het voetlicht te treden en zich kenbaar te maken bij het grote publiek, want kunst is pas dan belangrijk wanneer de kunstenaar ook andere mensen kan laten genieten. Met dit initiatief hopen de or ganisatoren samen met de kunstenaars een zo groot mo gelijk publiek te bereiken om haar te laten mee genieten tot wat de menselijke kreativiteit zoal in staat is. Als wij op deze tentoonstel ling rondom ons kijken zien wij inderdaad zeer verschil lende vormen van kunstwer ken, zoals beeldhouwwerk, keramiek, grafische werken, schilderwerken. Dit is het mooiste bewijs hoe ruim het begrip kunst en kun stenaar wel is. Met dit initia tief is het ook de bedoeling al deze kunstenaars elk met hun verschillende stijl samen te brengen, onder de deelne mers vriendschapsbanden te smeden en de start te geven aan een permanente samen werking onder de kunstbeoe fenaars uit onze regio. De expositie van vandaag is een gewestelijke tentoonstel ling die als doel heeft zes lau reaten af te vaardigen naar de nationale eindtentoonstelling die dit jaar plaats vindt in Wa- regem. Alzo wordt de kunst die hier vanavond en dit weekend in Geraardsbergen is te bezichti gen ook nationaal uitgedra gen. Hierbij wil ik onmiddellijk op merken dat ook in de kunst, en zeker op een tentoonstel- I ling van niet-professionale Tijdens het voorbije weekend had in het «Koetshuis» van de Abdij te Geraardsbergen de tweejaarlijkse tentoonstelling «Kiezen voor Kunst» plaats onder een ruime belangstelling. Aan deze tentoonstelling na men 48 amateur-kunstenaars deel: Willy Arijs, Rudy Bae- ten, Jean Beeckman, André Bruylandt, Nelly Busani, An- drée Cnudde, Claudine Cnudde, Anita De Backer, Kristien De Grande, Caroline De Henau, Gerda De Jonghe, Elske De Jong, Lieve Depes- senier, Freddy De Vidts, Maurice Devos, Johan Fran cois, FOCA Geraardsbergen, Maurice Geeroms, August Ghijsbrecht, Ann Goossens, Filip Goubert, Yvan Impens, Roger Labee, William Lam- brecht, Maria Le Noir, Johan Linthout, Emilienne Marckx, Julia Paeleman, Jo Poelaert, Yves Poelman, Natalino Pri- mavera, Rudi Ronsijn, Roger Rosier, Lutgarde Scheir- linckx, Marie-Rose Suys, Claudine Tuybens, Rita Van Den Hole, Erik Van Der Ca- pellen, André Van Der Poor ten, Annie Van Laethem, Ro sette Van Oudenhaege, Cy- riel Van Snick, Liesbeth Vidts, Karin Vonck, Lea Vrij dag, Nadine Weyts. De opening De officiële opening met de bekendmaking van de laurea ten genoot zelfs zo een grote belangstelling dat men be sloot, dank zij de prachtige zonnige zomeravond, de ver welkoming en de openverkla ring buiten in het prachtige kader van de abdij voor het «Koetshuis» te houden. Freddy DE CHOU, provin cieraadlid en voorzitter van CSC-Vormingswerk Ge raardsbergen, verwelkomde de aanwezigen als volgt. Verklaren dat er in onze regio vele kunsttentoonstellingen georganiseerd worden en ook vele kunstwedstrijden uitge schreven worden, is als het ware een open deur instam pen zeker nu we hier vertoe ven in het gezelschap van ar tiesten, kunstcritici en kunst liefhebbers. Dat er van bepaalde zijde soms getwijfeld wordt aan de zin en de betekenis van al de ze tentoonstellingen en wed strijden hoeft onze wenkbrau wen dan echt ook niet te doen fronsen. Men kan inderdaad niet steeds beweren dat deze ten toonstellingen «de» richting aanduiden van de hedendaag se kunst in onze regio. Noch tans zijn wij van oordeel dat men de waarde van deze ex posities niet mag minimalise ren. De organisatoren van de Freddy DE CHOU, voorzitter CSC-Vormingswerk Geraardsbergen

Voor Allen | 1993 | | pagina 6