Bienvenue CSC Studiekring Geraardsbergen belicht werking vzw Ninafri SP-ledenfeest te Geraardsbergen Expo-'93, het Autosalon van Geraardsbergen 14-17 september 1993 - «Voor Allen» «IA Pose SE PREMIERE PSME DE IA MAÏENWTE PE 80NK0UK0U BQM DE L'O n B/HlNAFm/BElGtOUE De foto hoeft allicht geen nadere uitleg Elders in «Voor Allen» kan U vernemen dat voor de editie van het Politiek Café 1993 de keuze als gastspreker viel op Staatssecretaris Eric Derijcke van Ontwikkelingssamenwer king. De Derde Wereldpro blematiek wordt dan ook het centrale discussiethema. Een ideale gelegenheid voor CSC Studiekring Geraardsbergen om een tentoonstelling rond ontwikkelingssamenwerking en -hulp in te passen in hun activiteit. Ver hoefde men niet te zoeken: bij de geburen van Ninove is immers een vol waardige Niet-Gouverne- mentele Organisatie actief, vzw Ninafri, die zich concen treert op hulp in het desolate woestijn gebied Nonkoukou in het Arme Afrikaanse land Niger. Een bondige voorstel ling van organisatie en pro ject. Van Hinove naar Niger Ninafri werd in 1983 gesticht door Ninovieter Jean Moreau (nog steeds voorzitter) en een aantal sympathisanten omdat men iets concreets wou doen aan de schrijnende armoede en het totaal gebrek aan ge neeskundige voorzieningen in de Sahellanden. Vooral de droogte werkt daar de ver paupering in de hand. Naast Ninove volgden lokale sub organisaties in Aalst, Kruibe- ke en Brasschaat en werd in middels officieel erkend als niet-gouvernementele orga nisatie. Ninafri wil op direkte en kleinschalige basis humanitai re hulp verschaffen. Het op zet is verbluffend eenvoudig: via allerlei akties worden geld en geneesmiddelen ingeza meld, en ook kleren en de kens. Met het geld koopt Ni nafri niet enkel medische ap paratuur, maar wat biezonder is: Ninafri koopt afgeschreven terreinvrachtwagens en knapt die op. Met die wagens wor den de hulpgoederen in eigen beheer getransporteerd en ter plaatse overhandigd, vracht wagens incluis. Ninafri werkt samen met de lokale autoriteiten, ambassa des en ministeries van volks gezondheid en ontwikkelde bovendien een kontroles- ysteem waardoor niemand - van vertrek tot aankomst - de ze hulp kan inpalmen. Op de ze manier werden al tal van suksesvolle leveringen onder nomen naar landen als Niger, Benin, Burkina Faso (het vroegere Opper-Volta) en Ghana. Het project Bonkoukou Vooral Niger, 80% woestijn gebied, wordt geplaagd door zeer hoge kindersterfte en epidemieën onder de veesta pel. Na meerdere hulpgoede ren - leveringen (vooral me disch materiaal) aan het land werd besloten zich meer spe cifiek te richten op Bonkou kou, een der grootste pro bleemgebieden. Een eerste project was het bouwen van onmisbare water putten. Het grootste project tot nu toe is echter de bouw van een kraamkliniek, te ver volledigen met infrastruc tuurwerken als verharde pi stes tussen de dorpen, nieuwe waterputten, een hoender kwekerij en plantage en arti- sanale centra. De eerste steen van de kraamkliniek werd ge legd in 1992; thans staat de ruwbouw in de steigers. In dien alles volgens plan ver loopt kan de kliniek volgend jaar in gebruik worden geno men. Begin oktober e.k. gaan voorzitter Moreau en onze Ninoofse partijgenoot André Borgers (na zijn welverdiend onderwijspensioen freelance Ninafri-stafmedewerker) ter plaatse opnieuw inspecteren en waar nodig bijschroeven. Ninafri is inmiddels een vast begrip in de regio. Sensibilise- ringsacties kennen succes, o.m. recent nog via een ten toonstelling tijdens de Open deurdag van KA Ninove, ge coördineerd door de manda tarissen-onderwijsmensen Frans Bellemans (prefect) en Jean-Luc Franchet (leraar ge schiedenis). Ook onze Ge- raardsbergse vriend Freddy De Chou doet op provinciaal niveau een stevige inspanning voor Ninafri. Betere intro ductie naar Geraardsbergse respons kan er niet zijn. C.V. De ruwbouw van de kraamkliniek in Bonkoukou tijdens de beginfase CSC-SP GERAARDSBERGEN Zondag 26 september 1993 vanaf 11.30 uur Volkshuis, Zaal «De Marbol», Markt 15 - Geraardsbergen SP-LEDENFEEST MET POLITIEK CAFÉ Programma: 12.00 uur: aperitief 12.30 uur: lichte maaltijd 13.30 uur: gesprek met onze centrale gast: Erik DERIJCKE, Staatssecretaris voor Ontwikkelingssamenwerking. De VZW Ninafri zal aanwezig zijn met een tentoonstelling rond ontwikkelingssamenwerkingsprojekten in Afrika. Deelname in de kosten: 100 F. Op zondag 26 september 1993 organiseert de SP-afdeling Geraardsbergen haar jaarlijks «SP-ledenfeest» met politiek café in het Volkshuis (Zaal De Marbol), Markt 15 te Ge raardsbergen. Het programma ziet er als volgt uit: - deuren open vanaf 11.30 uur - aperitief om 12 uur - nemen van een lichte maal tijd om 12.30 uur - gesprek met onze centrale gast Erik DERIJCKE, Staatssecretaris voor ont wikkelingssamenwerking rond 13.30 uur. - einde voorzien omstreeks 15 uur. De VZW Ninafri zal aanwezig zijn met een tentoonstelling rond ontwikkelingssamen- werkingsprojekten in Afrika. Aan de leden wordt een kleine bijdrage van 100 fr. ge vraagd, te betalen bij de in schrijving. U kan inschrijven tot en met 20 september 1993 bij de SP- bestuursleden van Uw afde ling, ofwel aan de loketten van Bond Moyson, ofwel in café Volkshuis, ofwel op het secre tariaat van volksvertegen woordiger Dirk Van Der Maelen (Guilleminlaan 35). Alvast een must voor alle SP- leden van Groot-Geraards- bergen. Erik DERIJCKE, Staatssecretaris van Ontwikkelingssamen werking Het komende weekend, van vrijdag 17 tot en met zondag 19 september 1993, organi seert de Geraardsbergse Wie- lerschool voor de 8C maal de «Auto-Expo» in de bedrijfs hallen J. VAN DEN DRIE- SSCHE, Astridlaan 177 (In dustrieterrein) te Geraards bergen. Dat het niet gemakkelijk is om een dergelijke manifestatie op het getouw te zetten en wat nog meer is, ze blijvend in stand te houden vooral in Ge raardsbergen, zal de Ge raardsbergse lezers onder hand wel bekend zijn. Daarbij laat de economische crisis zich ook voelen in de autosec tor. Niettegenstaande is de Ge raardsbergse Wielerschool er opnieuw in geslaagd een ruim aanbod van automerken te verzamelen om ze aan het grote publiek te laten zien. Openingsuren De Expo '93 is gratis te bezoe ken op de volgende dagen en uren: - vrijdag 17 september van 18 u. tot 22 u. - zaterdag 18 september van 14 u. tot 21 u. - zondag 19 september van 10 u. tot 20 u. Nevenaktiviteiten Zoals steeds is er opnieuw een gratis tombola waaraan alle bezoekers aan de Expo '93 kunnen deelnemen met tal van prachtige prijzen en met als hoofdprijs een kleuren- TV. In de cafétaria kan men terecht voor lekker glaasje bier of frisdrank, terwijl de hongerigen kunnen gespijsd worden in de Expo-Snack. Zin in een nieuwe wagen, breng eens een bezoek aan de Expo-'93, het Geraardsbergse Autosalon.

Voor Allen | 1993 | | pagina 10